YAPILANLAR ASSUBAY CAMİASINA YAKIŞMIYOR

 

Gördüklerime, yaşadıklarımıza üzülüyorum. Okumak istemiyorum. TARAFSIZ olmaya gayret ederek ÇÖZÜM üretmeye çalışıyorum.

KİM TARAFINDAN YAPILIRSA YAPILSIN CAMİAYA ZARAR VEREN, BÖLMEYE, PARÇALAMAYA GÖTÜRECEK UYGULAMA VE SÖYLEMLER DOĞRU OLAMAZ. ÜYELER BUNLARI YAPANLARA İTİBAR GÖSTERMEMELİ, AKSİNE YAPICI ELEŞTİRİLER GETİREREK YANLIŞLARDAN DÖNÜŞ SAĞLANMALI, CAMİA KİMSENİN DÜŞÜNCELERİNİ UYGULAMA ALANI OLMAMALIDIR.

TEMAD yönetimini bizler seçtik. Onları yönetime bizler getirdik. Düne kadar YERE GÖĞE sığdıramadığımız kişileri bugünlerde YERDEN YERE vuruyoruz.

Tamam ortada YANLIŞ yapılanlar varsa, bu YANLIŞLARIN DİYALOG yoluyla ÇÖZÜM yolları da MUHAKKAK mümkün iken bunu İNTERNET ortamına taşıyarak, BİZLERİ bu durumda görmekten BÜYÜK ZEVK alacak olanları SEVİNDİRMİYOR MUYUZ? Hançeri kendimize BATIRMIYOR MUYUZ? Yanlışları DÜZELTMEK için birbirimizi KIRMAMIZ, İĞNELEMEMİZ şart mı?

Emekli Assubayların TEK temsilcisi TEMAD Genel Başkanlığıdır. İl temsilciliklerimiz ve ilçe başkanlıklarımız Genel merkezin bağlılarıdır. Tüzüğümüz ortadadır. Kimse bu tüzüğün dışına çıkamaz. Genel merkez ile bağlıları arasında zaman zaman görüş farklılıkları olabilir. Bu TEZATLIKLAR görüşme ve İŞTİŞARE yoluyla ÇÖZÜLMELİDİR. Bunun dışında ki uygulamalar başta TEMAD Gn merkezi olmak üzere tüm camiaya ZARAR verir.

Bu kadar MAĞDUR olmuş bir camiaya da KİMSENİN bunu yapmaya HAKKI yoktur, olmamalıdır.

ENERJİMİZİ sorunların ÇÖZÜMÜNE yönelteceğimize CAMİAMIZA zarar verecek uygulamalara YÖNELTİRSEK parçalanma, bölünme kaçınılmaz olur.

Bu tür davranışlarda HAKLARIMIZI almaya ONURUMUZU kazanmamıza ELVEDA demektir. Kimse bu HAKKI kendinde görmemelidir.

Lütfen Genel Merkezimiz dahil, il temsilciliklerimiz, ilçe Bşk larımız ve üyelerimiz daha İTİDALLİ ve SAKİN olmalı, sağlıklı düşünerek hareket etmeliyiz. Yoksa bugüne kadar BİR ARAYA GELME konusunda ki KAZANÇLARIMIZI yine kaybeder, tekrar başa döneriz.

Unutmayalım ÇÖZÜMSÜZ sorun yoktur. Yeter ki HERKES İYİ NİYETLİ olsun KİŞİSEL HIRS ve KİN içine girmesin.

Yine UNUTMAYALIM, BİZE BİZDEN BAŞKASININ YARARI YOKTUR, OLMAZ OLAMAZ DA.

Lütfen SAKİN, İTİDALLİ, MANTIKLI OLUP, BAŞKALARINI SEVİNDİRİP, ONLARI KENDİMİZE GÜLDÜRMEYELİM.

BİZLER TEMADA AKAN VE GÜÇ VEREN DERELERİZ, BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR, FARKLI DÜŞÜNCELER BİZİM ZENGİNLİĞİMİZ diyorduk. Yine aynısını düşünelim, bölünme ve parçalanmaya ASLA izin vermeyelim.

Ögeyi Oylayın
(23 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Ersen Gürpınar 01-02-2014 18:49
Değerli Kardeşim
Elbette bizim tek yasal temsilcimiz TEMAD yönetimidir. Seçimle değişinceye kadar mevcut yönetime hepimizin saygı duyması gerekiyor; ancak bizi temsil edenlerin de tabanın sesine kulak vermeleri, önerileri eleştirileri dikkate alması gerekiyor, belki alıyorlar ama bunu açıklamazlarsa, icraatları ile göstermezlerse onlar adına ahkam kesip eleştiriye tahammülsüzlük gösteren asarız keseriz diye tehditler savurup millete ayar vermeye çalışan küstahlara durun demezlerse işte böyle arzu edilmeyen polemikler suçlamalar yapılıp umutsuzluk rüzgarları eser, bu durumun mücadelemize dolayısı ile hepimize büyük zararları olacaktır. TEMAD yönetiminin insiyatif alarak mücadele ile ilgili icraatlarına başlaması ve bir açıklama ile toplumun endişelerini gidermesi her şeyin normale dönmesine neden olacak, mücadeleyi kişisel çıkar ve egolarına alet etmeye çalışanları toplum zaten tanıyor ve itibar etmiyor.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ