TEMAD BAŞKANI KONUŞUYOR !

Bizde adettendir.

Politik şahsiyetler absürd, amacını aşan, saçma sapan konuşmalar yapar, kamuoyunda tepki toplayınca konuşmalarının cımbızlandığını, çarpıtıldığını iddia ederler. O nedenle önce lütfen aşağıdaki linki tıklayıp, sesli ve görüntülü olarak TEMAD GENEL BAŞKANI’nın konuşmasını izleyin, sonra da aşağıdaki söz konusu konuşmanın metne dönüştürülmüş halini okuyun. Sonra devam edelim.

https://m.youtube.com/.watch?feature=share&v=WKloRWt88xw

Artık toplum bizleri örnek alıyor. Toplumun gideceği yöne bizler yön veriyoruz. Şimdi özellikle birkaç gündür birkaç haftadır, kamuoyunda ve özellikle medyada bir kısım arkadaşlarımız basın açıklaması yapıyor. Bunların bir kısmı dernek sistemimizden dışarıya çıkmış, ötelenmişte diyebiliriz, kendi suç işlemiş te diyebiliriz, ona girmiyoruz, ama bir kısmı aynı zihniyette, şimdi bunun dışında da şahsi görüşüm şahsi değerlendirmem, ya bu toplum ne oluyor diye genel başkan olarak kafamda bir toparladığımda, evet bize verilen sözler zamanında yerine getirilmediği için, bir kısım üyelerimiz doğal olarak tepki gösteriyorlar Ama bizler bu derneğin temsilcileri olarak şuna dikkat etemiz gerekir; o gönüllü sahaya çıkan meslektaşlarımızın dışında fakat, bu derneğin geleceği ile ilgili güç yapısı ile ilgili farklı hesaplar içinde olanlar var. Bunlar dün olduğu gibi bu günde var yarın da olur. Eksik olmaz. Çünkü bu cumhuriyet kurulurken İngiliz ajanlarına ihanet eden içimizden bu topraklarda yaşayan birçok hain çıktı. Zamanı geldiğinde Mustafa Kemal Atatürk onların tek tek kellesini götürdü. işte geçmişimizi bilip yarına yol haritasını da şöyle söyleyim bu konuları çok iyi bilmemiz gerekir.

Hitabet, bir kabiliyet işidir, Allah vergisidir, ancak; toplum önüne çıkan bir Genel Başkanın hiç değilse konuşmasını önceden hazırlayıp, metne sadık kalarak okuması beklenir.

Bu konuşma tam bir felaket!.

Anlaşılabildiği kadarıyla, TEMAD Genel Başkanı çeşitli illerde yapılan basın açıklamasına iştirak eden meslektaşlarımızı üç guruba ayırıyor.

Birinci gurup verilen sözlerin tutulmamasına tepki gösterenler, neden bu haklı tepkileri sahiplenmiyorsunuz? Bu toplumu pasifize etmeniz için size de sözler mi verildi? Eğer verildiyse hiç kuşkunuz olmasın, bize verilen sözler tutulmadığı gibi o sözler de tutulmayacak.

İkinci gurup TEMAD’tan ötelenenler (her ne demekse?) suç işleyenler.

Asıl sorun üçüncü gurup!

“derneğin geleceği ile ilgili güç yapısı ile ilgili farklı hesaplar içinde olanlar var.”

Başkanın tespitine göre “Bunlar dün olduğu gibi bu gün de var yarın da olur. Eksik olmaz”

Cumhuriyet kurulurken de “İngiliz ajanlarına ihanet eden içimizden bu topraklarda yaşayan bir çok hain” çıkmış. İngiliz ajanlarına ihanetin ne demek olduğunu bilen varsa açıklasın. İngiliz ajanlarına ihanet eden neden hain olsun onu da anlamak mümkün değil... 

Ankara'da da yapılan basın açıklamasına katıldım, o açıklamada TEMAD ile ilgili tek kelime edilmedi. Ömrünü ülkesine adamış hak arama mücadelesi veren hiçbir meslektaşım “hain” değildir. Bunu söylemek hiç kimsenin hakkı da haddi de değildir.

“Zamanı geldiğinde Mustafa Kemal Atatürk onların tek tek kellesini götürdü. İşte geçmişimizi bilip yarına yol haritasını da şöyle söyleyim bu konuları çok iyi bilmemiz gerekir.”

İşte çizmeden yukarı çıkılan yer asıl burası.

Meslektaşlarımıza “İNGİLİZ AJANI” benzetmesi yapmışsın, yetmemiş, bir de MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e kelle götürtüyorsun.

Mustafa Kemal o zor dönemlerde bu günkünden çok daha adil bir hukuk sistemi kurmuş, Danıştay, Sayıştay o dönemlerde kurulmuş, bağımsız mahkemeler varsa suç, gereğini yapmıştır.

Ayıptır, yazıktır Başkan. Atatürk kimsenin kellesini götürmemiştir.

O video kim tarafından konulmuşsa, kaldırılmalı, herkes okuyor, dinliyor, çirkin, yakışıksız.

Başkan, özellikle “sayın” demedim, çünkü saygıyı hak etmiyorsun.

Söylenecek çok fazlası var, ama önce edebim müsaade etmiyor, sonra da ne olursan ol, meslektaşız.

Birkaç kelime de katılımcılara söylemek isterim,

Bir çok şube başkanı ihraç edildi, özellikle siz, o başkanların yerine gelenler, o başkanlar suçlu muydu, hak etmiş miydi atılmayı?

Hak etmemişse neden çıkıp savunmadınız?

Neden meslektaşlarımıza ihanet yakıştırması yapılırken, Atatürk’e kelle koparttırılırken sustunuz?

Kravatlarınız hayırlı olsun.

Güle güle kullanın... 

Ögeyi Oylayın
(3 oy)
Son Düzenlenme Perşembe, 09 Ocak 2020 18:30

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 CENK SÜMER 15-01-2020 23:35
Temad başkanı önceki yıllarda Ankara bağımsız milletvekil adayıydı.Tahminim bir şeyler yapmış gibi gözükerek siyasi ve bürokratlarla çevre yapma peşinde.Tamamen şahsi çıkarlar uğruna hesap yapıyor ise bu derneğe bizlere zarar verir.Bu konuşmasından sonra ülkemizde adet olmayan istifa mekanizmasını kullanmalı.Yok istifa etmiyorsa bir sonraki dönem kesinlikle seçilmemeli.
Alıntı
#2 Mehmet AKALP 11-01-2020 11:47
Topluma verdiğin sözü ve MSB ile Cumhurbaşkanının sözlerinin gerçekleşmesini sağlıyamıyacaksın ama bunu hatırlatan meslekdaşlarına destek olmaktan vazgeçtim Kurumsal olarak katılmıyoruz ama taleplerine saygı duyuyoruz demeyi beceremiyeceksiniz katılana hakaret edeceksiniz bu kabul edilemez birtek başarınız yok ama küstahlık tonla mevcut onurlu bir şekilde istifa edin
Alıntı
#1 Fahrettin BAĞRI 09-01-2020 18:44
"Çünkü bu cumhuriyet kurulurken İngiliz ajanlarına ihanet eden"

Şahsen ben günlerden beri bu cümlenin ne anlama geldiğini anlamaya çalıştım ama maalesef hiçbir sonuç çıkaramadım. Bunun cevabını, yani ne demek istediğini ancak bu sözleri söyleyen verebilir. Şüphesiz ki ağzından çıkanı kulakları duymuşsa tabi...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

sadece etkinlik değil o 2gün önceydi bugün itibariyle ARKADAŞLAR KKK EMRİYMİŞ MUV. PERSNL HARİÇ ASKERİ SOS. TESİSLERE GİRMEK de YASAKLANMIŞ HAYIRLI OLSUN
Perşembe, 19 Mart 2020
[B]18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NIN 105. YILI ULUSUMUZA KUTLU OLSUN[/B] 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ !.. Bugün atalarımızın "Çanakkale geçilmez" destanını yazdığı günün yıl dönümüdür. Emperyalistlere karşı verilen ve yüz binlerce şehidimizin kanı ile sulanan topraklardan Laik,Demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin temelleri atılmıştır ! ...
Çarşamba, 18 Mart 2020
OYAK İLETİŞİMDEN oyakın EMS sisteminde maaş alanlara promosyon için yönetim harekete geçmelidir dedim ,,, sizlerde başvuru yapabilirsiniz
Salı, 17 Mart 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ