BU SEÇİMLER UMUT DEĞİL,GERÇEK OLSUN.

secimDeğerli arkadaşlarım.

Bu sitede yazan arkadaşlarımın tümünün isteği emekli arkadaşlarımızın camiamızın sorunlarına duyarlı ve ilgili olmalarıdır

Bu konuda, ben dahil tüm arkadaşlarımızın ısrarlı yazıları ve davetleri olmuştur. Hatta ilgili ve duyarlı arkadaşlarımızdan yakın çevrelerinde samimi oldukları arkadaşları uyarmaları ve derneğe üye olmaları konusunda bilgilendirmeleri ISRARLA talep edilmiş, vurgulanmıştır.

Karşıyaka da yapılacak seçim nedeniyle yoğun çalışmalar yapılmakta, seçimi kazanmak için yönetimlerde yer alacak arkadaşlar gayret sarfetmektedirler.

Bu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey SAMİMİYET, ÖNYARGISIZ VE ÖNKOŞULSUZ olan düşünce ve tavırlardır. Seçimi kim kazanırsa kazansın, neticede ASSUBAY adaylar bu yarışta ipi göğüsleyeceklerdir. Dışarıdan gelerek birileri bizleri yönetmeyecektir. Bu yarışta yer alan tüm kişilerin ortak paydaları ASSUBAY oluşlarıdır. Bizleri bir araya getiren de hepimizin ASSUBAY oluşudur. Onun için seçim atmosferinde kantarın topuzunu kaçırmadan, birbirimizi gereksiz şekilde karalayıp, kırmadan, seçim sonunda birbirimizin yüzüne bakacak şekilde hareket etmeli, davranışlarımızı ona göre yapmalıyız.

Seçim sonunda bir taraf kazanırken, diğer taraf kaybetmeyecektir. Sadece üyelerin taktiri ve değerlendirmesi bu diyerek üyelere teşekkür edilmeli, seçilenler kutlanarak, mücadeleye yine birlikte devam edilmeli, güçbirliğinden kopulmamalıdır.

Seçim kaybedildi diye DERNEK ve CAMİADAN uzaklaşmak en büyük yanlış olur. Yönetimlerde yer almak KİMSENİN OLMAZSA, OLMAZI olmamalıdır.

Seçimler sonunda KAZANAN kişiler değil, CAMİAMIZ olmalıdır. Bu olgunluğu hepimiz gösterebilmeliyiz.

Seçim çalışmaları nedeniyle artan tansiyonu duyarlı arkadaşlarımızın düşürmeye çalışması da bir görevdir. Yazar durumunda olan arkadaşlarımıza da bu konuda önemli görevler düşmektedir. Seçim atmosferinde yapılan konuşmalar veya yazılan metinler iyi değerlendirilmeli makale veya konuşmanın tamamında anlatılmak istenilenler farklı yoruma açık olacak şekilde değerlendirilmemelidir.

Makale veya konuşmaların belli bölümleri CIMBIZLA alınarak makale veya konuşmanın tümünde anlatılanlar saptırılabilir, yanlış anlamalara neden olunabilinir.Bunu yaparken KAST olmasa da konunun uzağında olan kişiler yanlış değerlendirip farklı yorumlar yapabilirler. Hiç bir GEREKÇE arkadaşlarımızın birbirlerini KIRMALARINA, DARILMALARINA neden olarak gösterilemez, gösterilmemelidir de.

Unutmayalım. Bugüne kadar hepimizin ısrarla vurguladığı, bir araya gelmek, kırmamak, dökmemek idi. Hiç bir gerekçe bizlerin arasının bozulmasına neden olmamalı, bir araya gelmemizi engellememelidir. Bunu yapmak isteyenlere birey olarakta camia olarakta fırsat ve imkan vermemeliyiz. Bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz ve bugüne kadar özlemimiz bir araya gelmek, güç oluşturmaktır.

Mevlananın dediği gibi; "kim olursan ol, ne olursan ol gel gel".

Yeter ki ASSUBAY onur ve gururunu taşı. Assubay Onuru için mücadeleye katıl, sende gel, sende katıl, el ver, güç ver. İhtiyacımız budur.

Tüm arkadaşlarımı sorumluluk almaya ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. Lütfen kişisel hırs ve düşüncelere mağlup olarak yanlışlara düşmeyelim, camia içinde olaylara sebebiyet vermeyelim.

Değerli arkadaşlarım. Seçimler bu sene tüm türkiye genelinde derneğimizde yapılacak gibidir. Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli, gereksiz olayların yaşanmasına neden olmamalıdır.

Unutmayalım dışarıdan bizleri izleyen ve takip eden gözlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Assubaylığın SAYGIN bir meslek gurubu olduğunu dosta, düşmana gösterelim. Yapılacak tüm seçimlerin camiamıza hayırlı olmasını, hak edenin kazanmasını dilerim. Unutmayalım. Toplumlar, hak ettiği kişilerce, hak ettikleri şekilde yönetilirler. Saygılarımla.
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ