Memleketimiz öyle karışık ve kaotik günlerden geçiyor ki, bir şeyler karalamak insanın içinden pek gelmiyor.

Son zamanlarda sitemizde yayımlanan yazıların büyük çoğunluğu karamsarlık ve yitirilme aşamasına gelen umuda isyan içeriyor.

Kendimize yaptığımız kötülükleri düşündükçe, “başka düşmana ihtiyaç yok” kanısına varıyorsunuz.

 

Derleyici toparlayıcı olması gerekenler, bilakis, dağıtıcı olmaya soyunmuşlar.

Hani, bir ailede ebeveynden biri ölünce, hayatta kalan kişi evlatlarına, damatlarına, gelinlerine sarılmak yerine, hemen ve hiç düşünmeden yeniden evlilik planları yapar ya, biraz buna da benziyor.


Burada aslolan bencilliktir.

 

Elbette, yeniden evlenmek herkesin hakkıdır, buna itiraz etmeye bile hakkımız yok.

Vurgum, geride kalan aile bireylerini derleyip toparlamak, ailenin eksilen bireyinin yerini doldurmaya çalışmak, onun eksikliğini aratmamak gibi insani ve vicdani yönler hiç devreye girmeden, hemen yeni evliliğin planlarını yapmaya olan itirazdır sadece.

 

İster bir ülkenin yöneticisi olun, ister bir Sivil Toplum Kuruluşunun; ister küçük bir devlet dairesinin amiri olun, ister en küçük sosyolojik birim kabul edilen ailenin reisi; yönettiğiniz insanların gözünde kıymet erozyonu sürecine girdiyseniz ve bunu fark etmiyorsanız, acınacak durumdasınız demektir.

Hele hele farkında olduğunuz halde kılınız kıpırdamıyor ve işgal ettiğiniz makamı/konumu terk etmek konusunda zorluklar çıkarıyor, işi yüzsüzlük aşamasına taşıyorsanız, yavaş yavaş insanlıktan da çıkıyorsunuz demektir.

 

Teknolojideki ve tıptaki gelişmelerle insan ömrü uzamaktaysa da, asırı deviren insan sayısı halen oldukça sınırlı, hülasa, 70-80-90 yıldan ibaret bir ömrün sahibi faniler olarak bu hırstan vazgeçmezsek, bugün dünün bayramlarını, komşuluklarını arar durumdayken, yarın “merhaba” diyebileceğimiz bir insanın varlığını arar hale geleceğiz.

 

Mevcut TEMAD yönetimi ilk seçildiği yıl ile şimdiki halini değerlendirmeli, verdiği zararın telafisi için çekilmeyi bilmelidir.

 

Yola çıktığı insanları birer birer yolda bırakarak, tek başına “her şeyi ama her şeyi” idare etmeye çalışanlar duvara tosladıklarında, bu çok büyük bir yıkıma neden olacak, kendi kıymet erozyonlarının vebalini bütün topluma ödeterek altından kalkılmaz bir durum yaratacaklardır.

Saygılarımla…

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 MEHMET KAYALI 04-06-2017 22:02
SAYIN ERBİL.
TOPLUMSAL ÖGELERİN BİREYE İNDİRGENDİĞİ.
BİREYSELLİĞİN DE EGOİZME YÖNELDİĞİ,
ORTAMLARI YAŞIYORUZ.
ÇAĞDAŞ ORTAMDA.
TSK'DE DE.
BENZER ALT STATÜ- ÜST STATÜ OLUŞUMLARI DA.
SINIFSA GÖREV ORTAMI İÇİNDE BÖLÜNMELERİ.
YETKİLERİ VE OLANAKLARI ELİNDE BULUNDURAN,
ÜST STATÜYÜ OLUŞTURAN HARP OKULU KÖKENLİLERİN.
KENDİ HUZURLARI OLUŞUMU VE DEVAMI İÇİN.
ÜRETTİKLERİ TAM 7 TANE TAZMİNAT.
HİZMETİN ÖZÜNÜ, ÜRETİCİ VE FİİLİ SORUMLU OLANLARIN.
BU TAZMİNATLARDAN VARESTE TUTULMASI
BENCİL DUYGULARIN, AYRI BİR TOPLUM OLUŞTURMANIN,
YÜZEYDEKİ GÖRÜNÜMÜ,
VE ÖRNEĞİ DEĞİL MİDİR?.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 04-06-2017 11:40
TSK'yı sırtında taşıyan assubaylara ön yargılarla yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları önlemek adına yaptığımız onur mücadelesini kişisel hesaplarına alet edenler elbette bu mazlum zümrenin vebalini ve yaptıklarının ayıbını yaşayacaklardır.
Kendisine ve mesleğine saygısının gereği olarak mücadeleye destek verenlere minnettarız. YAŞASIN ASSUBAYLAR VE ONLARIN HAKLI MÜCADELESİ.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ YÖNETİMİ
Yine yüreğimize ateş düştü yine hiçbir değerin geri getiremeyeceği canlarını elim bir helikopter kazası ile ülke için 9 kahramanımız feda etti yaralılarımız var Allah rahmet eylesin ailelerine sabır yaralılarımıza açıl şifalar versin
Perşembe, 04 Mart 2021
SİTE VE ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETMİ
Emperyalistlerin maşası olan soysuz terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatlarımız şehit edilmiştir Şehitlerimize rahmet ailelerine sabırlar diliyoruz Terör ve destekçilerine lânet olsun
Pazar, 14 Şubat 2021
Mehmet Aşkın Bayrakdar
Sevgili meslektaşlarım; 13 Şubat 2020 tarihi itibariyle Yargıtaya bir dava açmak üzere Ankarada birkaç meslektaşımız ile biraraya geliyoruz dava konusu " 1984-2000 yılları arasında Güneydoğuanadolu bölgesinde yada eski adıyla OHAL bölgesinde operasyonel birliklerde görev yapıp Örgütle Silahlı mücadelede görev alan tüm emekli ve çalışan personele "Gazilik&quo...
Cuma, 12 Şubat 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ