×

Uyarı

JUser: :_load: 932 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

HAKSIZLAR GELİYOR

Ey basın, Ey halkım, 15 Mart Günü Haksızların Eylemi var. Düşünsenize bir, assubaylar eylem yapıyor. Neymiş efendim haksızlıklara maruz kalmışlar. Neymiş mobinge itiraz ediyorlarmış, Disiplin yasasına karşılarmış, Maaşları azmış. Duydunuz mu maaşları azmış. Beter olsunlar.

Oysa ne kadar haksızlar değil mi? Bu memlekette insanlar asgari ücretle geçiniyorlar değil mi? Hayatları rahatlık içinde geçiyor. Bir de meydanlara çıkıyorlar değil mi? Lojmanlarda bir elleri sıcak bir elleri soğuk suda, bir de isyan ediyorlar değil mi? Hepsinin kapısının önünde araba var. Bir de ağlıyorlar değil mi?

Sinirlendin. Kan beynine sıçradı değil mi? Sana kalsa Assubaya asgari ücret verirsin. İşine gelirse çalışsın değil mi? Elinden gelse Assubayı lojmana da sokmazsın. Arabasının da hacı murattan öte olmamasını sağlarsın değil mi? Çünkü sen ne çektin bu Assubaylardan değil mi? Hâttâ onlara “Assubay” değil de “Asttttttsubay” demek istiyorsun değil mi? Onun “Assubay” yazmasını da kompleks olarak görüyorsun değil mi? Onların karıları ve çocuklarına da söyleyeceğin kötü şeyler olmalı. Söyle söyle… Şu Güneydoğu'da terörisle çarpışıp o kadar öldüler daha yok olmadılar değil mi? Onlar öldüğünde “Şehitler ölmez vatan bölünmez.” denmemeli, ne de olsa parasını alıyorlar değil mi? Ona olan kininden ve nefretinden vatandaşlık tanımını içeren kanunu bile değiştirmek istiyorsun değil mi?

Sen Mamak'ta cezaevindeyken hani annen ziyarete geldiydi de, o seninle görüşmesine engel olmuştu, onun getirdiklerini sana vermemişti değil mi? O, senin babana tokat atmış değil mi? O şerefsiz, onun bunun çocuğu, yüzbaşı ise kral dı değil mi? Hani sen askerdeyken bir de assubay dövmüştün değil mi? Gıcık oluyorsun değil mi?

Ezikler, aşağılık kompleksleri var değil mi? Hâttâ eziyet etmeyi severler değil mi? Onlar toplumun en psikopat kesimi değil mi? Askere eziyet olsun diye getirilmiş cahil ve sadist insanlar değil mi? Sanki uzaydan gelmiş gibiler, hiç kişilikleri yok değil mi? Haddini bilmezler kendilerini subayla kıyaslarlar değil mi? Adını bile duyunca tüylerin diken diken oluyor değil mi?

Oysa senin kahramanın harbiye marşıyla gezer değil mi? Vatanı Harbiyeli kurtardı. Harbiyeli kahraman değil mi? Hâttâ Cumhuriyetin bekçisi değil mi? Hâttâ Mustafa Kemal onun kişiliğine gömülü değil mi? Senin hayatının gerçek kahramanları bunlar iken kim bu soytarı gibi çıkıp subaycılık oynayan azsubaylar değil mi?

Belki yürüyüş yapmalarının sebebi yeniçeri gibi kazan kaldırmak, belki de dış güçlerle ilişkisi var değil mi? Kesinlikle ihanet içindeler değil mi?  Sana gösterilen hayat filminde başrole soyunmuş bu palyaçonun işi ne değil mi? Ve elinden gelse her kötü sıfatı söyleyeceğin, hâttâ yetiştiremeyeceğin, bir türlü ortada dolaşmasına hazmedemediğin hayatının kötü kalpli insanı nasıl olur da rolünü beğenmez. Otursunlar oturdukları yerde. Bir de onlar çıktılar, değil mi?

Orduyu onlar sattı. Ergenekonda onları kullandılar. Gizli tanık onlar. Hâttâ dinci onlar, gerici onlar, hâttâ ateist, alevi hâttâ ordu malına tenezzül edip bedava yumurta yiyen onlar değil mi?

Öyleyse 15 Mart günü sokağa çıkma! Televizyonunu açma! Gazete okuma! Çünkü assubaylar senin algına karşı yürüyor. Bu sefer başçavuşun eşeği osurmuyor. İşte Assubaylar bu koskocaman mobinge karşı haykırıyor.

HAYIR” Ben bu role itiraz ediyorum. Ben bu senaryoyu istemiyorum. Ben bu ahlaksız linçe, bu kocaman mobinge daha fazla müsaade edemem. Artık yeter.

Ögeyi Oylayın
(37 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 TEKİNAY 1977 14-03-2014 13:47
Evet; Sayın Günşer işte halkın gözündeki Astttsubayı gayet güzel anlatmış....Eline sağlık.
Bizim halkımızın bildiği halde unuttuğu şeylerden birkaçı:
Bu Astsubaylar devletin koyduğu kriterleri yerine getirip bir sınavdan geçirilirler, başarılı olanlar
tam donanımlı sağlık kontrollerinden geçirilirler.Verilen askeri eğitime karşılık 15 yıl mecburi hizmete
tabi olurlar.(Şimdi 10 Yıla indirildi)Ondan sonra Subayın yardımcısı olarak veya vekili olarak en ücra
görevlere mesai saati söz konusu olmadan dağda,denizde,Vs.göreve başlatılırlar.En imkansız görevlere kendinden
beklenenden fazlasını vererek görev yaparlar...
Emrine verilen erata savaş sanatını öğretir zamanı,mekanı ve
imkansızlıkları bire bir beraber yaşarlar, hayatlarının bir dönemini beraber geçirdikleri Astttsubaylardan
gerektiğinde babasından fazla şeyler öğretirler.hasta olurlar astttsubaylar ilgilenir,ailevi sorunu olur Astttsubaylar ilgilenir
Harçlıksız kalır astttsubaylar çare olur,Teskereye giderken üstüne giyeceği yoktur,yol parası yoktur astttsubaylar ilgilenir...
bunları herkes bilir ama görmezden gelir veya unutmak işine gelir...
Ama bu erler/erat astttsubayların da bu vatanın evladı olduğunu da unuturlar.Birde ne kadar iyi olurlarsa olsunlar Astttsubayların
izin verme yetkisi olmadığından, tampon görevi ve baskılar sebebiyle zor kullanabilirler bu sebebten sevilmeleri ve hatırlanmaları zordur.
ondan dolayı bizim Türk evladı Erler ve Erat Bizimde Türk evladı olduğumuzu unutur,gazete köşelerinde astttsubaylarla ilgili haberlere
Utanmadan hepsi gebersin,gözü doymazlar gibi aşağılık yorumlar yaparlar......Bir izin verme yetkisi olsa ve Subay Yardımcısı olmasalar
ne kadar iyi ve unutulmaz oluverirler..

Not:Bu kanaat ve düşüncede olmayan pek çok er/erat vardır elbette...30 yıl görev yaptım, ilk rütbelerimde beraber görev yaptığım erler
dahi arayıp hal ve hatırımı soran pek çok askerim var...
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 13-03-2014 11:36
Her kurum kendi personelini koruyup kollarken TSK ön yargılarla assubaylarının ezilmesini haksızlıklara uğramasını bizzat sağlarsa elbette kamuoyunda olumsuzluklar oluşur. Bize yapılan haksızlıkların onda biri subaylara yapılsa örneğin bırakın bizim gibi mahalle bekçisi, ziraat ev ekonomisti gibi sınıflardan daha alt kademeden başlatılmayı 4 yıllık fakülte mezunu birçok memurla aynı dereceden göreve başlatılsalar eminim ki ihtilal yaparlar. İşte bizler bu zihniyetle mücadele ediyoruz ve mutlaka bir gün kazanacağız;çünkü gücümüzü hukukun üstünlüğünden ve haklılığımızdan alıyoruz. Teşekkürler Sn.Günşer, elinize yüreğinize sağlık.
Alıntı
#2 MEHMET KAYALI 13-03-2014 10:32
KUTLARIM SENİ CANIM. GERÇEKLER VAR OLACAK.. HERKES HAK ETTİĞİNİ ALACAK. VE HERKES HAK ETTİĞİ YERDE OLACAK. EŞİT PAYLAŞIM. SOSYAL HAKLARDA, TESİSLERDE. ORTAK KULLANIM. SERVİSLERDE YAKINLARININ RÜTBELERİNİ KULLANIP DA ARKALARA İTELENME ORTAMI BİTECEK. OLGULAR İNSAN HAKLARI ORTAMINDA OLMAK İSTEYENLERİ İÇİN.
Alıntı
#1 Elbirce 13-03-2014 09:58
Sevgili Günşer;
Yaşadığınız suskunluğun ardından böyle bir yazının geleceği belliydi, yer yer aşırı karamsarlıklar içerse de, yazınıza katılıyor ve sizi tebrik ediyorum.
Ben emekliliğimin 10. yılındayım ve artık benimle hiçbir organik bağı kalmayan eski askerlerimce halen aranmakta sorulmaktayım. Bu, benim omuzlarımda bir şereftir.
15 Mart'ta derdimizi anlatabilmeyi, bu haksızlıkların sona ermesini diliyorum. Saygılar...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Assubaylar günü kutlu olsun. Huzurun adaletin hakim olacağı nice kutlamalar diliyoruz. http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3408-assubaylar-gunu-ku tlu-olsun
Pazar, 17 Ekim 2021
Ersen Gürpınar
Bugün KRT televizyonu haber proğramında haklarımızla ilgili aşağıdaki mesajım yayınlandı haklarımızı verilen sözleri heryerde hatırlatmakta yarar var özellikle de Cumhurbaşkanı dahil tüm yazar,toplumun saygı duyduğu kanaat önderleri ve ilgililerin takip edip paylaşım yaptığı Twitter bunun için bir fırsattır. Bilgilerinize [B] "Bir emirle ölüme gönderilen k...
Çarşamba, 13 Ekim 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kurucularından değerli büyüğümüz Sn. Mehmet DARAGENLİ'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve Assubay toplumuna baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Ișıklar içinde uyusun yüreği güzel insan.
Pazartesi, 04 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ