BİR COŞKUYU YENİDEN YAŞAMAK

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Yıllardır bizi manevi olarak onurlandıracak  ASSUBAY GÜNÜ ve ASTSUBAY MARŞI’mızın olmasını arzu ederek bu dileğimizi yasal temsilcimiz TEMAD yönetimlerindenve genelkurmay'dan talep ettik. Bunu ilk kez geçen yıl  17 EKİM 2012, üstelik uluslararası düzeyde ve gayet güzel bir organizasyon ile şimdiki TEMAD yönetimi gerçekleştırdi. Bu yıl ikincisi yapılacak olan etkinlik için bazı arkadaşlarımız kendilerince haklı kişisel görüşlerine göre böyle bir organizasyon için harcanacak paraların devam eden sorunlarımız, haksızlıklarımızın çözümüne katkı için harcanmasını, ayrıca bu günün BM tarafından kabul edilmediğini ileriye sürmektedirler.

Dünyada kutlanan önemli günlerin büyük bir bölümü bir kişinin girişimi ile başlamıştır. Her günü BM onaylaması beklenemez. Nitekim bir çok gün ya geleneksel ya da ulusal kararla alınmıştır.

Örneğin; En önemli günlerden dünya'da ve ülkemizde kutlanan anneler günü Anne Jervis’in adında bir Amerikalı’nın 1908 tarihinde ölen annesi için tüm arkadaşlarını toplayarak yaptığı etkinliğin kabul görmesi üzerine 1914 yılında ABD Kongresi tarafından Mayıs ayının 2'nci pazarı anneler günü olarak onaylanmış, ABD'de kutlanan bu gün dünyaya yayılmıştır. ABD'nin 2008 yılını  NATO’nun 2009 yılını assubaylar yılı olarak kutlaması resmi onaylara ve BM kararlarına dayanmamaktadır;

Biz bir ilki başlatacağız inanıyorum ki bir milyonluk bir aile olan assubayların günü ülkemizde ve uluslar arası düzeyde daha coşku ile parlementolar hatta BM tarafından kabul görecektir her şeyin bir ilki bir başlangıcı vardır. Dileğim 2014 yılı kutlamaları tüm kuvvetleri kapsayan dinlediğimiz zaman burnumuzun direğini sızlatıp göğsümüzü kabartan assubay marşı ile başlamasıdır, bu konuda özellikle bando sınıfı meslektaşlarımızdan böyle bir armağan bekliyoruz.

Sağlık durumunuz, ekonomik durumunuz, özel durumunuz bu güne Ankara'da katılmaya imkan vermeyebilir; Ancak mutlaka bulunduğunuz il ve İlçe TEMAD'larının kutlamalarına katılabilirsiniz ama katılmamak için geçerli  mazereti üretip arkasına sığınmayalım! Özellikle Ankara ve civarındaki arkadaşlarımızın bu konuda mazereti olamaz. Sen kendine saygı duymaz isen sana kimse saygı göstermez. Bu törenlere katılımımız kararlılığımızın göstergesi olacaktır ve bütün gözlerin ANKARA’da olduğunu unutmamalıyız. Nice 17 EKİM’leri daha büyük coşku ile kutlamak dileği ile hepinizin 17 Ekim Dünya Assubaylar gününü şimdiden kutlar, sevgi ve saygılar sunarım.

Not. www.17ekim.org/ekatalog/17_dunya_astsubaylar_gunu_katalog/index.html#features/

Ögeyi Oylayın
(25 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Mustafa Levent 24-09-2013 14:13
Kusura kalmayın lakin işin coşkusu kalmadı yönetim 1 milyon (bir trilyon) harcamış nereye hangi miktar harcandı delegeler dahi öğrenememiş, kutlamaya harcandı ise bu yıl da kalanı harcarsak ne elde etmiş olacağımızı kim anlatabilir? Ceza yasası daha ağırlaştı, personel yasası ile ilgili bir tek açıklama yok, genelkurmay insaf eder birkaç iyileştirme çıkarsa onu da TEMAD sahiplenir yine başa döneriz. Kutlama önemli ama haklarımız daha önemli değil midir, önce eylem istiyoruz gerisi şahsen beni ilgilendirmez. Kalın sağlıcakla.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 22-09-2013 22:28
Sn.TEMAD Şube yönetimlerine
Bizler için önemli olan bu kutlamaya katılım Sn.Gürpınar'ın belirttiği gibi kararlılığımızın göstergesi olacaktır. Meslektaşlarımızın münferit olarak katılımında bazı zorluklar yaşanacağından şubeler tarafından tutulacak otobüslerle ulaşımın sağlanması önerilmektedir. Okulların tatil olması bir avantajdır okul servisi olarak kullanılan midibüs ve otobüslerin uygun fiyatlarla Ankara'ya ulaşımı sağlayacaklarını yaptığımız ön araştırma sonucu öğrenmiş bulunuyoruz. Bilgilerinize sunuyoruz.
SİTE YÖNETİMİ
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ