Dolar 33,1137
Euro 36,0848
Altın 2.575,53
BİST 11.139,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 32°C
Açık
Ankara
32°C
Açık
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 34°C
Sal 31°C
Bilgi: Klavye yön tuşlarını kullanarak galeri resimleri arasında geçiş yapabilirsiniz.

4739b6c64144f72975550c5e8df1b948

YORUMLAR

 1. Osman Ada dedi ki:

  [b]Birinci önceliğimiz; yıllardan beri çözüm bekleyen özlük haklarımızı almak olacaktır. TEMAD, İl, İlçe Başkanlıkları ve üyelerinin de katılımını sağlayacak demokratik bir yönetim anlayışıyla yeniden yapılandırılacaktır.[/b] Bu vaatleri ben vermedim, bu ve onlarca vaadi Sn.Ahmet KESER verdi. Hangisini gerçekleştirdi? Üye temsilcisi delege, yönetime kimlerin hangi özellikleri için seçildiğini, destek için gönderilen milyonların nereye harcandığını bilerek mi oy kullandı? Kendi eleştiremiyor başkasının avukatlığını yapıyor bu şekilde tabii ki başarı olmaz. Sn.Gürpınar devrem, seni bilen biliyor, bilmeyenlere de yazındaki iki belge kapak olsun.

 2. Atalay Akkaya dedi ki:

  Dava adamları küstü,genelkurmayla ipler koptu, hükümet umursamıyor,destek kampanyasını heba oldu ,meslektaşlarımızın umutları yok oldu,ne televizyon programı ne gazete yazı dizisi var, işimiz Allah’a kaldı bence tek başarı budur…..

 3. Rafet Duran dedi ki:

  Dini, ahlaki, insani, vicdani, hukuki, sosyal tüm değer yargıları hiçe sayılıyor ve bir toplum buna sessiz kalıyorsa, bu toplumun bir parçası olan assubay emeklilerinin hak ve onuru için karşılıksız mücadele eden meslek büyüklerimize kendi içimizden birilerinin vefasızlık gösterilmesine şaşırmamak gerekir. Ama her insan yaptıklarının veya yapmak zorunda olup yapamadıklarının, kendi vicdanında ve hukuk karşısında bir gün hesabını mutlaka verecektir. Önemli olan hukuksuzluk ya da ahlaksızlık yapıp hesap sorulan birisi olan değil, bunlardan hesap soran birisi olmaktır.

 4. Celal ELBİR dedi ki:

  Sn. Gürpınar gibi en akil insanlarımızı bile küstürebilen bugünkü yönetim değişmedikçe, bu yerinde sayma durumunun da değişmeyeceğini öngördüğümden ve Sn. Gürpınar’ın düşüncelerine destek verebilmek amacıyla, Şube Başkanım Sn. Hayati Ergürbüz’den özür dileyerek, TEMAD üyeliğimi askıya alıyorum.
  Sn. Keser ve avanesini, sınıfımıza verdikleri zararı görmeye, bilançoları açıklamaya, yola beraber çıktıkları ilk kadronun neden ve nasıl o kadar fevri bir şekilde yollarını ayırdıklarını ve haksız olduğunu düşündüğüm ihraçları açıklamaya çağırıyorum. Biliyorum ki, her çağrı gibi bu çağrı da yanıtsız kalacak. Üyelerini bu kadar görmezden gelen bir yönetim, benim için yok hükmündedir.
  Saygılarımla…

 5. Gülbin İnan Yıldız dedi ki:

  Sn Ersen Gürpınar abim yazdıklarına katılmamak mümkün değil.Kalemine yüreğine sağlık.Siz değerli büyüklerimizin kaleminden düşenler art niyetden arınmış sevgi ve saygı dolu meslektaşlarınıza.Her yerde her zaman eleştiri yaparken bile asla hiç kimseyi incitici sözlerinize rastlamadım.Her zaman tüm assubayları motive edici yazılar yazarak camiaya bir arada toplama çabanızı takdir ediyoruz.Bizler elimizden geleni yaptık.Hatta ayağımızdan geleni de yaptık.Her eyleme katıldık. Sosyal medyada, sanal dediği sn Keser’i adeta uçurduk.Reklam arası mola verdiler ise ne diyebilirim ki. Maddi manevi her türlü desteği vermemize rağmen bizler kötü olduk.İstediğimiz şeyler aslında aynıydı. Kendi kurumumuzla diyalog yapılsın istedik.Gelinen nokta üzücüdür.Kendi şahsım adına söylüyorum bizler birbirimizi bile anlayamazken başkalarının bizi anlamasını beklemek bu ekiple zor.Süreleri dolduğunda kısmetse yeniden mücadeleye devam ederiz.Moladayız saygılarımla.
  ———————————————————————–

  Sn.Gülbin Yıldız Hanımefendi Haksızlıklara yüreğimizdeki isyanı dile getiren ilk eylem assubay eşlerinin protesto yürüşü ile başlamıştır fedakar eşlerimizin desteği olmadan başarmamız mümkün değil sizlerin emeklerini desteğini herzaman minnet ve saygı ile karşılıyoruz. Mücadele için MOLA vermedik kişisel hesaplarla umutlarımızı erezyona uğratan bu yönetime vaatlerini ve tüzükteki amaçları gerçekleştirme yolunda üyesine saygılı,şeffaf ve kararlı bir yönetim sergilediklerine bizleri inandırıncaya kadar desteğimize mola verdik. E.G

 6. Gülbin İnan Yıldız dedi ki:

  Hiç bir assubay yaşananları hak etmiyor.Geldiğimiz noktada sadece Temad’ın adının duyurulması karın doyurmuyor.Herkes gerçekçi olsun bence.

 7. Gülbin İnan Yıldız dedi ki:

  Bu ekibin yüreği varsa, assubaylara saygısı varsa genel kurul videosunu yayınlasınlar baştan sona kadar.

 8. Gülbin İnan Yıldız dedi ki:

  1975 olaylarında hiç bir assubay kadınları öne sürdük kadınlar gibi olduk dememiştir. Sn Ahmet Keser genel kurulda aynen şu ifadeyi kullanmıştır, “Kadın başkan seçtik kadın gibi dedikodu yapıyoruz diyorsunuz”. Bir genel başkan böyle der mi? Kadınlarımız mücadelemizde olacaktır kusura bakmayın diyebilmeliydi.Tıpkı 75’de kadınlarımız başlattı mücadeleyi demeliydi.Kadınların başkan olmasını sindiremeyen mücadelede kadın görmek istemez geçmiş olsun.

 9. M.F.AKALP dedi ki:

  Listedeki kişileri tanıyor musun diyorum hayır diyor, milyonlar nereye harcandı bilgin var mı diyorum yok, ama dernekler masası incelemiş ! diyor. Dernekler masası içeriğe bakmaz gider kalemlerinin belgesi var mı ona bakar diyorum, ama gözü kapalı oy veren arkadaşım Sn.Keser assubayları tanıttı diyor, o kadar güzel tanıttı ki genelkurmaya bindirmekten fırsat bulamayıp mahalle bekçisinden daha alt dereceden göreve başladığımızı kamuoyuna anlatamadığı için öğretmenden nüfus memuruna kadar herkes bizi küçümseyip başçavuş kadar maaş alamıyoruz diyorlar…Tarihinde ilk kez genelkurmayın muhatap almadığı bu yönetim tam bir hayal kırıklığıdır, milyonlar yetmemiş hâlâ otomatik ödeme talimatı verin diyebiliyor da üyesine saygı gösterip ne açıklama ne çalışma yapıyor bu yönetim tam bir hayal kırıklığıdır.

 10. Orhan KAYA dedi ki:

  En zor şey değişimdir.

  Çalışmalar bir dönem kesintiye uğramışken şimdi yeniden kaldığı yerden değişime devam edilmeye çalışıldığı görülmekte.

  Assubaya olan bakışları Türk Silahlı Kuvvetleri de değiştirmek için elinden gelen çabayı en üst düzeyde göstermeye çalışmaktadır, 2006 yılından bu yana.

  Genelkurmay Başkanının TEMAD Seçimlerini yakından izlemesi, seçilenlere mutluluğunu ifade etmesi, birlikte çalışma isteği ne yazık ki TEMAD yönetimince iyi yönetilememiş, görülüyor. Burada belki de Nisan 2012 zammı her iki tarafça iyi yönetilemedi.

  Unutulmasın ki, bir ülkenin silahlı kuvveti diğer ülkelerce de izlenmekte, moral zayıflığı içinde bulunması belki de o ülkelerin bağlılarınca istenmekte, insanları mutlu edecek “basit” yeniliklerin önüne bu yolla geçiliyor bile olabilir.

  T.C. ibaresinin bazı yerlerden kaldırıldığına, Türk adının ayaklar altına alındığına, Atatürk’ün izlerinin silinmeye çalışıldığına, Ne mutlu Türküm diyene, demenin sakıncalı hale geldiğine, vs.vs. pek çok şeyi günümüzde izlemekteyiz.
  Bizim için Türk adını taşıyan her şey önemlidir. Dolayısıyla Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) varlığımız için önemlidir.

  Türk Silahlı Kuvvetlerinde olumlu yönde değişime açık olan sayılı, saygın insanların birbirleriyle sürekli diyalog halinde bulunması, çağın ve insanlığın bir gereği olan değişimlerin gerçekleşmesi için gereklidir.

  Her kişinin, kurumun söyleyeceği şeyler mutlaka vardır. Ancak kurumlar, hele askeri kurum sivil yapılara nazaran daha sessizdir. Bu sessizlik hali istismar edilmemelidir. Diyalog kurulmalı, korunmalı ve de geliştirilmelidir.
  Bugün basına yansıyan pek çok olayda TSK sessizliğini korumuş, pek çok olayın perde arkasını paylaşmamıştır. Ancak basına yansıyan, istismar edilen olaylardan bazılarının perde arkasındaki olumsuz şeyler bize de ulaşmakta.

  TSK’nın mutsuzluğundan kimler fayda umuyorsa, yeniliğe onlar karşıdır da, denilebilir. Bu yeniliğe karşı oluş halini “her yerde, her rütbede” aramak, görmek gerek.

  Laik Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmanın yolunu, ülkenin silahlı kuvvetinin mutsuz bırakılmasında arayanlar da olabilir.

  Görüşmeye açık olan bir yer ile görüşmek gereklidir.
  Haklar ile ilgili kimin ne yetkiye sahip olduğu, neleri yapabileceği, kurumların gerçekleştirebilecekleri yasal sorumluluklarını bilerek, nereleri TSK’nın, neleri Hükümetin yapmaktan sorumlu olduğu ve yapılanların hangi safhada olduğu, tıkanma varsa nerede olduğu iyi tespit edilmeli. Bunları tespit etmek için ise diyalog hali önemlidir.

  TEMAD İzmir İl Başkanlığı iyi bir diyalog hali yakalamıştır. Bunun geliştirilmesi, sürdürülmesi önemlidir.

  Camiamız bu mücadelede oldukça da yıpranmış görünmektedir.
  Bu yıpranma hali; iyileştirmelere olumsuz bakanlardan kaynaklı olarak, üst kademelerde yetkileri dâhilinde iyileştirme yapmak isteyenlerde de olabilir.
  Bunlar, karşılıklı dayanışma ile diyalog ile moral ile aşılabilir.

  Son on yıllık mücadelemizde birlikte çalıştığımız, Sayın Ersen Gürpınar’ın “Mola” başlıklı yazısı iyi değerlendirilmelidir.

  Saygı ve selamlarımla…

 11. Murathan SİPAHİOĞLU dedi ki:

  NASIL ÖNERİ AMA?
  Anlaşılan o ki; Ankara’nın kendine özgü siyasi iklimi, samimi olarak göreve başlayan derneğimiz yönetimlerine yaramıyor. (?) Erkence bozuluyorlar.

  Bozulan bu yönetimler, yakın geçmişi hemen unutarak, “istifa çözümünü” de hatırlamıyorlar. Aksine, yine ve yine aday oluyorlar.

  Bence, derneğimiz genel merkezi, diğer bir şehrimize taşınmalı. “Tebdil-i mekânda fayda var.”

  Not: Amaç, “olumlu eleştiri” , “anlayanlar için”…

 12. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]Facebook’ta yayınlanan makaleye yapılan yorumlardan bazılarını bilgilerinize sunuyorum. BÖLÜM YÖNETİCİSİ [/b]

  Hüseyin SAVCI: Ersen Gürpınar Abim, assubay davasına bir Ömür adamış, sabrını, çabasını, takdirle izlediğim, bu davanın öncülerinden biridir. Öyle sanıyorum ki Ersen abimi zorluklar değil, içinde Bulunduğumuz ve kendi kendimize oluşturduğumuz umutsuzluk ortamı yordu, bitirdi. Önce küçük guruplar halinde birbirimizle vuruştuk, şimdi TEMAD-TASSEN FETRET savaşları başladı, sağduyumuzu kaybettik. Kavgadan yana olanların sesi daha gür çıktı.
  Asubayın assubayla savaşından kimin ne kazanacağını sorgulayanımız kalmadı.
  Ersen Abi de pes dediyse….!
  Yerden göğe haklıdır!

  Levent Ulucan: Ismarlama yazı yazıp yazar olduğunu sananlar, Temad Davası diye Gnl. Bşk. Ahmet Keser’ e kukla olanlar…TC Ersen Gürpınar Abi seni en yakın zamanda olman gereken yerde görmek dileğiyle, saygılar…

  Mustafa LEVENT: Temad’ı yılın derneği seçen kamu-der adındaki dernek Temad’ı tarihinin en görkemli mücadele günlerinden birbirimizle ve muhataplarımızla kavgalı ortamına taşıyan sayın Ahmet Keser’e yılın STK başkanı ödülünü vermesini teklif ediyorum. Ersen ağabey emeğe saygısızlığın prim yaptığı bir ortamda başka ne bekliyordunuz.

 13. Erdal Günşer dedi ki:

  Sayın Ersen Abi, hayatlarımızın kesiştiği Astsubay mücadelesi noktasından gurur duyduğumu belirtmek isterim. Son zamanlarda hiç hak etmediğin ithamlarla karşılaştın. Ben fazla bir şey yazıp dikkatleri dağıtmayarak, biraz somut şekilde sizin de serzenişleriniz doğrultusunda iki kelam edeyim.
  Emekli Assubayların aidatları, Muvazzafların bağışları ve diğer gelirlerden oluşan, iki Trilyon gibi bir büyüklükle bahsedilen TEMAD bilançosunun uygunluğu konusunda TEMAD Genel Merkezi Yüksek Denetleme Kurulu raporunu yayınlamalarını Sayın Sami İnan, Sayın Nihat Pala ve Sayın Hasan Yıllar’dan, Ayrıca TAS-SEN üyesi olmaları nedeniyle TEMAD’dan ihraç edilen altı üyeye ilave olarak aynı gerekçelerle ben ve sayıları yüzü aşan TAS SEN delegeleri için de uygulanmasını Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Sayın Cevat Kılınçdemir, Sayın Hamit Gül ve Sayın Cemalettin Karakuş’tan rica ediyorum.
  Sonuçta madem ki kurumuz; kurumumuzun kurulları görevini yapsın.

 14. mehmet emin atılgan dedi ki:

  Kendisi ile tanışmaktan ve sınıfımız için birlikte aynı amaç için hareket etmekten onur duyduğum,sınıfının sorunlarının çözümünden başka hiç bir kişisel beklentisi olmayan Sayın Gürpınar assubay onur mücadelesinin önde gelen önderlerinden birisidir; O’nun alnında onur mücadelesinin yıldızı parlıyor, kendisini mesnetsizce karalamayı amaç edinenlerin amacı bu yıldızı söndürmektir…
  Tarih her olayı yazacak ve tanıklık edecektir…

 15. EMEKLİ ASSUBAYLAR dedi ki:

  [b]A.Gezer meslektaşımızın sehven silinen yorumu bilgi’den alınarak aşağıya çıkarılmıştır. Teknik hatadan dolayı özür dileriz[/b]

  Temad ısrarlara dayanamamış blançosunu açıklamış şimdi iş bir falcı ya da mali tercüman bulmaya kaldı, bulduğumuzda neyin ne olduğunu blancoyu ibra eden delegemiz de üyemiz de bilgi sahibi olacak 🙂

 16. MİNE dedi ki:

  Biz haklarımızı alamıyorsak bunun başta suçlusu temad yönetimidir,şimdiye kadar yaptıkları hatalar yüzünden bugünlere geldik. Seçim zamanı tam hak alınacak zamandı,adamlar noterle tasdikli seçim rüşvet veriyor,biz bu durumlardan bile yararlanamadık,yazık oldu bu kadar zaman boşa gitti.Oysa bu siyasiler oy için her şeyi yapar,temad hak almasını ya beceremedi yada almak istemedi.Temadın yanlışlarını söyleyince bize yapılmayan kalmadı düşman ilan edildik.

 17. Mustafa Levent dedi ki:

  Mücadelede görev alanlar toplumdan ziyade kendilerini düşünürlerse, çevresindeki küçük menfaat düşkünlerinin alkışları ile yetiniyorlarsa doğal olarak bu sonucu yaşarız, tepkinin olmaması umudun söndüğünün işaretidir.