VATANINI AST SEVEN SUBAYLAR: “ASSUBAYLAR”

ÖNSÖZ

 

Bu kitabın amacı bir ilki başarmaktır. Daha önce gerek Türk Silahlı Kuvvetleri'ni anlatan, gerekse Assubayları anlatan kitaplar yayımlanmış ama bunların hiç birisi bir Assubay tarafından kaleme alınmamıştır. İşte bu kitap, bu kapıyı aralamak için yazılmıştır. Görevi, bu ilki başarmak ve arkadan geleceklere yol açmaktır.

Bu kitapta genel olarak assubayların sorunları anlatılacak, onların tarihçesi ve bilinmeyen yönleri okuyucusuna aktarılacaktır. Tabular yıkılacak ve Türk halkına assubaylarının tanıtımı resmi ideolojinin çok ötesinde yapılacaktır.

Bu kitap, bilimsel verilere dayanılarak hazırlanmaya çalışılmıştır fakat mutlak bilimsellik gibi bir gayesi yoktur.

Assubayların emek ve onur mücadelesi sürdükçe ve bu mücadele her kesim tarafından ve bizzat muhatapları tarafından yok sayılmaya devam edildiği müddetçe; assubayların hak mücadelesi yeni cepheler kurarak var olmaya devam edecektir.

Bu kitabın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kurumsal kimliğini erozyona uğratmak ya da Türk Halkının gözbebeği olan biricik ordusunu gözden düşürmek gibi bir kötü niyeti yoktur. Tam aksine, Atamızın bize emanet ettiği Cumhuriyetimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında ilk kilometre taşının Büyük Türk Ordusu olduğundan hareketle; insan onuruna yakışır uygulamaların, hak, hukuk ve eşitliğin bir an önce bu kutsal ocakta yürürlüğe girmesini savunmaktır amaç.

Assubayların sorunlarını şimdiye kadar kitap ve yazılarıyla Türkiye gündemine taşıyan -ki isimleri yeri geldikçe zikredilecektir- aydın gazeteci ve yazarlarımıza da bu vesile ile teşekkürlerimi sunuyorum.

Kamuoyuna saygılarımla

Aydın Kulak

AÇIKLAMA: e-kitap, pdf formatında ve epub formatında hazırlanmıştır.

Pdf formatındaki e-kitabı bilgisayarlarda, epub formatındaki e-kitabı ise cep telefonu ve iphone gibi elektronik cihazlarda okuyabilirsiniz.

Eğer dosyaları görüntüleyemiyorsanız ilgili programları bilgisayarınıza kurmalısınız!

Pdf için gerekli program: http://get.adobe.com/reader/otherversions/

Epub için gerekli program: http://www.adobe.com/tr/products/digital-editions/download.html

Winrar için gerekli program: http://www.rarlab.com/download.htm

Vatanını Ast Seven Subaylar (.pdf) Vatanını Ast Seven Subaylar (.epub) Vatanını Ast Seven Subaylar (.rar)
vatanini-ast-seven-subaylar-ASSUBAYLAR-pdf vatanini-ast-seven-subaylar-ASSUBAYLAR-epub winrar
Boyut:15 mb. (pdf) formatıyla indirmek için TIKLAYINIZ! Boyut:14 mb. (epub) formatıyla indirmek için TIKLAYINIZ! Boyut:26 mb. Her iki formatı (rar) ile sıkıştırlmış olarak indirmek için TIKLAYINIZ!

Ögeyi Oylayın
(48 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 kötüadam 13-02-2013 12:32
Birbirinden güzel satırlarla beğenisini ve ilgisini sunan tüm dostlara ve sevgili okuyuculara en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Her şey karşılıklıdır. Sizlerin ilgi ve desteği olmasaydı, bu e-kitap da olmazdı. Yine sizlerle birlikte maceramız ve mücadelemiz devam edecek.

Aydın Kulak
Alıntı
#6 Erdal Günşer 12-02-2013 22:55
Sayın abiciğim, bir tv belgeseli oluşturulabilecek kadar güzel derlenmiş çalışmanız nedeniyle tebrik ederim. Vaktinizi camiamıza vakfederek gözlerinizi, aklınızı, parmaklarınızı yorarak bu denli bir eseri armağan ettiğiniz için teşekkür ederim.
Alıntı
#5 Elbirce 11-02-2013 22:36
Camiamızın yüz aklarından biri olan Sn. Kulak, sizi can-ı gönülden kutluyor, aramızdan sizin gibilerin, sizi aşacakların çıkmasını diliyorum.
Alıntı
#4 Dede Ersel AKSU 08-02-2013 18:08
Sn.Kulak kitabınızı pdf formatında yeni indirdim. Heyacanla okumaya başlayacağım. Assubay camiası adına teşekür eder,çalışmalarınızda başarılar dilerim..
Alıntı
#3 Kazım ERKOÇ 08-02-2013 11:31
Sayın KULAK,
Emeklerinize sağlık, çok güzel bir çalışma olmuş. Teşekkürlerimle!
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 07-02-2013 23:21
Değerli kardeşim Aydın bey, Sizi şahsen tanıyan, emeklerinizi bilen biri olarak gurur duyuyorum. Elinize yüreğinize sağlık; Siz hiçbir kişisel beklentisi olmayan assubay adını kişisel çıkarı için kullanmayan onurlu bir meslekdaşımızsınız. Ben bu e-kitabın yayınlanmasını arzuluyorum; İnanıyorum ki bunun için site yönetimi,meslekdaşlarımız ve TEMAD yönetimi gerekeni yapacaktır.Gözlerinden öpüyorum
Alıntı
#1 ibrahim 07-02-2013 22:36
Sayın KULAK,sizler gibi değerli arkadaşlarımızın varlığı ile gurur duyuyorum,sağolun,varolun.saygı ve sevgilerimle
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Ömer YILDIZ
merhabalar... 1988-1989 yıllarında Ağrı Patnos'ta aynı alayda çalıştığımız değerli arkadaşım Cevat Öğüt astsubayı arıyorum. Bu güne kadar tüm aramalarıma rağmen kendisine ulaşamadım. Şayet yardımcı olursanız çok sevinirim. Tlf; 05323717184
Perşembe, 18 Mart 2021
SİTE VE ASB.GÜÇBİRLİĞİ YÖNETİMİ
Türk'ün inancını,azim ve kararlığını tüm dünyaya ispatlıyarak ÇANAKKALE GEÇİLMEZ destanını yaratan Bu topraklar için tereddütsüz canını feda etmiş M.Kemal ATATÜRK ve tüm kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun. Bu vatan sizlere minnettardır
Perşembe, 18 Mart 2021
SİTE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ YÖNETİMİ
Yine yüreğimize ateş düştü yine hiçbir değerin geri getiremeyeceği canlarını elim bir helikopter kazası ile ülke için 9 kahramanımız feda etti yaralılarımız var Allah rahmet eylesin ailelerine sabır yaralılarımıza açıl şifalar versin
Perşembe, 04 Mart 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ