ASSUBAYLARI İHRAÇ DEĞİL, TEMAD'A İTHAL EDİN!

 

 TEMAD'DA BİTMEYEN İHRAÇLAR!


 Mevcut TEMAD Yönetimin,  ilk ihraç ettiği kişi olmanın onurunu ve gurunu yaşayan biriyim.


Bunlarla birlikte olmaktansa, ihraçlı olmayı tercih ettiğimi defalarca dile getirmiştim.  Ya bunlarla beraber olsaydım! Düşünmek bile istemiyorum.


Mevcut yönetim, ihraca ilk önce şahsım  ve Sn. Bülent CİVAN ile başladı.  Ömür boyu TEMAD'dan İhracıma neden olan cümle aynen şudur;


"
Meselemiz TEMAD ile değil, TEMAD'ı kullananlarladır. Mücadelemiz hem içimizdeki egemenler ve onun köpekleri ile, hemde egemen güçlerle sürecektir."


Bu yorum yüzünde en başta anlı şanlı utanmaz bir İl  Başkanı "dede TEMAD'ın köpekleri" dedi diye özelden insanlara mesaj attı. Tabi bu mesajlar bana ulaşınca yerin dibine geçti. Çünkü böyle bir şey yoktu. Aynı il başkanı, Sn. CİVAN ve şahsımı kastederek, "bunları ihraç etmezseniz, mahkemeye vermezseniz hakkımı helal etmem"  diye yazılar yazdı. Şimdi o koca il başkanı silindi gitti, delege bile olamadı ama biz aynı yerimizde ve çizgimizdeyiz. 


Bize sürekli hakaret eden kişi, önce adeta ödüllendirilerek Genel Başkan yardımcılığına yükseldi, hızlı çıktığı yerden, daha hızlı şekilde  düştü ve O da  ihraçtan nasibini aldı, yetmedi 2 kez de mahkemeden hapis  ve para cezası alarak yaptığı yanlışın bedelini ödedi ve ödemeye devam ediyor. İnanın bu kişinin başına gelenlere sevinmiyorum, sadece acıyorum. 


Yine, Antalya TEMAD'a üye olmamıza engel olan Genel Başkan Yardımcısı da, ihraçlardan nasibini aldı. Biatının bedelini ihraç olarak aldı!


 O kadar çok insan ihraç edildi ki isimleri ve sayısını unuttum. Bu kadar ihraçla emin olun yeni bir dernek bile kurulur.


Bu kez,  ihraç konusu gündeme gelen kişi ise çok farklı. Hemen hemen sosyal medyada her konuya cevap veren, adeta herkesi bıktıran ve "Stajyer TEMAD Genel Başkan Adayı" olduğunu açıklayan biri.


Bu arkadaşın da maalesef,  "üyesi olduğu şubece  disiplin kuruluna sevk edildiği" ilgili şubenin sosyal medya hesaplarından açıklandı.


Söz konusu kişi, kurucusu olduğu şubenin başkanı olan devresi emekli jandarma assubay ve yönetimi tarafından disipline sevk edilmiş olması ayrı bir konu. Yani ikisi de jandarma, aynı devre, beraber okumuşlar, kader arkadaşı olmuşlar. Birlikte dernek kurmuşlar, şimdi biri diğerini disipline sevk ediyor! 


Söz konusu iki devre arkadaşı, kaybettikleri İl seçimi sonrası, mevcut şubeye 500 metre bile olmayan bir mesafede Genel Merkezin izni ile yeni şube kurmuşlar şimdi bu durumdalar. Yazık.


Disipline sevk edilen kişi ise sosyal medyadan başkanlık adaylığını açıkladığı paylaşımda aynen şu cümleyi kullanmıştı; Gn.Bşk.Adaylığı için Gn.Mrk.de Gn.Bşk.lık stajıma başladım. Ben başkan olursam çirkinlik yaparak Assubaylığa yakışmayanların ihracına devam edilecek."


Kaderin cilvesi olsa gerek,  ihraçlar devam edecek diyen kişiye de ihraç yolu göründü.


Şimdi kendisine kendi ifadeleri ile  sormak lazım;  çirkinlik yaparak Assubaylığa yakışmayan bir iş mi yaptın da  disipline sevk edildin?


 

Cevabını ben yazayım; HAYIR!Yüz kızartıcı suç işlemediği müddetçe hiç bir assubay ihraç edilmemelidir. Ana ilkemiz bu olmalıdır. 


 İşte en bariz örnek benim;

 

Ahmet KESER beni ihraç etti de ne oldu? Susturabildi mi?


Mahkemeye verdi! Ne oldu?


Yazmaktan vazgeçtim mi? 


 


***Disipline sevkedilen Arkadaşın son paylaşımı ise daha da manidar?


Bakın ne diyor?

 

"KOLTUK UĞRUNA BU CAMİYA KIYMAYIN"

 

Günaydın. Dün maharetmiş gibi nutuk attığı ihraç konusu, bugün başına gelince "Koltuk için bu camiaya kıymayın" diye paylaşım yapıyor. Bir doğruyu görmek için illa başınıza bir iş mi gelmesi lazım?


"Sen yoksan bir kişi eksiğiz" derken, en yakınındaki Genel Başkan Yardımcılarını ihraç eder, koskoca İstanbul İl Başkanlığını kapatır, oy alamadıkları şubelerin yanına çakma şubeler açar duruma düşenler, adeta birer ibret vesikası gibi karşımızda duruyor. 

 


 Çözüm Astsubayı dernekten ihraç etmek değil, derneğe ithal etmektir!

 


Saygılarımla

Dede Ersel AKSU


 Not: Sn. Eyup YILDIZ'ın bir yazısı var. Çok yakında onu  yorumum ile birlikte sizlerle paylaşacağım. Olayları hep beraber değerlendireceğiz. 

 

Ögeyi Oylayın
(19 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Ersen Gürpınar 04-06-2017 11:26
Değerli meslekdaşlarım RİYAKAR-NEMACI-YALAKA TAKIMI'nın kim olduğunu bilmeyenler için ibret olması bakımından açıklanmasını talep eden arkadaşlarımız var; Hafızanızı biraz zorlarsanız eleştirenlere hakaret ve iftiralarda bulunan, Hiçbir resmi sıfatı olmadan mücadeleye destek için gönderdiğimiz paralarla ziyafet sofralarında 5 yıldızlı otellerde ağırlanan,yönetimin olumsuzluklarını,fahiş fiatla satılan turları,dağ başındaki tarlaları savunan emek olmadığı halde yılların mücadele ve kazanımlarını sahiplenenlere destek olan,belirtilen sıfatlara sazan gibi atlayan görevden tanıdığımız bize bedduayen deselerde mücadeleye zarar veren bu tiplere lanet olsun
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 03-06-2017 16:50
Hiçbir emeği olmamasına rağmen tüm mücadeleyi ve kazanımları sahiplenen TEMAD Gn.Bşk. Ahmet KESER olumsuzlukların, başarısızlıkların giderilmesi için eleştiren assubay sevdalılarına hakaret ve iftiralarda bulunanları adeta teşvik etti;
Nerede o rüzgarın fırtınaya döndüğü günler nerede TV proğramları? Başarısız, Blançosu zararla kapanan bir derneğin yönetimini polemiklerle algı operasyonları ile kim savunur? RİYAKAR-NEMACI YAKALA TAKIMI dediğimizde kendilerini bilen,üzerine alınan zavallılar; Gerisi teferruattır
Bunlara rağmen haklı mücadelemiz mutlaka başarıya ulaşacaktır. Saygılarımla
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 03-06-2017 16:38
Yazmaktan bıktık, söylemekten dilimizde tüy bitti; Farzedelim tüm haklarımızı TEMAD kazanıyor peki üye olmayan destek vermeyen yararlanamıyormu? ELBETTE HAYIR O halde TEMAD üyeliği ve destek gönüllülük esasına dayanır Gönüllü destek veren birini sırf olumsuzlukları dile getirdi diye İHRAÇ etmek hangi değer yargısı ile haklı olabilir? Gerçekten suç işleyen varsa yargıya başvurursun kendin savcı ve yargıç olamazsın; Sen yoksan bir kişi eksiğiz diyerek yola çıkanların mücadele tarihinin en büyük ihracını,başarısızlığını,umutsuzluğu ve birbirimize tahammülsüzlüğü yarattılar; Ahmet KESER yönetiminden kurtulmak başarının ilk adımı olacaktır..
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

sadece etkinlik değil o 2gün önceydi bugün itibariyle ARKADAŞLAR KKK EMRİYMİŞ MUV. PERSNL HARİÇ ASKERİ SOS. TESİSLERE GİRMEK de YASAKLANMIŞ HAYIRLI OLSUN
Perşembe, 19 Mart 2020
[B]18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ'NIN 105. YILI ULUSUMUZA KUTLU OLSUN[/B] 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ !.. Bugün atalarımızın "Çanakkale geçilmez" destanını yazdığı günün yıl dönümüdür. Emperyalistlere karşı verilen ve yüz binlerce şehidimizin kanı ile sulanan topraklardan Laik,Demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizin temelleri atılmıştır ! ...
Çarşamba, 18 Mart 2020
OYAK İLETİŞİMDEN oyakın EMS sisteminde maaş alanlara promosyon için yönetim harekete geçmelidir dedim ,,, sizlerde başvuru yapabilirsiniz
Salı, 17 Mart 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ