×

Uyarı

JUser: :_load: 52305 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ZEKİ MÜREN DE BİZİ GÖRECEKMİ

Günlerdir hatta aylardır dile getirdiğimiz haklı taleplerimizin üzerine bir yandan ortaya çıkan OHAL sonrası KHK'ler ile istediğimiz noktaya ulaşma şansımızın oluştuğu bir ortamda, belki de en son ihtiyaç duyacağımız bir mobil uygulamanın sunumuyla karşı karşıya bırakıldık.

Modern çağın sunmuş olduğu yeniliklere uyum sağlanması noktasında (Elbette büyük çoğunluğumuz hem internet kullanımı hem de akıllı telefon kullanımı noktasında henüz çok da iyi noktada değilken) kimsenin bir derdi olacağını sanmıyorum, ancak gelinen noktada böyle bir uygulamaya kaynak aktarılmasının bizlere sağlayacağı katkıları gelin birlikte tartışalım.

* Henüz sonuna kadar hak ettiğimiz, bugüne kadar hemen hemen her platformda dile getirdiğimiz Tazminatlarımızı ve 9/2'yi alamamışken, mobil uygulamanın bize sunacağı avantajlarla (!) dijital mağazalardan alışveriş fırsatı yakalamamız kimin aklına yatıyor!

** TEMAD bugüne kadar ACİL olarak gördüğümüz hangi konuları çözmüş durumda acaba da bana mobil uygulaması aracılığıyla bulunduğum noktaya en yakın TEMAD Şubesi'ni navigasyon aracılığıyla bulduracak? Bana/bize bunun elle tutulur faydası nedir?

*** TEMAD üyelerini bir araya getirmek artık deveye hendeği atlatmaktan bile zorken, bir de üstüne aidat ödemelerini düzenli yapmalarını ummak adına mobil uygulamanın "aidat ödeme" opsiyonu olacağını görmek son derece ironik. Kaldı ki yıllık aidat ödenen bir dernekte bunun uygulamaya bağlanmasını tam ciddiye alacağız, bir gülme geliyor..

**** Bir yandan şunu sormadan da edemeyeceğim; acaba TEMAD Genel Merkezi mobil uygulamanın üyelerine sağlayacağı iddia edilen iletişim avantajıyla kendisine yöneltilecek her türlü soruya, soruna aynı hassasiyetle yaklaşıp, yanıtlamak üzere sabır gösterebilecek mi?

Mobil uygulamanın Genel Merkez adına yanıt sisteminde kim ya da kimler çalışacak? Yoksa tanımlanmış otomatik cevaplama sistemleriyle üyeler yine merkeze mi yönlendirilecek? Bugüne kadar pek çok sorumuz yanıtsız bırakılmışken mobil uygulamamızdan yanıt gelmesini mi umacağız artık?

***** Yaklaşık 6 aydır ciddi anlamda gündemde bulunan TEMAD TV konusunda daha önce görüşlerimi belirtmiştim. Şimdi gelinen noktada bunun TEMAD WEB TV şeklinde evrilmiş olduğunu görüyoruz. Belki günün birinde sahiden yayına girer, çok önemli mevzular, talepler, çözüme kavuşan önemli sorunlarımız canlı yayınlarla internet üzerinden de olsa bir kanal üzerinden aktarılabilir. Bunu kim istemez ki... Mobil uygulama bu web tv'ye de ara yüz sağlayacakmış. Olsa da görsek diyebiliyorum.

Ancak; gelelim asıl meselemize...

Çözülmesi gereken bunca "acil" konu gün gibi ortada dururken, ülkemiz son derece ciddi süreçleri yine en zorlu şekilde atlatmaya çalışırken, defalarca dile getirdiğimiz sorunlarımıza somut hiçbir çözüm getirilememişken NEDEN bu şekilde göz boyayacak işlerin peşinde koşuluyor bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Sağlıklar dilerim...

Fahrettin BAĞRI 
E. Maliye Asb.

 
 
 
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ