ANAYASA MI,YASA MI,VESAYET YASASI MI ?

fi-tarihi

Değerli arkadaşlarım.

Artık gerçekleri görelim ve biraz da susalım. Çünkü konu üzerinde biraz araştırma yaparsanız ülkenin tüm en üst düzey bürokratları ile TBMM yıllardır sadece ve sadece ASSUBAYLARIN özlük hakları ve bugüne kadar yapılan HAKSIZ uygulamaları ortadan kaldırmak için GECE -GÜNDÜZ çalışma ve hazırlık yapmaktadırlar. İnanmazsanız meclis kulislerine, oturumlarına, gündemlerine girin ve yapılan çalışmaları görün. Görün de  bu İYİ (!) niyetle çalışan HAKTAN (!) ve HUKUKTAN (!) yana olan SAYGIDEĞER (!) insanlara HAKSIZLIK yapmayın.

On yıla yakın süredir MUHALEFETİ ve İKTİDARIYLA tüm meclis ASSUBAYLARLA ilgili yasaların hazırlanmasıyla YATIYOR KALKIYOR. Ama bizim sorunumuz o kadar zor ve karmaşık ki hâlâ bir sorunumuzu çözecek maddeyi uygulamaya geçiremediler. Ama çalışıyorlar.  Muhtemeldir ki bu ÇALIŞMALAR bu DÖNEMDE bitirilemeyecek, ama yapılan çalışmalar önümüzdeki dönemler için TARİHİ BELGE VE KANIT olarak gelecek dönem seçilecek milletvekillerine KAYNAK olacağından  Fİ tarihinde HAKLARIMIZLA ilgili konular YASALAŞACAKTIR.

Esas zorlandıkları KONU ASSUBAYLARIN T.C. vatandaşı olup olmadığı ile neden İKİNCİ sınıf vatandaş STATÜSÜNDE olduğudur. Bu konuyu AÇIKLIĞA kavuşturamıyorlar. Bunun çözümü için MECLİSİN İRADESİNİN yanında VESAYET sorununun da HALLİ gereklidir. Hâttâ İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİNE UYUM, ANAYASA'YA UYUM DA söz konusudur. Bu güne kadar ASSUBAYLARA uygulanan YAPTIRIMLARDA bunlara uyulmadığı için İŞİN İÇİNDEN ÇIKMAK zorlaşıyor. Çözümü arıyorlar ama VESAYET olgusundan KURTULAMADIKLARINDAN dolayı  sorunu çözmek güçleşiyor.

UMUTLARIMIZI YİTİRMEYELİM, HER GEÇEN GÜN YENİLEYEREK TAZE TUTALIM, BAĞIMSIZ VE VESAYET ALTINDA OLMAYAN tamamen hür iradesiyle (!) hareket edebilen TBMM VE ÜYELERİNE  GÜVENELİM, İNANALIM. Yeter ki ÇALIŞSINLAR... ELBET BİR GÜN SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN GEREKLİ İRADE VE CESARETİ ORTAYA KOYARLAR. Gerçi LEYLEĞİN ömrü de LAK LAKLA geçermiş ama, onların LEYLEĞE benzemeye devam edeceklerine inanmıyorum.

Pardon... Pardon, özür dilerim. Az daha unutuyordum. ASSUBAYLARIN 1/4 dereceyle ilgili sorunu çözülmek üzere YASALAŞIRKEN bir gün önce tasarıyı kabul eden BAĞIMSIZSIZ VE HÜR İRADELERİNİ kullanan TBMM BAKAN ve MİLLETVEKİLLERİ, Haklarımızın BİRİNCİ derece KORUYUCUSU ve TAKİPÇİSİ olması gereken GENKUR Bşk'dan gelen BASKI ve TAZYİK sonrası geri adım atarak "PARDON yanlış yapmışız" diyerek MECLİSİN bağımsızlığına GÖLGE düşürmüşler ve yasa teklifini YÜZLERİ kızarmadan geri ÇEKEREK VESAYET altında olduklarını kabul etmişlerdir.

On yıla yaklaşan iktidarları döneminde SORUNLARIMIZ KASIMPAŞALI Başbakana iletilmiş, hemen yanındakilere talimat vererek "YANLIŞLARI düzeltin ve VAKİT geçirmeden bana getirin" demiş ama aradan GEÇEN süre VAKİT değil ASSUBAYLARA NAKİT zarar olarak yansımış ve bu yansıma hâlâ da ONUR KIRICI bir şekilde devam etmektedir.

Hele bu iktidarın iki dönem MSB'lığını yapmış olan biri var ki HAKLARIMIZIN BİZZAT TAKİPÇİSİ olacağını dile getirerek HAKLILIĞIMIZI defalarca dile getirmiş, "yapıyoruz, hazırladık ama seçim dönemi olduğu için vermemiz ETİK olmaz" diyerek bizleri aldatıp, oyalamış, daha sonra da sorunları bir BAĞIMSIZ BAKAN olarak çözemeyeceğini anlayınca "ÇÖZÜMÜNÜZ GENELKURMAY BAŞKANLIĞINDADIR, oradan işaret ve teklif gelmezse ben  bir şey yapamam" diyecek kadar da FİKİRLERİNİ açıkça söyleyebilecek kadar BASKIDAN, VESAYETTEN (!) uzak olduğunu ifade etmiştir.

Hele bir de ASSUBAY DEVRİMLERİNİN MUCİDİ bir GENKUR BŞK'ı vardı ki sormayın gitsin. KKK'dan GENKUR BŞK'lığı görevinin bitimine kadar ASSUBAY sorunlarını sonlandıracak kendi icat ettiği DEVRİMLERLE YATMIŞ KALKMIŞ, yetmemiş CAMİAMIZIN gözünün içine bakarak ve daha sonra da medya ve basına da bunları BALLANDIRA BALLANDIRA anlatmış, ama yapmak istediklerini KAST sisteminin geçerli olduğu TSK'ya kabul ettiremeden, SÖZLERİNİ YUTARAK, TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAYARAK MAKAMINA GÜVEN VE İTİBAR KAYBETTİREREK emekli olmuştur.

Haksızlık etmeyelim. Daha yukarıdaki ÇALIŞANLARA benzer bir sürü MÜŞTEŞAR, BÜROKRAT kollarını sıvamışlar ASSUBAY sorunlarını çözmek için GECE GÜNDÜZ çalışmaktalar. Bizler de çok SABIRSIZ bir camiayız. Şunun şurasında verilen SÖZLERİN arkasından daha tamı tamına 10 yıl bile geçmedi. LÜTFEN BİRAZ SABIRLI OLALIM...

Bizler TSK'nın ÖZ EVLATLARI MIYIZ Kİ hazırlanan TASLAK gün içinde SUNULSUN ve KABUL edilsin. Bizler de kendimizi kimlerle kıyaslıyoruz. Bu durumda biz daha çok görevlere gider, şehit, gazi oluruz ama HAKLARIMIZI almak için en azından bir 10 yıl daha bekleriz.

HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN bekleyelim ki AĞALARIN, BEYLERİN KEYFİ GELSİN veya VATAN  savunması sorunu olursa AKILLARINA BİZLER gelelim. Nasıl olsa bu VATAN bizim. En büyük KORUYUCULARI da biziz. Biz sınıf olarak Ülkenin CEFASINI çekerken ÖZ evlatlar SEFASINI sürsün, kaymağını yesinler.

YEYİN AĞALAR, YEYİN BEYLER, IKINARAK TIKINARAK YEYİN. Hak etmedikleriniz bir gün gelir boğazınızda kalır.

Bizlerin ölümüne şunun şurasında ne kaldı? Öldükten sonra verecekleri haklarımı da alsınlar kendi mezarlarının üzerine  kına yaksınlar!

ASSUBAY camiası olarak HAKLARIMIZ konusunda ACELE ETMEYELİM,BİZLERİ DÜŞÜNEN,HAKLARIMIZI KORUYACAK OLANLARA GÜVENELİM, İNANALIM, SIKBOĞAZ EDEREK RAHATSIZ ETMEYELİM, ONLARI ÜZMEYELİM, ÜZÜLÜRLERSE BİZDEN ÜÇ KAT FAZLA OLAN MAAŞLARINI YİYEMEZLER.

Bugün en büyük ve önemli GÖREV  GENKUR BŞK sayın ÖZEL' e düşmektedir. Assubayların SORUNLARINI bilmemesi, duymaması MÜMKÜN değildir. Geçmişte kendi  MAKAMDAŞLARININ yapmış olduğu YANLIŞLARLA İTİBARINI YİTİRTİKLERİ  GENKUR BŞK'LIĞI MAKAMININ GÜVENİLİRLİĞİNİ yeniden kazandırmak, kendi adının ÖZEL'LİĞİNİ kullanarak TSK'nın ayrılmaz bir parçası olan ASSUBAYLARIN haklarının İADE edilmesi için elinde İMKAN ve ZAMAN vardır. Yeter ki taleplere ön yargısız yaklaşsın.

Ülkenin geleceği ve TSK'nın BİRLİK ve BERABERLİĞi için yapacağı bu hareket ÜLKEMİZ için en büyük ve kutsal görevi olacaktır. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(23 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 adil 02-04-2012 23:24
BEN BU YORUMUMA SADECE (...) ÜÇ NOKTA KOYARAK, İLGİLİ KURUM VE KİŞİLERİ HAVALE EDİYORUM. KENDİLERİ GEREKLİ İZAHAT VE İÇERİKLERİNİ (...) ÜÇ NOKTADA BEN KOYUYORUM.!!!
Alıntı
#2 Ali AKKAŞ 02-04-2012 00:05
30 Şubat 2039
Değerli meslektaşlarım günaydın yeni bir ilkbahar sabahı uyandınız. Meclis astsubayların anne sütü gibi hakkı olan 1'inci derecenin 4'üncü kademesini verdi, hem de dolu dolu. Tazminatlarınız hayırlı ve uğurlu olsun. Ha statünüz de idari sınıfta ayrılmaz bir statü yani idari Bl.K. yani erbaş ve erlerin idari faaliyetlerini sizlerin emir komutasında yürütülecek subaylar eğitim alanlarında eğitim faaliyetlerini yürütecek. Sizler de idari faaliyetleri. Subay ve astsubaylar aynı ordu evlerinden faydalanacak, idari ve teknik harp okulu kuruluyor orada yüksek lisans yapmış astsubaylar öğretim görevlisi olacak. Erlikten subaylığa geçişler önlenmiştir. Rütbeleriniz de Dünya standartlarına uygun olarak omuzlarınıza minyatüre edilerek alındı. Uzman erbaşlık ve erlik kaldırıldı. Profesyonel askerlik başladı. Sorunlu askerlerimiz yok geç de olsa haklarımızı aldık. İnsan onuruna yakışmayan muameleler yok, intihar olayları sıfır seviyesine indi...
Alıntı
#1 Murathan SİPAHİOĞLU 01-04-2012 22:11
HAK VERİLMEZ, ALINIR.
Haklarımız niçin verilmiyor?
Durumumuz niçin iyileştirilmiyor?

Verilirse, iyileştirilirse;

• Mesleğimiz cazip duruma gelir, yüksek nitelikte kişilerin tercihi olur,

• Yüksek nitelikte kişileri yönetmek zor olduğundan, yasa zoruyla yönetenlerin işi zorlaşır,

• Ast ve üst arasındaki her türlü dengesizlik üst’ün aleyhine zorlanır,

Kişisel ve ekonomik yönden zayıf kişileri baskı altında yönetmek daha kolaydır.

Bir zamanlar, bu potansiyelde olanlar seçiliyordu. Şimdi de farklı olduğunu düşünmüyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ