Bu sayfayı yazdır

ÇEVRE VE TEMAD DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Bizler ülkemiz  değerlerini korumak için gerektiğinde severek ölmeyi göze almış bir mesleğin mensuplarıyız. Görevde iken  asli görevlerimiz dışında ordumuzun birçok sosyal sorumluluk projelerinin yürütülmesinde  assubayların katkıları büyüktür ve takdire şayandır; örneğin yurdumuzun daha yaşanabilir bir hale gelmesi, çöl olmaması konusunda yapılan ağaçlandırma çalışmalarında bizler bizzat projeleri yürüten kişiler olduk.

Sanayileşmenin getirdiği kirlilikle her geçen gün katledilen dünyamızda yaşanan bu olumsuzluk  bizleri üzmekte, sorumluluk bilincimizi paylaşmaktayız.

Kaldı ki bu dünya ve ülkemiz bizim değil bize büyüklerimiz tarafından evlatlarımıza teslim etmek üzere emanet bırakılmıştır.

Derneğimiz TEMAD  ön yargılarla tahakküme varan sosyal,ekonomik ve insanı haksızlıklarımızı çözme görevinin yanında bu bilinçle birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Bunlardan biri doğayı kirleten atık yağların yeniden ülke ekonomisine kazandırılmasını ve çevrenin korunmasını sağlayan  atık yağların toplanması projesidir.

Bu proje belirtilen yararların yanı sıra derneğimize maddi katkılar da sağlayacaktır. Meslektaşlarımızdan bu projeye destek olmaları çevre,arkadaş ve dostları yardımı ile büyük tesislerden,otellerden bu projeye destek sağlamalarını istirham ediyor, TEMAD Genel Başkanlığının bu konudaki açıklamasını bilgilerinize sunuyoruz. Saygılarımızla.

 

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisi daha ekledi.Hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem de çevreyi korumak adına kullanılmış her türlü bitkisel atık yağları topluyor.

Çevreye farkında olmadan karıştırdığımız bu bitkisel atık yağlar bir çok önemli zararlara sebep olmaktadır.Örneğin 1 litre Bitkisel Atık Yağ 1.000.000 litre içme suyun kirlenmesine sebep olmaktadır ayrıca Kanalizasyona karışan yağlar kanalizasyon hatlarında büyük ölçüde tıkanmalara neden olmaktadır.

Bir litre bitkisel atık yağ 1.000.000 litre suyun kirlenmesine neden olmaktadır işte bu yüzden

İşte bu yüzden her türlü konuda kamu yararına hizmet edinmeyi kendine ilke edinmiş olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği kullanılmış atık bitkisel yağları toplama kararı almıştır.

TEMAD bu sosyal sorumluluk projesini KOLZA GERİKAZANIM TESİSİ ile  ortaklaşa gerçekleştirecektir.Bu konuda gerekli anlaşmalar imzalanmış gerekli olan tüm lisanslar alınmıştır.
(Araç Lisans No: ABY-06-/01) ayrıntı için tıklayınız

TEMAD - KOLZA GERİKAZANIM Tesisi İşbirliği ile Yapılan Bitkisel Yağların Toplanması Faaliyetine Tüm Meslektaşlarımızın Desteğini Bekliyoruz.

Gerekli Her Türlü Bilgiyi 0 507 616 44 33 - 0 533 321 28 78  veya 0 312 433 33 93  numaraları telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

Kaynak: http://www.temad.org/haber.php?h=wmyjzjce

 

Ögeyi Oylayın
(9 oy)
EMEKLİ ASSUBAYLAR

Son ekleyen EMEKLİ ASSUBAYLAR