Pilotların fedakârlığı karşılık bulmalı (Milliyet / Tunca Bengin.10.09.2016)
Hava Kuvvetleri uçuş okullarında uzun yıllar komutanlık ve öğretmenlik yapan emekli bir generalin önerisi ise şu:

 "" Mesela ben 40 yıl uçtum ama 24 yıllık pilot olarak devamlı uçuş tazminatı aldım; eğer ki bunu düzenlerlerse ve uçuş tazminatları emekliliğe de yansıtılırsa burası hava yolları kadar olmasa bile ona yakın bir cazibe olur.
Bunun yanında o pilotlara lojmanını verip, yılda bir kere de askeri kamplar için tarih önceliği tanırlarsa koşarak gelirler.""


                                                                     ***   ***   ***   

Neler  yazılır, neler  söylenir, nasıl söylenir bilemedim bu habere ?

Hava kuvvetlerinin sadece pilotlardan ibaret olduğunu düşünen tipik general zihniyeti.

Aslında siyasilere  inceden mesajda veriyor paşa,

Diyor ki ;  "Ben kırk yıl uçtum ama 24 yıllık pilot olarak uçuş tazminatı aldım ve bu uçuş tazminatı emeklilikte kesiliyor, kalıyoruz sadece 6 çeşit tazminatın eline.
Verin ölene kadar uçuş tazminatını , bir daha yapın pilotlara okkalı bir zam + lojman + her yıl kamp olsun bitsin...

Hiç şüphem yok ki ; siyasiler mesajı en kısa zamanda alırlar ve gereği yerine getirilir. yeter ki siz kendinize isteyin ,

Emin olun , Assubaylar için ; "onlara verirsek başkaları da ister" diyenler hiçbir şey demezler pilotlara verirken başkaları da ister diye, yeter ki pilotlarımız geri dönsün.

Bir pilotun hava kuvvetlerine (devlete) maliyeti kaç lira , kaç yıl eğitim veriliyor tam yetişmiş bir pilota ?,

Peki ; bu pilotun  "mecburi hizmeti" kaç yıl ?

Kim düşürdü mecburi hizmeti 10 yıla ? , 

7-8 yıl eğitim verdiğiniz bir pilota onuncu yılda "gidebilirsin, özelde 25-30 bin lira maaş seni bekliyor" demek değil midir bu ?

Önce kurumdan ayrılmaları için teşvik ediyorsun , 10 yılda gönderiyorsun ,sonra geri dönmeleri için, özeldeki maaşa yakın maaş talep ediyorsun,

Ya ; Uçak bakım Assubayının devlete maliyeti ne kadar ?

Soruyu başka türlü sorayım,

Bir pilot , bir uçak bakım Assubayının  kaç katına devlete mal oluyor ?

İkisinin de mecburi hizmeti ne kadar ? (siz anladınız ne dediğimi yetkililer)

Başka soru ;  

Bu uçakların periyodik bakımını,arızasını, ikmalini, uçuş öncesi,uçuş sonrası, uçuşlar arası  bakımını ,mühimmat yüklemesini,temizliğini  vs. kimler yapıyor ?

Kimler ne şartlarda çalışıyor ?

Bir sorti uçuş için kaç ihtisastan,kaç uzman personel , kaç saat çalışıyor?

Bu işi pilotlar yapmadığına göre , sahi kimler yapıyor sizce ?

Yanlış anlaşılmasın Merakımdan sordum ,

Hani ;  " Biz bir aileyiz ya... " 
Mehmet ÖZTÜRK  

Ögeyi Oylayın
(193 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Ahmet CAN 13-09-2016 09:51
Devletimizde akıl yok!Tabii ki devlet denilen şey bir kavram,insanların kendilerini idare etmeleri için keşfettikleri bir aygıt.Yani devlet, "sen,ben." Şunu demek istiyorum;yetiştirilmesi çok maliyetli bir elemanın,10 sene olarak belirlediğin,hiçbir kıstasa uymayacak 10 yıllık mecburi hizmetini tamamlayınca,kendini yetiştirip,koluna altın bileziği takan toplumuna ihanet edip kaçıyorsa,yapılacak iş çok basit.Yasa ve mevzuat değiştirmek.Emeklilik süresini doldurmadan gidenlerin pilot lisanslarını,yurt içi-yurt dışı her yerde iptal etmek.Sonra da;"hayırlı yolculuklar." Görsünler bakalım;var mıymış öyle"arabadan ham bostanı alıp gitmek?"
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 11-09-2016 01:14
Sivil sektörde daha iyi iş imkanı buluyor diye istifalardan sonra hainlerin darbe girişimine katılıp ordudan atılan pilot açığını kapatmak için pilotlara yeni imtiyazlar tanımak için düzenlemeler yapılıyor. Yapılmasın mı? Elbette yapılsın, ancak o ocağın teknisyenini,yer hizmetlerindeki ,radardaki,kuledeki ikmaldeki vb. assubayları yok sayarsanız hizmet verimliliğini,moral motivasyonunu ve aidiyet duygusunu sağlayamazsınız.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ