MALİ VE SOSYAL HAKLARIMIZ

926

Kendi nam ve hesabına ticari bir işyeri çalıştıranlar hariç, Sosyal Güvenlik Kurumuna üye tüm çalışanlar 3 ana kanuna tabi olacaklardır.

  • 1) KAMU VE ÖZEL SEKTÖRDE İŞÇİ OLARAK ÇALIŞANLAR: Bunlar tüm haklarını grev hakkı da olan toplu sözleşme hükümlerine göre çatır çatır pazarlıkla almaktadırlar.
  • 2) KAMUDA MEMUR OLUP “TOPLU SÖZLEŞME” kanununa tabi çalışanlar. Bunlar haklarını grev hakları olmadan yapacakları pazarlıkla alacaklardır.
  • 3) KAMUDA MEMUR OLUP TOPLU SÖZLEŞME HAKLARI OLMAYAN MEMURLAR.

Bunlar haklarını yeni çıkarılacak olan devlet Personel Kanunu hükümlerine göre alacaklardır.

Bugün yürürlükte olan 657 ve 926 sayılı personel kanunlarıyla buna benzer diğer personel kanunları yürürlükten kaldırılacak ve bunların hepsini kapsayacak yepyeni bir DEVLET PERSONEL KANUNU çıkarılarak emekli aylıkları dahil tüm aylık, ödenek ve tazminatlar bu kanuna göre ödenecektir.

9/1, 9/2, 8/1 ve şu tazminatı bu tazminatı gibi talepleri bir kenara bırakarak biz Emekli ve muvazzaf Astsubaylarla TEMAD Genel Başkanlığına düşen görev, haklarımızın diğer görevlilere dengeli ve hakkaniyete göre bu kanunda yer almasını sağlamaktır.

Ögeyi Oylayın
(39 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Ali AKKAŞ 30-03-2012 22:44
Tüm memurları kapsayan bir personel kanunu subay ve astsubayları nasıl tarif edecek veya hangi statülerle eş tutacaktır? Hadi subaylar için eş tutulabilecek sınıflar belli gibi emniyet sınıfı amir ve müdür statüleri olabilir ama astsubaylar hangi statüde olacak? Düz ve sadece belindeki silah ile verilen görevleri yerine getiren sorumluluğu ve bir başkasına emir ve komuta etme yeteneği olmayan polis memurları ile (KD'Lİ BAŞ POLİS VE BAŞ POLİSLİK DE DAHİL) olmamalı. Özel bir statü verilmediği takdirde nitelik yerinen içi boş birer astsubay yetiştirmemiz içten bile değildir. İlgililerin bilgisine...
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 30-03-2012 00:35
Kamuda tüm memurlar 657 sayılı yasaya tabidir (Emniyet hizmetleri, Adli hizmetler,Teknik hizmetler,Eğitim ve öğretim hizmetleri gibi sınıflardaki tüm görevliler) Göreve tahsil durumlarına göre belirlenen derece ve kademeden ayırıma tabi tutulmadan başlatılır. Her kuruma örnek olan TSK kendi personeli arasında ayırım yapar aynı tahsile tabi personel farklı derecelerden göreve başlar aynı görevi yapanlar statüsüne göre farklı tazminat alırlar vs. bunun özünde ön yargı ve tahakküm vardır, bu düşünce ile oluşturulan 926 sayılı yasa birçok adaletsiz ve eşit olmayan hükümler içermektedir. Biz başkalarına altın tepside sunulduğu gibi imtiyaz değil adalet,eşitlik ve insan onuruna saygı dolayısı ile gasp edilen haklarımızı istiyoruz. Bu çalışmalarda bunun takipçisi olmalıyız.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ