BU SEÇİMLER UMUT DEĞİL,GERÇEK OLSUN.

secimDeğerli arkadaşlarım.

Bu sitede yazan arkadaşlarımın tümünün isteği emekli arkadaşlarımızın camiamızın sorunlarına duyarlı ve ilgili olmalarıdır

Bu konuda, ben dahil tüm arkadaşlarımızın ısrarlı yazıları ve davetleri olmuştur. Hatta ilgili ve duyarlı arkadaşlarımızdan yakın çevrelerinde samimi oldukları arkadaşları uyarmaları ve derneğe üye olmaları konusunda bilgilendirmeleri ISRARLA talep edilmiş, vurgulanmıştır.

Karşıyaka da yapılacak seçim nedeniyle yoğun çalışmalar yapılmakta, seçimi kazanmak için yönetimlerde yer alacak arkadaşlar gayret sarfetmektedirler.

Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey SAMİMİYET, ÖNYARGISIZ VE ÖNKOŞULSUZ olan düşünce ve tavırlardır. Seçimi kim kazanırsa kazansın, neticede ASSUBAY adaylar bu yarışta ipi göğüsleyeceklerdir. Dışarıdan gelerek birileri bizleri yönetmeyecektir. Bu yarışta yer alan tüm kişilerin ortak paydaları ASSUBAY oluşlarıdır. Bizleri bir araya getiren de hepimizin ASSUBAY oluşudur. Onun için seçim atmosferinde kantarın topuzunu kaçırmadan, birbirimizi gereksiz şekilde karalayıp, kırmadan, seçim sonunda birbirimizin yüzüne bakacak şekilde hareket etmeli, davranışlarımızı ona göre yapmalıyız.

Seçim sonunda bir taraf kazanırken, diğer taraf kaybetmeyecektir. Sadece üyelerin taktiri ve değerlendirmesi bu diyerek üyelere teşekkür edilmeli, seçilenler kutlanarak, mücadeleye yine birlikte devam edilmeli, güçbirliğinden kopulmamalıdır.

Seçim kaybedildi diye DERNEK ve CAMİADAN uzaklaşmak en büyük yanlış olur. Yönetimlerde yer almak KİMSENİN OLMAZSA, OLMAZI olmamalıdır.

Seçimler sonunda KAZANAN kişiler değil, CAMİAMIZ olmalıdır. Bu olgunluğu hepimiz gösterebilmeliyiz.

Seçim çalışmaları nedeniyle artan tansiyonu duyarlı arkadaşlarımızın düşürmeye çalışması da bir görevdir. Yazar durumunda olan arkadaşlarımıza da bu konuda önemli görevler düşmektedir. Seçim atmosferinde yapılan konuşmalar veya yazılan metinler iyi değerlendirilmeli makale veya konuşmanın tamamında anlatılmak istenilenler farklı yoruma açık olacak şekilde değerlendirilmemelidir.

Makale veya konuşmaların belli bölümleri CIMBIZLA alınarak makale veya konuşmanın tümünde anlatılanlar saptırılabilir, yanlış anlamalara neden olunabilinir.Bunu yaparken KAST olmasa da konunun uzağında olan kişiler yanlış değerlendirip farklı yorumlar yapabilirler. Hiç bir GEREKÇE arkadaşlarımızın birbirlerini KIRMALARINA, DARILMALARINA neden olarak gösterilemez, gösterilmemelidir de.

Unutmayalım. Bugüne kadar hepimizin ısrarla vurguladığı, bir araya gelmek, kırmamak, dökmemek idi. Hiç bir gerekçe bizlerin arasının bozulmasına neden olmamalı, bir araya gelmemizi engellememelidir. Bunu yapmak isteyenlere birey olarakta camia olarakta fırsat ve imkan vermemeliyiz. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz ve bugüne kadar özlemimiz bir araya gelmek, güç oluşturmaktır.

Mevlananın dediği gibi; "kim olursan ol, ne olursan ol gel gel".

Yeter ki ASSUBAY onur ve gururunu taşı. Assubay Onuru için mücadeleye katıl, sende gel, sende katıl, el ver, güç ver. İhtiyacımız budur.

Tüm arkadaşlarımı sorumluluk almaya ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Lütfen kişisel hırs ve düşüncelere mağlup olarak yanlışlara düşmeyelim, camia içinde olaylara sebebiyet vermeyelim.

Değerli arkadaşlarım. Seçimler bu sene tüm türkiye genelinde derneğimizde yapılacak gibidir. Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli, gereksiz olayların yaşanmasına neden olmamalıdır.

Unutmayalım dışarıdan bizleri izleyen ve takip eden gözlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Assubaylığın SAYGIN bir meslek gurubu olduğunu dosta, düşmana gösterelim. Yapılacak tüm seçimlerin camiamıza hayırlı olmasını, hak edenin kazanmasını dilerim. Unutmayalım. Toplumlar, hak ettiği kişilerce, hak ettikleri şekilde yönetilirler. Saygılarımla.
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ