HUKUK MÜCADELEMİZDEKİ GELİŞMELER

 • AÇTIĞIM DAVA KISMEN KABUL EDİLDİ.

İntibaklarımızla ilgili olarak açtığım davanın gerekçeli kararı bugün bana tebliğ edildi. Talebim kısmen kabul edilmiş, kısmen ret edilmiştir. Ret edilen kısım için temyiz hakkımı kullanacağım.

Kabul edilen kısımda ise, davamın bu bölümünün kabul edildiği açıkça yazılmış olmasına rağmen devam eden kısımlarında SGK uygulamasında sorun çıkabilecek anlam uyuşmazlığı vardır. Bugün, kanun gereğince kararı veren mahkemeden gerekli açıklama yapılmasını talep ettim. Açıklama cevabının kısa sürede bana tebliğ edilmesini bekliyorum.

Sayın Arkadaşlarım

Kabul edilen kısım için mahkemeden gerekli açıklama geldikten sonra 1'inci derecenin 4'üncü kademesindeki emekli ve muvazzaf assubaylar hariç olmak üzere tüm emekli ve muvazzaf assubay arkadaşlarımdan bazısı derece bazısı kademe yükselme hakkı kazanabilecektir.

Derece ve kademe yükselmesi hakkı her kişi için şahsa münhasır olmak üzere farklılık arz ettiğinden ve arkadaşlarımı yanlış yönlendirmek istemediğimden bu makalede daha fazla açıklama yapamıyorum.

Hepimizin medyadan takip ettiğimiz ve beklediğimiz kanuni düzenleme torba kanunlarla çıktığı takdirde birçok arkadaşımızın intibak sorunu çözülecek çözülmeyenlerin sorunları da benim mahkeme kararıyla çözülebilecektir. TBMM tatile gireceği 1 Temmuz tarihine kadar sabredip gelişmeleri bekleyeceğiz.

TBMM tatilinden sonra girişimde bulunacak ve kendi şahıslarına münhasır durumlarını öğrenmek isteyen arkadaşlarım aşağıdaki telefonumdan gerekli bilgiyi alabileceklerdir.

NOT:
 1. Arayan her arkadaşıma gerektiği kadar bilgi vereceğim, telefonumun lüzumsuz yere meşgul edilmemesi için lütfen kısa konuşalım.
 2. Gerektiğinde telefonumu kısa süreli kapatabileceğimden aramalarınızı tekrarlayınız.
 3. Telefon numaram: 0505 657 64 12

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Bir hukukçu titizliği ile DENİZLİ-ANKARA arasını adeta yol yapan özverili meslektaşımız Sn.İsmail TURAN'ın gayret ve başarıları her türlü takdirin üzerindedir. Haklarımızla  ilgili kararın i talep edilen  açıklaması gelince daha detaylı bilgi verilecektir. Emekli sandığına karşılıkları yatan hizmet maaş ve ikramiyede dikkate alınmasına rağmen derece ve kademeden sayılmayan FİİLİ HİZMET süreleri konusunda Sn.Turan'ın temyiz talebinin lehimize olmasını diliyor, site yönetimi ve sizler adına Sn.Turan'a emeklerinden dolayı bir kez daha minnet ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

SİTE YÖNETİMİ 

 

Ögeyi Oylayın
(67 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#14 MEHMET KAYALI 03-05-2014 23:00
SAYIN CELAL ERBİL ARKADAŞIMIN GİRİŞİMLERİ VE KATKILARI ÖVGÜYE DEĞERDİR. KENDİLERİNİ KUTLAR GÖZLERİNDEN ÖPERİM. YENİ GİRİŞİMLERİ TOPLUMUMUZA GÜÇ KATACAĞI, MUHAKKAKTIR. BUNLAR BEKLENTİMİZDİR. DEVAMINI DİLERİM.
Alıntı
#13 Orhan ORHUN 03-05-2014 03:45
Sayın TURAN verdiği hukuk mücadelesi ile Assubay sınıfına ışık tutmuş, haklarımızı gasp edenlere de osmanlı şamarı atmıştır. Verdiği hukuk mücadelesi ve örnek olması hasebiyle kendisine müteşekkiriz.
Alıntı
#12 Kamil ÇAKIR 01-05-2014 11:42
Saygıdeğer büyüğüm,

Hukuk yoluyla başlattığınız mücadele nedeniyle başta sizin, eğer destek olunduysa size maddi katkıda bulunan tüm değerli ağabeylerimin ellerinden öperim.

Saygılarımla.
Alıntı
#11 hakan 01-05-2014 01:55
Ismail Turan agabeyimize tesekkur ediyoruz bu zorlu davada yilmadan mucadele ettigi icin, ancak,ben sahsen bi sey anlayamadim, su an itibari ile bi karar ciktimi, yoksa hala temyizimi bekliyoruz, yani su anki dava sonucu ile ilgili detayli bilgi verirse minnettar oluruz, saygilarimla
Alıntı
#10 Hikmet Gülke 01-05-2014 00:19
Değerli büyüğüm, gasbedilen yasal haklarımızın yasal yollardan kazanımı için ortaya koymuş olduğunuz gayret ve emeklerinize ne kadar teşekkür etsek azdır. Size kucak dolusu saygı, sevgi ve selamlarımı yolluyorum. İyi ki varsınız...
Alıntı
#9 selçuk 01-05-2014 00:00
HER TÜRLÜ ÖVGÜNÜN ÜZERİNDEDİR,TEBRİK EDERİM,KOLAY GELSİN.
Alıntı
#8 Ersen Gürpınar 30-04-2014 23:59
Haklarımızı hukukta arayalım fikri doğunca zamanın TEMAD yönetimine başvurup maddi gereksinimini bizler karşılayalım siz profesyonel yardım alarak hukuk davaları açın teklifimize bırakın desteği köstek olunması üzerine Sn.TURAN bu özveriyi göstermiştir. Bizlerin fiili hizmet zamlarımız ve sınıf okulundaki sürelerimizin emekli kesenek karşılıkları kuruma yatıyor emekli olurken bu süreler hizmet olarak sayılıp maaş oranı ve ikramiyede etkili oluyor ama derece ve kadememizden sayılmıyor bu bir hukuksuzluktur.Sn.Turan'ın mücadelesi devam ediyor TEMYİZ aşamasında umarız bu adaletsizlik giderilir. Sn.İsmail TURAN büyüğüme bu fedakarlığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Benzer konularda TEMAD yönetimi belirttiğimiz gibi profesyonel hukuk desteği de alarak bu tür davalar açmalıdır biz bunun için destek oluyoruz gerektiğinde yine oluruz.
Alıntı
#7 Hüseyin ÇETİN 30-04-2014 23:17
Sayın İsmail TURAN abimiz mücadeceleci ruhuyla bir hukukçu gibi hakkımız olanı alabilmek için uzun bir yol katetmiştir. Bu yolda bir çoğumuz gibi manevi olarak yanında olamadım ancak maddi olarak çorbada tuzumuzu eksik etmedim. 2 ve 3 ncü dereceden emekli bir çok yaşıtı meslektaşımız kahve köşelerinde hak verilmesini beklerken kendisi hukuk yoluyla hakkımızı almak için zorlu bir yola girmiştir, bu yolda her türlü imkanı olan TEMAD yönetimi de kendisini yalnız bırakmıştır. Değerli büyüğümüzü tebrik eder ellerinden öperim.
Alıntı
#6 AHMET ÖZTAŞ 30-04-2014 22:29
Teşekkürler, Sn. İsmail TURAN Ağabey. Mücadele azminizin meslektaşlarımıza ışık ve umut olması dileğimle saygılar sunarım. AHMET ÖZTAŞ http://www.antalyaeastsubaylar.org/
Alıntı
#5 Elbirce 30-04-2014 21:49
Değerli Büyüğüm
Çok büyük bir mücadelenin yılmaz savunuculuğunda, konuyu getirdiğiniz noktadan dolayı sizi kutlarım.
Bu konuyu sitemizde ilk olarak 2011 sonlarında görmüştüm, Sn.Ersen Gürpınar'ın önderliğinde dava sürecinde gerekli olabilecek mali ihtiyaçlar için bir dayanışma çağrısında bulunulmuştu. Ben, 81 Bahriye mensubuyum ve devremizin acil durumlarda ve yıllık yemekli toplantılarında kullanılmak üzere, bir miktar parayı muhafaza etmekteydim. Bu durumu okuyunca, devre arkadaşlarımdan izin isteyerek, cebimdeki meblağın tamamını bu çağrıya icabet gösterip, büyüğümüze havale etmiştim. Bununla yetinmemiş, cep telefonumun fihristindeki tüm muvazzaf/emekli astsubay arkadaşlarımı aramış, konu hakkında bilgi vermiş ve sitemize yönlendirerek, konuyu okumalarını ve yapabilecekleri katkıyı sunmalarını rica etmiştim. Aralarından katkı yapan var mıdır, yoksa beyhude bir gayret mi sarf ettim, bilmiyorum? Yapmaya çalıştığım, farkındalık yaratmak ve böylesi büyük bir mücadele içine giren bir kahramanın, kendisini yalnız hissetmemesini sağlamaktı.
Görünen o ki; bu dayanışma ruhu işe yaramış, konu hakkında mesafeler kat edilmeye devam edilmiş. Sağ olun değerli büyüğüm, siz, bu camianın adı altın harflerle yazılacak değerlerinden birisiniz.
Saygılarımla...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ