Bu sayfayı yazdır

9/2 BAŞLANGIÇ DERECESİ (İNTİBAK) DAVASIYLA 1 KADEME KAZANDIM


Birçok meslektaşım sosyal medyada ve telefonla davaları sormaktadır. Önemli bir kısmı yeni sonuçlanan ve son safhada olan davalar aşağıdadır.

Anayasa Mahkemesinin kararına göre iki yıl süreli yüksek öğrenimli emekli astsubayların göreve başlangıç derecesi 9/2 ve dört yıl süreli yüksek öğrenimli emekli astsubayların ise 8/1 olmuştur. 

Birçok meslektaşım gibi hiç sınıfta kalmadan ben de 14 yıl öğrenim gördüm. Emekli aylığımız bizden az öğrenimli bazı albayların emekli aylığının üçte birine yaklaşmıştı. 

2008 yılında özlük haklarımızla ilgili olarak TEMAD hukuk komisyonu tarafından dava açılması teklifim kabul edilmeyince kendim dava açmaya karar verdim.

Genel Başkan olmadan önce TEMAD Genel Başkanımız Sayın Ahmet KESER  İş Mahkemesindeki duruşmaya katılmıştır.

Pozitif enerji destekleriyle yanımda olan tüm değerli meslektaşlarıma gerektiğinde onların destek oldukları gibi aynı şekilde ben de destekleyerek onların yanında olacağım. 

Kazandığım çok önemli bir dava temyizde bozulunca davanın bir hukukçu tarafından tüm hukuki boyutlarıyla incelenip araştırıldıktan sonra açılmasıyla ve yasaya uygun ispatlanmasıyla kazanılabileceğini anladım ve gerekeni yaptım. 

İsteyenler ikamet ettikleri il ve ilçelerdeki avukatlardan hukuki yardım alabilirler.

1971 YILINDA RÜTBELERİN DÜŞÜRÜLMESİ;

Reddedilmiştir. 

ASTSUBAY SINIF OKULU;

18 yaş öncesi Astsubay sınıf okulunda geçen 2 yıl 1 ay süreme karşılık ben de 2 maaş emekli ikramiyesi ve % 2 maaş artışı kazandım. 

Yaş’ a takılan emekli olsaydım iki yıla yakın erken emekli aylığı alabilecektim, görevde olsaydım erken emekliye ayrılma hakkı kazanacaktım.

FİİLİ HİZMET ZAMLARININ DERECEDEN SAYILMASI:

Reddedilmiştir. 

9/2 GÖREVE BAŞLANGIÇ DERECESİ (İNTİBAK):

Bir kademe yükselme kazandım. 

KEFALET İCRASINA AİT İTİRAZIMIN İPTALİ DAVASI;

Reddedilmiştir. 

HİSSE;

AİHM'de reddedilmiştir. 


İsmail TURAN
05056576412

Ögeyi Oylayın
(29 oy)
İSMAİL TURAN

Son ekleyen İSMAİL TURAN