DEMEK Kİ ANLATAMAMIŞIZ ... Öne Çıkarılmış

Değerli Meslektaşlarımız

Bu site kurulduğu günden beri mücadelemize ve TEMAD’a destek misyonunu seçerek TEMAD Genel merkezine maddi ve manevi katkının yanı sıra yazı dizileri,mail kampanyaları ve bilendirmelerinin yanı sıra  Assubayların özgür sesi olmuştur.

Diğer yönetimler gibi Sn.Hamza DÜRGEN seçildiğinde de kendisine şartsız destek verilmiş; Başarıyı alkışmayı, yanlışı eleştirmeyi de kendimize mesleğimize saygımızın gereği olarak yerine getireceğimizi belirtmiştik.

Yönetimi destekleyen yazılarımızın olduğu gibi yönetimin yanlışlarını eleştiren de birçok yazımız oldu. İhraçlar konusunda da kaleme aldığımız bir yazımızda aynen aşağıdaki ifadeleri kullanmıştık

*                 *                        *

OLMADI SAYIN BAŞKAN!

Bu topluma beklentisiz hizmet eden arkadaşlarımızı, Tüzük ve Medeni Kanundan dayanak alan Dernekler Kanununa aykırı olarak ihraç etmek hakkına sahip değilsiniz.

Her siyasi ile yapılan görüşmede “100 bin muvazzaf ve 100 bin emeklisi olan assubaylar” diye söze girmenize rağmen, her gelen Genel Başkanın seçildikten sonra Sivil Toplum Örgütü lideri gibi değil de ortaçağ zihniyeti taşıyan despot kral havasına girmesi nedeniyle üye sayımız ne yazık ki 18 binleri geçemiyor. Yani temsilciliğine soyunduğunuz 200 bin kişilik toplumun ancak % 9’una ulaşabilmişsiniz. Kaldı ki bu 18 binin 17 bini pasif üye, derneğe üye olmuş, aidat ödüyor, ama ortada yok. Faal, mücadele içinde yer alan bin kişiyi geçmez.

Siz ne yapıyorsunuz?

Bu bin kişi içinden en ufak eleştiri yapan, fikir beyan eden, birey olma bilincine varmış arkadaşlarımızı hem de dernekler kanununu ve asgari etik ilkelerini hiçe sayarak dernekten ihraç ediyorsunuz.

Önce Sayın Levent ULUCAN,

Şimdi Sayın Haluk TIRAVOĞLU!

Siz, sadece bu arkadaşlarımızı değil, aynı zamanda yaptığınız açık haksızlığı gören, fark eden bir avuç faal arkadaşlarımızı da TEMAD’tan uzaklaştırıyorsunuz.

Birlikte yola çıktığınız arkadaşlarınız da birer birer istifa ediyor.

TEMAD’a umut bağlayan meslektaşlarımız adına uyarıyoruz; Lütfen asli görevinize dönünüz ve bir sivil toplum örgütü lideri gibi davranınız. Aksi takdirde dernekte 2 yıl sonra dernekten atacak adam bulamayabilirsiniz..

 (http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3107-olmadi-sn-baskan)  

 *                   *                            *                   *                       *

Demek ki cami ne kadar büyük olursa olsun imam bildiğini okuyormuş! 

Bugün şubelerimiz arasında temayüz etmiş sosyal etkinlikleri ve mücadeleye desteği ile büyük takdir toplamış İZMİR NARLIDERE şubemizin başkanı Sn.Necdet AKYÜZ’ün ve bazı arkadaşlarımızın ihraç edildiğini bazı şube başkanı ve üyelerin de savunmalarının alındığını büyük üzüntü ile öğrendik

Sn.Dürgen, siz ne yapıyorsunuz ya da ne yaptığınızı zannediyorsunuz?

Seçilirken verdiğiniz vaatler arasında   9/2 göreve başlangıç derecesinin hemen, tazminatların da en kısa sürede gerçekleşeceğini aksi halde istifa edeceğinizi belirtmenize  rağmen bir tek başarınız yok.

Ben mucize yaratamam diyebilirsiniz... Peki  astsubay sorunları ile ilgisi olmayan konularda hükümete destek mesajları verirken Sn.Cumhurbaşkanının milyonların gözüne bakarak televizyonlarda ve Kayseri Komando tugayında "Haksızlık sona eriyor, MYO mezunları 9/2 lisans mezunları 8/1'den göreve başlayacak" sözünün, MSB tazminat ve diğer haklar konusundaki sözlerinin gerçekleşmemesini neden yüksek sesle dile getirip sonuç alınmaması durumunda üyelerin de katılımı ile yasal eylemler planlamak yerine bölge toplantılarında cek-caklarla  toplumun gazını almaya çalışmayı  sürdürüyorsunuz ?

Birçok kez belirttik, farz edelim ki  mücadele gönüllülerinin kazanımı gayreti yok kendilerini tatmin ediyorlar(!)  ve  tüm haklarımızı çalışmaları ile TEMAD alıyor, peki  TEMAD üyesi olmayanlar bu haklardan yararlanmayacak mı? Elbette Hayır, o halde mecbur olmadığı halde derneğine maddi ve manevi destekte bulunan üyeleri sırf tüzükte madde var diye ihraç etmek sizin hezayanlarınızdan başka nedir?

Biz emekli assubaylar alayı siz de bizim alay komutanımız değilsiniz. Hakaret ve iftirada bulunanlar mücaadeleyi kişisel amaçlarına alet edenler varsa yargıya başvurur sonuç kişinin aleyhine olursa ayrıca ihracı  o zaman gerçekleştirirsiniz assubay kamuoyu da bunu onaylar. 

Sn.Dürgen, siz ve yönetiminiz Assubay toplumunda her geçen gün prestij kaybedip umutsuzluğu körüklüyor toplumun sabrını zorluyorsunuz, Lütfen  esas görevinize odaklanın ve vaatlerinizi gerçekleştiremezseniz verdiğiniz sözün gereği istifa edin. 

Bu mazlum zümrenin umutları ve zamanı harcıyorsunuz, her geçen gün aleyhimize  işliyor,  Adaleti ve haklarının gerçekleştiğini görmeden Assubay ulu çınarından  yapraklar dökülüyor. Bunun vebali de sorumluluğu da büyük tür. Bir kez daha uyarıyor ve hatırlatıyoruz. 

SİTE VE E.ASSUBAYLAR GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU 

 

Ögeyi Oylayın
(6 oy)
Son Düzenlenme Çarşamba, 09 Ekim 2019 21:54

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Ali BARIŞCI 13-10-2019 16:17
İhraçlar olmasın diyorsunuz bu şube sağlıklı nasıl yönetilecek Temad başkanına hakaret edenlerin Temad üyelikleri devammı etsin çok başarılı ise Necdet başkan neden ihraç edildi birazda bunu düşünün saygı ile
Alıntı
#1 Osman ADA 10-10-2019 20:25
Başarılı çalışkan etkinlikleri ve mücadele çalışmaları ile çok başarılı bir başkan olan Necdet AKYÜZ'ün hangi nedenlerle ihraç edildiğini doğrusu merak ediyorum nedenler incelendimi araştırıldımı bunlar yapılırsa yanlıştan dönülecektir bunu bekliyoruz
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • MUHATAP BEN DEĞİLİM !...

  selçuk öztürk 15.10.2019 22:22
  Ne dersen de...!! Banamısın demezler,onların görevi,mantıklı veya mantıksız laf üretmek...
   
 • LİSANS SEVİYESİNDE ASB. EĞİTİM VE ÖĞRENİMİ

  fatih bektaş 14.10.2019 16:26
  YIL 2018 KAYSERİ KOMANDO TUGAYI DEVLETİMİZİN BAŞI HÜKÜMETİN AMİRİ DEDİ Kİ: ASTSB.VE EMEKLİLERİ BAŞLANGIÇ ...
   
 • DEMEK Kİ ANLATAMAMIŞIZ ...

  Ali BARIŞCI 13.10.2019 16:17
  İhraçlar olmasın diyorsunuz bu şube sağlıklı nasıl yönetilecek Temad başkanına hakaret edenlerin Temad ...
   
 • TEMAD GENEL BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

  İsmail Uçar 12.10.2019 10:30
  MSB Sayın Hulusi Akar bizi bayağı umutlandırmıştı ama yine ortada birşey yok herhalde Astsubayların yıllardır ...
   
 • DEMEK Kİ ANLATAMAMIŞIZ ...

  Osman ADA 10.10.2019 20:25
  Başarılı çalışkan etkinlikleri ve mücadele çalışmaları ile çok başarılı bir başkan olan Necdet AKYÜZ'ün ...

Son Eklenen Mesajlar

17 Ekim TEMAD kuruluş ve Assubaylar günü kutlu olsun; Huzur,adalet dolu nice yıldönümleri diliyoruz; Sevgi ve saygılarımızla
Perşembe, 17 Ekim 2019
SAYIN BÜYÜKLERİM KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM BEN VE BENİM GİBİ KÜÇÜK ZABİT ÇOK OLABİLR AMA YİNEDE HATIRLATMAK ANLAMINDA: 2018 YILI HAZİRAN KAYSERİ KOMANDO TUGAYINDA ZATİ ŞAHANELERİNİN BİZZATİ KENDİ KELAMLARIDIR. SİZ ASTSUBAYLAR VE EMEKLİNİZ BUNDAN SONRA ÜNİVERSİTE MEZUNU 8/1 DİĞER CAMİA İSE 9/2 SİNDEN MESLEĞE BAŞLANGIÇ DERECESİ ALACAKTIR.''DEDİ.BAK CAMİA O KADA...
Pazartesi, 14 Ekim 2019
TBMM kararı gereğince şanlı ordumuz ülke düşmanı hainlere gerekli dersi vermek üzere Suriye'ye BARIŞ PINARI harekatı düzenlemiştir ; Allah ordumuzu ve kahramanlarımızı korusun muzaffer eylesin
Çarşamba, 09 Ekim 2019
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ