YARGITAY KARARI; GÖREVSİZLİKTEN BOZMA

Sayın Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi açtığımız dava önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde daha sonra İdare Mahkemesi'nde “görevsizlik” sebebiyle ret edilmişti. Daha sonra İş Mahkemesi'nde açtığım dava mahkemenin yetki alanında görülerek 2 sene boyunca görüşüldükten sonra “RET” kararı verilmesi üzerine İş Mahkemesi kararının “BOZULMASI” talebiyle temyiz etmiştim.

  • UYAP tarafından aldığım bilgilendirmeye göre YARGITAY İş Mahkemesi'nin kararını “GÖREVSİZLİK YÖNÜNDEN BOZMUŞTUR".


Yargıtayın gerekçeli kararı İş Mahkemesi kanalıyla tarafıma resmen tebliğ edilecektir.

Amacım kararın bozulması yönündeydi, şayet İş Mahkemesi'nin kararı “ONANSA” idi davayı kaybetmiş olacaktık. Bu duruma göre yeni bir hak kazandık.

Şimdiden her türlü hazırlığa başladım. Hakkımın kesin kullanılış şeklini gerekçeli kararın tarafıma tebliğ edilmesinden sonra belirleyip siz arkadaşlarıma anında bilgi sunacağım.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(53 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 MEHMET KAYALI 30-08-2013 21:18
Sevgili İsmail Turan kardeşim. bu güzel girişiminize içtenlikli duygularımı sunar sizleri kutlarım,dilerim başarılı olacaksınız. Gençlerin faydalanması bizleri de sevindirecekti. Yardımcı olup yanınızda olmak beni de edecektir. Facebookta görüşelim kabul ederseniz. Başarılarınızı dilerim.
Alıntı
#4 Osman Ada 04-03-2013 14:47
Değerli Büyüğüm, Denizli'de sizi ziyaretimiz sırasında dava için ne kadar umutlu olduğunuzu bizzat görmüştüm. Bu davanın kazanılması özellikle 2-3'üncü dereceden emekli olmuş arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi için çok önemlidir.Çalışmanızda başarılar diliyor saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#3 Hasan 04-03-2013 10:54
Değerli İsmail TURAN büyügüm.Allah sizden razı olsun Sizlerin sayesinde eğer hakkımızı alacaksak'ki mutlaka alacağız. Yıldırım 73
Alıntı
#2 MEHMET ALİ KILINÇ 04-03-2013 09:32
Ak saçlı savaşçı ağabeyim tebrikler diyorum, başka bir şey diyemiyorum..
Alıntı
#1 Elbirce 03-03-2013 23:41
Değerli büyüğüm; davanın bu aşamasının istediğiniz gibi sonuçlanmasına sevincimi bildirmekle birlikte, aynı zamanda geleceğe yönelik hazırlık ve çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum. Bizlerin yapabileceğine inandığınız bir husus olursa da, lütfen, yardım talep etmekten imtina etmeyiniz.
Saygılar, teşekkürler...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ