YARGITAY KARARI; GÖREVSİZLİKTEN BOZMA

Sayın Arkadaşlarım,

Bildiğiniz gibi açtığımız dava önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde daha sonra İdare Mahkemesi'nde “görevsizlik” sebebiyle ret edilmişti. Daha sonra İş Mahkemesi'nde açtığım dava mahkemenin yetki alanında görülerek 2 sene boyunca görüşüldükten sonra “RET” kararı verilmesi üzerine İş Mahkemesi kararının “BOZULMASI” talebiyle temyiz etmiştim.

 • UYAP tarafından aldığım bilgilendirmeye göre YARGITAY İş Mahkemesi'nin kararını “GÖREVSİZLİK YÖNÜNDEN BOZMUŞTUR".


Yargıtayın gerekçeli kararı İş Mahkemesi kanalıyla tarafıma resmen tebliğ edilecektir.

Amacım kararın bozulması yönündeydi, şayet İş Mahkemesi'nin kararı “ONANSA” idi davayı kaybetmiş olacaktık. Bu duruma göre yeni bir hak kazandık.

Şimdiden her türlü hazırlığa başladım. Hakkımın kesin kullanılış şeklini gerekçeli kararın tarafıma tebliğ edilmesinden sonra belirleyip siz arkadaşlarıma anında bilgi sunacağım.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(53 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 MEHMET KAYALI 30-08-2013 21:18
Sevgili İsmail Turan kardeşim. bu güzel girişiminize içtenlikli duygularımı sunar sizleri kutlarım,dilerim başarılı olacaksınız. Gençlerin faydalanması bizleri de sevindirecekti. Yardımcı olup yanınızda olmak beni de edecektir. Facebookta görüşelim kabul ederseniz. Başarılarınızı dilerim.
Alıntı
#4 Osman Ada 04-03-2013 14:47
Değerli Büyüğüm, Denizli'de sizi ziyaretimiz sırasında dava için ne kadar umutlu olduğunuzu bizzat görmüştüm. Bu davanın kazanılması özellikle 2-3'üncü dereceden emekli olmuş arkadaşlarımızın mağduriyetlerinin önlenmesi için çok önemlidir.Çalışmanızda başarılar diliyor saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#3 Hasan 04-03-2013 10:54
Değerli İsmail TURAN büyügüm.Allah sizden razı olsun Sizlerin sayesinde eğer hakkımızı alacaksak'ki mutlaka alacağız. Yıldırım 73
Alıntı
#2 MEHMET ALİ KILINÇ 04-03-2013 09:32
Ak saçlı savaşçı ağabeyim tebrikler diyorum, başka bir şey diyemiyorum..
Alıntı
#1 Elbirce 03-03-2013 23:41
Değerli büyüğüm; davanın bu aşamasının istediğiniz gibi sonuçlanmasına sevincimi bildirmekle birlikte, aynı zamanda geleceğe yönelik hazırlık ve çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar diliyorum. Bizlerin yapabileceğine inandığınız bir husus olursa da, lütfen, yardım talep etmekten imtina etmeyiniz.
Saygılar, teşekkürler...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ