×

Uyarı

JUser: :_load: 62 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Murat-KAPKINER-2
Doğumu: 1950, Malatya

Malatya Erkek Sanat Enstitüsü (1967) ve Hava Astsubay Okulunu bitirdi (1969). Hava Kuvvetlerinde teknisyen astsubay olarak görev yaptı (1969-74). Çeşitli kuruluşlarda elektrik teknisyeni, Malatya'da özel ve resmî kuruluşlarda yönetici olarak görev yaptı. Kelime ve Varide dergilerini kurdu, yönetmenliğini yaptı. Şiir dışında roman, ve deneme türlerinde eserler verdi. Şiir ve yazıları Aylık Dergi, Çağımıza Selâm, Kelime, Varide dergilerinde yayımlandı.

Eserleri
KITAP-KAPAGI

Şiir: Not Düştüm Besmeleye (1990), Bütün Eserleri 1/Anne Ben Artık İyiyim (1998), Bütün Eserleri 4/Elifbamdan Arta Kalan (1998), Ademin Müstesna Ölümü (1998), Kimsenin Aklına Gel-meyen (1999)

Roman: Güz İnsanları (1982), Karanlıktakiler (1983), Wesirfinger Pastanesi (2001)

Deneme İnceleme: Yaşamayı Göze Almak (1986), Bütün Eserleri 2/Denemeler (1998), Bütün Eserleri 3/Merhamet Muştusu (1998), Bütün Eserleri 5/Nef Risalesi (1998)

Söyleşi: Nefs (1988)

Ögeyi Oylayın
(10 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 hasan 11-03-2011 13:59
Tamam, benim makale yazmam gerekiyor, murat hocamın şiirlerinde anne olgusu hakkında bana yardımcı olursa hangi kitaplarından yararlanabilirim hangi eserleri bana faydalı olur yardımını bana sağlarsa sevinirim; çünkü final ödevim 4 tane kitabını aldım kendisinin, ama hanginde daha ağır basıyor benim aradığım konu bilmek isterim. Ayrıca bizim memlekette de kalmış kendisi, ben de bir Konya'lı olaraktan kendisini tanımak isterim, biraz edebi kişiliğini tanıma fırsatı da yakalayabilirsem bana bir şeyler katar, şimdiden teşekkür ediyorum.
Alıntı
#3 hasan 10-03-2011 12:09
Murat hocam ben üniversite öğrencisiyim sizinle ilgili bir konum var sizden yardım bekliyorum mail verirseniz bana size mail atabilirim hem sizi daha iyi tanıma fırsatı yakalarım şimdiden alakanız için teşekkür ediyorum hocam.
-----------------
YÖNETİCİ NOTU
Sayın Üyemiz
Sn.Kapkıner'e site içi mesajla da ulaşabilirsiniz.
Alıntı
#2 murat kapkıner 07-03-2011 02:07
Bütün çalışmalarınızı kutluyor başarılar diliyorum. Yaptığınız ciddi değişiklik için teşekkür ederim. Bu google denen yerde kendimin 190000 yerde olduğunu görünce bir insan olarak sevindim. Ama bu sizin sayfa... beni duygulandırıyor. Bu nedenle her yerdekinden çok önemsiyorum. Size bir resim göndermeyi denedim sanırım başaramadım. Son görüntüm ve son aktivitelerim eğer sizlerce de bir önem taşıyorsa lütfen bana bildirin sizi bilgilendireyim. Bana bir e mail adresi verirseniz yeterli olacak. Başarılı çalışmalarınızın katlanarak devamı temennisiyle. Murat Kapkıner
---------------
YÖNETİCİ NOTU
Sayın Kapkıner
Sitemiz hakkındaki olumlu düşünceleriniz ve iyi dilekleriniz için teşekkürler. Her türlü bilgiyi sitemize üye olarak mesaj panosunda,forumda veya yazarlarımızın makalelerine yorum ile paylaşabilirsiniz veya üye olmadan da adresine iletebilirsiniz.Saygı ve sevgilerimizle.
Alıntı
#1 murat kapkıner 03-03-2011 06:15
Değerli arkadaşlarım. Çabanızdan dolayı sizi kutluyorum. Ben de burada yer almış olmaktan gurur duydum. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, kutluyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar diliyoruz. SİTE VE ASSUBAY GÜÇ BİRLİĞİ YÖNETİMİ
Pazar, 31 Aralık 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin, adaletin, huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Cuma, 24 Kasım 2023
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI, LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, EBEDİ ÖNDERİMİZ VE BAȘKOMUTANIMIZ BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü BEDENEN ARAMIZDAN AYRILIȘININ 85. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca ya...
Cuma, 10 Kasım 2023

Son Eklenenler

Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ