ÇORBADA BİZİM DE TUZUMUZ OLSUN

team_servizio

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur ve kabullenmektir. Bizler ülkemiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri'mize sadakatimizi terimiz, kanımız ve canımızla ispat ettik.

Önyargılılar herhalde bizim terimizi, kanımızı şaşal suyu zannettiler ki, bizlere tahakküme varan haksızlıklar yaptılar. Örneğin bir üniforması da kefen olan bizleri klimalı ofislerinde günde 8 saat görev yapan büro memurları ile aynı statüde düşündüler! Başlangıç derecelerimiz mahalle bekçilerinin, ziraat ev ekonomistlerinin, meclis stenoğraflarının altında kaldı. Tüm yüksek okul mezunlarının, hatta lise mezunu subayların yükseldiği 1/4 derece sadece assubaylardan esirgendi. Birçok hak ettiğimiz tazminatları alamadık. Sosyal tesislerde sayılarımızla ters orantılı ve kalitesiz hizmete mecbur bırakıldık.

Bunun sonucu olarak, görevdeki arkadaşlarımızın moral motivasyonu ve hizmet verimliliği olumsuz etkilendi, emeklilerimiz kurumlarına olan aidiyet duygusunu kaybetmek üzeredir.

Görevdeki arkadaşlarımız sicil, tayin ve ceza baskısı altında ve haksızlıklar karşısında çaresizdirler. Ama biz emeklilerin, haklarını yasal yollardan araması için hiçbir engel yoktur. Bu satırları okuyan arkadaşlarımız dışında ki meslekdaşlarımızın mutsuzluk ve boşvermişlik duygularından sıyrılmaları haksızlıklara "dur" demeleri  gerekiyor.

Bu siteyi kurduğumuz zaman misyonumuzun “TEMAD VE MÜCADELEMİZE DESTEK” olduğunu deklare ettik. Bugüne kadar bu ilkemizden ve tarafsızlığımızdan ödün vermeden, yaptığımız çalışmalarla bir çok taşın yerinden oynamasını sağladık. TEMAD eski yönetimi bu rüzgarı arkasına alacağı yerde, kişisel hesaplarla hareket etmeseydi birçok sorunumuz çözümlenmiş olacaktı.

Yeni seçilen Sn.Ahmet KESER başkanlığındaki yönetim, çalışmaları ve davranışları ile bizlerin güvenini kazanmaya başlamıştır. Bu bayrak yarışını birlikte başaracağız.

Değerli Meslektaşlarım, bu site ve üyeleri olarak haksızlıklarımızı ve yasal taleplerimizi muhtelif platformlarda dile getirmeye devam ediyoruz. Yürekli arkadaşlarımız davalar açıyorlar. Bunlardan biri de Sn.İsmail Turan’ın açtığı davalardır.

OYAK konusundaki davamız  sizlerin de  desteği ile AİHM'ne intikal etmiştir.

Ankara İş Mahkemesi'nde açılan intibaklar ve fiili hizmet zamlarının maaş göstergelerinde dikkate alınması talebi bilirkişinin talep edilen yasal durumları dikkate almaması neticesinde verdiği rapora istinaden ret edilmiş ve Yargıtay'da temyiz edilmek üzeredir.

Bu davalara üniversite sınavlarına hazırlanan bir genç, olimpiyatlara hazırlanan bir sporcu heyecanı ile koşturan Sn.Turan’a bu vesile ile bir kez daha minnet ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Fiili hizmet zamları karşılıkları kurumlarımızca Em.Sandığı hesabına yatırıldığı için bizim maaş bağlanma oranlarımızda, hizmet süremizde ve emekli ikramiyesinde dikkate alınmasına rağmen maaş gösterge çizelgesinde dikkate alınmamaktadır. Kısaca 20 yıl hizmet edip 5 yıl fiili hizmet kazanan bir arkadaşımız 25 yıl hizmet etmiş sayılmakta, maaş bağlama oranı 25 yıllık hizmet olarak dikkate alınmakta ve emekli ikramiyesi 25 yıllık memur gibi ödenmektedir. Buna mukabil 25 yıllık memurun maaş göstergesini değil 20 yıllık memurun maaş göstergesi uygulanmaktadır. İşte itirazımız budur.
Bu davanın kazanılması büyük olasılık olarak düşünülmektedir. Es kaza davayı kaybetsek bile bizim haklarımız konusunda artık susmayıp haklarımızı sorgulayacağımızın bir kanıtı olması bakımından  çok büyük önem taşımaktadır.

Değerli meslektaşlarım, TEMYİZ sonunda kazanırsak sorun yok, ama kaybetmemiz durumunda Sn.Turan’ın yazısında belirttiği mahkeme masrafları ve karşı tarafın avukatlık ücretleri ödemesi gerekecektir;

Bu kadar özveri ile dava açan Sn.Turan’ın bu masrafı karşılaması elbette düşünülemez. "Bu konuda TEMAD yönetimine bizler katkıda bulunalım. Bu giderlerin gerçekleşmesi halinde bu ödeme TEMAD tarafından yapılsın. Kazanılması ya da toplanan desteğin artması halinde  bu destek TEMAD tarafından mücadelemiz için kullanılsın" önerisini sizlerden gelen talepler  üzerine dile getirdik.

Konuyu TEMAD Gn.Bşk. Sn.Ahmet KESER, Bşk.Yrdc. Sn. Yüksel Binici, Hukuk bürosundan Av.Sn.Fevzi Aksoy ve kişisel dostlarım meslektaşımız Av.Sn.Gürbüz Ejder  ile Av.Sn.Adem DEMİR ile site yönetimi sözcüsü sıfatı ile görüştüm.

Daha önceki iş birliği taleplerimize TEMAD eski yönetimi karşı çıkıp hâttâ engellemesine karşı; Sn.Ahmet KESER başkanlığındaki TEMAD yönetiminin davanın içeriğine katıldıklarını ve arkadaşımıza kişisel destek vereceklerini açıklamalarını  memnuniyetle ifade etmeliyim.

Ancak, TEMAD’ın yardım toplama yetkisi olmasına rağmen, harcamaları "tüzük ve yasa gereği (dava içeriği hepimizi ilgilendirse de)" kendileri tarafından açılmayan, kişilerin açtıkları davaların giderleri için harcama yapmaları mümkün değil! Site yönetimimizin de tüzel kişiliği olmadığı için yasa gereği yardım toplayamıyoruz! Site yönetimi olarak da valilikten izin alması da uzun bir süreci gerektirmektedir.

Bu nedenle arzu eden arkadaşlarımız hepimizi ilgilendiren bu davanın giderlerine gönüllü katkıda bulunabileceklerdir.

Ben şahsen kendi namıma Sn.Turan’ın aşağıdaki hesabına mücadelemiz ve kendime saygım adına karınca kararınca katkıda bulundum. Destek veren meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

GÜNEŞİN DOĞMADIĞI GÜN YOKTUR. BİRGÜN MUTLAKA YASAL MÜCADEMİZİ BİR BAYRAK YARIŞI GİBİ BİRLİKTE KAZANACAĞIZ.

İSMAİL TURAN
İNGBANK DENİZLİ ŞUBESİ
HESAP NUMARASI: 116-C-3069649-MT-1
İBAN NO: TR100009900306964900100001
Ögeyi Oylayın
(33 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#25 Hamdi Aygündüz 21-12-2011 02:25
Bu haklı davanın yanında olmak ve destek vermek beni onurlandırır, maddi manevi yanınızdayım diyor ve saygılar sunuyorum.
Alıntı
#24 Bilal Eren 20-12-2011 23:14
ÇORBAYA BİRAZ TUZ DA BENDEN

Dün ben de Sayın büyüğümüz İsmail abimizin çabalarına az da olsa katkıda bulunarak, görevimi yerine getirmenin keyif ve rahatlığını yaşadım.

Destek veren meslektaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sonunda kazanan biz olacağız.
Alıntı
#23 Meftun TENİKECİ 20-12-2011 13:56
Sayın İsmail TURAN;
Sizin yüreğinizi koyduğunuz mücadelede kullanılmak üzere imkanlarım ölçüsünde yapmış olduğum maddi katkıyı kabul buyurmanız dileğiyle.Yanınızda ,yakınınızda olmanın gururunu yaşıyor , saygılarımı sunuyorum...
Alıntı
#22 Orhan ORHUN 20-12-2011 09:07
Bu dava hepimizin davası, Sayın TURAN'ın maddi manevi yanında olmak ASLİ VAZİFEMİZ olmalı...
Gün; üç Assubay'ın bir araya gelemediği savının aksine, binlerce on binlerce Assubay'ın bir araya gelerek güç birliği oluşturabileceğini gösterme ve kendini ifade etme günüdür.
Alıntı
#21 Erdoğan Evkaya 19-12-2011 20:48
Sayın İsmail Turan abimizin emeklerini ve hakkını dünyanın parasını versek yine de ödeyemeyiz.Benim temennim, bazıları için bir gecelik eğlence faturası kadar olan bu parayı denkleştirebilmemiz. Bu mücadeleyi tek başına dimdik durarak sürdürmesi bile bizlere en büyük onur kaynağı,davayı kazansa da kaybetse de her zaman yanındayım.Saygı ve selamlarımla.
Alıntı
#20 janas 19-12-2011 19:34
Bu konuda destek sunmak isteyipte,maddi olarak zorluk yaşadığından yapamamanın onurlu üzüntüsü içinde olan değerli büyüklerim, yardım etme talebinizi özelden bana yazınız,sizin isminizle sorgusuz sualsiz katkı hesaba yatırılacaktır. Kimse de bu durumu bilmeyecektir. Ben henüz boynumun borcu katkımı sunmadım.Bana gelecek talebe göre kendi katkımı da sunacağım.
Takipteyim.
---------------------------------------------------------------------
Sn.Ali Nas, cömertliğiniz için teşekkür ederiz, siz onur yürüyüşü ve TEMAD mitinginde de maddi durumu katılmaya elverişli olmayan arkadaşlar için katkıda bulundunuz, bu davranışınız her türlü takdirin üzerindedir. Bu destek birliğimizin ve kararlılığımızın kanıtı olacaktır, arzu eden her arkadaşımız 10-20 TL.katkıda bulunabilir, siz desteğinizi buna göre değerlendirin lütfen. İyi günler dilerim.
Alıntı
#19 Murathan SİPAHİOĞLU 19-12-2011 18:00
İŞLEM TAMAM

Bugün son teknoloji (görüntülü havale sistemi) aracılığıyla ve kolaylıkla görevimi yerine getirmenin keyif ve rahatlığını yaşadım.

Sayın meslektaşımıza desteklerimiz sürmeli ve hep yanında olmalıyız.

İsmail Turan’lar çok değil. Bu fırsat kaçmaz.

Çok zor değil, üç-beş dakikada, karınca kararınca olsa da…

Hepimiz için İsmail Turan olmanın tam zamanı…
Alıntı
#18 kavurgali 19-12-2011 15:40
Ben de tuz tanesi kadar da olsa katkıda bulunmanın huzurunu yaşıyorum. (PTT Denizli Mrk.Ş.ne gönderdim) Saygılarımla.

Üzeyir Yüzbaşıoğlu
Alıntı
#17 BURHAN 19-12-2011 15:04
Çorbaya az da olsa tuz kattım. Mühim olan bunu çok sayıda arkadaşın gerçekleştirip birlik olabilmemiz diye düşünüyorum. Bu maksatla ben etrafımdaki assubay arkadaşları konuyla ilgili olarak bilgilendirmeye çalıştım. Sn.İsmanil TURAN ağabeyimize çabaları ve emekleri için binlerce kez teşekkürler. Mesele davayı kazanıp, kazanmamak değil , birilerinin bizim camia için birşeyler yapması çok büyük önem arzediyor.
Alıntı
#16 Mustafa Savaş EVRAN 19-12-2011 14:44
Çorbamıza tuz katmak konusunda gereken yapılmıştır.Sonuçta çorbayı hepimiz elde edeceğiz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ