TEMAD GENEL BAŞKAN ADAYI VELİ BOZKIR'IN ÖZGEÇMİŞİ

velibozkir

TEMAD GENEL BAŞKAN ADAYI SN: VELİ BOZKIR'IN SİTEMİZE GÖNDERMİŞ OLDUĞU ÖZGEÇMİŞİ AŞAĞIDADIR. 

1962’de Karaman’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamladı. 1980 yılında Dz. Astsb. Sınıf Okulu’nu bitirdikten sonra; Türk Silahlı Kuvvetleri’nde sırasıyla Denizaltı Filo K’lığı, Kdz. Bölge K’lığı, Dz. Harp Okulu K’lığı, Sahil Güvenlik Genel K’lığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nda çeşitli görevlerde bulundu.

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1 yıl süreyle yurtdışı görevinde bulunduktan sonra 2003 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki görevinden kendi isteği ile emekli oldu.

1985 ve 2001 yılları arasında 16 yıl süreyle Futbol Hakemliği yaptı. 7 yıldır Gülhane Askeri Tıp Akademisi Türk Sanat Müziği korosunda musiki çalışmalarına katılmaktadır.

Zaman içerisinde Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği üyeliği, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği üyeliği, İşitme Engelliler Derneği üyeliği, Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeliği gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üye ve Yönetim Kurullarında bulunarak gönüllülük esasıyla hizmet edebilme mutluluğu ve onurunu yaşadı. 2006 yılından bu yana Genel Merkezi Ankara’da olan Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı’nı yürütmektedir.

 Astsubay camiasının sorunları ile yakından ilgilendi. 2007 yılından itibaren Yeni Oluşum Gurubu ile birlikte çalışmalara başladı. Bu süreçte yapılan delege seçimlerini kazanmış, çalışmaların son aşamasında seçime doğru Genel Başkan aday adaylarından biri idi. 2008 yılında yapılan TEMAD olağan Genel Kurul’unda Sayın İrfan Ünver NASRATTINOĞLU başkanlığında oluşturulan Yönetim Kurulu listesinde yer aldı. Seçimlerin ardında eksiklerimizi değerlendirmeye devam ederek bu süre zarfında çalışmaların içerisinde oldu.


2011 TEMAD olağan Genel Kurulunda Ahmet KESER başkanlığında oluşturulacak Yönetim Kurulunda bulunması yönünde yapılan davete teşekkür ederek katılmadı. Seçimlerin ardından kader birliği yaptığı arkadaşlarına önce kutlama ve sonrasında da dikkatini çeken konularda bilgi paylaşımlarında bulundu. Ankara da yeni açılan şubelerimizden Keçiören şubesinin açılışında lojistik destek verdi. Çankaya şubesinin yapılan Olağan Genel Kurulunda başkanı olduğu derneğin salonunu açarak dernek imkânlarını seferber etti. Bu süreçte Yönetimde bulunan arkadaşları ile sürekli istişare içerisinde olup, camianın menfaatleri için yapılan konularda bilgi paylaşımlarında bulundu. Olağanüstü Genel Kurul kararı alınmasının ardından arkadaşları ile bir araya gelerek Astsubay camiasına daha güçlü hizmet verebilmek için TEMAD Genel Başkanlığı’na aday oldu.
Veli BOZKIR, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ögeyi Oylayın
(6 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 MEHMET ALİ KILINÇ 18-08-2013 21:59
Eyvah bu meslektaşım da "istişareci"
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 101. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerin...
Pazartesi, 19 Eylül 2022
fatih bektaş
UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN 9/2 Sİ LİSE MEZUNU ASTSUBAY SINIF OKULU MEZUNU ASTSUBAYLARA DA VERİLMELİ BU HAK BÜTÜN ASTSUBAYLARIN OLMALI AYNI 2016 BÜTÜN ASTSUBAYLARI EŞİT SAYDINIZ OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ ŞİMDİ DE 9/2 Sİ EŞİT OLARAK VERİLMELİ
Cuma, 09 Eylül 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 100. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen &qu...
Salı, 30 Ağustos 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ