Hoşçakal bir kelimelik bir temenni…

Ama arkasında neredeyse bir ömrün hikayesi var. İlmek ilmek örülmüş emeklerin, umutların, çabaların, hayallerin, hayal kırıklıklarının hikayesi.

Yaklaşık 15 yıl önce kesişti yollarımız, sosyal medya henüz yok, TEMAD’ın sitesinde ara sıra yazılar yazıyorum.

Kimi yazılarım sansürleniyor.

Yeni bir web sitesi kurulması fikri doğuyor, Kanada’da yaşayan soyadı Cengiz (özür diliyorum adını hatırlayamadım) olan bir arkadaş maddi katkı sağlıyor, adını her zaman minnet ve saygıyla andığım, meslektaşım, kardeşim Semih Koç teknik destek sağlıyor inanılmaz bir özveri ile gece gündüz demeden uğraşıyor, Ersen Abi, Halil ERGENLİ, Mehmet Emin ATILGAN, Hikmet Bolat ve adını anımsayamadığım dostlar bağışlasınlar emek veriyor, yeni ve özgür bir site kuruluyor. . .

Astsubayların ilk ÖZGÜR SESİ, Emekliassubaylar.org faaliyete geçiyor.

Bu site astsubayların tarihinde bir İLK.

TEMAD Yönetimi çok bozuluyor, çünkü genel geçer ahlak ilkeleri dışında sansür yok.

Site öncülüğünde ilk kez sorunlarımızla ilgili bir ulusal gazetede yarım sayfa ilan veriliyor.

Genelkurmay rahatsız, ne acıdır ki, dönemin TEMAD Yönetimi de rahatsız için “onlar bizden değil, bir muhalif gurup” deniliyor bizim için.

Ne zaman pes etsem, Ersen Abinin çabalarını, ilerleyen yaşına, ciddi sağlık sorunlarına rağmen nasıl uğraştığını görünce yeniden devam diyorum.

Hiçbir zaman bu uğurda emek vermekten yorulup pes etmedim.

TEMAD Yönetimini eleştiren bir yazı yazıyorum, bir meslektaşım kendisinin adı bile geçmemesine rağmen, hiç alakasız bir şekilde beni tehdit ediyor, muvazzafları zor zapt ediyoruz diyor. Meslektaşıma yakışır bir cevap olmasına rağmen kendime yakıştıramadığım bir ifade kullanıyorum ve tüm camiadan elimi ayağımı çekiyorum. Söz konusu meslektaşım savunduğu yönetim tarafından dernekten ihraç ediliyor.

Ersen Abi ile ailecek dostluğumuz hep devam ediyor, yaşadığımız sürece inşallah devam edecek.

Sitede ileride astsubaylarla ilgili araştırma yapacaklar için çok fazla bilgi var. Umarım bayrağı devir alanlar daha yükseklere taşır.

Ersen Abime veda için erken diyemiyorum.

ASTSUBAY TOPLUMU ADINA TEŞEKKÜRLER DİYORUM, TÜM ÇABALARI İÇİN!

 

Ögeyi Oylayın
(4 oy)
Son Düzenlenme Cuma, 29 Kasım 2019 21:42

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

2020 yılı ülkemiz için kötü başladı; Allah beterinden korusun Çığ felaketinde hayatını kaybeden kahramanlarımıza Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar, çığ ve uçak kazasında yaralananlara da acil şifalar versin
Perşembe, 06 Şubat 2020
KAHRAMAN ASKERLERİMİZE HAİN SALDIRI... Ulusumuzun bașı sağ olsun. Kahraman Șehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, yaralı kahraman askerlerimize acil şifalar diliyoruz. www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-idlibde-dort-sehit-dokuz-yarali-560 3150/
Pazartesi, 03 Şubat 2020
Efendim merhabalar bi sorum olacaktı acaba yedek astsubaylıkta göz numarasından dolayı elenme durumu var mı YÖNETİCİ NOTU . Evet gözlük numarasına bağlı olarak eleniyorlar Bu konuda detaylı bilgi bilgiyi başvuru klavuzunda bulabilirsiniz
Salı, 28 Ocak 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ