SİZİ SAHTE KABADAYILAR SİZİ.....

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Milletin ordusunda, kendilerini adeta hanedan mensubu, gökten zenbille inmiş, bulunmadık hint kumaşı sananların adalet ve vicdanî değerlendirmeden yoksun ön yargılı zihniyeti, ülkelerine ve TSK'ya bağlılıklarını teri, kanı ve canı ile ispat etmiş olan assubay ve uzmanları adeta beyaz köle görmeye çalışmaktadır.

Hukuksuzluktan öte vicdansızlık sayılacak adaletsiz uygulamalarla, haklarımızın gasp edilmesi yetmemiş gibi bir de çağdışı yasalarla  devletin verdiği rütbe ve makamın arkasına sığınarak, astlarına insan onuruna aykırı davranışlar sergileyen sahte kabadayıların ahlaksızca şiddet uygulamalarına  şahit oluyoruz.

Amasya’da toplu erat karşısında uzman çavuşa galiz küfürler sarf edip şiddet uygulayan albayı mahkemeye sevk etmek yerine, uzmanları tehdit ederek "siz g.tsünüz, biz başız" sözleri ile tehditlerini sürdüren general ve albayın Genelkurmay tarafından mükafatlandırılmasından cesaret alanlar, bu aymazlıklarını, bu hukuksuzluklarını, bu kanun tanımaz cüretkarlıklarını devam ettirmektedirler.

KKTC Barış Gücü'nde görevli Kurmay Albay Serdar Sevgili, emrindeki assubayın özel hayatına müdahale ve sorgulama küstahlığından sonra, bir çok assubaya cesaret bile edemeyeceği şiddeti uygulamıştır. Bu aymazlık, hukuk, vicdan ve ahlak kurallarına göre cezai işlemi gerektirdiği halde amiri olan Tümgeneral Tayyar Süngü tarafından albayın hakaret ve şiddeti korunmakla kalmamış Sn.Umur TALU’nun yazısında belirttiği gibi "yediğin dayağın üstüne iyi gider" diyerek bir kutu çikolata verilmiş, şikayette kararlı olan assubaya bu kez  tehdit reva görülmüştür.

Bu olaylar tüm assubayların ve kamuoyunun nefret ve tepkisini çekmiştir.

İyi niyetli, yürekli bir assubay sevdalısı olan TEMAD İstanbul il başkanı Sn.İbrahim KOLDAMCA meslektaşların da talebi doğrultusunda isyanımızı  dile getirmek ve  bu aymazlığa karşı genelkurmayı göreve davet etmek için;

YETER ARTIK

TSK' da ayrımcılığa ve hukuksuzluğa son verilmesi ve suç işleyenlerin cezalandırılmasını istemek için TEMAD İstanbul il başkanlığı üyeleri ANKARA’ya geliyor.

duyurusu ile bir uyarı eylemi yapılmasına karar verdiğini açıklamıştır.

Konu, bazıları tarafından kişisel amaçlara malzeme edilmeye, bazıları tarafından da engellenmeye çalışılabilir. Bu, istismar edilmeyecek kadar önemli bir konudur. Muvazzaf arkadaşlarımızın çağdışı bulsak da uymak zorunda oldukları yasalara saygı duymalarını istiyoruz. Onların tercümanı bizleriz...

Astsubay toplumunun tepkileri TEMAD Genel başkanlığına iletilip destek istenmiştir. TEMAD, konunun yargıya intikal ettiğini gerekli hukukî desteğin sunulduğunu bildirip bu eylem dışında kalabilir ya da farklı bir yol izliyebilir ama İstanbul teşkilatı ve meslektaşlarımız  tepkilerini mutlaka dile getireceklerdir. Yapılacak eylem bir uyarıdır. Bizleri ön yargılarla, sosyal, ekonomik haksızlıklara uğratanların üstüne bir de şiddeti reva görmelerini kabul etmemiz mümkün değildir!

Elinde çekiç olanlar karşısındakileri çakılacak çivi olarak görmekten vazgeçsinler. Bizlerin sabrını, kurumumuza olan saygımızı, haksızlıkları kabul anlamında yorumlamasın ve bunların not edildiğini unutmasınlar!

Bu eylem, bir avuç cesur yürek arkadaşımız tarafından gerçekleştirilecek olmasına rağmen,onlar bizlerin tepkisini ve yüreğimizi de Ankara’ya taşıyacaktır.

Adalet birgün onu esirgeyenlere de gerekecektir.

Saygılarımla. 

Ögeyi Oylayın
(36 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 ibrahim 04-11-2013 11:37
Söz konusu dava askeri mahkemede görülseydi,tazminatı assubay öder,haklı olduğu davada haksız çıkardı,askeri mahkemeler tez zamanda kaldırılmalıdır,arkadaşların bu gibi durumlarda çekinmeden dava açmalarını öneririm,sessiz kalmayın. Saygılarımla.
Alıntı
#2 Osman Ada 03-11-2013 21:05
Meslek hayatımızda bazı haksızlıklara zorunlu olarak sessiz kaldığımız zamanlarımız olmuştur, lakin ben hiçbir assubayın esas duruşta dayak yediğini duymadım, kabul edilemez bir durum yaşanmış; çünkü birçok arkadaşım o albayın da ağzını burnunu kırardı, bu arkadaşımızın bilinmeyen büyük bir açığı olmalı ki o sessiz kalmış albay da bundan cesaret almıştır. Hukuk içinde haddini bildirmek için ne gerekirse yapalım.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 01-11-2013 22:36
Değerli meslektaşlarımız,bu yazı yayına hazırlanırken TEMAD Gn.Başkanlığı konu ile ilgili olarak basın açıklaması yapacağını duyurması üzerine İstanbul TEMAD eylem kararından vazgeçtiğini açıklamıştır. Maddi ve manevi hukuksuzluğa karşı yasal her türlü hakkımızı kullanacağımızı bir kez daha belirtiyoruz.
SİTE VE ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ