HAREKET ZAMANIMIZ GELMEDİ Mİ? NEYİ BEKLİYORUZ?

boykot-vakti

maas zammi 4Değerli arkadaşlarım

Biz Assubaylar TSK'ya dahil olduğumuzda "NİKAH" kıyılırken kabul ettiğimiz gibi "İYİ GÜNDE-KÖTÜ GÜNDE, SAĞLIKTA ve HASTALIKTA" hep beraber olacak, zorlukları birlikte yeneceğiz diye biliyorduk.

Ama TSK'daki uygulamalar BİZLER için hep KÖTÜ GÜNDE ve HASTALIKTA olarak, ÖZ evlatlar için de İYİ GÜNDE ve SAĞLIKTA diye belirlenmiş ve uygulanmıştır. Bu uygulamaların geçerli olduğu bir toplulukla Savaşa değil, eğlence Partisine bile gidilmez. Unutmayalım ki bizler, Sizlere Değil, Allah'a GÜVENİYORUZ, İNANIYORUZ, Allah'a Emanetiz.

Bu Ülke insanı TSK ile Gurur Duyuyor. Ama TSK'nın tel çiti içinde kalan uygulamaları ve yapılan haksızlıkları bilmiyor. Ayrıntılarda gizli olan HAK-HUKUK- ADALET KAVRAMLARI ile sorumluluk, insanlık, duyarlılık bu uygulamaların neresinde kalmıştır? Camiamıza bugüne kadar yapılan UYGULAMALARDA bu KAVRAMLARDAN birisine, uyulduğunu söyleyebilir misiniz?

İşte bu uygulamalardaki esaslar BİLİNEN ve yapılanların dışında devamlı gizlenen ve üzeri örtülen AYRINTILARDADIR. Ayrıntılar incelendiğinde TSK'da ÖZ ve ÜVEY detaylarını, birine HAK olanın diğerine olmadığını, haksız ve farklı uygulamalarla BİRİNİN hakları ELDE ve ÖNDE tutulurken, diğerinin ANAYASAL haklarının dahi engellenerek ÖTEKİLEŞTİRİLDİĞİ açıkça görülecektir.

Arkadaşlar, artık HAKLARIMIZI alma yolunda bugüne kadar yaptığımız gibi YAZARAK, MÜRACAAT ederek bir YERE varamadığımızı görüp, anlamış olmamız gerekir.

Unutmayalım, Rüyaları Gerçekleştirmenin En Kestirme Yolu "UYKUDAN" Uyanmaktır.

Bugüne kadar yaptıklarımız HAKLILIĞIMIZI ortaya koymak için gösterdiğimiz ÇABALARDIR ve yapılanlar doğrudur. Ama artık TAKTİK değiştirmeliyiz. Unutmayalım ki boş zaman yoktur, boşa geçen zaman vardır!!! Ve biz de zamanımızı artık boşa geçirmeyelim.

TSK'daki DAVRANIŞ ve UYGULAMALAR kelimelerden daha fazla KONUŞUR ve daha çok şey İFADE ederler. İşte yıllardır bize "HAKLISINIZ" diyen ve ASSUBAY devrimleri yapacaklarını söyleyenlerin davranışları bizleri bugünlere taşıdı. Onun için artık CAMİA olarak SÖYLENENLERE değil DAVRANIŞ ve UYGULAMALARA bakmalıyız...

Bildiğiniz gibi TSK personeli için yeni yapılan TAZMİNAT artışlarında ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞ olan sınıf yine yok sayılmış. Daha önce alanlara YETMEMİŞ olacak, geçim sıkıntısı çekmiş olacaklar ki YİNE ALMIŞLAR. Ne olur ne olmaz diye de ÜVEYLERİN bir kısmına da damlatmışlar. "Kesin sesinizi bu size yeter" diye susturma yolunu seçmişler. İşte TSK'da uygulanan ADALET yine tecelli etti!

Arkadaşlar inceldiği yerden kopmasına izin vermezsek, gün gelir en sağlam yerinden koparak, canımızın daha çok yanmasına sebep olacak bu davranışları DURDURMAK için artık bir KARAR verme zamanı gelmiştir. Daha ne kaybedeceğiz? Var mı kaybedecek bir şeyimiz, kaldı mı?

TEMAD Genel Bşk.lığımızla koordine kurarak EN DOĞRU kararı alarak yapabileceğimiz EYLEMLERE yönelmeliyiz. Bunu yapmasak GEÇMİŞTE olduğu gibi ALDATILACAK, OYALANACAK, KANDIRILACAĞIZ. Zamanımız yine BOŞA geçecek. Kaybedecek neyimiz kaldı ki hala duruyor ve düşünüyoruz?

Camiamıza bugüne kadar yapılan HAKSIZLIKLARDAN hâlâ TECRÜBE edinememiş ve bunun ÇÖZÜMÜNÜ bulamamışsak o zaman camiamızda da bir sorun var demektir. Hepimiz biliyoruz ki “TECRÜBE", hayatta yaptığımız hataların bileşkesidir. Bunu anladığımızı artık ORTAYA koyma zamanı gelmiştir.

Koordinasyon için herkes, her birim üzerine düşeni yapmalı, genel merkezin elini güçlendirmeli ve GENEL MERKEZİ harekete geçirecek GÜCÜ onlara vermeliyiz. Bu defa tüm teşkilat şubeleriyle tam bir koordine kurarak KATILACAK sayıları ANKARA' ya bildirmeli. Sayısal olarak İSTENİLEN duruma gelelim ve SES getirelim. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(49 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 RA_MU 13-04-2012 20:58
YETER ARTIK...
BİTSİN BU ZULÜM, EŞİTSİZLİK, SİNDİRME POLİTİKASI, VERİLMEYEN ANAYASAL HAKLAR...
DEĞİSEN NE OLDU Kİ GÜNÜMÜZDE...
BİR 74 HAREKETLERİ SONUCUNDA BİRAZCIK HAKLAR ALINDI. İDAMLA YARGILANMAK PAHASINA. UTANIYORUM O İDAMLA YARGILANAN ABİLERİMİZİN ARDINDAN...ARTIK EYLEME GEÇME ZAMANIDIR.KORKMAYIN APO BİLE İDAM EDİLMEMİŞKEN ÜLKEDE BİZLERİ İDAM EDEBİLECEK GÜÇ KALMAMIŞTIR...
GERÇİ KORKARIM APOYU ASMAYAN ZİHNİYET ANAYASAL HAKLARIMIZI ARARKEN BİZİ İDAMLA YARGILAYABİLİR...
AMA ABİLERİMİZİN ONURLU MÜCADELESİNE KALDIKLARI YERDEN DEVAM ETTİRMEK ONURSAL MÜCADELEMİZ OLMALI...
SAYIN TEMAD YÖNETİCİLERİ VE TÜM MESLEKTAŞLARIM...GELİN BİRLİK OLALIM VE EN KISA ZAMANDA EYLEMSELLİĞE GEÇELİM.
YETER ARTIK DİYELİM.
BİTSİN BU İKİNCİ SINIF VATANDAŞLIK...
ANAYASAL HAKLARIMIZI MEŞRU PLATFORMLARDA DİLE GETİRELİM...
KAFAMIZI GÖMDÜĞÜMÜZ KUMDAN ÇIKARALIM...
ATALIM ÜZERİMİZDEN ÖLÜ TOPRAĞINI...
BİR İLANIN ARKASINA SAKLANIP KALMAYALIM...
ÇIKALIM MEYDANLARA HAYKIRALIM İNSANLARA...
ALALIM SÖKE SÖKE ANAYASAL HAKLARIMIZI...
SAYGILARIMLA...
http://emekliassubaylar1.web44.net/index.php?option=com_content&task=view&id=594&Itemid=88888986

DEĞİŞEN SADECE BİZ OLDUK...İSİM VE YAŞ ANLAMINDA...
Alıntı
#5 Hüseyin ÇETİN 13-04-2012 16:01
Sayın Ahmet ÇAM'ın da söylediği gibi UYKUDAN UYANMA SAATİ GELDİ, üzerimizdeki ölü toprağını atalım eylem yapmazsak kimsenin bize gasp edilen haklarımızı vereceği yok. Son 10 yıl bizler için çok büyük kayıp olmuştur. Sayın Ahmet KESER bu konuda üzerine düşen görevi derhal yerine getirmelidir. Genkur.Bşk.lığı bizleri ötekileştirmeye askeri okula girdiğimiz günde başlıyor, assubay öğrencilerine ayrı yemek subay nasb edileceklere ayrı yemek, ikisi fiat olarak mukayese edildiğinde kalite bakımından arasında dağlar olduğu hep görülmüştür. Askeri okuldaki ötekileştirme, görevdeyken gayri memnun zümre yaratma ile devam etmektedir. Genkur.Bşk.lığının haksız uygulamalarına hükümet yetkilileri de bu güne kadar hep yeşil ışık yaktılar. Silahlı Kuvvetlerdeki öğretmen subay ile sivildeki öğretmenin maaşını ve emekli maaşını karşılaştıralım arada %400 fark var neredeyse. Bir de kendini bilmez köşe yazarları var M.A. gibi, dün yine bir TV. kanalında askerin maaşlarını emsal gösterdi, ama emsal gösterilen maaş assubayın maaşı ile doktorun maaşı idi, böyle at gözlüğü takan gazeteci yazarlar subay maaşını neden görmezden gelirler anlayamadım. Sayın Ersen GÜRPINAR'ın söylediklerine de katılıyorum. GÜN EYLEM YAPMA ZAMANIDIR.
Alıntı
#4 EMEKLİASSUBAY 13-04-2012 12:45
Sayın Abdullah Zengin'in mesaj panomuza gönderdiği yazı ilgili makaleye taşınmıştır.
Bölüm Yöneticisi
-
Sayın ÇAM,
Tesbitlerinizin biri,nirengi noktası. Sorun bizim camiamızın bireylerinde.
Her koşulda göbeğimizin kordonunu kendimiz kesmeliyiz ve bağlamalıyız. Kesmez ve bağlamazsak ne olur? Kan kaybından gideriz. Şu andaki uygulamalar gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci sınıf vatandaşı olur hep yok sayılırız.
Bir çoğunluk(!)uz değil mi? Ülke siyasetinde söz sahibi(!) olabilir miyiz?
Oyak'ta çoğunluk biz değil miyiz,bizim paralarımızla kartel olmadı mı?
Emekliler Oyak gibi bir oluşumu hayata geçiremez mi? Siyasilerin kapısını aşındırdığı bir birliktelik neden yok? Demek ki sorun bizde !..

Zaten medyaya açılan bu kapı,yine egemenlerin icazetiyle olduğunu,bu şansın çok iyi kullanılması gerektiğine inanıyorum. Yol bulun,anketler yapın,her meslektaşın kapısını çalın,eylemler yapın,yürüyün,yazın. En gencimizin 60 yaş civarında olduğunu unutmayın.Onursuzluk çekilmiyor,para ikinci planda kalıyor.Kimsede ne Allah korkusu ne de Yasa korkusu var.
Ne düşünüyorsanız ben varım.
Saygılarımla.
Alıntı
#3 metin ayan 12-04-2012 23:51
Aslında eylem kararı almanın ve uygulamanın tam zamanı,geç kalmış eylem geç meyve veren ağaca benzer tadı olmaz kimse bakmaz,gündem de buna müsait,memur toplu sözleşmeleri tamamlanmadan yapmakta fayda var, saygı ve selamlar.
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 12-04-2012 23:47
Hukukun guguk olduğu bir ülkede vicdanlar mühürlenirmiş. Biz bu günleri yaşıyoruz. Albay merkez valisi gibi hiçbir işe yaramayan kadroya atanacak tazminat alacak komutanlık yapan assubayın esamesi okunmayacak öyle mi? Bizlerin terini,kanını şaşal suyu zanneden zihniyeti kınıyorum, vatanseverlik duygularımızı bakalım ne zamana kadar istismar edecekler bu ordu bizlerin vatanseverlik duyguları ile ayakta duruyor; bu haksızlıklara izin verilmemeli. Görevdeki arkadaşlarımız lütfen sağduyulu hareket etsinler beğenmesek de onların uymak zorunda oldukları yasalar var. TEMAD Gn.Merkezi bu ve diğer haksızlıklarımız konusunda son kez yetkililerle görüşsün gerek duyulursa büyük şehirlerde eş zamanlı netice alınıncaya kadar devam edecek eylemler yaparız, maddi ve manevi hazır olduğumuzu hatırlatıyoruz.
Alıntı
#1 EMRE DERELİ 12-04-2012 22:13
Sayın büyüklerim, bu haberi biz de bugün mesaide ögrendik ve hayal kırıklığına uğradık çalışma şevkimiz kırıldı umutsuzluğa kapıldık.Şimdi ne yapmalıyız?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ