Bu sayfayı yazdır

15 TEMMUZ EYLEMİNİN YÖNÜ VE AMACINI DEĞİŞTİREN ASSUBAYLARA BU EYLEM BASKI UNSURU OLARAK GERİ DÖNMEMELİDİR

 

 

 Bundan sonra TSK da DEVRİM veya DARBE  adı altında "EYLEM" yapmayı DÜŞÜNECEK olan SUBAYLARIN İŞLERİ HİÇ TE KOLAY OLMAYACAKTIR.

ÇÜNKÜ bu KARARI ALMIŞ OLANLARIN BU UYGULAMALARININ BAŞARILI OLMASI İÇİN " KESİNLİKLE " Assubayların ONAY ve DESTEKLERİNİ aldıklarından EMİN olmaları GEREKECEKTİR.

Bunun EN DOĞRU CEVABI 15 TEMMUZ KALKIŞMA EYLEMİNDE " NET " olarak GÖRÜLMÜŞTÜR.

Bu EYLEMDE Assubayların EYLEME KARŞI YURDUMUZUN DEĞİŞİK BİRLİKLERİNDE  GÖSTERDİKLERİ "ŞANLI ve KAHRAMANCA" direnişler olmasaydı bu gün belki de ÇOK FARKLI bir TÜRKİYEDE YAŞIYOR olacaktık.

Assubayların bu EYLEMDE gösterdikleri DAVRANIŞLAR aslında ÜLKEMİZ ve MİLLETİMİZ için ÇOK HAYIRLI olmuştur. Lakin bu DAVRANIŞLAR TSK da  nasıl  DEĞERLENDİRİLECEKTİR.Merak konusu OLAN BUDUR.

Sizler Genelkurmayın bu konuda ki SESSİZLİĞİNE BAKMAYIN,ALDANMAYIN.

Çünkü GENELKURMAY ve KOMUTA kademeleri ASSUBAYLARIN bu DAVRANIŞLARINI İÇLERİNE SİNDİREMEZLER.

ASSUBAYLARIN EMİR KOMUTA ZİNCİRİNE UYMAMASINI KABUL ETMEYECEKLER,bunun için bugüne kadar TSK da ASSUBAYLARA karşı yapılan ve DİSİPLİN KURALLLARININ ARKASINA SIĞINILARAK yaptıkları AYIRIMCI ve HUKUKSUZ UYGULAMALARINI daha da ARTTIRACAKLARDIR.

 

15 temmuz KALKIŞMA eyleminde HAYATLARINI  içe sayarak ŞEHİT olmuş Assubaylar ÜLKENİN REJİMİNİ,YÖNETİM KADROLARINI KURTARMIŞ olmalarına rağmen acaba TSK da DİSİPLİNİ temin adına yapılacak UYGULAMALARLA ,

Assubayları daha da KARA GÜNLER bekliyor olabilir mi ?

Askeri yasalara göre " ÜSTLERİN VERDİĞİ EMİRLERİ ASTLAR, FİKİR DAHİ BELİRTMEDEN DERHAL YERİNE GETİRİRLER " hükümleri amir olduğundan;

15 TEMMUZ KALKIŞMA EYLEMİNDE

"KOMUTAYI BEN ALDIM, BUNDAN SONRA BENİM EMİRLERİME RİAYET EDECEK VE UYGULAYACAKSIN "diye ŞEHİT Assubay Ömer HALİSDEMİR 'E " EMİR" verenle,

ŞEHİDİMİZE daha önceden " BİRLİK ve BİRLİĞİN NAMUSU SANA EMANETTİR,KİM OLURSA OLSUN SAKIN TESLİM ETME ;

diye  telefonla bildiren BİRLİK KOMUTANI TÜMGENERALİN Mİ ;

YOKSA KARŞISINDA OLAN TUĞGENERERALİN EMRİNİ Mİ uygulayacaktı.

İşte te bu noktada ŞEHİDİMİZ Ömer HALİSDEMİR kendi iradesine göre ÜLKENİN geleceğini düşünerek İNSİYATİFİNİ kullanmış ve hain tuğgenerali ALNINDAN vurarak ÜLKEYİ bir KAOS ortamına SÜRÜKLEYECEK olan KALKIŞMANIN YÖNÜNÜ ve AMACINI değiştirmiştir.

Bu NOKTA DA SİVİL iradeye başta

Sn C.Başkanı

Başbakan

Bakanlar kuruluna

ÇOK ÖNEMLİ bir GÖREV DÜŞMEKTEDİR.

TSK da ÜLKE menfaatiyle ve GELECEĞİYLE UYUŞMAYAN her türlü YASA ve TALİMATLAR TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ,TSK DA ASTIN ve ÜSTÜN HUKUKUNA GERÇEK ANLAMDA HİZMET EDEN YASA VE TALİMATLAR ÇIKARILMALI,GÜNÜMÜZ İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEYEN VE KİŞİ HÜRRİYETİNİ BAĞLAYICI KARARLAR KİŞİLERİN TAKDİRİNE BIRAKILMAMALIDIR.

15 TEMMUZ KALKIŞMA EYLEMİNİN GERÇEKLEŞMESİNİ ENGELLEYEREK T.C.DEVLETİNE BÜYÜK GÖREVLER YAPMIŞ OLAN ASSUBAYLAR BU YAPTIKLARI GÖREV YÜZÜNDEN DAHA BÜYÜK BASKILARA MARUZ BIRAKILMAMALIDIRLAR.

Assubaylara YILLARDIR TSK da YAPILAN AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR ZATEN DAYANILAMAYACAK NOKTAYA GELMİŞ İKEN,BİRDE VATANI KIURTARMA UĞRUNA YAPILAN FEDAKARLIKLARI İÇİN DEĞİŞİK İSİM,AMAÇLAR İÇİN ÇIKARILMIŞ ve ÇIKARILACAK YASALALARLA DAHA FAZLA MAĞDUR OLMALARI TBMM CE MUHAKKAK ÖNLENMELİDİR.

ASSUBAYLARIN BUGÜNE KADAR VERİLMEYEN HAKLARI VERİLMELİ VE MAĞDURİYETLERİ SONLANDIRILMALIDIR.


Ögeyi Oylayın
(12 oy)
ahmet ÇAM

Son ekleyen ahmet ÇAM