Kan’ı uyuşmadı Kocaeli İle Sayın Güngör ARSLAN’ın!..

By Eski Tüfek 30.08.2012 Okunma Sayısı: 2792 Yorumlar (5)

bizimkocaeli Eski Tüfek Şükrü IRBIK

Güngör ARSLAN isimli bir gazeteci; bizimkocaeli gazetesinin 27 Ağustos 2012 tarihli internet yayınında, Kandıra Belediye Başkanı sayın Cengiz KAN’ın, Belediye Başkanı olarak yaptığı icraatlarını tenkit etmek için yazdığı “Kan’ın kanı uyuşmadı!” isimli makalesiyde, amacını ve kendi gazetecilik haddini aşmış ve emekli bir astsubay olan sayın Başkan’a sırf astsubay olmasından dolayı bir gazeteciye yakışmayacak uslüpla gazetesindeki köşesinden saldırmış ve hakaret etmişdir. Güngör bey, astsubaylara karşı içinde beslediği kin, nefret ve zehiri tam olarak zerkedememiş olsa gerek, hızını alamayıp aynı gün içinde yazdığı “ Astsubayların alınganlığı..!” isimli ikinci makalesiyle tabiri caizse birinci yazısının üzerine tüy dikmişdir. Güngör beyin, suçu kabahatinden büyükdür.

İkinci makalesinde, astsubayların, birinci yazısından alındığına şaşırdığını ifade eden sayın ARSLAN’a sormak lazım; bırakın asker olmayı, şerefli, haysiyetli bir vatandaş iseniz, aynı hakaretler size yapılsaydı, siz alınmaz mıydınız? Hayır, dediğinizi duyar gibiyim. İnşallah yanılıyorumdur. Bizim, gazeteci olma iddiamız yok. Öyle bir niyetimiz de yok. Unutmayın, siz de asker olamazsınız. Farkında olmadığınız da belli. Çünkü bir asker için şeref ve haysiyet, uğrunda ölünecek en temel değerlerden birisidir.

Kendisine yapılan hakaretten ötürü sayın Belediye Başkan’ının bu konuda yapacak elbet bir şeyleri vardır. Bunu zaman gösterecek. Ancak emekli bir meslekdaşı ve tam 20 yıl Gölcük’de yaşamış bir Kocaeli hemşehrisi olarak bu konuda benim de söz hakkım var ve ben de şunları söylemek istiyorum.

Sayın Güngör ARSLAN bu yazısıyla, 5187 sayılı Basın Kanununun üçüncü maddesini alelen ihlâl etmişdir. Astsubaylar olarak dava açmak hakkımız mahfuzdur. Eğer Basın kartı sahibiyse kendisini elbet Türkiye Gazeticiler Birliğine de şikayet edeceğiz.

Astsubayların hangi şartlar altında görev yaptığı, meslekî sıkıntıları ve beklentilerini TGB’nin Başkanlığını da yapan sayın Nail GÜRELİ, 1991 yılında Milliyet Gazetesi’nde “Astsubaylar” isimli 35 günlük bir yazı dizisinde ve 2005 tarihinde bu sefer Posta Gazetesi’nde, “Ordunun Orta direği Astsubaylar” isimli başka bir dizisiyle kamuoyuna duyurmuşdu. Gazeteci olduğunu iddia ederek köşesinde, bu memleketin askerine olmadık hakaretleri etmek hakkını kendinde bulan Güngör ARSLAN’a, köşe yazılarına ara verip sayın Nail GÜRELİ’nin bu yazıları okumasını tavsiye ediyorum. Çünkü her iki makalesinde astsubaylar hakkında yazdıklarının çoğu alelacele derlenmiş, kulakdan dolma mesnetsiz bilgiler.  Kendisi Kocaeli doğumlu mu bilmiyorum? Kocaeli’nde doğmuş, bu şehrimizde büyümüş, askerlerle selamlaşmış ve bu şehrimizin ekmeğini yiyen, çene suyunu içen bir hemşehrimizin böyle seviyesiz  yazılar yazmasına ihtimal vermiyorum. Şayet öyle ise, sayın ARSLAN, bir asker şehri olan Kocaeli’nde böyle fitne fücur dolu bir yazı yazmasını nasıl açıklayabilecek?

Sayın ARSLAN’ın yazısından, Kandıra Belediye Başkanı sayın Cengiz KAN’ın AK partiden belediye başkanı seçildiği anlaşılıyor. Sayın Başkan’ın yaptıkları doğrudur, yanlışdır. Suçu varsa, bunu yargılamak, savcının işi; yanlışı, hatası varsa bunu da değerlendirmek AK Parti İl/ilçe teşkilatının işi olsa gerek. Bayram değil seyran değil.  Ortada fol yok, yumurta yok. Sen savcı ol, hâkim ol, Başkanı hapse at. Aç tavuğun kendini darı ambarında gördüğü misal, kendini İl başkanı yerine koy, Başkanı partiden ihraç et. Allahaşkına Güngör bey, sen nesini kimsin? Savcı mı, Hâkim mi, asker mi, partili mi? Gazeteciyim diyorsan, çok su götürür, söylemeden iyi düşün. Durduk yerde sayın başkana bu kadar açıkdan ve şiddetle saldıyorsanız birinin tetikciliğini mi yapıyorsunuz yoksa? 25 sene evvel askerliğinizi yaptığınızı söylüyorsunuz. Askerdeyken sizin komutanınız olanlar, astsubaylar hakkında bu yazdıklarınızı duyuyorlarsa, çıkıp sizin de nasıl bir er olduğunuzu açıklasınlar emi?

Özür dilemesi yetmez; Güngör ARSLAN vakası, ikinci Güner ÜMİT vakasıdır.

Kocaeli, nereden bakarsanız bakın bir asker şehridir. Ailesiyle, çoluğuyla çocuğuyla, binlerce, tümenlerce  asker yaşar bu şehirde. Kocaeli’nde ticaret yapan her esnafın kursağında, astsubaydan kazandığı bir miktar para vardır. Bu şehirde ve ilçelerinde ticaret yapıp da astsubay’dan para kazanmayan bir tek esnaf yokdur. Eminim şehir esnafının ve esnaf odalarının da bu konuda söyleyecekleri vardır.

Star televizyonunda yarışma proğramı sunarken sarfettiği bir cümle yüzünden sayın Güner ÜMİT’in başına gelenleri hatırlayınız. Sevgili dostlar, Güngör ARSLAN vakası, ikinci Güner ÜMİT vakasıdır. Bizimkocaeli gazetesini okuyan eşler, dostlar, esnaflar, askerler, askerini sevenler... Bu gazete, velinimeti olan askerine hakaret ederek, Koaceli nezdinde itibarını yitirmiş, kendisini haraç mezat satmışdır. Böyle bir gazete okumaya, tıklamaya değer mi?

Astsubaya yapılan bu mesnetsiz ve haksız aşağılamaya ve hakarete, müşterisi astsubay olan onbinlerce esnafın tepki göstermesi yakındır. Astsubaylara yaptığı bunca hakaretten sonra Gazete yazarı Güngör ARSLAN’ın artık bizimkocaeli gazetesinde yazmak imkânı kalmamışdır. “Müşteri velinimetimdir” diyen bir milletin insanlarına gazeteci olduğunu zanneden bu şahıs’ın yediği lokmalar helâl olmayacaktır.

Bizimkocaeli gazetesini bugün (29 Ağustos) aradım ve imtiyaz sahibi olduğunu öğrendiğim Güngör bey ile görüşmek istedim. Kendisi, açılışa davet edilmiş, odasında yokmuş. Cep telefonunu istedim, sekreteri vermedi. Yarın kendisini arayıp tekrar görüşmeye çalışacağım. Astsubaylara hareket ettiği her iki yazısına cevaben ve bizimkocaeli gazetesinde yayınlamak üzere bu yazımı kendilerine de gönderdim. Yazımın gazetede yayınlanmama ihtimali de var. Çünkü astsubaylara hakaret eden şahıs, aynı zamanda gazetenin imtiyaz sahibi.

Asker sıfatı taşıyan bütün meslekdaşlarımın duygusuna tercüman olarak gazete idaresine sesleniyorum; Sayın Güngör ARSLAN’ın artık bizimkocaeli gazetesinde içecek çene suyu, yiyecek bir tek lokması kalmamışdır. Gazete idaresine düşen, Kocaeli’nde hiç gereği yokken insanların arasına fitne ve fesat tohumları ekmeye çalışan bu müzevir insanın işine derhal son vermekdir. Gazeteyi kapatmak pahasına da olsa. Her kelimesiyle astsubaylara kasten hakaret eden ve her kelimesi fitne kokan bu aşağılayıcı yazıların altına okuyucunun ilave ettiği üç beş yorum ile bu konu kapatılamaz. Sayın Güngör ARSLAN kendini kurtaramaz.

Sokağa çıkıp gezmek istediğinde, bu şehirde askerini sevenlerden yüzüne tükürmek isteyecek yüzbinlerce insan bulacak, sayın Güngör ARSLAN bunu da unutmasın.

brove

 

 

 

 

 

Şükrü IRBIK

(E) SG Tls.Asts. III Kad.Kd.Bçvş.

 

Ögeyi Oylayın
(142 oy)
Son Düzenlenme Çarşamba, 03 Ekim 2018 01:11

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 AKALP 03-09-2012 19:54
Aşağıdaki linkteki yazısı ile kime hizmet ettiği malum olan Güngör Aslan denilen bu kişi assubayla sorunum yok demesine rağmen kuyruk acısı olduğunu belli etmiş,terbiyeden yoksun bu şahıs bir mahalli gazeteyi yönettiği için yazdığımız yorumları yayınlamıyor ya da yayınlananları siliyor; çünkü gazetenin aynı zamanda yöneticisi, onun için elinde çekiç herkesi çakılacak çivi sanıyor, yasal başvuru ile buna haddini bildirmeyi amaçlayan Güçbirliği platformu ve TEMAD yönetimini destekliyoruz.

http://www.bizimkocaeli.com/gungor-arslan/10211/kanin-kani-uyusmadi.html
Alıntı
#4 Orhan KAYA 03-09-2012 19:03
Assubay Mücadelesinde Güç Birliği Platformu'nun hassasiyetliği, kararlılığı bellidir. İşte, assubay camiasını toplum önünde küçük düşüren bir yazara tepkide de Güç Birliği Platformunun çabasını, takibini görmekteyiz. Peki, TEMAD bu konuda ne yapmıştır veya ne yapmaktadır?
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 02-09-2012 22:07
Sn.İbrik,ben atasözlerini ve deyimleri çok severim. Atalarımız eşeğe gem vurursan kendini at sanırmış ya da eşeğe altın palan vursan eşek yine eşektir demişler. Yok yok kendini gazeteci sanan birine eşek benzetmesi yapmayı amaçlamadım öyle anlayanlar olabilir teşbihte hata olmazmış... Mahalli bir gazetede günde ortalama bin kişinin yazılarını okuduğu sözde gazeteci belki de bilinçli olarak gündemde kalmayı amaçlamıştır.Sitemiz basın bölümü güç birliği platformu olarak açık ve net bir şekilde özür dilemez ise savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.
Alıntı
#2 Orhan ORHUN 31-08-2012 08:22
Makaleniz için teşekkür.
Alıntı
#1 orhan DERELİ 31-08-2012 00:32
Kandıra Belediye Başkanı ile kişisel sorunları olabilir,ama komple bir camiaya mâl etmesini kınıyorum.Ben bu kişinin askerlik yaptığına da inanmıyorum.29 Ağustos'ta onun yazısının altına yorum yaptım,yayınlanmadı.Tabii ki gazetenin imtiyaz sahibiyse normal, aynen aktarıyorum.“Sizin Belediye Başkanı ile şahsi çıkarlarınız olabilir bunu tüm camiaya mâl etmeniz yanlış,Bu kahraman Assubaylar olmazsa sen gece donsuz yatamazsın, bu büyük camia seni tükürüğü ile boğar ,herkes zirve yapmak için Assubayları kullanıyor sen de kolay yolu bulmuşsun ezik efendi “dedim.İki gündür belki askerliğini yapmamıştır veya yaptıysa başka bir orduda yapmıştır diye BİZ KİMİZ? Adlı metni bizim kocaeli gazetesi iletişim bölümünden editör”e mesaj tıklayıp, başlık bölümüne de Ezik efendi güngör arslan'a diye yazıp E-posta ile gönderiyorum.Hakaret etmeye bile gerek duymuyorum.Onun Assubaylardan bir kuyruk acısı var ki bizimle uğraşıyor. Assubaylardan özür dileyene kadar her gün o mesajı göndereceğim ki belki de Assubayların kim olduğunu öğrenir.Her gün ona BALIKESİR'den selam gönderiyorum.İzmit'teki Emekli ve görevdeki Arkadaşlar da protesto ederse en azından yanlış yaptığını anlayacaktır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ