Dolar 33,0413
Euro 35,9402
Altın 2.546,09
BİST 11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 33°C
Parçalı Bulutlu
Ankara
33°C
Parçalı Bulutlu
Paz 34°C
Pts 33°C
Sal 31°C
Çar 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

eskici

YORUMLAR

 1. Orhan ORHUN dedi ki:

  Ayrımcılığa, adaletsizliğe, eşitsizliğe ve insan onuruna aykırı davranışlara ben de HAYIR diyorum…

  Kaleminin mürekkebi hiç bitmesin.

 2. Şükrü IRBIK dedi ki:

  Türkiye Cumhuriyeti Ordu’sunun astsubayını, seneler önce vefat eden üç beş subayına verdiği kılıç kadar sevmeyen,
  Türkiye Cumhuriyeti Ordu’sunun astsubayını, Fenerbahçe’li zenci topcu Jay Jay Okocha kadar sevmeyen,
  Türkiye Cumhuriyet Ordu’sunun astsubayının en temel haklarını 50 senedir gasp eden ve
  Bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de
  Türkiye Cumhuriyeti Ordu’sunun astsubayına “terörist” muamelesi yapan Genelkurmay Başkanlığımızdaki üç beş makam sahibinin maskesi düşmüşdür.

  “İyi ki bunlarla savaşa girmemişiz” diyen, “kağıttan kaplan” diyen milletvekillerine ses çıkaramayan bu muhteremler, emekli astsubaya diş geçirmeye çalışmaktadır.
  Dağdaki üç beş eşkiyanın hakkından gelemeyen bu beceriksizler, bu muhannetler, bu eyyam ağaları utanmadan şehirde emekli astsubay avı başlatmışdır.

  Kama, kınından çıkmışdır.
  Bu davanın müdahiliyim. Hem mağdur, hem müşteki, hem de mazlum olarak…

  Yiğit, zorda belli olur.
  El mi yaman, bey mi yaman, bu “kağıttan kaplanlar” er geç öğrenecek.

  Zaman, şerefimizi aramanın zamanı…

  Şükrü IRBIK
  (E) SG Tls.Astsb. III Kad.Kd.Bçvş.

 3. Erdal Günşer dedi ki:

  Bence Genelkurmay Başkanlığı Sayın TEMAD Genel Başkanını bilinçli ve art niyetli olarak mahkemeye vermiştir. Bu mahkemeye verişi iyi okumak gerek.
  Bizlere verilen mesaj şudur.
  17 Ekim kutlamalarında bize destek değil köstek olacaklarını bildiriyorlar. Kutlamalarımızdan korkuyorlar.
  Bu mesajı iyi alıp 17 Ekim’i öyle kutlamalıyız ki… Bayram yeri gibi olması gerek.
  Genelkurmay bizle uğraşacağına gitsin de TRT-1’deki Seksenler isimli dizi ile uğraşsın. İki tane çapulcuya assubay üniforması giydirip mahalleliye dalga geçtiren sanki Anadolu İslam Cumhuriyeti olmuşcasına yayın yapanlarla uğraşsın. Anayasadaki görevini yapsın. Yeni anayasa hazırlanıyor diye eskisi henüz yürürlükten kalkmadı.

 4. Ersen Gürpınar dedi ki:

  Gnkur. Sn.Temad başkanı hakkında suç duyurusunda As.Ceza yasasının 95’inci maddesini gerekçe göstermiş; özetle [b]Askeri bilgileri açıklamak, astlık üstlük münasebetini zedelemeye amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etmeye, alenen tahkir ve tezif etmeye mutaf hareketlerdir cezası altı aydan üç seneye kadar hapsi gerektirir.[/b]denilmektedir. BU KADAR HAKSIZLIKTAN SONRA HÂLÂ AMİR VE KOMUTANINA GÜVEN HİSSİ DUYAN OLABİLİR Mİ? Biz haksızlıkları dile getirdik, bu suç ise hepimiz suçluyuz.

 5. RA_MU dedi ki:

  YÜREĞİNİZE SAĞLIK ERSEN KOMUTANIM…

  TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN BİR MENSUBU OLARAK BEN DE ESEFLE GNKUR.U KINIYORUM…UMARIM BU ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEMEK İÇİN DÜZENLENMİŞ BİR PLAN DEĞİLDİR…SADECE KAST SİSTEMİNİN BİR PARÇASIDIR…

 6. Mustafa Levent dedi ki:

  Sn.Umur TALU da aynı maddeden savcılığa şikayet edilmişti, savcı soruşturmaya gerek yok kararı verdi, yine aynı kararın verileceğini düşünüyorum. Dava açılırsa biz de kendimizi ihbar ederiz. Adaletsizlikler ayrımcılıklar nedeniyle zaten kimseye saygı duymuyoruz, kurumumuza olan aidiyet duygumuz kayboluyor.
  BEN DE KENDİMİ İHBAR EDECEĞİM.

 7. Turgay İyialkan dedi ki:

  Sayın Genel Başkanım Ahmet Keser var gücüyle gasp edilen haklarımız almak için uğraşıyor. Eğer bu suçsa bu suça seve seve ve gönülden iştirak ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerinin komuta makamlarında oturanlara ebedi ve ezeli Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözünü hatırlatıyorum. “EFENDİLER, SORGULAMAYAN İNSAN CAHİLDİR. SORGULATMAYAN ZALİM.” Gasp edilen haklarımızı sorgulamaya devam edeceğiz.

 8. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Teşekkürler Sayın Gürpınar.
  Assubaylara yıllardır yapılan adaletsizlikler,haksızlıklar giderilinceye, gasp edilen haklarımız iade edilinceye kadar yasal mücadelemiz her türlü platformda kırılmadan,eğilmeden artarak devam edecektir. Sayın genel başkanın gerçekleri dile getirmesi taşları yerinden oynatarak fincancı katırlarını ürkütmüş olmalı ki bazılarını sanırım hayli rahatsız etti, genel başkan hakkında Cumhuriyet Savcılığına yapılan şikayet asla kabul edilemez, şiddetle kınıyorum. Şikayetin neden bu kadar geç yapıldığı (!) ise birilerinin işaretinden sonra yapılmış olması ihtimalini de güçlendirmiyor mu? Adaletsizlikleri dile getiren başka suçlu arıyorlarsa ben de kendimi ihbar ediyorum… Şayet suç delili arayacaklarsa başka yerlerde de aramasınlar. Sitemizi incelesinler yeter!.. İncelerlerse yüzlerce,binlerce suç unsuru ve suçlu da bulabilirler!..Onur mücadelesine emek ve destek veren tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum.

 9. Osman Ada dedi ki:

  Hiçbir kurum genelkurmayın bize yaptığı haksızlığı ve personel arasındaki ayrımcılığı personeline yapmamıştır, zaman zaman acaba ben yıllarımı Türk ordusuna mı verdim diye düşünüyorum. HAKSIZLIKLARI ADALETSİZLİKLERİ DİLE GETİRMEK SUÇ İSE BEN DE SUÇLUYUM KENDİMİ İHBAR EDİYORUM.

 10. AHMET TOLGA dedi ki:

  Umur TALU’nun yazısında biz başız siz …..sünüz diyen kişiler hakkında astlık üstlük münasebetini zedelemeye, amir ve komutanlara karşı güven hissini yok etmeye çalışanlar hakkında ne yapıldı?

 11. M.F.AKALP dedi ki:

  Kurumları haksızlıkları dile getirenler değil haksızlıkları yapanlar yıpratır.
  Sn.Gürpınar bu sözünüzün altına imzamı atıp; ben de kendimi ihbar ediyorum, çok şükür bu ülkede emir dışında vicdanı ve adalet rehberi ile karar veren hakimler vardır. Peki savcılık suç yok derse ya da mahkeme bu kararı verirse genelkurmay ne yapacak? Ben de yargılanmak istiyorum, çünkü ben de insan olarak bu haksızlığa bu ayrımcılığa karşıyım.

 12. Orhan ORHUN dedi ki:

  Ülkemizde ilerleyen zaman içinde her şey değişti, değişmeye de devam ediyor ama tek değişmeyen; militer vesayetçilerin Assubaylara bakış açısı. Konumlarını kaybetmek istemeyen vesayetçiler ülkemizdeki tüm gelişme ve değişime rağmen kendilerini hala imtiyazlı sınıf veya hanedan ferdi, Assubayları da kulları olarak görüyor.
  Bu zihniyet; 1960 yılından beri itaat etmez diye Assubayların tahsil yapmasını istemedi, sosyo-ekonomik iyileştirme yapılmasını engelledi.
  Bu zihniyet; Assubaylara yönelik adaleti rafa kaldırdı, korkutma, ürkütme ve tedip (uslandırma) stratejisini uyguladı! Mevcut durumda Sayın KESER’e yönelik hukuki yaptırım yolunun seçilmesi de, KESER’in liderliğinde ve şahsında şahlanan Assubay direnişini kırmak ve çökertmekten başka bir şey değildir de nedir ?
  Assubaylara balans ayarı yapılmak isteniyor. Sayın KESER’e desteğimizi eksik etmeyelim.

 13. murat demiroğlu dedi ki:

  Sayın Ahmet Keser TSK’da zenci muamelesi gören hakkı ve hukuku gasp edilenlerin sesi olmuştur.Sayın Ahmet Keser sorunlarımızı çok yumuşak bir üslupla ve kimseyi kırmamak için eksik ifade etmiştir,ortada suç yoktur. İfade özgürlüğü diye bir kavram var,bunlar Sn. TEMAD başkanını hala görevde ve köle gibi gördükleri assubay zannediyorlar.Eğer Sn.Ahmet Keser’in medyada bizlerin uğradığı haksızlıkları dile getirmesi suç ise (ki değildir) ben de kendimi ihbar ediyorum, ellerinden geleni ardlarına koymasınlar.Assubayların yıllardır gasp edilen haklarını verecekler, vermek zorundalar…

 14. imam yalçın dedi ki:

  BEN DE KENDİMİ İHBAR EDİYORUM.SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ YAPILAN HAKSIZLIKLARI VE GASB EDİLEN HAKLARIMIZ İÇİN MÜCADELE EDERKEN AZ BİLE SÖYLÜYOR,KENDİLERİ VATAN SEVERKEN BİZE HER TÜRLÜ DAMGAYI VURAN BU ZİHNİYETE KARŞI HER ZAMAN YANINIZDAYIM SAYIN GENEL BAŞKANIM.SAYGILARIMLA.

 15. Hasan ÇANKAYA dedi ki:

  Genel Kurmay’ın başkanı mahkemeye vermesinin altında 1 Ekim’in yaklaşmasının etkili olduğunu düşünüyorum.Malum özlük hakları konusunda doruğa çıkan tepkileri, Milli Savunma Bakanı 1 Ekim ‘de meclisin açılması ile halledeceğini söyleyerek söndürmüştü. Sayılı gün çabuk geçer derler 1 Ekim’de yaklaştı. Oyalamanın sonuna gelindi. Genel Kurmay, Temad Başkanını mahkemeye vererek, yapmayacakları iyileştirmeler için Temad’la Astsubaylar arasındaki bağı koparmak istemektedir. Verilmek istenilen mesaj Temad’dan desteğinizi çekin ve Temad mahkemeye verilecek derecede hatalar yaptığından , bizde özlük hakları mücadelesinde verdiğimiz sözleri yerine getiremedik demek içindir. Yapılan bir oyundur. Mahkemeye verilecekse bu güne kadar neden beklenilmiştir. Herşey Astsubayları sindirmeye dönük ayak oyunlarıdır. Genel Kurmayın literatüründe hak aramanın karşılığının mahkemeye vermek olduğu anlaşılmıştır.(Öncede E-Muhtıra vardı)