Memleketimiz öyle karışık ve kaotik günlerden geçiyor ki, bir şeyler karalamak insanın içinden pek gelmiyor.

Son zamanlarda sitemizde yayımlanan yazıların büyük çoğunluğu karamsarlık ve yitirilme aşamasına gelen umuda isyan içeriyor.

Kendimize yaptığımız kötülükleri düşündükçe, “başka düşmana ihtiyaç yok” kanısına varıyorsunuz.

 

Derleyici toparlayıcı olması gerekenler, bilakis, dağıtıcı olmaya soyunmuşlar.

Hani, bir ailede ebeveynden biri ölünce, hayatta kalan kişi evlatlarına, damatlarına, gelinlerine sarılmak yerine, hemen ve hiç düşünmeden yeniden evlilik planları yapar ya, biraz buna da benziyor.


Burada aslolan bencilliktir.

 

Elbette, yeniden evlenmek herkesin hakkıdır, buna itiraz etmeye bile hakkımız yok.

Vurgum, geride kalan aile bireylerini derleyip toparlamak, ailenin eksilen bireyinin yerini doldurmaya çalışmak, onun eksikliğini aratmamak gibi insani ve vicdani yönler hiç devreye girmeden, hemen yeni evliliğin planlarını yapmaya olan itirazdır sadece.

 

İster bir ülkenin yöneticisi olun, ister bir Sivil Toplum Kuruluşunun; ister küçük bir devlet dairesinin amiri olun, ister en küçük sosyolojik birim kabul edilen ailenin reisi; yönettiğiniz insanların gözünde kıymet erozyonu sürecine girdiyseniz ve bunu fark etmiyorsanız, acınacak durumdasınız demektir.

Hele hele farkında olduğunuz halde kılınız kıpırdamıyor ve işgal ettiğiniz makamı/konumu terk etmek konusunda zorluklar çıkarıyor, işi yüzsüzlük aşamasına taşıyorsanız, yavaş yavaş insanlıktan da çıkıyorsunuz demektir.

 

Teknolojideki ve tıptaki gelişmelerle insan ömrü uzamaktaysa da, asırı deviren insan sayısı halen oldukça sınırlı, hülasa, 70-80-90 yıldan ibaret bir ömrün sahibi faniler olarak bu hırstan vazgeçmezsek, bugün dünün bayramlarını, komşuluklarını arar durumdayken, yarın “merhaba” diyebileceğimiz bir insanın varlığını arar hale geleceğiz.

 

Mevcut TEMAD yönetimi ilk seçildiği yıl ile şimdiki halini değerlendirmeli, verdiği zararın telafisi için çekilmeyi bilmelidir.

 

Yola çıktığı insanları birer birer yolda bırakarak, tek başına “her şeyi ama her şeyi” idare etmeye çalışanlar duvara tosladıklarında, bu çok büyük bir yıkıma neden olacak, kendi kıymet erozyonlarının vebalini bütün topluma ödeterek altından kalkılmaz bir durum yaratacaklardır.

Saygılarımla…

Ögeyi Oylayın
(9 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 MEHMET KAYALI 04-06-2017 22:02
SAYIN ERBİL.
TOPLUMSAL ÖGELERİN BİREYE İNDİRGENDİĞİ.
BİREYSELLİĞİN DE EGOİZME YÖNELDİĞİ,
ORTAMLARI YAŞIYORUZ.
ÇAĞDAŞ ORTAMDA.
TSK'DE DE.
BENZER ALT STATÜ- ÜST STATÜ OLUŞUMLARI DA.
SINIFSA GÖREV ORTAMI İÇİNDE BÖLÜNMELERİ.
YETKİLERİ VE OLANAKLARI ELİNDE BULUNDURAN,
ÜST STATÜYÜ OLUŞTURAN HARP OKULU KÖKENLİLERİN.
KENDİ HUZURLARI OLUŞUMU VE DEVAMI İÇİN.
ÜRETTİKLERİ TAM 7 TANE TAZMİNAT.
HİZMETİN ÖZÜNÜ, ÜRETİCİ VE FİİLİ SORUMLU OLANLARIN.
BU TAZMİNATLARDAN VARESTE TUTULMASI
BENCİL DUYGULARIN, AYRI BİR TOPLUM OLUŞTURMANIN,
YÜZEYDEKİ GÖRÜNÜMÜ,
VE ÖRNEĞİ DEĞİL MİDİR?.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 04-06-2017 11:40
TSK'yı sırtında taşıyan assubaylara ön yargılarla yapılan haksızlıkları, hukuksuzlukları önlemek adına yaptığımız onur mücadelesini kişisel hesaplarına alet edenler elbette bu mazlum zümrenin vebalini ve yaptıklarının ayıbını yaşayacaklardır.
Kendisine ve mesleğine saygısının gereği olarak mücadeleye destek verenlere minnettarız. YAŞASIN ASSUBAYLAR VE ONLARIN HAKLI MÜCADELESİ.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Assubaylar günü kutlu olsun. Huzurun adaletin hakim olacağı nice kutlamalar diliyoruz. http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3408-assubaylar-gunu-ku tlu-olsun
Pazar, 17 Ekim 2021
Ersen Gürpınar
Bugün KRT televizyonu haber proğramında haklarımızla ilgili aşağıdaki mesajım yayınlandı haklarımızı verilen sözleri heryerde hatırlatmakta yarar var özellikle de Cumhurbaşkanı dahil tüm yazar,toplumun saygı duyduğu kanaat önderleri ve ilgililerin takip edip paylaşım yaptığı Twitter bunun için bir fırsattır. Bilgilerinize [B] "Bir emirle ölüme gönderilen k...
Çarşamba, 13 Ekim 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kurucularından değerli büyüğümüz Sn. Mehmet DARAGENLİ'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve Assubay toplumuna baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Ișıklar içinde uyusun yüreği güzel insan.
Pazartesi, 04 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ