17 EKİM DÜNYA ASSUBAYLAR GÜNÜ

17-ekim-dunya-astsubaylar-gunu

Değerli Okurlarımız, Meslektaşlarımız;

17 EKİM DÜNYA ASSUBAYLAR günü kutlamalarına destek amacıyla TEMAD Genel Başkanlığı öncülüğünde ve koordinesinde FACEBOOK'ta kurulan grup yönetimi tarafından Site Yönetimimize gönderilen açıklama aşağıdadır; Site yönetimi  olarak hertürlü desteğe hazırız; Lütfen kişisel desteklerinizi esirgemeyiniz.Sevgi ve saygılarımızla 

17-Ekim-Kapak

TEMAD’a akan dereleriz” sloganıyla bütünleşmiş olan ve bizler, yani assubaylar tarafından kurulmuş olan www.emekliassubaylar.org’un güzide takipçileri, meslektaşlarımız...

Üç aydır değil, bir yıldır değil, beş yıldır değil, on yıldır değil onlarca yıldır camiamızın hizmetinde olan, bu uğurda; emek harcayan, alın teri döken siz meslektaşlarımıza selam ediyoruz.

Yıllardır, As(t)subay özlük hakları için nasıl bir çaba içinde olduğunuzu, ne kadar etkili yol ve yöntemler geliştirdiğinizi ve uyguladığınızı çok yakından takip ediyoruz.

Bizler, emeklisi ve çalışanıyla Türk Silahlı Kuvvetlerimizin diğer bütün unsurlarıyla birlikte temel taşları olan astsubay/assubaylarıyız.

www.emekliassubaylar.org sitesi olarak sizlerin de sürekli olarak vurguladığınız üzere; "bizler hakkımız olandan ne bir eksik ne bir fazla bir şey istemiyoruz.” Bizler, özellikle son 20-30 yıl içinde bizden alınanları geri istiyoruz. Bu isteklerimiz, ana başlıklar halinde olsun, tek tek konuların içine girerek olsun binlerce kez hem siteniz hem de diğer yayın kuruluşlarımız vasıtasıyla kamuoyuna ve ilgililere duyurulmuştur.

TEMAD Genel Başkanlığı Yönetim Kurulunun 19 Mart 2012 tarihinde almış oduğu kararla Bu yıl ilk kez kutlanması kararlaştırlan 17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ kutlama çalışmalarına katkı ve destek sunmak amacıyla kurulan “17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ” isimli FACEBOOK grubumuza destek olmanızı bekliyoruz.

Amaç birliği içinde olan, olması gereken tüm sızıntıların, derelerin, yollarındaki tüm engellerin kaldırılarak daha güçlü bir şekilde TEMAD’a yönlendirilmesinin, isteklerimizin gerçekleşmesini kolaylaştıracak adımlar olduğunu düşünüyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

SESİMİZİ DÜNYA DUYACAK...

 

17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ
FACEBOOK GRUP YÖNETİMİ

Ögeyi Oylayın
(44 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 incikayar 07-10-2012 12:28
GÜNÜNÜZ VE HAFTANIZ KUTLU OLSUN.
SAYGILARIMLA.
Alıntı
#6 Zeynel Abidin KANDEMİR 07-08-2012 11:58
Değerli Büyüklerim, meslektaşlarım,

17 EKİM Dünya Astsubaylar Günü Türkiye'de ve dünyada bir ilk olması açısından anlamlıdır.

Aynı zamanda aslında hükümet, TSK, MSB nezdinde bilinen ve dikkate alınmayan sıkıntılarımızın daha keskin daha net kısaca anlaşılır olmasına vesile olacaktır.

Dağda taşta yıllarca mesai mefhumu gözetmeksizin çarpışan, gece gündüz uçak-gemi-tank vb makinaları yürütmek için zor koşullarda görev yapan, sadece kendileri değil eşi ve çoluk çocuğu ile perişan olan insanlarımızın sıkıntı ve sorunlarının TOPLUM GÖZÜNDE DE algılanmasını sağlayacaktır.

TEMAD önderliğinde 14 TEMMUZ , akabinde 17 EKİM'le gündemde tutulan meselelerimizin çözümü için ne kadar istekli ve kararlı olduğumuzun aleni bir göstergesidir.

Emekli-muvazzaf personelin bir kısmının kafasında TEMAD hakkındaki menfi düşüncelerin yerle bir olacağı gündür.

17-20 EKİM tarihleri arasında düzenlenecek bu etkinliklerin özellikle son günü katılımın en fazla olacağı düşünülen büyük gündür.

Şimdi zaman birbirine kenetlenme, omuz-omuza, yürek-yüreğe, bilek-bileğe verme zamanıdır.

Mesele maddi kazanımlardan çok, açlık sınırında yaşayan hatta açlık - yoksulluk içinde ölen, girdiği bunalımlar sonucu yaşamaktan vazgeçen tüm arkadaşlarımızın, zor koşullarda yaşayan tüm kardeşlerimizin onur ve itibar mücadelesidir.

Dilerim ki 20 EKİM'de Anıtkabir yollarına sığamayalım, dilerim ki Kızılay'dan başlayacak yürüyüşte tüm bulvar kilitlensin, dilerim festivalin son günü spor salonunda oturacak yer kalmasın, dilerim etkinliklerde yapılacak kan bağışında kırılması güç bir rekora imza atalım.

İşte o zaman bu memleket bildikleri ama 'kaale almadıkları Astsubayların gücünün ne olduğunu' anlayacaklardır. Bu değeri ancak sen,ben,o hepimiz orada olduğumuzda birbirimize kenetlendiğimizde elde edebileceğiz.

Herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.
Alıntı
#5 yüksel bilir 24-07-2012 21:54
Sayın Meslektaşlarım,
17 EKİM DÜNYA ASTSUBAYLAR GÜNÜ'nde;
1. Sezen AKSU, Tarkan gibi ünlü sanatçılarında çağrılarak yazılı ve görsel basınında bizim etkinliğimize ilgisinin arttırılmasının sağlanması,
2. Sayın Umur TALU başta olmak üzere bizi destekleyen diğer yazarlar ve sanatçılara ödül verilmesi,
3. Başta Cumhurbaşkanı, Başbakan olmak üzere bakanların ve diğer muhalefet parti liderlerinin ve çağrılması,
3. Organizasyon için sponsorların bulunması ve de gerekli paranın hesaplanarak tamamlanabilmesi için üyelerden katkı istenmesi gerektiğini düşünüyor ve GÜR BİR ŞEKİLDE SESİMİZİN DUYRULACAĞINI düşünüyorum.Saygı ve sevgilerimle.
Alıntı
#4 OrhanDERELİ 24-07-2012 18:50
TEMAD Genel BAşkanı Sn.Ahmet KESER ve Yönetimini Kutluyorum.Bizler ve görevdeki meslekteşlarımız için çağ açtılar.Öncekiler gibi koltuk sevdalısı olmamak gerekir.Yeri ve zamanı gelindiğinde alttan gelen Bilgili,bizi en iyi temsil edebilecek arkadaşlarımızın da önünü açmamız gerekir.TEMAD Hepimizle daha da büyüyecek ve ayakta kalacaktır.Saygılarımı sunarım.
Alıntı
#3 EMEKLİASSUBAYLAR 23-07-2012 23:02
Saygıdeğer Meslektaşlarımız,
Yazının başında da belirttiğimiz gibi bu etkinliği site yönetimi ve üyeleri olarak maddi ve manevi olarak destekliyoruz.
Bu toplumun 9 yılını heba eden bu sitede yayınlanan yazılarla uluslararası emekli askerler federasyonu toplantılarına TESUD katıldığı halde etkinliklerden haberi olmayan bunu itiraf eden ve site sayesinde katıldıkları yurtdışı etkinliklerinde böyle bir konuyu düşünemeyen adeta turistik gezi yapan bir yönetimin yerine böyle bir etkinliği planlayan Sn.Ahmet KESER başkanlığındaki TEMAD Gn.Mrk. yönetimini kutluyoruz böyle büyük bir organizasyon için her türlü çalışma ve alternatif içersinde Türkiye'de bulunan yabancı elçiliklerdeki assubayların bize destek olacaklarını, sponsorlar temin edebileceklerini düşünüyoruz.
Şayet gerekirse bir maddi destek kampanyasını düzenlemekten çorbada tuzumuz olmasından yönetim ve üyelerimiz olarak mutlu olacağız. Saygılarımızla.
SİTE YÖNETİMİ
Alıntı
#2 HARUN KURUOĞLU 22-07-2012 20:14
Sayın başkan Ahmet Keser ile TEMAD yönetiminde bulunan tüm meslektaşlarıma güveniyorum ve görevlerinde başarılı olacaklarına inanıyorum.Camianın bir mensubu olarak imkanlarım dahilinde ben de mücadeleye katkı sağlamaya çalışacağım.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 22-07-2012 18:57
Saygıdeğer Meslektaşlarım, Personel sınıfı ile çok prestijli görevlerde çalışmama rağmen arkadaşlarıma ve assubay mesleğine ön yargılarla yaklaşılması,tahakküme varan haksızlıklar yapılmasını içime sindiremediğim için nacizane 40 yıldır kesintisiz onur mücadelesine katkı sağlamaya çalışıyorum. Bu sitenin misyonu mücadeleye ve TEMAD yönetimine destek olmasına "TEMAD bir nehir biz ona akan dereleriz" sloganı ile hareket etmemize rağmen ne yazık ki eski yönetim desteğimizi kullanmak yerine çalışmalarımızı engellemiş; bizlerin yazılarından rahatsızlığını dile getiren korgenerale "onlar bizden değildir komutanım " diyebilmişlerdir. Bizim sosyal ve ekonomik haksızlıklarımızın yanında manevi değerlerimizin karşılanması taleplerimiz arasında ASSUBAYLAR GÜNÜ-ASSUBAY MARŞI vardır ancak Sn.M.Erol başkanlığındaki yönetim bunu hiçbir zaman dile getirmemiş bizler sayesinde katıldıkları WDF toplantılarını turistik ziyaret amacı ile gerçekleştirmişlerdir. Sn.Ahmet KESER ve ekibi bana göre beklentilerimizin çok üzerinde bir performans ve kararlılıkla bizleri temsil etmektedir, bu vesile ile kendilerine teşekkürlerimi sunuyor başarılı çalışmalarının devamını diliyor ve bu etkinlik için de maddi ve manevi desteğimle yanlarında olduğumu belirtiyorum. BİZ BAŞKALARINA ALTIN TEPSİDE SUNULAN İMTİYAZI DEĞİL ADALET-EŞİTLİK VE İNSAN ONURUNA SAYGI İSTİYORUZ, HAKLIYIZ VE MUTLAKA KAZANACAĞIZ. Saygılarımla
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ