İŞTE YARGISIZ İNFAZ İŞTE HAKSIZLIK

anitkabir_adalet

Çalkantılı dönemlerinden birini daha yaşayan Türkiye, “İHTİLALLER” dönemini sona erdirerek gerçek demokrasiye kavuşacak gibi görünüyor. Demokrasi, insan hakları, adalet, yargısız infaz söz ve yazılarını her duyup okuduğumda içime bir ateş düşüyor. “Her türlü sorumluluğu taşıyan ve bedel ödeyen Astsubaylar Türk Milleti'nin bir mensubu değil mi?” diyerek haykırmak geliyor ama bir türlü haykıramıyorum. Çünkü yaradan bizi herkesten çok sabırlı ve dayanıklı olarak yaratmış.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin temel direği olan Astsubayları ve Uzman çavuşları her ne kadar dışlasalar da sorgulanan, tutuklanan ve yargılanan emekli ve muvazzaf subayların suçsuz olanlarının bir an önce aklanarak aile yuvalarına dönmelerini, suçlularının da cezalarını çekmelerini diliyorum.

Emekli ve muvazzaf subayları savcılarımızın sorgulayıp bağımsız mahkemelerimizin tutuklamasıyla, eşleri büyük bir tepki vererek sokaklara dökülüp caddelerde trafiği felç edip, Ankara'ya Atamıza koştular. Suçlu veya suçsuz da olsalar hayat arkadaşı olarak kocalarına sahip çıkıp destek veren bu Sayın “HANFENDİLERİ” takdir ve tebrik ediyorum.

Sayın arkadaşlarım, kimsenin katlanamadığı fedakârlığı katlanıp vatan millet uğruna evimizin rızkı için gençliğimizin en güzel günlerini acı çekerek, çile çekerek geçirdik, haklarımızın kırıntısını bile alamadık ve hâlâ da alamıyoruz. Ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmadan bir elleri yağda bir elleri balda olan, en ufak bir olayda bile sokaklara dökülerek ortalığı birbirine katanlardan neyimiz eksik. Hiçbir eksikliğimiz yok fazlalığımız olarak sabırlı ve dayanıklılığımız var.

Bize ne TEMAD'dan ne de bir başkasından fayda yok, ben artık yeter “İŞTE ASIL YARGISIZ İNFAZ, İŞTE ASIL HAKSIZLIK” diyerek 10 MART 2011 tarihinde saat 09.00'da ANITKABİR'e sonra da haklarımızın bir kısmını da olsa bağımsız Türk mahkemesi kanalıyla almak için ANKARA adliyesi 13. İş Mahkemesindeki duruşmaya eşimle birlikte katılacağım.

Gerçekten haksızlığa uğradığını yüreğinde hisseden fedakâr ve çilekeş emekli Astsubay ve eşleriyle emekliye ayrılmak için müracaat etmiş muvazzaf Astsubay ve eşlerini de yanımda görmek istiyorum.
Ögeyi Oylayın
(13 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#11 Hüseyin ÇETİN 24-02-2011 13:30
Emekli ve muvazzaf subayları savcılarımızın sorgulayıp bağımsız mahkemelerimizin tutuklamasıyla, eşleri büyük bir tepki vererek sokaklara dökülüp caddelerde trafiği felç ettiler, ANITKABİR'e çıkarak Atamıza koştular.
İnanın sevgili ATATÜRK sağ olsaydı veya dirilmesi söz konusu olsaydı onları ANITKABİR'in çevresine dahi yaklaştırmazdı. Bir EMPATİ yapsınlar, kendileri Atamıza layık olabilmişler mi? Atamıza layık olabilselerdi bu gün her şey daha farklı olurdu.
1980 yılında ihtilal yapıldı, o yıl liseyi bitirmiştim üniversiteye gitmeye korktum mecburen askerlik mesleğini seçtim ve alnımın akıyla 27 yıl üniformamı taşıdım. Onlar yıllar içinde silahlı kuvvetleri ikiye böldüler, MEMNUN ve GAYRİ MEMNUN KESİMİ yarattılar. Bizler açlık sınırında yaşarken onların hep bir eli yağda bir eli balda oldular. Bizlere hep yargısız infazlara maruz kaldık. Bize çuvaldızı batıranlar kendilerine iğne batırabilselerdi diyorum.
Alıntı
#10 Dalkılıç 22-02-2011 23:11
Değerli büyüğüm biliyorsunuz ama bir kez daha ifade etmek isterim,maddi ve manevi yanınızdayız emeklerinizi ödeyemeyiz bu konu başarılırsa bizim için büyük bir kazanç olacaktır. Başarılar diliyorum.
Alıntı
#9 Kamil DURMUŞOĞLU 22-02-2011 16:05
Astsubaylar meslekte ortada üstte subayı altta uzman çavuşları ve erleri idare edeceğim diye kendisi ile ilgili hiçbir konuda çalışma hak arama veya özlük haklarının iyileştirilmesi gibi ismail abimin dediği gibi sadece verilen emirleri uygulamaya proğramlandık.
Alıntı
#8 Hasan ÇANKAYA 22-02-2011 12:05
Tesud'un Temad'ı çağırmaması yorumcu arkadaşlarda kırgınlık yaratmış. Yapılan faaliyet bilinçli bir tercihtir. Bunun adına nitelik ve nicelik denir. Nitelik sosyolojide sayı olarak az ama bilinç seviyesi yüksek, az ama etkili kitleyi, nicelik ise etkisiz anlam ifade etmiyen güvenilmez büyük kalabalıkları ifade eder. Tesud'un bakış açısı tam da böyledir. Askeri bakış açısı budur. Tesud'a göre Temad'ın toplamı bir asteğmen etmez. Bir Asteğmen veya Teğmen Kıt'ada binlerce Astsb.dan üst değil mi. Onun emriyle binler örneğin uygun adım marş dediğinde yürümez mi? O zaman astsubay niceliktir. Boş kalabalıktır.

BATI CEPHESİNDE YENİ BİR ŞEY YOKTUR. Biz işimize bakalım.
Alıntı
#7 mustafa 22-02-2011 12:04
Abi bir aksilik olmazsa o gün Ankara'da olacagım.Şayet gelemezsem bir meslektaşın ve de bir hemşerin olarak kalben yanındayım.
Alıntı
#6 Hüseyin ÇETİN 21-02-2011 23:53
Sayın İsmail TURAN abimiz sizi bilge kişiliğiniz ve cesur yürekliliğiniz nedeniyle kutluyorum. İnanın ANKARA'da olsam gönülden söylüyorum her duruşmanızda yanınızda olmaktan gurur duyardım, uzaklarda da olsam dualarımız sizinledir " Allah muavfak eylesin."
Alıntı
#5 Ersen Gürpınar 21-02-2011 23:31
Değerli büyüğüm toplumları harekete geçiren liderlerdir bizim toplumumuzda bunun tam tersi yaşanıyor. Bugüne göre çok daha antidemokratik bir ortam olan 1970'li yılların başında eşlerimizin yürüyüşü ardından arkadaşlarımızın protestosu ve çektikleri çilelere rağmen bugün demokratik bir hak olan eylemleri ne yazık ki TEMAD koordine edip başlatamıyor bu durumu eleştiren şubelerimiz bir elin parmakları kadar! Tarih tekerrürden ibaretmiş, bizim eşlerimizin eylemleri sırasında bizlere eşlerinin etekleri altına gizlenen MAO'nun askerleri diyerek suçlayıp cezalandıranların eşleri şimdi hukuk talebi ile yollarda; geçmişten onlar ders alacaklar biz kindar değiliz, hukuku talep eden bir meslek olarak bu talepte bulunan her kesimin yanındayız desteğindeyiz.Keşke bu düşüncelerimizi ve tepkimizi yasal temsilcimiz TEMAD gösterebilseydi.
22 Şubat'taki TEMAD basın bildirisine ve zat-ı alinizin büyük fedakarlıklarla takip ettiği davamız için özellikle Ankara'daki arkadaşlarımızın gerekli desteği vermelerini istirham ediyorum.
Katılan arkadaşlarımızın gönlü ve duaları sizinle olacaktır.Saygılarımla.
Alıntı
#4 Erol SARAÇ 21-02-2011 23:29
DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ 10 MART 2011 tarihinde 13. İŞ MAHKEMESİNDE OLACAĞIM.
Sevgi ve saygılarımla.
Alıntı
#3 MEHMET 21-02-2011 23:00
Atatürkçü düşünce derneği ve tesud birlikte eylem planlıyor ama bunu temad'a duyurmuyor.Sebep nedir? Bizi yanlarında mı görmek istemiyorlar,yoksa bizi begenmiyorlar mı sebep nedir acaba?

------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ YORUMU.
Sayın meslektaşım bu TEMAD'ın çizgisinin tam olarak bilinmemesinden ya da geçmişte yaşananlardan duydukları mahcubiyet nedeniyle bu daveti yapmamalarından kaynaklanıyor olabilir. Biz hukukun üstünlüğünü talep eden bir meslek grubu olarak kin tutmayız ve hak, hukuk arayanlara desteğimizi veririz.Bu bizim kendimize olan saygımızın gereğidir.
Alıntı
#2 MEHMET ALİ KILINÇ 21-02-2011 22:58
"Gerçek demokrasiye kavuşacak gibi" söylemlerine ve beklentilerine sadece acı acı gülüyoruum. Pakistan'ın Svat Vadisi veya Papua Yeni Gine dünya ileri, gerçek demokrasinin merkezi de kitaplar yazmadığı için biz mi bilmiyoruz?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ