×

Uyarı

JUser: :_load: 2207 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

TAS-SEN MİSYONU

Değerli Assubay Meslektaşlarımız,

TSK'yı ayakta tutan, üreten, ideallar uğruna terini, kanını, canını feda eden assubayların yaşadıkları haksızlıkları, baskıları hepimiz yaşayarak öğrendik,  biliyoruz. Bizleri derinden yaralayan ise, bu haksızlıkların kendi kurumumuz tarafından yapılmış olmasıdır!

Yıllardır bu sorunların sona ermesini bekledik. Ne yazık ki NATO'nun en büyük güçlerinden olan TSK, subaylarına her türlü maddi, manevi kazanımları sunarken, bizlerden adaleti bile esirgemiştir!

Bu konuda yıllardır TEMAD öncülüğünde mücadelemiz devam ettirilmektedir. Ünlü düşünür Einstein "ön yargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha zordur" demiş. Biz bu zoru başarmak, mücadelemizi farklı bir kulvarda yürütmek için Türkiye Assubayları Sendikası'nı kurmuş bulunuyoruz. Sendikamız TEMAD'a muhalif bir sendika olmayıp, zaman zaman birlikte güçlerimizi birleştireceğimiz bir sivil toplum örgütüdür.

TEMAD dışında da mücadeleye destek veren arkadaşlarımız ve oluşumlar var. Örneğin; 1970' li yılların mücadele ateşini yeniden yakarak mücadeleye bayraktarlık yapan www.emekliassubaylar.org websitesi...

Bunun için lütfen 'ön yargısız' bizlerin çalışmalarını izleyin. Elbette sonunda desteklemek veya desteklememek sizin tasarrufunuzda olan bir değerlendirmedir.

Site üyelerinin ve sitenin basın bölümü olan Assubaylar Güç Birliği Platformu'nun başardıklarını her zaman minnettarlıkla anıyoruz. Şimdi "TEMAD dışında bir kuruluş" diyerek bunları dışlamamız mümkün mü? Elbette mümkün değil. İşte sendikamız da böyle bir misyonu üstlenecek. Üstelik, uluslararası bir kuruluş olan EURO-MİL üyesi olarak mücadelemize uluslararası bir güç katacaktır.

Sendikamız yasal prosedürleri tamamlamış, diğer kuruluş ve örgütlenme çalışmalarına hız vermiştir. En kısa zaman içinde, sizlere çok umutlu çalışmalarımızı ve bunların sonuçlarını vereceğimize inanıyoruz.

Biz, haksızlıklarımızı ne yazık ki yeterince anlatamadık! Bizi bir çok kurum ve kişi, bir eli yağda bir eli balda görmektedir. Her emek kutsaldır ama, örneğin; mahalle bekçileri, ziraat teknisyenleri, ev ekonomistleri, meclis stenoğrafları gibi meslek gruplarından daha önemsiz görülerek, bunlardan daha alt derece ve kademeden göreve başlatılma adaletsizliğimizi bilmiyorlar. Kendimizi hukuki gerekçeleri ile kamuoyu ve ilgililere aktaracağız. İnanıyoruzki, farklı bir kulvardaki bu çalışmamız mücadelemize büyük bir ivme katacaktır.

Bize uygulanan sosyal, ekonomik ve insani haksızlıklar, görevdeki arkadaşlarımıza sicil, tayin, ceza baskısı ile yapılan mobbingler sonucu bir çok kardeşimiz en yüce değer olan canlarına kıymışlardır. Biz bu ölümlerle bile haksızlıklarımızı anlatamayınca, TEMAD Gn.Mrk. "ÖLÜM ORUCU" kararı almıştır.  TAS-SEN olarak yapılacak her türlü eyleme destek veriyoruz. Karşı olduğumuz, hiç bir değerin geri getiremeyeceği, canlara mal olabilecek ya da çok ağır sonuçları olacak "ölüm orucu"dur! Keşke çadır eylemi ve açlık grevi kararı alınmış olsaydı. Bu eylemlerin başlamasına müteakip, yetkililerin konuya sağduyu ile yaklaşmalarını ve hiçbir kardeşimizin burnunun kanamamasını diliyoruz.

Atilla ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(22 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Haluk TIRAVOĞLU 05-03-2014 00:19
Bu sendika ne şekilde vücut bulmuştur? Yani bir emekli assubay gece yatmış sabah kalkmış boşver TEMAD'ı ben bir sendika kurayım demiş, tüm yazışmaları cebinden para vererek (ki sürece bakılırsa bu az buz bir para değil) yurt dışı (EURO-MIL) yurt içi bağlantılarını (Hükumet, ilgili bakanlıklar ve Genelkurmay ayağı) tamamlayarak kurulum aşamasına getirmiş ve bugünlere mi gelmiştir BU BİR.

Eğer bu sendika kurulacaksa kurucu başkanı kim tarafından önerilmiş? Kim tarafından desteklenmiş? Kim tarafından finanse edilmiştir? BU İKİ

Eğer böyle bir sendika kurulacaksa yani böyle bir örgütlenmeye ihtiyaç varsa Türkiye'de emekli assubay denilince akla gelen ilk tüzel kişiliği olan, 43.000 kayıtlı üyesiyle, 90 küsur şubesiyle, teşkilat yapısıyla, SEÇİLMİŞ bila ücret gönüllü kahraman assubaylardan oluşan ilçe başkanları ve gönüllü yönetim kurulları çalışanlarıyla kendi hiyerarşisini kurmuş TEMAD düşünülmemiş de yeni bir oluşuma gidilerek devşirme bir yapının vücut bulması için çaba mı harcanmaktadır? BU ÜÇ

Bence sözde emekli assubaylar sendikasının kuruluş amacı, son dönemlerde kendi öz kaynaklarıyla maddi manevi desteklerle gücünü üyeleri olan kahraman, cefakar ve vefakar emekli assubaylardan alan biz emeklilerin dört gözle, muvazzaf arkadaşlarımızın da ahd-e vefa duygularıyla can-ı gönülden destekledikleri gönül birlikteliğini sıcacık duygularını yürekten hissettiğimiz, önlenemeyen yükselişini ve artık "çok olan" gittikçe güçlenerek bendini aşan bir örgütlenme sürecine girdiğini çaresizce sezinleyen ve asla bizim adımızı zikretmemekte özen gösteren bir kısım muhataplarımızın desteklediği ve bence finanse ettiği, tek yasal temsilcimiz TEMAD'ı önce bölmek, itibarsızlaştırmak ve sonra da yok etmek midir? BU DÖRT.

Hem TEMAD'lı hem sendikalı olunmaz yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Hem nalına hem mıhına oh ne güzel. Dün Bayraklı TEMAD Şubemizde sohbet ederken yıllık 60 TL. üye aidatını ödeyebilmek için 2 taksite bölme önerisini utana sıkıla ifade eden emekli assubay kardeşlerimiz arkadaşlarımız, ağabeylerimizden bir de sendika aidatı alacaksınız öyle mi? Geçelim bunları. Her emekli assubayın görevi öncelikli olarak TEMAD çatısı altında örgütlenme sürecini tamamlayıp hesap soracak gücü yaratmak olmalıdır. Bu, şu an itibarıyle kısmen başarılmıştır. Yani bazıları için artık durum vahimdir. Klasik BÖL, PARÇALA, YOK ET tezgahı kurulmuş düğmeye basılmıştır. Sizlere hayırlı olsun ama biz yılmayacağız, haklı mücadelemize tek yasal temsilcimiz TEMAD çatısı altında devam edeceğiz. O Genelkurmay bu masaya yani karşımıza OTURACAK, bizim sermayemiz; yüreğimiz, inancımız. İnanıyoruz başaracağız BU BEŞ.

Sağlıcakla kalınız.

Haluk TIRAVOĞLU
(E)Dz.Tls.Kd.Bçvş.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ