KURTULUŞ SAVAŞININ GÜNEŞİ SAMSUN'DAYIZ

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Ne tahsilimizi, ne müfredat proğramlarını ne de statümüzü biz tayin ve tespit etmedik. Bu konularda bir eksiklik olduğunu belirtenler varsa sorumlusu da kendileridir.

Assubaylar olarak 'imkansızlıkları da aşarak' verilen her görevi terimiz, kanımız ve canımızla yaparak bu ülkeye ve orduya sadakatimizi yerine getirdik.

Ülkemizi başkaları gibi menfaatlerimizle eşdeğerde sevmedik! Tek istediğimiz alın terimizin karşılığını hakça almaktı. Oysa hep vatanseverlik duygularımız istismar edildi...

Her kurum kendi personelini koruyup kollamaktadır. 211 sayılı yasa da amirlere astlarını koruyup kollama görevi vermiştir ama, ne yazık ki bizi bir emirle ölüme gönderenler, bizi koruyup kollamak bir yana bize sosyal, ekonomik ve insanî  haksızlıklar yaptılar. Oysa bizler, hiçbir zaman başkalarına altın tepside sunulan imtiyazı, ayrıcalığı ve daha fazlasını değil adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıyı talep ettik. Görevde iken sicil, tayin, ceza tehdidi ve baskısı ile sustuk, susturulduk.

Kol kırılır yen içinde kalır dediğimizde bu kez kanadımız kırıldı. Artık susmayacağız. 1970-1975 olayları ile bizler için kendilerini feda eden arkadaşlarımız, ağabeylerimizin yaktığı, küllendiği sanılan mücadele ateşi yeniden yakıldı. Her geçen gün büyüyen haksızlıklara karşı isyanımızı dile getiriyoruz. Hukukun üstünlüğü sağlanıncaya kadar da bu onurlu ve yasal mücadelemiz devam edecektir.

Bir üniforması kefen olan, bir ayın 6-8 gününü 24 saat esasına gore nöbet, tatbikat, gece eğitimi ve özel görevlerle kışlada geçiren, karşılığında tek kuruş fazla mesai almayan, bir emirle tereddütsüz ölüme giden ve bazen maceraperestlerin 24 saat dayanamayacağı şartlarda günlerce, haftalarca görev yapan assubayları klimalı ofislerinde günde 8 saat çalışan büro memuru statüsünde kabul edip birçok devlet memurundan daha alt kademeden göreve başlatmak ve hak ettiği tazminatları ve sosyal haklarını esirgemek, adaletsizlikten öte vicdansızlıktır.

Hukukun üstünlüğünün sağlanması taleplerimizi sağır sultan duymasına rağmen kulağı ve vicdanı mühürlü yetkililer duymak istemiyor. Biz kararlıyız.  TEMAD Gn.Başkanımız Sn.Ahmet KESER’in ifade ettiği gibi;

Ayağa kalktık!... İster hapishane deyin ister darağacı deyin!... Bundan sonra hakkımızı hukukumuzu almadan oturmayacağız!...

18 Mayıs 2013 Cumartesi günü assubaylar birlik ve beraberliklerinin, mücadele kararlılıklarının göstergesi olarak Kurtuluş Savaşımızın Önder kenti Samsun’da bölge halkı meslektaşlarımızla buluşuyorlar. Kendine saygın ve haksızlıklıklara tepkini göstermek için SAMSUN’da meslektaşlarınla kucaklaşmalısın, aksi halde şikayet hakkın olmayacaktır.

  • Bu birlikteliği organize eden, emek veren ve katılacak meslektaşlarıma en içten duygularımı sunuyorum.
Ögeyi Oylayın
(42 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 AKALP 09-05-2013 14:03
Bu toplantılara ve haklarımızla ilgili kampanyalara inanmış onurlu haksızlığı kabul etmeyen belli arkadaşlar katılıyorlar. Hazırlanmış mail kampanyasına adını yazıp gönder tuşuna basmayanlar ahkam kesmeye devam edecektir. Aynı şehirde toplantıya katılmayıp ne oldu zam varmış mı diye soranlar yine katılmazlar, bu iş yine gerçek assubay sevdalılarına düşüyor şimdiden o yürekli meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Alıntı
#1 ahmetçam 08-05-2013 09:51
Sn. GÜRPINAR
Her ne kadar bazı arkadaşlarımız yaptığımız salon toplantılarıyla HAKLARIMIZI alamayız diyorlar ve bu toplantılar yerine MEYDANLARA inelim serzenişlerinin haklı yönü varsa da ASSUBAY camiasına yapılan AYIRIM ve HAKSIZLIKLARI gündemde tutmak, mensuplarımızın ve halkımızın bilgi sahibi olması ve katılımları arttırması açısından da ben yararlı buluyorum. Ama eğer İKTİDAR ve GENKUR hala HAKLARIMIZ konusunda DUYARSIZLIĞINI sürdürüp OYALAMA KANDIRMA ALDATMA yoluna devam ederse de bu defa çok iyi bir ORGANİZASYONLA ANKARA'da yüz binleri bir araya getirecek EYLEMİN gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyorum.
Çok istememe rağmen ben SAMSUN toplantısına EDİRNE'ye gitmem gerektiğinden katılamayacağım. Emeği geçen destek verip katkıda bulunan ve toplantıya katılacak tüm mensuplarımıza saygılar sunuyor HAKSIZLIKLARIN karşısında DİK ve ONURLARIYLA DURMALARINI,HAKLARINI almak için verdikleri mücadeleden dolayı onları takdir ve tebrik ediyorum. Kahve köşelerinde oturup SORUNLARA duyarsız olanların da kulaklarını çınlatarak DAVAMIZA sahip çıkmalarını öneriyorum.Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ