MİLLETİN GÜVENDİĞİ, İNANDIĞI KURUM TSK !

Halk hangi kurumlara guveniyor

Değerli arkadaşlarım.

Biz ASSUBAY camiası olarak  ne göklere çıkarılmayı, ne de yerin dibine sokulmayı istiyoruz…Bizler de herkes gibi Yer ile Gök arasındayız. İstediğimiz sadece ve sadece İNSAN gibi, insan onuruyla yaşamaktır. Çok mu şey istiyoruz? Bu isteklerimiz camiamız dışında zaten herkese verilmiş olan haklardır. TSK' da ASSUBAY olmak mıdır İNSANCA yaşama talebimizin bugüne kadar verilmeyiş sebebi? Assubay olmak mıdır SUÇ olan?

Eğer öyleyse ve gücünüz yetiyorsa çıkın bunu MERTÇE ve YÜKSEK SESLE söyleyin. Söyleyin ki TÜRK Milleti de TSK'daki GERÇEK uygulamalara TANIK olsun, bilsin.

Daha düne kadar etle tırnak gibi birbirinden ayrılamaz olan Sb. Asb. arasına  NETEKİM (1980) den sonra Para- maddiyat  sokuldu. Personel arasında AŞILAMAZ UÇURUMLAR yaratıldı. Son dönemlerde ortaya çıkan UÇURUM ve ön yargılı davranışlar ile personel ARASINDA  ÖTEKİLEŞTİRME uygulamalarıyla  eritilemeyecek SOĞUKLUKLAR  meydana getirildi.

TSK gibi bir kurumda oluşturulan bu ORTAM TÜRKİYE'NİN içinden geçtiği KRİTİK dönem ile JEOPOLİTİK durumu da göz önüne alındığında doğru olarak değerlendirilebilir mi? Bu ortamı yaratanlar, buna sebep olanlar BİRLİK ve BERABERLİĞİN tükenme noktasına geldiğini, DAYANIŞMANIN bittiğini GERÇEKTEN göremiyorlar mı? Defalarca bu KONUDA yapacakları bir ANKETLE neticeyi görebilecekleri, gerçeklere ulaşabilecekleri belirtilmesine rağmen hâlâ ÜÇ MAYMUNUN oynanması bu uygulamaların MAKSATLI-KASITLI olduğu gerçeğini güçlendirmekte ya da GERÇEKLERLE karşılaşma CESARETİNİN gösterilemediğine dayandırılabilir.

Unutmayalım ki "KARDAN ADAMIN SALTANATI GÜNEŞİ GÖRENE KADARDIR" gerçek ve devamı olmayan, SEVGİ, SAYGIYA dayanmayan, SAMİMİYETTEN uzak olan GÜÇ güç değildir. Bitmesi bir zaman meselesidir. Devamlılığı da KESİNLİKLE MÜMKÜN değildir.

Artık şunu görmeli ve itiraf etmeliyiz. YAPILAN YANLIŞ UYGULAMALARDAN TSK  GÜÇ kaybetmekte, BİRLİK, BERABERLİK zarar görmektedir. Aynen KARDA DONMAK ÜZERE OLANIN ÜZERİNE GELEN UYKUNUN VÜCUDU TATLI TATLI  SARARAK, FARKINDA OLMADAN ÖLÜME YAKLAŞILDIĞININ farkına varılmaması gibi olan bir durumla karşı karşıya bulunulmaktadır.

Bizler geçmişte TSK'nın HİYERARŞİK düzeni içinde tavizsiz  görev yaparken Sb-Asb olarak aynı zamanda DOST ve ARKADAŞTIK. Mesai içinde bu durumu göreve hiç yansıtmadık, görevlerimizi KUSURSUZCA yaparak TSK'nın ayakta kalmasını sağladık.

İnsan DOST bildiklerini tabii ki ÖZLER, ARAR. Ama o DOSTLUĞU YANLIŞ uygulamalar sonucu DÜŞMANLIK tavrına dönüştürenler, arada UÇURUMLAR yaratanlara rağmen ÜLKEMİZİN GELECEĞİ ve TSK'da BİRLİK, BERABERLİĞİN  sağlanarak, ortamın DÜZELMESİ, BİRLİK, BERABERLİK günlerine tekrar dönülebilmesi için camiamızın gösterdiği SABIR ve İYİ NİYETLİ GİRİŞİMLER yanıtsız kalmıştır.

Bu yanlış davranışlar içinde dahi ÜLKENİN geleceği, TSK'nın BİRLİK, BERABERLİĞİ için hâlâ o SAMİMİ ve SAĞLAM ortamı ÖZLÜYOR ve İSTİYORSA, karşı taraftan da buna YILLARDIR olumlu ve iyi niyetli bir yanıt GELMEMİŞSE, demek  ki SİZLER adam gibi adam olarak yaşamamıs, adam gibi adam olamamışsınız, ÜLKENİN geleceğini DÜŞÜNMÜYORSUNUZ demektir.

Bizler olayı BİRLİK, BERABERLİK içinde değerlendirmiş iken, sizler de hep kendi tarafınıza YONTMUŞ, MADDİ olarak KENDİNİZİ DÜŞÜNMÜŞ, hep TEK taraflı  değerlendirmişsiniz. Bu uygulamalar ne İNSANLIĞA, ne de aynı saflarda ÖLÜMÜ göze alarak savaşacak SİLAH ve CEPHE arkadaşlığına yakışmaz, sığmaz. Bizler hâlâ böyle düşünüyoruz, sizler de hâlâ MADDİYATI MI?

TSK'nın olmazsa olmazı disiplinin tarifinde “astın ve üstün hukukuna riayet” ilkesi olmasına rağmen görülen o ki ve "ne yazık ki!" yasalardaki yetkileri aşan, keyfi davranan, astlarını duygusuzca aşağılayan, onları yokmuş gibi gören kendini bilmez bazı üst ve komutanların PERSONELİN HAKLARINA DEĞER VE ÖNEM vermediği gibi taraflı ve yanlış uygulamalarla intiharlara, geçirdikleri cinnetler sonucu istenilmeyen olaylara meydan verildiği de BİLİNEN ve YETERİNCE aydınlanmayan, üzerine gidilmeyen gerçeklerdir.

Hâlâ tüm bu olumsuzluklara "DUR" diyecek, doğrulara yönelecek yetkililerin TSK'ya sahip çıkma zamanı vardır. Bu HASSAS ve ÖNEMLİ konuya eğilerek zaman ayıracak SORUMLULAR hâlâ gelmedi mi ? Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(19 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Suat 10-04-2012 21:43
Sayın Ahmet abi
Sizin ve Ersen abimin yazılarını zevkle takip ediyorum. Bir ara çok yorum yapıyordum ama uzun zamandır yapmıyorum. Halen çalışan biri olarak: Artık Subay ve Astsubayların dost ve arkadaş olacağına ben inanmıyorum. Parmakla gösterecek kadar az olabilir ama genelde asla olamazlar. Birlik ve beraberliğe ihtiyacı olan, birlikten güç doğar prensibini benimsemesi gereken bir kurum ayrımcılık ve ötekileştirmenin en alasını yaparak artık dönülmez bir yola girmiştir. Bizim en büyük eksikliğimiz üç kişi bir araya gelemiyoruz. Kendini ön plana çıkarmak için bu devirde bile arkadaşını satan,kötüleyen o kadar çok meslektaşımız var ki saymakla bitmez. Bize bizden başka kimseden fayda yok. Ama biz Astsubay camiasının da toplu hareket etme niyeti yok. Bana göre haklarımızı alamıyorsak, varlığımızın kimse farkına varmıyorsa bunun tek nedeni yine bizleriz. Bizler bir amaç için tek yürek olmadıktan sonra hiçbir sorunumuz çözülmeyecektir.
Ben haklarımızın verilmemesi konusunda hükümeti suçlayan arkadaşlarımıza katılmıyorum.(Yanlış anlaşılmasın hükümet yandaşı değilim.)Bu güne kadar kaç tane hükümet değişti. Hadi bunlar vermiyor haklarımızı, geçmiş hükümetler neden vermedi? O zaman bize haksızlık yapan en başta kendi kurumumuzdur. Bizim hiçbir çekincesi olmayan çoğu emekli abilerimiz bile bu kadar darbe yemesine rağmen komutanım, komutanlarımız dedikçe onlarla beraber bir çay içmeyi marifet saydıkça, resim çektirme yarışına girdikçe, onlardan medet umdukça biz bir arpa boyu yol gidemeyiz.
Şimdiye kadar ne zaman görülmüş bizim ülkemizde muhalefetin verdiği kanun tekliflerinin kanunlaştığı. Neden hâlâ Erdal Sipahi'nin peşindeyiz. Bizim haklarımızı takip edecek olan TEMAD parti ve hükümet ayrımı yapamaz her partiye eşit mesafede olmak zorunda. Hâttâ haklarımızı elde etmek için hükümet olan partiye haklarımızı elde edene kadar da olsa karşısında değil yanında olmalıdır. ( Bunlar benim şahsi gözlemlerimdir.)Saygılar sunarım.
Alıntı
#2 Hüseyin ÇETİN 10-04-2012 00:13
Sayın Ahmet ÇAM yazdıklarınız çok doğru ama kimin umurunda. TSK. kendi içinde bizi hep ötekileştirdi, ama hükümet de aynı uygulamalarla ötekileştirmeye devam etti. Yıllar önce hükümetin onayladığı 1/4 dereceyi ertesi gün Genkur.Bşk.lığının diretmesiyle kaldırdılar. Biz kimden ne isteyecez, kime derdimizi anlatacaz? Yani her ikisi de bizlere adaletsizlik yapıyor. Bir de içimizde kişisel hesap peşinde koşanlar var, Sn. Mustafa EROL gibi, tam dokuz yıl bu zümreyi yalanlarıyla oyaladı, komutanlarla iki resim çektirince ayakları yerden kesildi, bir de en son OYAK konusunda bu zümreye attığı kazık unutulacak gibi değil. Sayın Ahmet KESER'in ekibiyle mağduriyetlerimizin giderilmesi için çalışmalarını hızlandırmasını bekliyoruz, çoğumuz 50 yaşların üstündeyiz daha ne kadar bekleyeceğiz?
Alıntı
#1 Murathan SİPAHİOĞLU 09-04-2012 19:24
YAZI MI, TURA MI?
İki okuldan birine girenlerden;

• Birisi, çaresizlikten geleceğini kurtarmak umudu ve “vatan, millet” coşkusuyla,
• Diğeri, sen ulaşılamazsın ve “her şey senin içindir” şişirmesiyle yetiştiriliyorsa; orada birçok değerin önemi yoktur.

Orada, insanların ve ülkenin yarını şekilsizleştirilmiştir.

Bu iki kişiden birisi yaşamı boyunca “Ben nerede yanlış yaptım.” sorusuna niçin cevap arar?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ