Bu sayfayı yazdır

DEMOKRASİ KAHRAMANI GURURUMUZ ASB.ÖMER HALİS DEMİR

BU KAHRAMANI TÜM TÜRKİYE TANIMALI, BİLMELİDİR.

KAHRAMAN KİM Mİ ? TSK DA KAHRAMAN ASSUBAYLARIN HAKKI VERİLİYOR MU ?

Tabi ki 15 TEMMUZ KALKIŞMA eyleminde ;

T.C. Devletinin REJİMİNİN değiştirileceği,

C. Başkanı,

Başbakan,

Genelkurmay Başkanı,

Kuvvet komutanlarının  MAKAMLARINDAN alınacağı,

belki de YAŞAMLARININ DA SON bulacağı,

Türkiye'nin KAOS ortamına SÜRÜKLENECEĞİ bir anda ORTAYA çıkan ve hayatı pahasına KAHRAMANCA DİRENİŞ gösteren ;

Ömer Halis DEMİR.

ŞEHİDİMİZ bu DİRENİŞİNİ  TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN bilinen EMİR- komuta Zincirine RAĞMEN yapmış ve "ARTIK KOMUTAN BENİM,BENİM EMİRLERİMİ UYGULAYACAKSIN " diyen  hain GENERALİ ALNINDAN vurarak öldürmüş ve hain generalin yanında bulunan diğer hainlerce  30 kurşunla vurularak ŞEHİT edilmiştir.

TSK da YASALAR verilen EMİRLER uygulanır. Ast Üstün verdiği EMRİ DÜŞÜNMEDEN,İTİRAZ etmeden yerine GETİRİR der.

Sonrada YERİNE getirilen EMİRDEN DOĞACAK AKSAKLIKLARDA uygulamalarda EMRi VERENDEN DEĞİL,EMRİ YERİNE GETİRENDEN SORULUR.

Bu arada KANUNSUZ bir EMİR verilirse , "YAZILI " EMİR " isteme ŞEKLİ TSK DA HİÇ görülmemiş ve uygulanmamıştır.

15 temmuz KALKIŞMA eyleminde görülen ve TSK da BU EMİRLERE benzer  MADDELERİN UYGULANABİLİRLİĞİ YASA KOYUCULAR tarafından ÇOK İYİ ARAŞTIRILIP,DEĞERLENDİRİLMELİDİR.

ŞEHİT Ömer HALİS DEMİR ,TÜMGENERAL SAKALLI nın  verdiği " ORANIN NAMUSU SANA AİTTİR,NE OLURSA OLSUN MAKAMI TESLİM ETME emri ile,

KOMUTAYI BEN ALDIM,BUNDAN SONRA BENİM EMİRLERİME RİAYET EDECEK VE UYGULAYACAKSIN diyen hain Tuğgeneralden " YAZILI " emir isteyebilir miydi ?

Bunun UYGULAMASI MÜMKÜN MÜDÜR?

İşte TSK da bugünün ŞARTLARINA UYMAYAN ve CEVAP veremeyen bu tür ANLAMSIZ YASA ve TALİMAT maddeleri TEK TEK araştırılarak  KALDIRILMALIDIR.

TSK da ASTIN ve ÜSTÜN HUKUKUNA RİAYET YASAL ŞARTLARA bağlanmalı, KİŞİLERİN İKİ DUDAĞI arasında olacak ve İSTENİLEN YERE ÇEKİLEBİLECEK ELASTİKİ İFADELERDEN TSK KURTARILMALIDIR.

TSK nın AYAKTA KALMASI ve İŞLERİN YÜRÜMESİ İÇİN "DİSİPLİN " ŞARTTIR. Buna KİMSE İTİRAZ ETMEZ, ETMEMELİDİR.

Ancak DİSİPLİN sadece ASTLARA KARŞI DEĞİL,DİSİPLİNSİZLİĞİ BOZAN,TSK DA  PERSONEL ARASINDA İKİLİK YARATAN, KİŞİSEL ÇIKARLARINI DÜŞÜNEN ÜSTLERİNDE DİSİPLİN ŞARTLARINA UYMASI KESİNLİKLE SAĞLANMALI VE TAKİP EDİLMELİDİR.

DİSİPLİN KURALLARININ ve YASALARIN ARKASINA sığınılarak YAPILAN DİSİPLİNSİZCE DAVRANIŞLARLA DİSİPLİNİN SAĞLANAMAYACAĞI,AKSİNE KİŞİLERİN KAPRİSLERİYLE YAPILAN BU TÜR UYGULAMALARIN DİSİPLİNSİZLİĞİ VE PERSONEL ARASINDA Kİ MÜNASEBETLERİ BOZACAĞI VE GÜVENSİZLİĞİNE YOL AÇACAĞI GÖZ ARDI EDİLMEMELİDİR.

15 TEMMUZ KALKIŞMA eyleminde ŞEHİT ÖMER HALİS DEMİR " BEN KOMUTAYI ELE ALDIM ,ARTIK BENİM EMİRLERİMİ UYGULAYACAKSIN diyen hain GENERALİN verdiği  yasal olmayan EMRİNİ ;

TSK nın EMİR DEMİRİ KESER, EMİR VERİLDİĞİNDE UYGULANIR şeklinde ki  AMİR hükümlerine göre UYGULAMIŞ olsa idi, bugün BAMBAŞKA bir TÜRKİYEDE yaşıyor olacaktık.

Kimin YAŞIYOR,KİMİN ÖLMÜŞ OALACAĞINI da BİLEMEZDİK. 

İRADESİNİ ortaya KOYARAK KAHRAMANCA DİRENİŞİYLE  EYLEMİN YÖNÜNÜ ve ŞEKLİNİ değiştiren ŞEHİDİMİZ Ömer Halis DEMİRE RAHMET, geride kalanlara da SABIRLAR diliyorum.

TSK da artık günümüz İHTİYAÇLARINA CEVAP VERMEYEN ve YAKIN tarihte çıkarılan DİSİPLİN YASASININ tekrar GÖZDEN GEÇİRİLEREK GÜNECELLENMESİ ve İHTŞİYAÇLARA  CEVAP VERECEK HALE GETİRİLMESİ İLE, yıllardır assubaylara karşı Tsk da yürütülen haksızlık ve hukuksuzlukların sonlandırılmasını, Genkur Bşk.ları tarafından KASTEN VERİLMEYEN ASSUBAY HAKLARININ VAKİT GEÇİRİLMEDEN VERİLMESİNİ,

ASSUBAY CAMİASI OLARAK başta sn C. Başkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanından bir " VEFA " BORCU OLARAK bekliyoruz.

 

   
Ögeyi Oylayın
(0 oy)
ahmet ÇAM

Son ekleyen ahmet ÇAM