OKUNMASI GEREKEN BİR YAZI

diyarbakir-konferans

Değerli Arkadaşlarım,
Sevr'i tekrar hortlatmak isteyen emperyalistlerin senaryolarına alet olanlar yıllardır bu ülkede eşit vatandaş olmalarına rağmen isyan ederek teröre başvurmuşlardır.İşin acı tarafı bölge halkının temsilcisi olduğunu belirten milletvekilleri halkın sorunları yerine teröre açık destek vermekte bu akıl almaz duruma seyirci kalınmaktadır. Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama benim kanıma dokunuyor. Sn.Serdaroğlu'nun yazısını okumanızı arzu ederek buraya yazıyorum başka niyet aranmasın.
Saygılar sunuyorum.  

Asb.DALKILIÇ


NE  SANIYORDUNUZ?
Siz, Devletin Başı olarak kanunu çiğneyip, keyfinize göre ilçe isimlerini Kürtçe söylerseniz,
 • Adam, Belediye Meclis Kararıyla İlçe adını değiştirir ve İlçe’nin Kürtçe adını her yere yazar.
Siz, Devletin Başı olarak; “Ne Mutlu Türküm Diyene” ilkesini dağa taşa yazmak ilkelliktir, derseniz,
 • Adam, Pazar tezgahlarındaki sebzelerin adını bile Kürtçe yazar, Türkçe konuşanı da tekme-tokat döver, Polisler de sadece seyreder.
Siz Başbakan olarak, Anayasa’nın 42. Maddesini görmezden gelir ve ihlaline, ses çıkarmazsanız,
 • Adam gelir, en eski Türk şehri olan Diyarbakır’da “Kürt Dil Konferansı” yapar.
Siz Başbakan olarak, Barzani ile karşılıklı saz çalıp, eğlenip, meşk ederseniz,
 • Adam, sizin ülkenizin göbeğine Kürdistan bayrağını diker.
Siz Başbakan olarak, Cumhuriyeti ve kurucularını, bilmeden-okumadan “Dersim ve İstiklal Mahkemeleri” üzerinden dolaylı olarak katliam yapan kişiler olarak suçlarsanız,
 • Adam, sizin vatanınızda  PKK bayrağı altında eşkıya başları Molla Mustafa Barzani ve Şeyh Said’i anma törenleri düzenler. TBMM’de Atatürk’e ve Cumhuriyete hakaret eder.
Siz AKP Hükümeti olarak, 19 Mayıs gibi Milli Bayramların statlarda kutlanmasını yasaklarsanız,
 • Adam, Türkiye’nin her yerindeki toplantılarda “İstiklal Marşının” yerine, PKK Marşı olan “Ey Rakip’i” bağırarak okur.
Siz AKP Hükümetinin bir Bakanı olarak; “Küreselleşme ile birlikte yerel öncelik ve karar alıcıların da önem kazandığı yeni yönetim anlayışına geçilmiştir. Aynı zamanda Türkiye’nin idari ve siyasi yapılanmasında önemli bir paradigmaya işaret etmektedir” derseniz,
 • Adam; “Kalbimizden geçen o ki, Kürdistan bayrağı 4 parçadaki Kürdistan’da(Türkiye-Irak-Suriye-İran) dalgalansın. Biz de Türkiye de yaşayan Kürtler olarak ilk kez Kürdistan Bayrağı astık” der.
Siz Başbakan olarak, Kurtuluş Savaşımızda İngiliz-Yunan işbirlikçisi ve hilafet savunucularına sahip çıkar, onları başınıza taç yaparsanız,
 • Adam; “Bu ülke bölünmüştür. Artık emin oldum. 50 bin defa da öldürseniz, bu toprakların adı Kürdistan’dır” der.(S.Demirtaş)
Siz, AKP Hükümeti olarak tüm bunlara sessiz kalır, Öcalan ile adamlarınız vasıtasıyla görüşür ve bunu partinizin seçimleri kazanması için kullanırsanız,
 • Kahramanları-Dili- Bayrağı-Başkenti-Milli Marşı-Yerel ve Genel Meclisleri(DTK-KCK) hazır hale gelen bir gruba “Vatanı Bölme” fırsatı verirsiniz…

AKP’ye oy veren ve hala desteklemeyi sürdüren vatandaşlarıma şunu söylemek istiyorum;

Bunların böyle olacağını göremediniz, belki kandırıldınız, belki inandırıldınız. 

Lütfen bir daha okuyun, bu yazılanları yalanlayacak bir kişi bulabilir misiniz?

 • Sayın Başbakan, siz  dostunuz Barzani’nin ülkesinde, çok sayıda Türkmen’in yaşadığı Kuzey Irak’ta, her tarafı Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleriyle donatılmış bir salonda, açılışında “İstiklal Marşımızın” yüksek sesle okunacağı  bir “Türk Dili Konferansı”  düzenleyebilir misiniz?
 • Azeri Türklerinin milyonlarcasının yaşadığı İran’da, Türklerin yaşadığı Suriye’de aynı konferansı yapabilir misiniz?
 • Hepsini bir kenara koyalım. Demokratik bir ülke olan komşumuz Yunanistan’da yüz binlerce Türk soydaşımız yaşamaktadır. Adında “Türk” olan derneklerin açılmasını, AB’nin lehimizdeki kararına rağmen gerçekleştirebilir misiniz?
 • Ata yadigarı Camilerimizi ve kültür varlıklarımızı onarmak, Türk okullarını açmak ve Türkçenin eğitim dili olması için izin alabilir misiniz?
Yapamazsınız, yaptırmazlar. Çünkü bu devletlerdeki yöneticilerin, kendi rejimleriyle ilgili olarak kafaları çok nettir.  Onlar için, kendi devletlerinin menfaatleri her şeyden önce gelir…

Ne sanıyordunuz ?

Sağlık ve başarı dileklerimle 

06 Mart 2012
RİFAT SERDAROĞLU
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

KAYNAK: http://www.ilk-kursun.com/haber/97784
Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 mehmet yoldaş 26-04-2012 00:29
Memleketin bir kısmı parça parça bölünüp satıldı,şimdi sıra askeri okulların satışına geldi ve anlaşma sağlandı. Bakalım bu yerler kimlere peşkeş çekilecek.Yakında göreceğiz, saygılar.
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 07-03-2012 23:30
Bu insanlar kürt değil bana göre ERMENİ DEVŞİRMESİ, birilerinin maşası olarak çok iyi kullanılıyorlar. IRAK halkına bakıp da empati yapmalarını tavsiye ediyorum. Yaptırımlar olmadığı sürece it ürür kervan yürür.
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 07-03-2012 15:08
Saygıdeğer Arkadaşlarım,
Bu ülkede 30 yıla yakın bir süredir adı konulmamış bir savaş yaşanıyor, gerçi herhangi bir devletle savaşsaydık şimdiye kadar bin kez sonuç alınmış olurdu. TSK bölge halkına zarar vermemek için çırpınırken terörist kahpe tuzaklardan sonra halkın arasına karışıyor, bu nedenle kesin sonuç alınamadı, ne yazık ki bölge milletvekilleri halkı sömüren cehalet ve feodal düzen ile mücadeleye yürekleri yetmediği için nemalandıkları terörü destekliyorlar. Hiçbir kürt kökenli yurttaşımız İŞ-EŞ-AŞ-OKUL-İKAMET-SEÇME-SEÇİLME-SEYAHAT-MAL EDİNME gibi temel haklarını kullanırken ayırıma tabi değil. Kimsenin doğduğu bölgeyi seçme şansı yok bu topraklarda hepimiz kardeşiz, birçok kürt kökenli arkadaşımız hâttâ akrabalarımız var, emperyalistlerin senaryolarına alet olmamak için hepimize düşen görevler olduğunu düşünüyorum. Barış ve kardeşlik dileklerimle...
Alıntı
#1 Murathan SİPAHİOĞLU 07-03-2012 10:40
Site ana sayfasında;

”” Biz Assubaylar
Silahlı Kuvvetleri; Kendi yuvası
Mesleğini; Onuru
Ülkesini; Canı ile eş tutmuş şerefli bir mesleğin mensuplarıyız. Çağdaş Hukuk ve demokrasinin, Atatürk ilke ve inkılâplarının, Misak-ı Milli sınırlarının yılmaz savunucularıyız.”” ifadesiyle başlayıp devam eden anlatımı yakışmış. Beğeniyorum ve önemsiyorum.

Son zamanlardaki gelişmeleri, “Kuzu can derdinde, kasap mal derdinde” deyişine benzeterek, yakın yıllarda “Ben, BOP eşbaşkanıyım diyenin, (bu dönemin bir fırsat olduğu) işaretini verdiğini de hatırlamalıyız.

“Yağma Hasanın böreği içinde gibiyiz.”
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
#ÇANAKKALEGEÇİLMEZ... ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NİN 108. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. Türk'ün inancını, azim ve kararlığını tüm dünyaya ispatlayarak #ÇANAKKALEGEÇİLMEZ destanını yaratan, bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş Gazi M.Kemal ATATÜRK, Silah arkadașları ve tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettardır.
Cumartesi, 18 Mart 2023
Site ve Asb.Güçbirliği Platformu Yönetim
Değerli meslektaşlarımız, Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimizin acılarını yüreğimizde yaşıyor yaralılarımız için du ediyoruz Yaraların sarılmasına destek için karınca kararınca maddi destekte bulunmalıyız Kampanya için TEMAD'ın öncü olmasını bekliyorduk TEMAD direk AFAT'a yardım edilmesini önermiştir www.emekliassubaylar.org sitesi ve Asb.Güçbirl...
Pazartesi, 06 Şubat 2023
E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Yurdumuzun çeşitli illerinde meydana gelen depremde yüzlerce can kaybımız ve yaralılarımızın olduğunu büyük bir üzüntü ile öğrendik Allah canlarını yitirenlere rahmet ailelerine sabır yaralılarımıza şifalar versin Emekli assubaylar olarak maddi ve manevi hertürlü yardıma hazırız
Pazartesi, 06 Şubat 2023
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ