KONYA TEMAD BAŞKANI SN.TAYYAR YILDIRIM'IN İDDİALARISayın Başkanım, Emekli Asubaylar sitesine giriş yapamıyorum. Polemiğe girmeden ve seviyeyi yüksek tutarak Emekli Asubaylar sitesinde yayınlanan makalenizin benimle ilgili olan kısımları hakkında açıklama yapmak istiyorum. 

1) KAMPANYANIZA KATILMADIĞIM HUSUSU

BİRİNCİSİ: Kampanyanıza duyarsız kalarak ve ihmal ederek katılamadım. PTT havalesi ile kampanyanıza katılacağım. Astsubaylığa hizmette kırgınlığın yeri olmayacağı bilincinde olduğunuzu bildiğimden havalemi kabul edeceğinize inanıyorum.

İKİNCİSİ: Hiçbir istekte bulunmadığım halde Muğla TEMAD İl Başkanımız emekli Astsubay Sayın Halil ERGENLİ ile Sayın emekli Astsubay Ersen GÜRPINAR ve arkadaşlarının yönettiği emekli assubaylar org sitesinin katkıda bulunma teklifini kabul ettim. 

Sayın Başkanım, beş yıl önce TEMAD Konya İl Başkanlığından Sayın İsmail SEZER adına 100 TL gönderilmiştir. Buna sizin de katkıda bulunduğunuz yazınızdan anlaşılmaktadır. Size teşekkür ediyorum. 

2) DAVA HAKKINDA HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADIĞIM İDDİASI

Sayın Başkanım, 1971 yılında kanuna aykırı olarak tüm astsubayların rütbelerinin düşürüldüğü, fiili hizmet zamlarının intibaklarda değerlendirilmesi gerektiği, 18 yaş altında sınıf okulunda geçen sürelerin fiili hizmetten sayılması gerektiği, beş yıl süreli sanat okulu mezunu subaylarla iki yıl süreli Harpokulu mezunu subayların 8. dereceden göreve başladıkları konularını ilk defa ben gündeme getirdim. 

Mücadelem hakkında 2011 yılından önceki TEMAD yönetimlerine yazılı ve sözlü bilgi sunarak mücadelemin dernek tüzel kişiliğiyle yapılmasını istedim. Kabul edilmediği gibi “kırıkçı ve çıkıkçı” olarak tanıtıldım. 

TEMAD Genel Başkanımız Sayın Ahmet KESER, açtığım davaların duruşmasına birçok arkadaşımla katılarak destek verdi. Genel Başkan seçildikten sonra da hem mesleki hem de şahsımla ilgili olan kefalet davası hakkında ayrıntılı bilgi sundum. Bu bilgiler Emekli assubaylar org sitesinde de yayınlanmıştır. 

Emekli Astsubaylara birçok davalar kazandırdığınızı yazıyorsunuz.

Sayın Başkanım, ben polemiğe girmeden kendimi savunuyorum. 18 yaş altında okulda geçen sürelerin fiili hizmetten sayılmasıyla ilgili emsal kararı assubaylar org sitesinde ilk ben yayınladım. Bu emsal kararın yayınlandığı tarihten önce açtığınız dava varsa lütfen açıklayın. 

Kazandırdığınızı yazdığınız davaların çoğu, yayınladığım kararı emsal göstererek açtığınız davalardır. Demek ki ben açıklama yapmışım. Meslektaşlarımıza kazandırdığınız davalar için tabii ki ben de mutluluk duyuyorum. 

3) TELEFONDA SÖYLEDİĞİMİ İDDİA ETTİĞİNİZ SÖZLER HUSUSU

Makalenizde “böyyük böyyük makamlarda bulunanların yaptıklarını yaptınız ve randevu ile görüşme çizelgesi dayattınız, kazandık diye dokuz sütuna manşet yapılan konulara dahi telefon edip konuyla ilgili olarak bilgi almak istediğimizde, yok ya, çalışsaydınız, kazansaydınız, yok öyle üç kuruşa beş köfte, biz çalıştık kazandık siz de öyle yapın diye cevap verdiler. Yaptığımız yardımların yüzü suyu hürmetine de olsa rahatlıkla aradığımızda bizleri telefonda azarladılar, bizleri sanki gizlilik dereceli konularmış da bu yüzden vermiyorlarmış muamelesi yaptılar” diyorsunuz. 

Sayın Başkanım, sizinle böyle bir telefon görüşmemiz asla olmadı. Şayet benimle konuştuğunuzu iddia ediyorsanız, Konya TEMAD İl Başkanımız olan size yalan söylüyorsunuz demeye dilim varmıyor ama ifade ettiğiniz üslup, benim üslubum değildir. İkili ilişkilerde, yazışmalarda ve telefon görüşmelerimde, kim olursa olsun karşımdaki kişinin kişiliğine saygısızlık yapmam ve kırıcı olmam. O tarihte ben size bunları söylemiş olsaydım, hemen ertesi gün bu yazınızdan kat ve kat fazla ve ağır sözlerle eleştirerek ortalığı ayağa kaldırırdınız.

Hiç hak etmediğim bu ağır ithamınızı şiddetle ret ediyorum!

Saat 14.00'dan itibaren bilgi vereceğimi belirtmemin sebebi, eşimin ciddi bir ameliyat geçirecek olmasıydı. Ameliyatın gerçekleştiği resmi kayıtlarla ispatlıdır.

Günlerce süren yoğun bir telefon trafiği yaşadım. Bıkmadan usanmadan arayanlara Emekli assubaylar org sitesinde yayınlanan bilgiler ışığında cevap verdim. Meslektaşlarıma yanlış yönlendirmemek için çok gayret gösterdim. Nitekim yayınlanan mesajımda, isteyenlerin ikamet ettikleri çevrelerindeki avukatlardan hukuki yardım alabilecekleri yazılıdır. 

Binlerce iltifata mazhar oldum, ısınmadan dolayı telefonum arızalandığı için telefonumu açamadığımdan sataşanlar oldu. Bunların hepsini metanetle ve sabırla göğüslemeye çalıştım. 

4) TEMAD’ IN KAPATILMAK İSTENMESİ HUSUSU

Tüzükle ilgili imza kampanyası başlatılmasıyla ilgili ve dilekçe gönderenin araştırılmasıyla ilgili mesajlarımı tekrar dikkatle okumanızı istiyorum.

TEMAD kapatılmayacaktır. 

Çıtanız yüksek, TEMAD Genel Başkanı olarak büyük hizmetlerde bulunacaksınız. 

TEMAD Genel Başkanı olmanızı isteyen bir meslektaşınız olarak, beni daha iyi tanımanızı ve yazınızda sözünü ettiğiniz öfke ve tepkilerinizi kontrol altında tutmanızı istiyorum. 

SONUÇ

Asla size dargın değilim. Bu konuyu aile fertleri arasındaki küçük bir yazışma olarak değerlendiriyorum. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(24 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Ersen Gürpınar 27-11-2016 11:55
Yılların mücadelesi sonucu kazanımları emeği olmadığı halde sahiplenip şubelere koşan Gn.Mrk. Şubemize gelerek gözyaşları içinde sağolun sizin sayenizde intibaklar çıktı şubeme bağış yapmak istiyorum diyen üyelerinin olduğunu söyleyip siz de yardım edin imâsında bulunanları izliyor, bugüne kadar kimlerin mücadele ile ilgili çalışmalara maddi ve manevi destek verdiğini de çok iyi biliyoruz.
Kimse şubelerin elektirik,su doğal gaz faturasının ne olacağını sormuyor diye duygu sömürüsü yapmasın. Müşterilerinden aidat almayan, kira,vergi ve çalışan maaşı ödeyen, ailesini geçindiren mahalle kahveleri varken çoğu kira gideri olmayan belediyelerden giderleri için destek almasına rağmen hâlâ giderlerimizi karşılayamıyoruz diyen şubeler varsa öncelikle milyonluk gelirlerini çarçur eden Genel merkezden yardım istesinler. Kimse bulunmadık hint kumaşı değildir ve kimseyi yönetime zorla seçmediler.TEMAD kalıcı,yönetimler geçicidir
Alıntı
#4 Osman Ada 26-11-2016 01:35
İsmail ağabeyim bu toplum senin hakkını ödeyemez,sen özveri ile haklarımız peşinde koşarken menfaat kişisel çıkar peşinde koşanların talimatlı hedef şaşırtma gayretleri nafiledir, sonsuz saygılar sunarım.
Alıntı
#3 AYHAN 25-11-2016 21:40
18 yaştan önceki sınıf okulu,30 yıl üstü verilmeyen ikramiye, şimdi de Oyak'ın BDES iadesinde kesilen vergi ile alakalı internette örnek karar ve dilekçeler varken bunu kazanca çevirenler var. TEMAD avukatları bu sömürüye niçin izin veriyorlar? Mücadeleden kimler nemalanıyor ayan beyan bellidir,etrafınıza bakarsanız anlarsınız, hedefi kişisel çıkar olana ne desen anlamaz...
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 25-11-2016 21:13
TEMAD tarihinin en büyük desteğini alan bu yönetimin kişisel hesapları yüzünden yaşanan aymazlıklar,başarısızlıklar Assubay kamuoyunun gözleri önünde gerçekleşiyor
Görevden tanıdığımız bir avuç riyakar takımı rahlemizde dereceyi kademeyi mücadeleyi öğrendiğini kendilerini burada tanıttığını unutmuş yumurtadan çıkmış kabuğunu beğenmez misali biat ettikleri yönetime yapılan haklı eleştirileri saptırmak, algı yaratmak hâttâ yazanlara lanet olsun dedirtmek için ahkaksızca iftira ve hakaretlerde bulunuyorlar, ibretle izliyoruz ( Sn.Tayyar Yıldırım'ı tenzih ederim o hakaretlere katılmamış ama ne hakaret edenlere ne de aymazlıklara eleştiri de getirememiştir). Sn.Turan, Assubay toplumuna büyük özverilerle katkı sağlamış 18 yaştan önceki sınıf okulu sürelerinin hizmetten sayılmasının yanı sıra FİİLİ HİZMET VE SINIF OKULU sürelerinin derece ve kadememizden sayılması mücadelesini de yürüten bir değerli meslektaşımızdır. Kendisinin isteği dışında hukuk savaşına bir avuç gönüllünün katkısını saptırmak hele hele imada bulunmak ne Yıldırım'ın ne de başkasının haddi olamaz. Onlar önce yürekleri yetiyorsa biat ettikleri yönetimin yazdığımız aymazlıklarını, yönetime mücadelede kullanılmak üzere yaptığımız milyonluk bağışların hesabını sorsunlar. Gerisi hikayedir...
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 25-11-2016 21:04
Sn.İsmail TURAN assubay mücadelesine büyük katkılar sağlayan bir meslektaşımızdır. Gönüllü olarak yüreğindeki assubay sevgisi ile yaptığı çalışmaları takdir etmek yerine eleştirmeye, hâttâ suçlama imâsında bulunmak en hafif ifade ile densizliktir.

KONU İLE İLGİLİ HAKSIZ SUÇLAMAYA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ
http://www.emekliasubaylar.org/yazarlar/item/1833-9-2-ve-ta zminat-hususunda-sorular-sorular-sorular
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ