SN.ZAFER ÇİMEN'DEN SEÇİM GÜNDEMİNE DAİR AÇIKLAMA

zafercimenYAŞATILAN BİLGİ KİRLİLİĞİ

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulunun birlikte yaptıkları toplantı sonucu kararı alınan, olağanüstü genel kurul takvimi başlamış olup, 22 ağustos 2013 tarihinde neticelenmiş olacaktır.

 

 Bu karar bir önceki genel kurulda en üst kurul olan genel kurul delegelerinin oyu ile seçilen yönetim ve denetleme kurulunun aldığı bir karardır.

İstesende  istemesende  bu karara saygı duymak zorundasın/zorundayız.

Tepkiyi sanal ortamda temcit pilavı gibi her yer, her yorum altında sürdürmek hiç de hoş değildir. 220.000 sayı değeri ile adlandırılan bu büyük astsubay camiasının, sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen bu meslektaşlarımız tarafından temsil edilmediğini hepimiz biliyoruz. Temsil genel kurullarda delegelerinin tercihi ile kurulan/kurulmuş olan şubelerimiz ve yönetim kurullarındadır.

Kurucular üyelerimiz, genel başkanlık yapmış hayatta olan genel başkanlarımız, mevcut genel merkez yönetim, yüksek denetim ve yüksek disiplin kurulları, Ankara merkez delegeleri,  il,  ilçe başkanlıklarımız ve seçilmiş genel merkez delegelerimiz genel kurulda kendi hür iradeleri ile yeni yönetim kurulu seçerek temsil yetkisi vereceklerdir.

Hal böyle iken her yazı her yorum altına sanki başka bir sınıf/camia/zümre insanını eleştirir gibi yorumlar, baskılı resim ve benzer paylaşımlar sadece kirlilik yaratmaktadır.

Bir birimizi sevmek zorunda da değiliz, katlanmak zorunda da değiliz, hele ki sanal ortamda alenen bu paylaşımları yaparak konu ile hiç bağlantısı olmayan kişileri rahatsız etmek biz astsubaylara yakışmamaktadır.  Bu tür yorum ve paylaşımlar kişilerin kendi yüzlerinin aynada yansımasıdır.

Yapılacak olan olağanüstü genel kurulda aday olanlar, katılanlar hepsi aynı zümrenin içinde bulunan kişi ve kişiliklerdir, seçim sonrası yine el ele kola birlikte kazanan ekibin yanında yer almak zorundadır. Bu olmadığında zaten benzer olumsuzluklar yaşanmaya devam edecektir.

Adaylıklarımızı açıklayan Ben ve Sayın Veli Bozkır, ekiplerimiz ile birlikte ortak hareket edeceğimizi açıklıyoruz, yorumlar ortada.

Bizleri egemen güçlerin bir araya getirdiği, siyasetin ve genelkurmayın emrinde mevcut genel başkana karşı ittifak yaptığımız paylaşılıyor.

Hiç sorgulanmıyor, bu karar alınıncaya kadar neler oldu, alındı her yer, her şube gezilir aranır sorulur istişareler neden yapılır oldu. Bu hak oluyor da, yaşanan bütün olumsuzlukların giderilmesi yönünde yapılan güç birliği neden egemen güçlerin ittifakı olarak yorumlanıyor anlaşılır değildir.

Bakınız bir şube başkanımız ve ekibi, 18 kez denenmiş ve şube kuruluşu gerçekleşmemiş bir şubemizi her şeyiyle özveri ve fedakârlık ile ve kendi imkânları ile başararak kuruyorlar ve hayata geçiriyorlar. Hayırlı olsun diye bile aranmadığını yazılıyor.

1970- 1975 hak ve eşitlik mücadelesi veren değerlerimiz, onurlu insanlar, daha onların adlarını bile anmaz iken kişisel ikbal ve beklentiler ile çıkılmaz girdabın içine aldığımız muvazzaf kardeşlerimiz. İçin yaprak dökümü başladı. Biri sanal ortamda kenaral dedi diye diğeri twitter'da yazıştı diye 14 yıllık meslek hayatı bir kalemde sonlandırılıyor. Ne yaptık?

Son mağdur ettiğimiz meslektaşımız avukatını bile kendi parası ile tutuyor !!Kucağına yeni aldığı evladı bizlerin yanlış yönlendirmemiz sonucu hiç hak etmediği bir hayatın içinde yer alıyor.. 1970-75 mağdurları ağabeylerimize hiç bir şey yapamaz iken 2013 mağdurları yaratmaya başladık. Bir düşünelim.

www.genckusakemekliastsubaylar.com sitemize mesaj gönderen bir başka kardeşimiz suçlu sizsiniz diyor.  Vakıflara üye olmayın dediniz olmadık, üç yıllık meslektaşımız trafik kazasında vefat ediyor ailesi bin perişan. Olmayın demeseydiniz vakıfdan alacağı bir miktar yardım onu hayata bağlar iken faydası olacaktı diyor. Biz ne yaptık?

Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden 200 meslektaşımız Nisan 2013 de başlayan süreçte şu an sivil hayatın içine itildiler. Açıklama bile yapmadık...

Şube ve şubelerden gelen hiç bir öneri değerlendirilmedi. En son İzmir İl Başkanlığı ve Şubelerinin bir temsilciler kurulunu toplayınız çağrısı bile hangi sıfat ile yaptılar diye tanımlandı, olağanüstü genel kurul öncesi ziyaret etmeyi adına da "istişare toplantısı" demeyi hangi sıfat ile yaptığımıza bakmadık!

İki gün öncesi benim adaylıktan çekildiğim ile ilgili, bugün ise; “Güzelbahçe ile karşıyaka şb bşk diğer şb bşklarımızla izmirde ki 12 şb bşk ile görüşerek 120 delegeyle sn veli bozkırı destekleyeceklerini mustafa erolu 2014 de destekleyeceklerini söyledikleri duyulmuştur. İzmirin toplam 70 delegesi vardı.”  Diye Cuma Keskin adına kayıtlı 0 538 215 80 28 numaralı GSM den mesaj çekenlerin kim olduğu tarafımızdan bilinmektedir. Bu yanlıştır. Yapmayınız.

Astsubay onuru ve şekli ile 22 Ağustos 2013 günü Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği(TEMAD) 1.olağanüstü genel kurulunu yapacak ve kendini temsil edecek yeni yönetimi oluşturacak tüm genel kurul delegelerini ayrı ayrı selamlıyor, saygılarımı sunuyorum.

Her şartta kazanan TEMAD, Astsubay Sınıfı/Camiası/Zümresi olacaktır.

Saygı ile.

Zafer ÇİMEN

GENÇ KUŞAK EMEKLİ ASTSUBAYLAR

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
GAZİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN TBMM'nin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ''Mareşal'' rütbesi ile ''Gazi'' unvanı verişinin 101. yıl dönümü ve Gaziler Günü törenlerle kutlanacaktır. Kahraman gazilerimizin, oluşan bedensel engellerinin yanında başta devletimizin mevzuatlarından kaynaklanan birçok sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Gazilerimize devletimizin yetkililerin...
Pazartesi, 19 Eylül 2022
fatih bektaş
UNUTMAYIN UNUTTURMAYIN 9/2 Sİ LİSE MEZUNU ASTSUBAY SINIF OKULU MEZUNU ASTSUBAYLARA DA VERİLMELİ BU HAK BÜTÜN ASTSUBAYLARIN OLMALI AYNI 2016 BÜTÜN ASTSUBAYLARI EŞİT SAYDINIZ OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ ŞİMDİ DE 9/2 Sİ EŞİT OLARAK VERİLMELİ
Cuma, 09 Eylül 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
EMPERYALİSTLERİ DİZE GETİRDİĞİMİZ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZIN 100. YILI YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen &qu...
Salı, 30 Ağustos 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ