AKLINDAN BİLE GEÇİRME

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Assubayları temsil eden TEMAD'ın yönetimine aday olmak herkesin hakkı olduğu kadar, onurdur da. Genel Merkez olağanüstü seçim kararı alınca yönetime çeşitli kişi ve gruplar aday oldular. İlgi ile izliyoruz. Adayların fazlalığı bizim zenginliğimizdir. Ancak, hiç kimse aday olurken 'kişisel hesaplarla' bizim zekamızı test etme cüretini göstermesin!

Bizler,  üyelerinin birikimi, değerlendirmesi ile STK arasında önemli yeri olan  bir meslek grubuyuz.

Bizanslıları kıskandırıcak oyunlarla hasbelkadar bizi temsil eden yönetim kadrolarına gelenleri biliyoruz. Bunları rencide etmiyorsak, sık sık bu gafletlerini, delaletlerini yüzlerine vurmuyorsak, bundan cesaret alınmasın!

Genç Kuşak Emekli Astsubaylar grubu TEMAD yönetiminde denetleme kurulu üyeliği yapmış Sn. Cengiz Erten’in  kurduğu gruptur. Birlikte görev yaptığı TEMAD yönetiminin ve genel başkanının  bizleri yeterince temsil edemediğini, bir çok olumsuzluk hâttâ yolsuzluk yaptıklarını, aynı aymazlıkların devam etmemesi için yönetime aday olduğu mazereti ile seçimlere katılmıştır. Kendisinden tespitlerini assubay kamuoyu ile paylaşmasını isteğimizi yanıtsız bırakmış, gerekçeleri toplum tarafından kabul görmediği hâttâ Sn. Mustafa Erol lehine oyları bölmeyi amaçladığı düşünüldüğü için seçilme şansı olmamıştır.

Esas önemli olan kurt puslu havayı sever misalı bu toplumun 9 yılını heba eden Sn. Mustafa Erol’un yeniden aday olmasıdır. Yasal olarak bir mahsuru elbette  yok ama etik olarak durum farklıdır...

Bu seçimlerde eleştirileri önlemek adına aday değilim diyen Sn. Cengiz Erten nedense grubun başkanlığına devam etmesi aynı endişeleri yaşamamıza neden olmaktadır.

TEMAD eski genel başkanı Mustafa Erol denilen bu zat 9 yıl içersinde gerçek mücadele gönüllülerine muhalif damgası vurduğunu, sanallarla toplumu bölmeye, parçalamaya çalıştığını unutup ASTSUBAY BİRLİĞİ adında bir site kurmuştur. Birlikten ne amaçladığını kamuoyu çok iyi değerlendirmektedir. Bu kişiye destek adına astsubay adını kullanan bir haber portalının kurucusu ile çekilen videolar topluma servis edilerek aylar önce yenilen devenin güreşe doymayacağının sinyallerini verilmiştir.

Bu toplumu balık hafızalı sananların  kendi hafızasını gözden geçirmesi gerekiyor (!) Biz detaya girmeden bazı ufak hatırlatmaları yapalım:
 • Yönetiminde olduğu kendi başkanını TEMAD dergisi arasına koyduğu yazılarla jurnal eden ve ucuz kasaba politikası yürüterek istifasını sağlayıp başkan seçilmiştir.
 • Görev süresi içersinde kendisine verdiğimiz desteği elinin tersi ile itmiş,mücadele adına yapılan tüm çalışmalara bırakın desteği sanallarla köstek olmuş hâttâ müfteri durumuna düştüğü asılsız dedikodu türünde iftiralarda bulunmuştur.
 • Kendisine sağlanan TV programlarındaki sorunlarımızı iletme şansını heba ederek  assubayların kamuoyu tarafından ortaokul mezunu sanılmasını sağlamıştır.
 • Assubayların derecesinden, kademesinden bîhaberdir, yaptığı gafları bizzat TEMAD sitesinin mesaj panosunda itiraf etmiştir.
 • Görev süresi içersinde genelkurmay başkanlığından 11 kez randevu talebi kabul edilmemiş, nizamiyeye mektup bırakma aciziyetini göstermiştir.
 • Mücadeleye bayraktarlık yapan bu sitenin üyelerinin haksızlıklara isyanından rahatsız olan korgenerale “Onlar bizden değil komutanım” deme talihsizliğini yaşamıştır.
 • "Muvazzafların sorunu sizi ilgilendirmiyor tek kelime duyarsam sizi bu kapıdan içeri sokmam" diyen komutana “Muvazzafların kazanımı ve kaybı bizi direkt ilgilendiriyor bizi bu kapıdan içeriye sokmazsanız biz de haksızlıkları karşı kaldırımda ve her platformda  kamuoyu ile paylaşırız" deme cesaretini gösterememiştir.
 • Hv.K.Komutanı, "lise mezunu assubaylara  1'inci derece hakkı verildi haklarınızı sorgularsanız hak kayıplarına uğrarsınız" diye aba altından sopa gösterdiğinde "komutanım  lise mezunu devlet memurlarına 1'inci derece hakkı bizden 10 yıl önce verildi siz bize 10 yıllık gecikmeyi lütuf olarak mı görüyorsunuz?" demek yerine  "Komutanım MYO mezunları 8/2' den göreve başlıyor biz 9/2 talep ediyoruz" diye saçma ilgisiz ve yasalardan bîhaber olduğunu belirten ve bizi ciddiye almamalarını sağlayan açıklamalar yapmıştır.
 • Cumhuriyet tarihinde ilk kez haksızlıklarımızı,hukuksuzluklarımızı dile getirmek adına 320 km. protesto yürüyüşü yapan meslektaşımızı destekleyeceği yerde her türlü engellemeyi yapmıştır.
 • Türkiye'nin en büyük üye sayısına sahip TEMAD Balçova yönetiminin kendisine karşı olması nedeniyle seçimlere katılmasınlar diye sudan sebeplerle yönetimi ihraç ederek hukuksuzluğu TEMAD tarihine yazmıştır.
 • Emekli astsubay sayısı emekli subay sayısının üç katı olmasına rağmen TESUD’a 600 bin TEMAD’a sadaka gibi verilen 10 bin lira yardımı kabul etmiştir.
 • Uluslararası emekli askerler federasyonu toplantılarına 15 yıl ödeneği hazine tarafından verilmesine rağmen götürülmediğini emekli assubaylar sitesinden öğrenmiş bu sayede katıldığı etkinliklerde tanıtımımızla ilgili hiçbir bildiri sunmamış adeta turistik gezi yapmıştır.
 • Mücadele için birçok olumlu çalışmaya imza atan basında yazı dizileri hazırlatan  emekli assubaylar sitesi ve üyelerini  muhalif ilan ederek başarısızlıklarını gizlemeye çalışmıştır.
 • Haklarımızı hukukta arayalım bu nedenle TEMAD’a maddi destek sağlayalım diye açılan kampanyayı sırf yasal yollara başvurup genelkurmayı karşısına almamak için engellemiş hukuk savaşı veren arkadaşlarımızı rencide etmeye çalışmıştır.
 • Kendisinden önceki yönetimlerin başlattığı hukuki süreç sonunda OYAK konusunda AİHM'ne açılan davanın düşmesine neden olacağını bilmesine rağmen  genel sekreterinin  OYAK Aslan çimento denetim kuruluna atanmasını sağlamıştır.
 • TESUD’un amacına hizmet etmek için MHP genel merkezine siyah çelenk koyduğunu unutup hukuk komisyonu üyesini assubayların adayı gibi gösterip MHP'ye başvurmuş tabii ki refüze edilmiş kişinin adaylığı ret edilmiş böylece assubayların siyasi gücünü boşa harcamıştır.
DAHA BİRÇOK  OLUMSUZ ÖRNEĞE KARŞIN BİR TEK ASTSUBAY KAZANIMI ELDE EDEMEYEN BU KİŞİ  TÜM BUNLARA RAĞMEN HANGİ DEĞER YARGISINA SIĞINARAK YENİDEN ADAY OLACAK VE KENDİSİNE HANGİ ASTSUBAY OY VERECEKTİR?  KİMSE ASSUBAYLARIN MÜCADELESİNİ KİŞİSEL ÇIKAR VE EGOLARINA TATMİN ARACI OLARAK GÖREMEZ! BUNA İZİN VERMEYİZ.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(42 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 Mustafa Levent 04-08-2013 11:52
Eski Temad başkanı tekrar aday olacakmış öyle mi? Sayın başkanın vaatlerini aşağıdaki linkteki yazıdan hatırlayın hangisini gerçekleştirmiş de yeniden aday olacak, insanda biraz sıkılma ve meslekdaşlarına saygı olur. http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/216-genel-baskanin-vaatleri
Alıntı
#6 Yavuz SELİM 01-08-2013 22:50
" Hv.K.Komutanı, "lise mezunu assubaylara 1'inci derece hakkı verildi haklarınızı sorgularsanız hak kayıplarına uğrarsınız" diye aba altından sopa gösterdiğinde "komutanım lise mezunu devlet memurlarına 1'inci derece hakkı bizden 10 yıl önce verildi siz bize 10 yıllık gecikmeyi lütuf olarak mı görüyorsunuz?" demek yerine "Komutanım MYO mezunları 8/2' den göreve başlıyor biz 9/2 talep ediyoruz" diye saçma ilgisiz ve yasalardan bîhaber olduğunu belirten ve bizi ciddiye almamalarını sağlayan açıklamalar yapmıştır."

Asb.lar 1975 yılından itibaren Lise üstü bir yıl okul mezunu değil midirler? Sınıf okullarında gösterilen ders sayısı ile şu anki MYO.larında gösterilen ders çeşitliliği aynı mıdır ?
--------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU.Sn.Selim bir hususu düzeltmek ve ilave etmek istiyorum İlk kez K.K.Asb.Sınıf hazırlama okulları 1964 yılında lise seviyesine çıkarıldı mezun olanlar 1 yıl sınıf okullarında eğitim gördü. Tahsilimizi biz tayin ve tespit etmiyoruz AB uyum yasaları gereği öğretmenlere yüksek okul imkanı tanınmasından 20 yıl sonra Asb. okulları yüksek okul seviyesine çıktı bu tarihten önce kendi hesabına yüksek tahsil yapanlar cezalandırıldı bu zihniyeti anlamak mümkün değil her kurum kendi personelini koruyup kollarken TSK assubaylarına haksızlık hukuksuzluk yapıyor
Alıntı
#5 Hasan Taşcı 01-08-2013 18:28
Sayın büyüğüm; TEMAD'ın mevcut yönetiminin olağanüstü toplantı kararı almasının geri planında ACABALAR yatmakta olabilir mi diye düşünüyorum. Bunlar; acaba;
1. Ayrılıklar; Böl, Parçala ve Yönet zihniyetinin öncülüğünü üstlendiği bir Bizans oyunu olabilir mi?
2. Bu oyunu düzenleyenler yönetime aday olan adayların bazılarına TEMAD’ı parçalamak için ne vaat etmiş olabilirler?
3. Oyunun kurallarını koyanlar Uzman ve Assubay'ların bir araya gelmesini önlemek için daha neler planlıyor olabilirler?
4. Gerçekten bizler birer ELMALI KEK miyiz?
Şahsi görüşüm; mücadelenin devamlılığı için mevcut TEMAD başkanı AHMET KESER’e tam destek vermektir.
Saygılarımla.
Alıntı
#4 Adilhan Şanlı 01-08-2013 14:57
Sayın Mustafa Erol bu sınıf için yapacagını yapmış 9 yılımızı cömertçe harcamıştır.Şimdi bir görevi daha vardır.Otursun başkanlık yaptıgı dönemde 120 bin kişilik devasa bir gücü nasıl frenlemiş,atıl ve hantal bir durumda bırakmıştır bunları yazsın.Başarısızlıgın en parlak örneklerini versin.Detayları yukarda yazıldıgı için ve bütün bunları kendisi sayesinde hepimiz 9 yıl yaşadıgımız için çok iyi biliyor.Bizlere yapacagı en büyük iyilik bu olacaktır.
Alıntı
#3 ibrahim 01-08-2013 12:33
Değerli arkadaşlarım,lütfen ince eleyip sık dokumalıyız, basiretsiz adaylara prim vermeyelim,kaybedecek bir günümüz dahi yoktur.Sağlıcakla kalın,saygılarımla.
Alıntı
#2 Osman Ada 01-08-2013 12:05
Assubayları temsil edenler siyasi tercihlerini ön plana çıkartmasınlar. Sn.Mustafa Erol genelkurmay ne diyecek endişesi taşıyordu, postalımızı giydik emir bekliyoruz diyen şube başkanları vardı. Sn.Keser de hükümeti eleştirmedi genelkurmaya zaman zaman gereksiz eleştiriler yaptı, bunların sonuçlarını gördük. Mücadeleyi akıl,mantık,cesaret,bilgi birimi ve tarafsız olan liderler yönetecektir. Ben şahsen Sn.Keser'e çalışmalarının sonuçlanması için 1 yıl daha süre tanıyalım seneye seçim var o zaman değerlendiririz diyorum.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAY 01-08-2013 11:18
Sayın Zekai Ağrı'nın mesaj panosuna gönderdiği ileti,bütünlük sağlaması için ilgili makaleye taşınmıştır. Bölüm Yöneticisi
-
Sayın büyüğüm Ersen GÜRPINAR ağabeyimin yazısını okudum, geçmiş temad başkanı için her kelimesi doğru olan bir yazı yazmış İNŞALLAH bütün assubaylar okur.Neden bu güne kadar haklarımızın ötelendiğini anlarlar.Ben bir eklentiyi de şimdi ve sonra olacaklar adına söyleyeyim ASSUBAYLARI tam anlamı ile kamuoyuna anlatan cesurca konuşabilen ve her pılatformda hak savunuculuğu yapan başkana bir yıl sabredemeyen insanlar yeni gelecek yönetime ne kadar sabredecekler veya yönetim içinde kendini gösterme adına kimler nasıl bir sorun yaratacaklar bekleyip göreceğiz.Ya da uyutulmayı seven bizleri tekrar 10 yıl daha uyutacak yeni bir yönetim seçebilirler, bence daha iyi olur ne de olsa alışkınız !..
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ