DOMİNO ETKİSİ VE ASSUBAYLAR ...

domino

17 Aralık'ta  TUNUS'TA  bir seyyar satıcının tezgahına yönetsel güçlerin el koyması ile başlayan ve arap dünyasını sarsan sureci birlikte izliyoruz. 25 Ocak'ta MISIR'A oradan  SUDAN VE YEMEN'E giden süreç nedir.

Tunus'ta kendini yakan ve ülkede yönetimi tümden değiştiren basit bir olay değildir.

  • MİLLİ DEMOKRATİK BİR AYAKLANMA MI?
  • SOSYALİST DEVRİM Mİ?
  • HALK DEVRİMİ Mİ?..

Arkadaşlar, basit gibi karşımızda duran, yöneticilerin başka bir deyimle tüm güçleri elinde tutan grupların  göremediği, görmemezlikten geldiği gerçekler GÜN GELDİĞİNDE bu şekilde TOKAT GİBİ gerçeklerle karşı karşıya kalırlar. 

GELİR adaletsizliği, paylaşımın yanlış ve yanlı yönetilmesi... TUNUS'ta kendini yakan bir insanın bir  ATEŞİ YAKMASI ve çevreyi gördüğümüz üzere sarmasıdır.

Öyle ki Tunus ve Mısır yanı sıra isyanın yansıdığı ya da yansıma olasılığı olan öteki Arap ülkelerinde hükümetler şimdiden kollarını sıvamış durumdadır. Kimi, uygulanmakta olan ekonomik ve sosyal politikalardan çark etmeye başlamış, kimi de acil reform paketleri hazırlamaya girişmiştir.

Arap dünyasında taşların yerinden oynadığı, tıpkı Latin Amerika'da olduğu gibi bu coğrafyada da artık hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesindir. Kesin olan bir başka şey de BİZ ASSUBAYLARA bilinen güçlerin tutumudur. Bu tavır bu vurdumduymaz yaklaşım,bu utanç, bu ayırım, TAM BİR GAFLETTİR......UTANÇTIR.... BU YÜZ YILIN AYIBIDIR.....AYRIMCILIKTIR....

Zamanında yapılmayan,durmadan söz verilip de ÖTELENEN reformlar, iyileştirmeler hem HÜKÜMET hem de GENELKURMAY adına  BİR UTANÇTIR. 

BUNDAN SONRA 'GERÇEKLERİ GÖREREK' NE NOKTADAYIZ?

HÜKÜMET-MSB; sekiz yıldır hiç bir şekilde bizlere olumlu bakmayan ve uyguladıgı  yaklaşım ile e-muhtıranın intikamını yıllardır  almaya çalışan ve de üç yıldan bu yana  randevu vermeyen MSB VE AKP.... 

GENELKURMAY; Tarihinin en kötü dönemini yaşayan,yaşatılan ve bu dönemde biz assubaylara bu resimde artık bir şey yapamayan veya yapmayan bir durumdadır.....

TEMAD; Tam bir komedi! Yıllardır tek kazanım dahi yapamamış, İCAZETİ   tercih ederek  SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ olduğunu unutarak  bu yaklaşımla yüz binleri bu acı noktaya taşımıştır.Sıkıştığında demoklesin kılıncını (ihraç) KULLANARAK AKİL KİŞİLERİ susturacağını   zannetmiştir. TEMAD yönetimi misyonunu tamamlamış, kendilerinden artık NE KÖY OLUR NE KASABA misali, bu noktadan sonra İSTİFA erdemini dahi tercih etmemiş, KASIM 2011 İSTASYONUNA kadar kâr kârdır bakış açısı ile devam etmektedir.

BU GELİNEN NOKTA BİZ ASSUBAYLARIN KADERİ OLAMAZ!...

Sevgili arkadaşlarım, yukarıdaki üç aslı erkten bize artık bu ve gelecek dönemde bir fayda sağlanamayacağı noktasından budan böyle KENDİ GÖBEĞİMİZİ kendimiz keserek  neler yapabiliriz?

  • SEÇİMLERDE TBMM'NE ASSUBAY MİLLETVEKİLİ  SOKABİLMEK
  • TEMAD  BU KAFA VE YAPI İLE GİDERSE KENDİLERİNİ YOK SAYMA VE YENİ BİR YAPILANMA
  • SÜRATLE SENDİKALAŞMA YOLU İLE  DEMOKRATİK BİR ÇİZGİDE YOL BULMAK.

Yukarıda belirtilen seçeneklerin işlevi ile ilgili bir ön hazırlığın tüm kafalarda olduğunu biliyorsunuz . Bu hantal yapısı ile TEMAD'ın  bizlere neler kaybettirdigini, daha neler kaybettireceğini görmemek cahillik olur. TESUD ondan fazla noktada sayıları bizim dörtte  birimiz olan bir sayıdaki bir askeri derneğin mensubu olduğu kitleye ve ailelerine binlerce istihdam yaratarak ekonomik güç katarken bizlerin ne acıdır ki nelerle uğraştığımız gerçeği içimizi acıtıyor. Yüz lira gibi zammın dahi çok arkadaşımız için önemini bilen bir meslaktaşınız olarak, ARTIK UYANIN, ŞU SİNDİRİLMİŞ   ÇARESİZLİK  GÖMLEKLERİNİZİ ÇIKARINIZ. 

TEMAD kaderimiz olamaz... TÜM İL VE ŞUBE BAŞKANLARI YAŞANANLARDA UNUTMAYIN Kİ SİZİN DE PAYINIZ VAR!

SUSTUNUZ BU GÜNE DEK... BU GÜNE DEK YÜZE YAKIN  NOKTADAN BEŞ ON TANESİ MERKEZE TAVIR ALSA İDİ BU NOKTADA OLMAYACAĞIMIZ KESİNDİ...SUSTUNUZ, SUSUYORSUNUZ  HÂLÂ ....

Çok değişik günler yaşıyoruz! DOMİNO etkisinin bizlere de OLUMLU yansıması umutları ile.... 

Saygılarımla...

ATİLLA ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(10 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 mustafa 18-02-2011 14:32
abi eline ve kalemine kuvvet.teşekkürler.
Alıntı
#5 Erdal Günşer 18-02-2011 11:21
Sayın Abaylı, ne güzel yazmışsınız. Ellerinize sağlık. Şu an umudumuz artık Tunus'ta başlayan uyanışın ülkemize yansıyacak kırıntılarına kalmış. Ama unutmamak lazım ki biz model ülke imişiz.
Ayrıca bizde biber gazı çok ve polislere daha yeni bir güzel kıyak yapıldı. Sözüm meclisten dışarı hani bir tabir vardır ya " Doğru ata oynamak." Evet hükümet kendince doğru ata oynayarak politika üretiyor. Saygılarımla....
Alıntı
#4 MEHMET ALİ KILINÇ 18-02-2011 09:14
Eğri oturup doğru konuşalım, gerçekçi olalım. Bence durup dururken, hele bugünkü ortamda, hele halkın değil parti genel başkanlarının milletvekillerini seçtiği bir ülkede sırf bizim hatırımız için bu kadar dağınık bir zümrenin temsilcilerini kimse "gel kardeşim seni milletvekili seçelim" demez. Eğer kıramazlar da bir iki temsilcimizi aday gösterecek olurlarsa, onları da bizim Antalya'da belediye meclislerinde meslektaşlarımıza yapıldığı gibi seçilmeyecek bir sıraya koyarlar ve seçilemezler. Buraya bir meslektaşımdan aşırdığım bir deyimi de ekleyeyim. "Partilerde kongre tozu yutmayan kişileri öyle kolayca bir yerlere getirmezler" miş.
Yapılacak iş ilk hedefi basamak olarak zümremizi kullanıp bir yerlere gelmeyi Planlayan birini değil zümremizi derleyip torparlayacak, bir yerlere gittiği zaman benim 60 bin kişilik, üyem yüz bin kişilik potansiyelim var deyip bunu hakikaten hissettirebilecek bir yönetimi TEMAD Genel Başkanı yapalım, gerisi kendiliğinden gelecektir. İnanın partiler böyle zümresini zıplayacak top gibi arkasına toplayabilecek bir kişiye milletvekilimiz ol diye partiler kendi ayaklarıyla geleceklerdir. Laf aramızda, şu andaki TEMAD yönetiminden bir kişi mv adayı olsa da bize adres göstermeye kalksa, sırf meslektaşım diye sizin onların gösterdiği adrese oy vermeek içinizden gelir mi?
Bence yazıda da vurgulandığı gibi TEMAD Genel Merkezine seçilecek ekip mutlaka ve mutlaka bu sendika gibi çalışacak ki yeni bir organizasyonun hayata geçirilmesine mutlaka inanmış olması bu yönde çalışma yapmaya söz vermiş ollmalıdır.
Sonuç; bize milletvekilinden önce mutlaka ve mutlaka iyi bir TEMAD Genel Başkanı gerekmektedir..
Alıntı
#3 AYHAN 17-02-2011 23:41
Sayın Abim,güzel sözlerin için teşekkür ederim. Hadi başta TEMAD uyuyor, il, ilçe teşkilatları nasıl uyuyor? Bu kadar yapılan muhalefete hiç mi kulak asmıyorlar...
Alıntı
#2 Hüseyin ÇETİN 17-02-2011 16:20
Sayın Atilla ABAYLI size katılıyorum, sizin de ifade ettiğiniz gibi istisnalar hariç tüme yakın il ve şube başkanları duyarsız kalmasaydı, vurdumduymaz olmasalardı Genel Başkanlık bu ehli keyf tutumunu, güdümlü tutumunu devam ettiremezdi. Tüm İl ve Şube başkanlarını toplasak cesur yürek ve onur mücadelesi için bu görevi üstlenen bir elin on parmağını geçmez, bilmem nedendir hâlâ susuyorlar. Bunlar sussalar da elbet bir gün DOMİNO TAŞLARI BİR AVUÇ GÖNÜL VEREN MESLEKTAŞIMIZ İLE HAREKETE GEÇECEKTİR.
Alıntı
#1 Hasan ÇANKAYA 17-02-2011 14:52
Temad var olan mücadele azim ve coşkusunu sönümlendirme merkezi olarak görev yapmaktadır. SÜRATLE SENDİKALAŞMA YOLU İLE DEMOKRATİK BİR ÇİZGİDE YOL BULMAK.Öneriniz nesnel olduğunu ve sürece denk olduğunu düşünüyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ