ASSUBAYLAR TSK MENSUBU MUDURLAR?

soru

Değerli arkadaşlarım,

Artık herkes görüyor, konuşuyor, söylüyor. Zaman değişmiştir. Haksızlıklar KORKMADAN dile getiriliyor. Yanlışların düzeltilmesi için düşünceler açıklanıyor yapılması gerekenler ifade ediliyor. Bu gelişmelerden camiamız mensupları da etkilenerek aynı davranışları sergilemektedirler. Haksızlık ve sıkıntıları dile getirenler her geçen gün artmaktadır. Bu umut verici bir gelişmedir. Haklılığımızdan doğan çizgimizden ve doğrulardan sapmadan, kırmadan, dökmeden, haklı davamızdan dönmeden, alnımızda bir leke taşımadan, ona buna yaltaklanmadan, mücadelemize artan bir ivme ile daha da güçlenerek devam etmeliyiz.

Etmeliyiz; çünkü HAKLIYIZ ve HAKLILIĞIMIZI daha da GÜR olarak seslendirmeliyiz. Vazgeçmek bizlerin değil, DÖNEKLERİN işidir. Bizlerin kaybedecek bir şeyi yoktur. Zaten yıllardır yapılan HAKSIZLIKLARIN ağırlığı ve yorgunluğu omuzlarımızdadır.

Psikolojik harekat bir insanın veya toplumun düşünce ve duygularını kontrol etmek, değiştirmek, yönlendirmek, yılgınlığa ve umutsuzluğa sürüklemek için BİLİNÇLİ ve MAKSATLI olarak yapılır. İnsanların bilinçaltı hedeflenerek onların farkına varamayacağı şekilde mesajlar verilir.

TSK'nın son 5 Genkur Bşk.larının (ÖZKÖK, BÜYÜKANIT, BAŞBUĞ, KOŞANER, ÖZEL) verdiği mesajlara ve Assubay HAKLARINDA yapılmayan İYİLEŞTİRMELERE bakıldığında yapılanların hiçbir şekilde tesadüf olmadığını görürüz. Hepsi aynı kalıptan çıkmış, aynı hedefe yönelik bildirim ve davranışlardır. Kişiler değişse de UYGULAMA AYNEN SÜRMEKTE, ÖNCEDEN BELİRLENEN HEDEFE GÖRE HAREKET EDİLDİĞİ AYAN BEYAN ORTADADIR.

Assubay camiasına verilen VAATLER, YAPILACAĞI SÖYLENİLEN iyileştirmelerin SÖZDE ve HAVADA kalmaları GÜNDEM YARATMA, ZAMAN KAZANARAK ALDATMAYA yönelik girişimlerdir. Yapılanların adaletli ve adil bir davranım olmadığını, CAMİA olarak da görüp, anladık ve biliyoruz. Yapılanları GÖRMEYECEK, ANLAMAYACAK kadar bilgisiz, hele de ENAYİ hiç değiliz. Yapanlar yaptıklarıyla bizleri değil KENDİLERİNİ KANDIRIR ve ALDATIRLAR.

Bugüne kadar yapılanlardan amaç toplumun davranışlarını, fikirlerini, duygularını etkilemek ve yönlendirmek, DUYGU VE HEYECANLARI FRENLEYEREK, GÜNÜMÜZÜN TABİRİYLE TOPLUMUN gazını ALMAKTIR. Bugüne kadar yaptıkları da aynen budur.

Canlıların yaşamak için HAVA alıp vermeye ne kadar çok ihtiyacı varsa, ülkemizde oynanan oyunlarla bölünme, parçalanma aşamasında olan günümüzde, TSK'nın BİRLİK ve BERABERLİĞİNE, GÜÇLÜ olmasına da EN AZ o kadar İHTİYAÇ vardır. AYAKTA kalabilmek için ELZEMDİR, GEREKLİDİR. Bütün yaşananlardan bilinmesine ve görülmesine rağmen, TSK yönetiminden HÂLÂ Assubay haklarının düzeltilmesine yönelik bir gayret gösterilmemesi, Assubayların TSK'da HÂLÂ yok sayılmaya devam edilmesi de o kadar İLGİNÇ ve DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR.

Bu güne kadar camiamıza yapılanlar adeta bir cezalandırma ve infazdır. TSK'nın en üst katında bulunan ve bir SÖZÜNÜN İKİ edilemeyeceğini bildiğimiz GENKUR Bşk.nın ASSUBAY DEVRİMLERİ ve İYİLEŞTİRMELERİ yapacağım diyerek ortaya çıkması ve daha sonra da HİÇ BİR ŞEY yapmadan arkasına bakmadan ÇEKİP GİTMESİ OLACAK şey midir? Bu ALDATMA, KANDIRMA, YALAN SÖYLEME değil midir? Bu yapılan koskoca GENKUR BŞK.na, bu makamda olan kişinin KARAKTERİNE yakışır mı?

Bizler de yıllardır GÖZLERİMİZLE gördüklerimize ve yapılanlara KALBEN İnanmak istemememize rağmen VATAN, MİLLET diyerek sessiz kaldık, bir gün YANLIŞTAN dönülür diye bekledik. Ama günümüzde geldiğimiz NOKTA hem camiamız hem de BİRLİK ve BERABERLİK açısından TSK için iyi değil, ülkemiz açısından da FELAKET demektir.

AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN sözü bizler kadar genkur bşk.lığınca da İYİ değerlendirilmeli, HAKLARIMIZLA ilgili icraatları MÜSPET olarak gerçekleştirilmelidir. Artık sözlere DEĞİL YAPILANLARA VE YAPILMAYANLARA göre KARARLI hareket etmeliyiz. Haksızlıkların ARTIK doğru olarak DEĞERLENDİRİLMESİNİN camiamıza olduğu gibi, TSK ve ÜLKEMİZE, ÜLKENİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE VE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN korunmasına da büyük KATKISI ve yararı olacaktır. Bunları görmemek için KÖR, duymamak için SAĞIR olmak gerekir. Ya da tüm bu yapılanların arkasında KASIT ve ART niyet vardır.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(40 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#9 İ.TURAN 01-03-2012 09:01
Sayın ÇAM,

Sorumluluk dağıtımında öz vatandaş kabul edilen astsubaylar, hakların dağıtımında da vatandaş kabul edilmesiyle silahlı kuvvetler mensubu sayılacaktır.
Alıntı
#8 Murathan SİPAHİOĞLU 26-02-2012 08:40
Emekliliğimin başlangıcında kısa bir süre bir işte çalıştım. Görev yaptığım bir yerde komutanım olan kişi, işimden niçin ayrıldığımı sordu. “İşin başındakiler “aslan payını” kendilerine, “kırıntılarını” bizlere veriyor” dediğimde “Her zaman, her yerde aynısı olmadı mı? sorusuyla yanıtladı.

Yine özel sektörde bir işte, başımdaki yeteneksiz ve psikolojik sorunlu ilk amirimle niçin anlaşamadığımı soran departman müdürüne “İşleri beni “kuyruğumdan tutarak” yönetmek istediği için anlaşamıyoruz” dediğimde “Belki doğru değil ama bizim toplumumuzda insanlar “kuyruğundan tutularak” yönetilir” demişti.
Alıntı
#7 Orhan ORHUN 25-02-2012 21:05
Sayın ÇAM ; soru işaretli yazı başlığınızın gereği Genelkurmay'a düşer. Sayın Genelkurmay yetkilileri muvazzaf ve emeklilere hitap eden bir anket uygulayarak bu soruya pekala bir cevap alabilirler.
Sonuç Assubaylar için de hayırlara vesile olur.
Alıntı
#6 janas 25-02-2012 12:39
Sayın büyüğüm ÇAM elinize sağlık.Kendimi gerideki değil bu sitede yazan bir kaç emeklinin yanındaki Mv.olarak değerlendiriyorum.Diyorum ki hak ve onur mücadelesinin en önemli başlıkları;
ONUR için 1. 1/4 hakkı.
ONUR ve HAK için 2.Başlangıç 9-2'si ve intibaklar.
ONUR ve HAK 3. Asb.ların lisans seviyesine yükseltilmesi.(POLİS seviyesinin altına düşen Asb.statüsünün Polis amiri(müdürü) seviyesine yeniden yükseltme.) şeklinde olmazsa olmazın ilk dilimi olmalı.Hâttâ 1970-75' li yıllarda sırf hak için mücadele eden büyüklerimizinde YAŞ'çılar gibi haklarına kavuşmaları konusununda ONUR mücadelesinin olmazsa olmazı olmalıdır.

OYAK konusunun başı sonu belli olmayıp OYAK'ın düşük kazancı ile önceden 3-5 kuruşla emekli olmuş büyüklerimizin hisse senedi ile pay sahibi olması konusunda mutabıkım.(bu konuda benim rezervimden düşen hisse hakkımı çok rahatlıkla büyüklerime helal ederim.)Ancak sayın Hüseyin ÇETİN büyüğüm hani burada yazanların haricindeki 100 bin emeklinin bir kısmı var ya,onlar OYAK konusunda yıkıcı çaba gösterenlerin peşinde ve onların sitesindeler.(Onlara karşı da bu kardeşiniz OYAK'ın kesinlikle yıkılmaması adına tehditlere rağmen mücadelesini yapmaktadır.Belki tekim ama kalemim keskindir.)Onlar buralara hiç gelmezler.İşte bu nedenle şu an mücadele yukarıdakiler olmalı,OYAK konusuna ise çok farklı çıkar talepleri ile zarar görmemesi dondurmak adına OYAK lehine duruş göstermek gerekmektedir.

Lojman,A polikliniği,Özel Eğitim Mrk.leri,Oda hapsi,göz hapsi cezalarının kalkması vb.hak taleplerini elbette taleplerde öncelik sırası geride olmak kaydı ile devam edilsin ama bu konudaki işin çoğunu bırakın yazdıkları dilekçelerle, açtıkları davalarla,Bilgi Edinme müracaatları ile emekli büyüklerine destek vermeyen,hazırcı ama diplomalı muvazzaflar kendileri yön versin-ler.Kimse her şeyi de 100 bin emekliden ayrı, buralarda yazan büyüklerimizden beklemesin,cepheyi de büyüterek kuvveti küçülterek kazancı azaltma riskine girilmesin. Emeklisine saygı göstermeyen kendisi saygu beklemesin.
Her şey emekliler için.

Takipteyim.
Alıntı
#5 Hüseyin ÇETİN 25-02-2012 11:59
Kahve köşelerinde / TEMAD köşelerinde sessizce oturarak, askerlik anılarını yaşatmaya çalışarak ve oyun oynayarak TSK mensubu muyuz sorusuna cevap bulamayız. iki yıl önce kadar Balçova İlçesi TEMAD Şubesinde Sayın Ersen GÜRPINAR abimiz ile 25 kadar meslektaş tanışmak için toplanmıştık, yaşlı bir abimiz bizlerin hâlâ erbaş sınıfından olduğunu bildiğini söyledi. 5802 sayılı yasadan abimizin haberi yokmuş. Yalnızca onun değil bir çok arkadaşımızın da haberinin olduğunu sanmıyorum. Kendi geçmişimiz ve haklarımız konusunda bilgi sahibi olmazsak assubaylar TSK mensubu mudur sorusuna cevap bulamayız.
Alıntı
#4 Hüseyin ÇETİN 24-02-2012 23:28
Sayın Ahmet ÇAM mağduriyetimizi güzel anlatmış, tamamen katılıyorum. Bu arada Sayın Ersen GÜRPINAR ve Sayın Adilhan ŞANLI abilerimizin de TEMAD yönetimi ile ilgili sitemlerinin yerinde olduğunu söylüyorum. 9 yıl kaybımız oldu, yeni yönetim görüşmeler yaptık diyor ama ne görüşüldü bir açıklama yok. Demek ki bu işler oyalama taktiği ile bir 9 yıl daha götürülecek gibi. Eski yönetim OYAK'ı AİHM'ne dava etti, davaya konu olan hususları söylemediler, yeni yönetim de bilgilendirme yapmıyor.
Bir de şu var, sitelerde yazan ve yorum yapanlara bakıyorum genelde aynı arkadaşlar, 100.000 emekli assubayın gerisi nereye saklanıyor, kimden çekiniyor anlamış değilim. Sessiz kalmakla kimse bizlere gasp edilen haklarımızı altın tepside sunmayacaktır. TEMAD Gen.Bşk.lığının bizler için bir yol haritası çizmesini bekliyoruz.
Assubaylar TSK mensubu mudur sorusuna cevabım ise; ödüller, lojman, kamp hakkı, sınırsız orduevi hizmeti vb. benzerleri MEMNUN zümreye, bizlere ise koskoca bir HİÇ. Biz yalnızca SS yönetimiyle OYAK'a üye olunacağı ve sağılacağımız zaman TSK personeliyiz. Emekli olurken ise OYAK'tan alacağımız haklarda ise TSK personeli değiliz, sadaka misali üç kuruş para ile emekli ediliyoruz.OYAK'ın gayri menkulleri ve taşınmaz mallarındaki haklarımız ise emekli olmakla bitiveriyor.
Bizler TSK personeli olsaydık Genkur. bazı dizilerde assubayları aşağılayıcı tiplemeler ve sözlere gereken cevabı verirdi. Kısacası bana göre biz TSK personeli olarak görülmüyoruz.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 24-02-2012 15:43
Saygıdeğer Meslektaşım haklısınız bizim vatanseverlik duygularımız istismar edilmiştir. Hiçbir meslek mensubu bu kadar haksızlık karşısında tepkisiz kalamaz ama bizler ne yazık ki hâlâ mücadeleyi kişiselleştiriyoruz, birçoğumuz üzerlerindeki boşvermişlik gömleğini çıkarmamış, bu sitede yapılan çalışmalara bile katılmaktan imtina ediyorlar mücadele uzun soluklu ve özveri ister. Yılların ön yargıları birkaç yılda yıkılamaz kimsenin elinde sihirli değnek yoktur, onun için mevcut TEMAD yönetimine şans ve destek vermemiz gerekiyor.Bu bayrak yarışını birlikte kazanabiliriz.
Alıntı
#2 Murathan SİPAHİOĞLU 24-02-2012 14:00
TEMAD Genel Merkez Yönetimindeki meslektaşlarımın elinde “sihirli değnek” olmadığını fark ettim.(!)

Gelecek seçimde adayların "ellerine" bakacağım.(?)
Alıntı
#1 Adilhan Şanlı 23-02-2012 20:14
Sayın Çam
Bütün yazdıklarınıza katıldıgım içindir ki kendimi hep kandırılmış, aldatılmış,itelenmiş,ötelenmiş kısaca ne kadar olumsuz yaklaşımlar varsa öyle hissediyorum.Öyle hissttiğim için dargınım,kırgınım,koşturmaktan,konuşmaktan,yazmakt an yorgunum. Böyle oldugum için hem kendi eski örgüt yöneticilerimize, Hükümete ve parlamentoya öfkeliyim, kızgınım. Hâlâ bu sayfalardan kendilerine kibarca sesleniyorsak bönlüğümüzden,ahmaklıgımızdan,aptallığımızdan degil efendiligimizdendir! AMA ÖFKE KINDA DURMUYOR.
Sayın Ahmet KESER ben ölmeden MSB,Gen-Kur.ve İktidar M/Vekilleri ile ne görüşüldü ne sözler verildi,hangi seçimlerden sonra uygulanmaya geçilecegi etik olacaksa ögrenmek isterim.Bu umutlarımızın da ucu açık mı olacak? Dokuz yıl Sayın Erol bekleyin dedi.Dokuz yıl da Sayın KESER için beklersek ben öbür dünyadan mı teşekkür edecegim sizlere.Sayın TEMAD Yöneticileri bekleyecek halimiz kalmadı.Bizleri oyalamayın. Uzun vadeli umutlarla yormayın.Yorulacaksak çagırın, Ankara bulvarlarında yorulalım. Yenilsek de onurumuzla başımız dik yenilelim.Vuruşa vuruşa çekilelim.Ölümüz, arkamızdan gelecekler için bayrak olsun.Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ