ÇEVRE VE TEMAD DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Bizler ülkemiz  değerlerini korumak için gerektiğinde severek ölmeyi göze almış bir mesleğin mensuplarıyız. Görevde iken  asli görevlerimiz dışında ordumuzun birçok sosyal sorumluluk projelerinin yürütülmesinde  assubayların katkıları büyüktür ve takdire şayandır; örneğin yurdumuzun daha yaşanabilir bir hale gelmesi, çöl olmaması konusunda yapılan ağaçlandırma çalışmalarında bizler bizzat projeleri yürüten kişiler olduk.

Sanayileşmenin getirdiği kirlilikle her geçen gün katledilen dünyamızda yaşanan bu olumsuzluk  bizleri üzmekte, sorumluluk bilincimizi paylaşmaktayız.

Kaldı ki bu dünya ve ülkemiz bizim değil bize büyüklerimiz tarafından evlatlarımıza teslim etmek üzere emanet bırakılmıştır.

Derneğimiz TEMAD  ön yargılarla tahakküme varan sosyal,ekonomik ve insanı haksızlıklarımızı çözme görevinin yanında bu bilinçle birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır. Bunlardan biri doğayı kirleten atık yağların yeniden ülke ekonomisine kazandırılmasını ve çevrenin korunmasını sağlayan  atık yağların toplanması projesidir.

Bu proje belirtilen yararların yanı sıra derneğimize maddi katkılar da sağlayacaktır. Meslektaşlarımızdan bu projeye destek olmaları çevre,arkadaş ve dostları yardımı ile büyük tesislerden,otellerden bu projeye destek sağlamalarını istirham ediyor, TEMAD Genel Başkanlığının bu konudaki açıklamasını bilgilerinize sunuyoruz. Saygılarımızla.

 

 

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Sosyal Sorumluluk Projelerine bir yenisi daha ekledi.Hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak hem de çevreyi korumak adına kullanılmış her türlü bitkisel atık yağları topluyor.

Çevreye farkında olmadan karıştırdığımız bu bitkisel atık yağlar bir çok önemli zararlara sebep olmaktadır.Örneğin 1 litre Bitkisel Atık Yağ 1.000.000 litre içme suyun kirlenmesine sebep olmaktadır ayrıca Kanalizasyona karışan yağlar kanalizasyon hatlarında büyük ölçüde tıkanmalara neden olmaktadır.

Bir litre bitkisel atık yağ 1.000.000 litre suyun kirlenmesine neden olmaktadır işte bu yüzden

İşte bu yüzden her türlü konuda kamu yararına hizmet edinmeyi kendine ilke edinmiş olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği kullanılmış atık bitkisel yağları toplama kararı almıştır.

TEMAD bu sosyal sorumluluk projesini KOLZA GERİKAZANIM TESİSİ ile  ortaklaşa gerçekleştirecektir.Bu konuda gerekli anlaşmalar imzalanmış gerekli olan tüm lisanslar alınmıştır.
(Araç Lisans No: ABY-06-/01) ayrıntı için tıklayınız

TEMAD - KOLZA GERİKAZANIM Tesisi İşbirliği ile Yapılan Bitkisel Yağların Toplanması Faaliyetine Tüm Meslektaşlarımızın Desteğini Bekliyoruz.

Gerekli Her Türlü Bilgiyi 0 507 616 44 33 - 0 533 321 28 78  veya 0 312 433 33 93  numaraları telefon numarasından öğrenebilirsiniz.

Kaynak: http://www.temad.org/haber.php?h=wmyjzjce

 

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 HARUN KURUOĞLU 03-12-2012 17:06
Çankırı şubesi tüm meslektaşlarımıza hayırlı olsun,kuruluşunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum.
Alıntı
#2 Erdal Günşer 30-11-2012 02:55
Bu yazı aracılığıyla konu hakkında tam detaylı bilgi almak istiyorum. Konu ile ilgili telefon numarasını aradım. Bilgi istedim. Ancak tam anlayamadım. Bana söylendiği kadarıyla Kolza firması yetkilileri TEMAD adına atık topluyor. TEMAD'a da belirli bir yüzde oranla pay veriyor.
Soru 1. KOLZA TEMAD'ın kurmuş olduğu bir firma mıdır?
Soru 2. Şayet değil ise Atık toplama araç yetki belgesindeki araç kime aittir. İlgili yetki belgesinin birinci Maddesine göre TEMAD'a, dördüncü maddesine göre KOLZA firmasına aittir. Neden?
Soru 3. Şayet KOLZA firması bu işten para kazanıyor ise gelirinin ne kadarını TEMAD'a aktarmaktadır? KOLZA firması kimdir? Ne kadar zaman önce kurulmuştur? Deneyimi nedir? Aksi taktirde TEMAD bu oluşumdan sadece ismini kullandırdığı için küçük bir pay alıyorsa üyelerine bunu direkt olarak oranıyla birlikte söylemesi gerekir.
Soru 4. Bana telefonda söylendiği kadarıyla Kolza firması yetkilileri gelip atık yağ anlaşması yapacaklar. Daha sonra da belirli aralıklarla gelip yağ alacaklar. TEMAD bunu nasıl denetleyecek? Ne kadar yağ toplandığını nasıl anlayacak? Toplanan yağlar da kalite kalite olduğundan geri dönüşüm oranları da farklılık gösteriyor. Bu konu nasıl işleyecek?
Soru 5. TEMAD'ın bu iş için kurulmuş bir şirketi varsa yetki ve yönetim nasıldır?
Konu hakkında Sosyal Sorumluluk Projesi dışında ekonomik ve kuruluş yönüyle ilgili ayrıntılı açıklama bekliyorum. Amacım kimseyi eleştirmek değildir. Sadece konuya açıklık getirmek adına işleyiş hakkında açıklama yapılmasına lüzum vardır. En azından ben çevremizde katkı sağlayabilmek adına daha açıklayıcı bir bilgi istiyorum.
Bu yazı vesilesi ile TEMAD yetkililerine sesleniyorum. Saygılarımla...
Alıntı
#1 İLHAN 29-11-2012 22:08
Sayın Meslektaşlarım, TEMAD bizim için önemli bir kuruluştur. Bu arada ÇANKIRI TEMAD ŞUBESİ'ni 28.11.2012 tarihinde açtığımızı da buradan duyurmak isterim.95'inci şube olarak. Ben Çankırı TEMAD kurucu üyesi olmaktan gurur duymaktayım, sözü konuya getireceğim; kuruluş aşamasında yaşadığım için biliyorum, TEMAD'ın malesef üye aidatından başka hiçbir geliri yok, o da yeterli gelmiyor zaten, yukarıda belirtilen geri kazanım güzel birşey olur sanırım, destek verelim evdeki atık yağları biriktirelim az demeyelim. Saygılarımla efendim.
------------------
YÖNETİCİ NOTU
TEMAD Çankırı şubemiz hayırlı olsun.Bu uğurda emeği geçenlere teşekkürler.Çalışmalarında başarılar dileriz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ