TUZU KURULAR VE ÇORBAYA TUZ KOYANLAR

tuzu-kurular

Değerli Meslektaşlarım;

Bilindiği üzere Sayın İsmail TURAN'ın "Fiili hizmetlerimizle" ilgili açmış olduğu dava yerel Mahkemece reddedildi. Sayın TURAN'ın çok haklı gerekçelerine bir bilirkişinin (Bence kraldan çok kralcı bir bilirkişinin) yeteri kadar incelemeden hâttâ mantık süzgecinden bile geçirmeden aynı görüşünde ısrar etmesi nedeniyle bu karar verildi. Buna karşılık Sayın TURAN'ın Temyize gitme hakkı doğdu. Ancak temyize başvurmadan önce detaylara kadar inerek temyizde ve temyizde de kaybedilmesi durumunda AİHM'ne başvurulması durumunda karşılaşacağı maddi giderleri bir yazı ile kamuoyumuza duyurdu. Yanılmıyorsam yaklaşık 7-11 binTL. civarında bir mahkeme masraflarından söz ediliyordu.

Bunun üzerine "emekliassubaylar.org" sitemiz bu davada güne kadarki birçok giderlerini kendi bütçesinden karşılayan Sayın TURAN'a hukuki destek için TEMAD Gen.Bşk.lığına,maddi destek içinde "ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN" başlığı altında kamuoyumuza bir çağrı yaptı.

Değerli Meslektaşlarım; Gerek Assubay'lar olarak gerek Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olarak çok sıkıntılı bir dönemden geçmekteyiz. Bir yanda Darbe iddiası ile General ve Subaylar üzerinden diğer yandan ekonomik cendereye alıp açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edilerek biz Assubaylar üzerinden Türk silahlı Kuvvetleri düşmanlığı bütün hızıyla devam ediyor. Bu yetmiyormuş gibi bir de yüzlerce asırlık koca çınar ordumuz, bizlere yapılan haksızlıklar nedeniyle içten içe çürüyor kan kaybediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerini yalnız General ve subaylardan oluştuğu yanlışına düşen gazeteciler, yazarlar, kimin o sıfatı verdiğini bilmediğimiz terör uzmanları, stratejistler, ağzı köpük köpük liberal yazarlar, nereden çıktığı bilinmeyen kadın yorumcular yerden yerre vurmaya devam ediyorlar. Gen-Kur.Bşklığı, bir yandan bu ne idiğü belirsiz saldırganlarla bir yandan sırtına yüklenen terörle bir yandan da kendi iç çekişmeleriyle boğuşmaktan kimsenin derdine derman olacak durumu yoktur. Kendi derdiyle boğuşmaktadır.

Bu kötü koşullarda geçtiğimiz bu günlerde birlik ve beraberliğimizin göstergesi olacak bu çağrıya bundan önceki dayanışmalarda katkı veren çok az sayıdaki arkadaşımızın katkılarının yetmeyeceği açıktır. Yüz binin üzerindeki kitlesel bir güçten söz ediyoruz yeri gelince. Sadece hepimizin 10 TL.lik katkılarının ulaşacağı rakama bakar mısınız? Hiç değilse bunu bir kez yapamaz mıyız? Bu, Sayın TURAN'ın açtığı davada elimizi güçlendireceği gibi kasası tam-takır olan TEMAD'ın ve Sayın KESER yönetiminin de yapacağı işlerde elini güçlendirecektir.

Biliyorum bu çağrılarımız herkese ulaşmayacaktır. Ama ben kendi adıma duyamayan dört veya dokuz arkadaşım adına da bu 10 TL.lik katkıyı yapacağım. Bizim sıkıntımız sanıyorum her aybaşında bankaya gidip Assubaylıktan hak ettiği maaşını alıp (Bazen de birinci dereceden emekli oldum diye övünerek) cebine koyduktan sonra köşe başında karşılaştığı meslektaşını görmezden gelen tuzu kuru arkadaşlarımızın davamıza destek vermemesinden kaynaklanıyor.

Bu yardımlaşma kampanyası tuzu kuru olanlarla çorbaya tuz koyanların belirginleşeceği tuz koyanların bunun onurunu yaşarken çorbanın pişmesini bekleyenlerin de tuzlarını kurutmaya devam edeceğinin belirgenleşeceği bir kampanya olacaktır.Bize yakışan sınıf bilinci içinde bu kampanyaya omuz vermektir.Örgüt de bizimdir dava da bizim. Hadi dostlar  pamuk eller cebe.Hiç değilse bu sefer...!

NOT. Gönüllü katkılarınız için Sn.Turan'ın Hesap No. İNGBANK Denizli Ş. 116-C-3069649-MT-1 veya  İsmail Turan Denizli Mrk. PTT şubesi 

Ögeyi Oylayın
(28 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#9 salim ÖZDEM 21-12-2011 13:02
Bu davada benim de payım olsun diye katkıda bulundum.Davamıza sahip çıkan her meslektaşıma selamlar olsun.Saygılarımla.Salim ÖZDEM.
Alıntı
#8 HÜSNÜ ÖZBEK 21-12-2011 11:26
Haklı mücadeleye ben de destek olmaya çalıştım. Bir destek hep destek parolasıyla bu haklı mücadelemiz başarıya ulaşıncaya kadar,lütfen çorbayı tuzsuz içmek olmaz bir tutam tuz atalım, az çok karınca kararınca.
Alıntı
#7 mert 19-12-2011 20:40
Sayın Şanlı, İsmail Turan abinin dışında, İstanbul ve İzmir'den de dava açan Emekli assubaylar var onların davaları da ret oldu, onlar da SGK Avukatlık ücreti ve Dava ret ücretleri ödediler, hâttâ beş altı dava da Danıştay'da devam ediyor. Hiç bir sesleri çıkmıyor, onların davaları da assubayların intibakları ile ilgili. Acaba bunlar için ne düşünülür. Ki bu arkadaşlarımız İsmail TURAN abimizin hukuk mücadelesi çağrısına uyarak 2009 yılında dava açtılar. Ben dava açmaya katılamadım ama hatırlatmada yarar var sanırım.
--------------------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU
Sn.Mert Kokler, rüzgarda ıslık çalanın ıslığı duyulmazmış. Biz, destek talebinde bulunan her meslektaşımızın yanında olduk,olmaya da devam edeceğiz.
Bu arkadaşlarımızın desteğe ihtiyaçları ve talepleri olursa yanlarında oluruz. Birimizin derdi hepimizin derdi olduğu zaman birliktelik ve başarı sağlanır! Ancak destek konusunda kılını kıpırdatmayanların bu konuda eleştiri ve öneri hakkına sahip olmadıklarını da düşünüyoruz...
Alıntı
#6 Erol SARAÇ 19-12-2011 16:42
Bu mücadelede benim de payım olsun diye çorbaya ben de tuz ektim.Mücadeleci tüm meslektaşlarıma sevgi ve saygılarımla.
Alıntı
#5 ibrahim 19-12-2011 12:42
Değerli arkadaşım ŞANLI,görüş ve düşüncelerinize ilave edecek bir şey bulamamakla birlikte,üye sayısı bir elin parmaklarını geçmeyen,camiasının sorunlarına en ufak bir katkı sağlamayan,üye sayısını artırmak için çaba göstermeyen,varlığı ile yokluğu belli olmayan tabela şubelerinin tez zamanda revize edilmesi ,edilemeyenlerin tasfiye edilmesi gerektiği kanaatindeyim.Hiçbir beklentim olmadığı halde, geçmişten bugüne "ASSUBAY" adının geçtiği her platformda bulundum,gereken katkıyı sağladım, onurumuz için katkı sağlamaya devam edeceğim. Saygılarımla.
Alıntı
#4 yasarcakan 18-12-2011 23:35
Bu durumda kişisel çıkarlarını ön planda tutmak demek,silik olmaya,duvar dibinde yürümeye mahkum olmak demektir.Biri yapsın biz de yararlanalım demek,doğru bir davranış değildir.Karamsar da olmak istemiyorum.Bizler büyük bir camianın mensuplarıyız.El ele verirsen üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorunumuz olamaz. Biraz gayret,hepsi o kadar. Saygılar bizden.
Alıntı
#3 MEHMET ALİ KILINÇ 18-12-2011 14:05
Bu yaşımdan sonra bir şey daha öğrendim ki, toplumun çıkarlarını kendi çıkarlarının önüne koyabilme özelliği, yani toplumculuk bir kişi için meğer büyük bir özellikmiş. Böyle olanları çok seviyorum.
İSMAİL TURAN
İNGBANK DENİZLİ ŞUBESİ
HESAP NUMARASI: 116-C-3069649-MT-1
İBAN NO: TR100009900306964900100001
Alıntı
#2 Ersen Gürpınar 18-12-2011 11:36
Sn.Şanlı yüreğindeki haksızlıklara isyan fırtınasını onurlu yasal mücadelemize kanalize eden arkadaşlarımız bu mücadelenin umutlarıdır.
Hiçbir beklentisi olmadan mücadele edenler ve onlara destek verenlerin yanı sıra ne yazık ki birçok arkadaşımız BENCİLLİK-UMUTSUZLUK-BOŞVERMİŞLİK duygusundan kurtulamamışlar.
Ünlü düşünürün "Gölge etme başka ihsan istemez" dediği gibi biz bunlardan birşey beklemiyoruz yeterki gölge etmesinler biz mücadele ederiz, onlar kazanılanları almak için en ön sırada koşacaklardır.
Adam şube başkanı olmuş tüm yaptığı sadece lokal işletmeciliği,kendini dev aynasında görmüş mücadeleye tek tuğla koymamış oysa yaptığı işi kahveci Ahmet efendinin daha iyi ve küstahlaşmadan yaptığının farkında değil;
Kendi başaramadıklarını başaranlara karşı psikolojik bir eziklik içinde bulunanlar; Ben zaten 1nci derecedeyim, bu yasa bana ne verir? Bana ne kardeşim bu dava kişiseldir; Ben katkıda bulunmam, bulundurmam zihniyetindeler; Ok yaydan çıktı bu zihniyetten kurtulup onurlu,özverili,kendine ve mesleğine saygılı yönetici ve arkadaşlarımızla bu bayrak yarışını birlikte başaracağız.
Alıntı
#1 bekir sitki guvemli 18-12-2011 02:17
Güzel yardim yapalimda nereye yatirmamiz lazim bir bilgimiz yok

------------------------------------------------------------
Sn.Güvemli bu yardım değil hepimizi ilgilendiren bir davanın giderlerine gönüllü katkıdır.
Sitemizde Sn.Turan'ın CEZA'MI YOKSA MÜKAFAT'MI Sn.Gürpınar'ın ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN yazısında gerekli açıklamada bulunulmuş yukarıdaki yazıya da not olarak eklenmiştir.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ