BİZLER VARDİYADA İKEN, SİZLER NERELERDEYDİNİZ?

vardiya-bizdeDeğerli arkadaşlarım,

Bugünlerde VARDİYA ve HUKUKSUZLUĞUN NE OLDUĞUNU yeni tanıyanlara;  "HOŞ GELDİNİZ! BUGÜNE KADAR NERELERDEYDİNİZ? BİZLER HEP VARDİYADAYKEN, HİÇ BİRİNİZ bu vardiyalarda YOKTU, SESİNİZ DUYULMUYOR, FİZİKEN GÖRÜNMÜYORDUNUZ. SİZLER O ZAMAN SEFA İÇİNDE İKEN biz hep bu VARDİYALARDA vardık. HÂLÂ DA varız" diyoruz.

Bizleri hatırladınız mı? Daha önce YAKARIŞLARIMIZI, DİLE GETİRDİĞİMİZ SIKINTILARIMIZI, YAPILAN HAKSIZLIKLARI HİÇ DUYDUNUZ MU?

Bizler TSK' nın ÖNEMLİ iki ayağından biri olan ASSUBAYLARIZ. Bizleri TANIYOR MUSUNUZ? HATIRLAYABİLDİNİZ Mİ?

Eşleriniz, yıllardır BİZLERİ ÖN YARGILI ve KASITLI olarak MAĞDUR etti. ANAYASAL HAKLARIMIZIN verilmesini ENGELLEDİ. Bizleri KANDIRDILAR, ALDATTILAR, OYALADILAR.

Bizler bu HAKSIZLIKLARI, HUKUKSUZLUKLARI dile GETİRİRKEN NERELERDEYDİNİZ? O zamanlar HAK HUKUK aklınıza geliyor muydu? Ne oldu da şimdi birden bire HUKUKÇU VE HAKTAN yana oldunuz. HAKSIZLIKLARIN sonlandırılmasını istiyorsunuz. Yoksa yapılanlar HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLARDAN CANINIZ MI yandı?

Bizlere yapılan HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLARDAN, EŞ ve ÇOCUKLARIMIZIN yıllardır CİĞERLERİ yandı, İÇLERİ acıdı, GÖZ PINARLARI kurudu. Duydunuz mu? İnsan olarak "BUNLARIN SIKINTISI NEDİR?" diyerek konulara hiç eğildiniz mi,ilgilenmek aklınıza geldi mi? Yoksa bu tür HAKSIZLIKLARIN sizlere yapılamayacağını düşünerek DUYARSIZ kalmayı mı yeğlediniz? Ama bakın ÖNEMSEMEDİĞİNİZ HUKUK bugün SİZLERE DE GEREKLİ oldu, değil mi?

Tüm bu HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUKLARA rağmen BİZ ASSUBAYLAR kimseye HUKUK dışı davranılmasını HAKSIZLIK yapılmasını istemeyiz.Çünkü biz HAKTAN, HUKUKTAN yanayız. HERŞEYDEN ÖNCE İNSANIZ VE İNSAN OLMANIN GEREKTİRDİĞİ ŞARTLARI ÖN YARGISIZ OLARAK YERİNE GETİRİYORUZ. Haksızlık ve Hukuksuzluktan YILLARDIR çok canımız yandı. Bu acıyı EŞLERİNİZİN sayesinde en iyi bizler bilir, tanırız. Bizleri DIŞLAYAN, ÖTEKİLEŞTİREN eşlerinizi ve sizleri SEVDİĞİMİZDEN, SAYDIĞIMIZDAN DEĞİL (Nedenlerini HAKSIZLIKLARI YAPANLAR DÜŞÜNMELİLLER) HUKUKUN uygulanması, HAKSIZLIKLARIN sonlandırılması için SİZLERİN yanınızdayız, sizleri destekliyoruz.

Temennimiz odur ki bugün sizlere yapılanlardan gerekli dersler çıkarılır, ASSUBAY camiasına yapılan HUKUKSUZ ve ADİL olmayan davranışlar ARTIK sonlandırılır, HUKUKUN ve HAKKIN yanında olarak HAKKI teslim etme öğrenilir.

BİR NUSİBET, BİN NASİHATTAN DAHA İYİDİR özdeyişi belki bizlere bugüne kadar yapılanların yanlış olduğunu ÖĞRETİR, HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUK yapanlar İNSAN olmanın verdiği DEĞERLERE ulaşarak HATA ve HUKUKSUZ DAVRANIŞLARINDAN vazgeçerler.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(32 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#14 ziya 03-03-2011 02:03
Arkadaslar tutuklananlar arasında olume kadar gidilecek yuksek insanlar var ama bazıları var ki 2002 yılında daha adam binbası ve taburun onune gecip ben 2011 yılında amiralim benim 100 bin dolarlık evim var deyip asagılayanlar mı yoksa kraliyet okulunda Turkiye Cumhuriyetinin parasıyla okumus gelmiş sonra da kendi personelini begenmeyen ben ingiliz kraliyet akademisinde okudum diyen adamlar da var, bence maalesef kurunun yanında yas da yanıyor suclu olmasalar da ayakları yerde değildi maalesef bazılarının bu olay onları Turkiye'ye geri dondurdu astsb deyip eliyle itenler simdi ne yapacaklar bakalım aynı adaletsizlikle ama sizlere samimiyetimle soyluyorum L. pasamı ve d.s. albaya allah selamet versin demekten baska bir sey yapamıyorum akıllı zeki tam bir komutandılar insallah alınlarının akıyla cıkarlar tekrar yanımıza donerler..
Herkese allah selamet versin..
Alıntı
#13 Ali AKKAŞ 24-02-2011 00:57
Taraflı medya sana sesleniyorum. BALYOZ darbe planı (Var mı? Yok mu? Hala yargı sürecindendan dolayı yargılanan subayların eşlerinin yürüyüşünden dolayı her kanalda haber yapılırken hak arama iddiasıyla yürüyüş yapan öldüğünde sahiplenen yaşarken ötekileştirdikleriniz yani astsubayların hak ve adalet arayışında neden manşetlere taşımadınız? Sizler de medya olarak suçlusunuz. Astsubay camiası sadece bu ülkeye yaptığı hizmetin gerçek ve gören gözlerle değerlendirilmesini istemektedir. Kendi emsal grubunda değerlendirilmek istemektedir. Ölürken silah arkadaşı hak dağıtımında bizden değil mantalitesine sizler de çanak tuttunuz.
Alıntı
#12 MEHMET ALİ KILINÇ 23-02-2011 17:21
Mahallede bir kişi var devamlı ensemizde boza pişiriyor. Beni adamdan saymıyor. Gel zaman git zaman git zaman mahalleye hin oğlu hin, her türlü kalleşlik elinden gelen bu bizim ensemizde boza pişiren kişiden daha güçlü bir adam geliyor. Bu yeni gelen kişi mahalledeki tüm kişileri, ben de dahil kendinden saymadığını, asla saymaya niyetli olmadığını, gözünde kimsenin nokta kadar değeri olmadığını uygulamaları ile gösteriyor. Yeni gelen kabadayının benden yana olmadığı kesin. Yeni kabadayının hakimiyet kurmasıyla eskisinden daha iyi benden yana bir ortam kurulacağının hiç bir emaresi de ufukta görünmüyor. Bu yeni gelen kabadayı başlıyor bu benimle sorunu olan kişiyi her türlü hile yöntemi kullanarak, kural dışı davranıp belden aşağı vurarak dövmeye..
Acaba bana hiç bir şey kazandırmayacağı halde mahallenin yeni gelen kabadayısına yaltaklanır mıydım?
Eski benimle uğraşan kişinin düştüğü durumdan tarifi mümkün olmayan garip ilkel bir zevk duyup, kendimi rüzgara kaptırıp gözü kapalı yeni dövücüyü alkışlar, eskisine oh çeker miydim?
Cevap: Her şeyden önce ilkel, cehalet duygularından arınıp olayları sorgulardım.
Not: Komuta kademesinin yarısı hapiste olan Deniz Kuvvetleri'nin Libya yurttaş kurtarma operasyonuna bütün dış ülkeler parmak ısırmış, gıpta etmiş. TV haberlerinin yalancısıyım..
Alıntı
#11 Battal Gazi 23-02-2011 13:28
Eğer suçları yoksa çok üzülürüm,suçları var da cezalandırılmazlarsa daha da üzülürüm.

Adalet birgün bana da sana da lazım olacak,onu gerektiği gibi ve zamanında kullanmak gerekir.

Darbeler ülkemizi geri bırakmak için yapılmış ve yapılması planlanan zorbalık diye düşünüyorum,zira 2001 krizinin maliyeti açıklandı yüzlerce milyar dolar.

Darbelere ve darbecilere karşı dik duruşumu sonuna kadar sergiliyorum, saygılarımla.
Alıntı
#10 ender ozkıranlar 23-02-2011 13:13
Sn.ÇAM,
Asb.lara tüm meslek hayatları boyunca (emekli olduktan sonra dahi) süregelen haksızlık ve adaletsizliğin,düzeltilmesi için tek bir milim bile ilerlemeyen/ilerletmeyen bir meslek grubunun bugün adalet araması gerçekten çok ilginç.
Bu olayda birey olarak karmaşık duygular içindeyim.Kişisel kanım,İslam diktası heveslilerinin,Cumhuriyet karşıtlarının; laik kesim üzerinde,baskı unsuru olarak hukuku kullandığıdır. Amaçlarına ulaşana kadar da her yolun meşru gösterileceğine inanıyorum.Cumhuriyetçi ve laik bir kişi olarak kişisel yolum bellidir. Bu değerleri asla tartışmam.
Assubay olarak ise yaşadığim haksızlık ve adaletsizlikleri de asla unutamam.İki konuyu ayrı tutarak,dünkü muktedirlerin adalet aramasının,bugünkü muktedirlere örnek olmasını diliyorum. Tüm dünyada elindeki gücü (adaletsizce) baskı aracı olarak kullanan kişi ve kurumların;'Adalet aramasının'gerçekleşmesini görmek dileği ile..
Alıntı
#9 Hasan ÇANKAYA 23-02-2011 12:31
Arabesk bir bakış açısıyla bakarsak acımak gerekir. Ama inanın astsubayların da meydanlarda kendilerini desteklediğini görseler bundan utanırlar. Ne hallere düştük derler.

Bu plan seminerleri ordu düzeyinde değil de Kıt'alarda olsaydı bütün suçu belki de bir astsubayın üzerine yıkıp sıyrılırlardı. Bunların örnekleri çok. Onlarla aynı saflarda değiliz. Saflarda yerimiz subayın sol bir adım gerisidir. Eğitimlerde aldığımız bilgileri emekli olduk diye hemen unutmayalım.
Alıntı
#8 Hüseyin ÇETİN 23-02-2011 00:28
İnanır mısınız yüreğim dahi sızlamıyor. Yüce Türk adaletine inanıyorum, suçları varsa gereği yapılacaktır, yoksa zaten tahliye edilirler. Bu general ve subayları düşünmek bizim harcımız değil. Milyarlık otomobili ile saltanat sürenler ve milyar dolarlık yalısında keyif çatanlar düşünmeliydi, en başta onlar sattılar silah arkadaşlarını. ADALET BİRGÜN HERKESE GEREKECEKTİR diye meşhur sözümüz var ya işte şimdi onlara gerekiyor.
Alıntı
#7 Dalkılıç 22-02-2011 22:56
Alıntılandı ali nas:
Ben olumsuzluklar yaşadım,sıkıntılar yaşadım,eziyet çektim başkaları da yaşasın ,çeksin demek olamaz.

Ben bunları yaşadıktan sonra bana bunu yaşatanlar da yaşıyorsa,ben buna ''ohh iyi olmuş,daha beter olsunlar'' demek beni küçültür.

Bana yaşattın ama sen yaşama,yaşamamana destek veriyorum ki onurlu insanın kim olduğunu bil diye.

Mantıklı olmak lazım.Burada hukuksuzluk ve tüm TSK2 ya yaftalanmak istenen iftiralara karşı duruştur bu destek.

Elinize sağlık sayın Büyüğüm Ahmet ÇAM.

Takipteyim


Değerli meslektaşım Ali Nas'ın düşüncelerine aynen katılıyorum,habertürk'te bir yorumda da bunu belirttim.
Alıntı
#6 bekir sitki guvemli 22-02-2011 21:12
Sayin Ahmet Çam, kalemine saglik allah seni dogruluktan ayirmasin daima seninleyiz.
Alıntı
#5 Ersen Gürpınar 22-02-2011 20:30
Bu protestolar tutuklamalardan önce yapılmış olsaydı demokrasiye olan saygının bir gereğidir diye düşünürdüm. Daha önce de belirtiğim gibi; son olayları ben bir nusubet bin nasihattan evladır diye düşünüyorum, bizim gasp edilen haklarımızı hukukumuzu dile getiren eşlerimizin yürüyüşlerinde sağlık fişlerindeki resimlerden bizlerin kimliklerini tespit ederek bizi cezalandıranlar sicillerimizle oynayanlar sürgün edenlerin eşleri şimdi aynı gerekçelerle yollara düşmüşlerdir.
Bizi aileden saymasalar da kesinlikle oh olsun zihniyetinde değiliz olamayız da, hukuku arayan bir mesleğin mensupları olarak hak ve hukukun gerçekleşmesini dileyenlere desteğimizi veririz. Umarız ki eline gül dikeni batanlar bizim yıllardır sırtımızda hukuksuzluk hançeri ile yaşamaya çalıştığımızı ve o ailenin değişmez en kalabalık üyeleri olduğumuzu hatırlarlar. ADALET BİRGÜN HERKESE GEREKECEKTİR!
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ