SİSTEM, SUBAYA İMTİYAZ VE AYRICALIK ÜZERİNE KURULMUŞTUR

TÜRKİYE'DE ÖYLE BİR SİSTEM KURULMUŞ Kİ, BU SİSTEM ÇALIŞSA DA ,ÇALIŞMASA DA KAZANAN TARAF DAİMA SUBAYLAR OLMAKTADIR .

1960 İHTİLALİNDEN TUTUN GÜNÜMÜZE KADAR GELDİĞİMİZDE ASKERLERİN KENDİLERİNE GÖRE BAŞARILI OLMUŞ HER DARBE SONUNDA SUBAYLARA HEP YENİ HAKLAR VE TAVİZLER VERİLMİŞTİR.

BUGÜN 15 TEMMUZ KALKIŞMA EYLEMİNDE  SUBAYLAR "BAŞARISIZ " OLMALARINA RAĞMEN  YAPILAN İKİNCİ ASKERİ ŞÛRA TOPLANTISINDA YİNE SUBAYLAR ÖDÜLLENDİRİLMİŞTİR.

EYLEMİ SANKİ ALBAYLAR "ENGELLEMİŞ " GİBİ TSK'DAN ATILAN GENERALLERİN YERİNE  1986'DAN TUTUN UYGUN GÖRDÜKLERİ SENELERDE MEZUN OLAN ALBAYLAR SEÇİLEREK " SUBAYLAR"  YİNE  ÖDÜLLENDİRİLMİŞ, KENDİLERİNE GENERALLİK YOLU AÇILMIŞ  "PAŞALIK " PAYESİ VERİLMİŞTİR.  

GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DARBE GİRİŞİMLERİNDE " SUBAYLAR  BAŞARILI DA, BAŞARISIZ  DA OLSALAR " ÖDÜLÜ " ALAN, TAVİZ VERİLEN HEP SUBAYLAR OLMAKTADIR.

KISACASI BU ÜLKEDE NE YAPILIRSA YAPILSIN  HEP " SUBAYLARIN DEĞİRMENİNE " SU TAŞINMIŞ OLMAKTA,KAZANAN TARAF HEP SUBAYLAR OLMAKTADIR. 

15 TEMMUZDA ÜLKENİN REJİMİNİ DEĞİŞTİRECEK, C.BAŞKANI,BAŞBAKAN,GENELKURMAY BAŞKANI,KUVVET KOMUTANLARININ MAKAMLARINDAN BAŞKA,BELKİ HAYATLARINA MAL OLACAK  "KALKIŞMA " EYLEMİNDE ;

ASSUBAYLARIN ŞANLI VE KAHRAMANCA TUTUM VE DAVRANIŞLARI ÜLKEMİZİ BİR KAOS  ORTAMINA SÜRÜKLEMEKTEN KURTARMIŞ OLMASINA RAĞMEN, ASSUBAYLAR VE ASSUBAYLARIN YAPTIKLARI UNUTTURULMAK İSTENMEKTE, ASSUBAYLARIN HAKLARININ VERİLMESİ YÖNÜNDE HÂLÂ YETKİLİLERCE BİR ADIM ATILMAMAKTADIR.

BU DAVRANIŞ ASSUBAYLARA KARŞI BÜYÜK BİR HAKSIZLIK VE AYIRIMDIR.ASSUBAYLARIN TSK'DAN SOĞUTULMASI VE ÖTEKİLEŞTİRİLMESİDİR. 

23 AĞUSTOS'DA YAPILAN ASKERİ ŞÛRA " ALBAYLAR " ŞÛRASI OLARAK DEĞİL, "ASSUBAYLAR " ŞÛRASI OLARAK YAPILMALI VE ASSUBAYLARIN UZUN YILLARDIR VERİLMEYEN HAKLARININ " TESLİM EDİLDİĞİ" BİR ŞÛRA OLMALIYDI.

BUGÜN MAKAM VE HAYATLARINI  15 Temmuz'daki ASSUBAYLARIN ŞANLI VE KAHRAMANCA DİRENİŞLERİNE BORÇLU OLAN BAŞTA ; Sn.C.Başkanı,Başbakan,Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanlarının;

HÂLÂ ASSUBAYLARIN HAKLARININ VERİLMESİ İÇİN BİR ADIM ATMAMIŞ OLMASI,ASSUBAY CAMİASINI ÜZMEKTE,KIRGINLIK YARATMAKTA VE BU MAKAMLARA OLAN İNANÇ VE GÜVENİ YOK ETMEKTEDİR.

BU DAVRANIŞ BİÇİMİ EN BÜYÜK "VEFASIZLIK " ÖRNEĞİDİR.

15 TEMMUZ'DA ÜLKENİN REJİMİNİ DEĞİŞTİRME KALKIŞMASINDA ASSUBAYLARIN EYLEMİN YÖNÜNÜ DEĞİŞTİRECEK FEDAKARCA UYGULAMA İLE  ŞANLI VE KAHRAMANCA DAVRANIŞLARI VATANA ,MİLLETE VE GÖREVE BAĞLI OLDUKLARINI YETERİNCE İSPAT ETMEMİŞ MİDİR Kİ ?

NEDEN ASSUBAYLARIN SABIRLARI SINANMAKTA VE SABIR SINIRLARI HÂLÂ ZORLANMAKTADIR? BU UYGULAMALARIN AMACI NEDİR ?

GENELKURMAY BAŞKANLARI HER DAİM TSK AYIRIMSIZIR - AİLEDİR- PERSONEL ARASINDA AYIRIM YOKTUR- ASSUBAYLAR TSK'NIN AYRILAMAZ ÖNEMLİ UNSURUDUR BEYANLARINI ARTIK" SÖZDE "DEĞİL " ÖZDE " OLARAK GERÇEKLEŞTİRMELİDİR.

GENELKURMAY BAŞKANI SN. HULUSİ AKAR'IN BİZZAT KENDİSİNİN " ASSUBAY HAKLARININ VERİLECEĞİNE DAİR SÖZÜ VARDIR. ASKER OLARAK BU SÖZÜNÜ TUTMASINI  VE SÖZÜNÜN ARKASINDA DURMASINI ASSUBAY CAMİASI OLARAK BEKLEMEKTEYİZ.

GENELKURMAY BAŞKANI SN. AKAR'IN  ANKARA'DA ASSUBAY ORDUEVİNDE VERDİĞİ " SÖZÜNÜN " TEMİNATI OLARAK KENDİSİNİ GÖRMEKTEYİZ.

TSK'DA İYİLEŞTİRME VE TAZMİNATLARIN SADECE SUBAYLARA DEĞİL " AYIRIMSIZ " DİYE İFADE EDİLEN TSK'NIN AYRILAMAZ UNSURU OLAN ASSUBAYLARA DA VERİLDİĞİNİ ASSUBAY CAMİASI OLARAK GÖRMEK İSTİYORUZ.

GENELKURMAY BAŞKANI SN. AKAR'DAN " VERDİĞİ SÖZÜN " DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETTİĞİNİ VE ASSUBAYLARA KARŞI TSK'DA UZUN YILLARA DAYANAN AYIRIM VE ÖTEKİLEŞTİRMELERİ BİTİRMESİNİ ,

ASSUBAYLARIN TSK'DA KOMUTA KADEMELERİNE KARŞI KAYBETMİŞ OLDUĞU GÜVEN İLE KURUMA OLAN AİDİYET DUYGUSUNU TEKRAR KAZANDIRMASINI BEKLİYORUZ. 

TSK'DA BUGÜNKÜ UYGULAMALAR SÜRDÜĞÜ TAKTİRDE BİRLİK VE DİRLİĞİN SAĞLANAMAYACAĞINI,

ASSUBAYLARIN KURUMA OLAN GÜVEN VE AİDİYET DUYGULARINIIN YOK EDİLECEĞİ GENELKURMAY BAŞKANLIĞINCA ÇOK İYİ İRDELENİP, ARAŞTIRILMALI VE SORUNA "ÜLKENİN GELECEĞİ " ADINA MUHAKKAK "ÇÖZÜM "BULUNMALIDIR.


Ögeyi Oylayın
(10 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 MEHMET KAYALI 23-08-2016 22:15
BİZ BİR AİLEYİZ ,
YUTTURMACASI.
AMA NASIL BİR
AİLE????


22 YAŞINDA YENİ MEZUN,BİR MESLEK DENETİMSİZ,
ELİNDE BLOKNOT ORTALARDA DOLANIR.
OLANAKLARI SINIRSIZ KULLANIMLI.
SINIRSIZ HÜKMETME YETKİLİ.
İLERİDE,
DOLU, DOLU TAM 7 TANE TAZMİNATA,
ADAY,
DOĞUŞTAN ÖNLERDE,
YAPMACIK ÜST SINIFLAMALI,
ÜST STATÜLÜ.
ÖMÜR BOYU, LOJMANI,
HAZIR.
ZİMMETTEN SORUMLULUKTAN ARINDIRILMIŞ.
OLANAKLARDAN KAYIRMALI .
FAYDALANMALI,
SERVİSLERDE, ÖNLERDE.
39.000'de
% 55 KULLANIM HAKLI.
SENESİ GELİR. TEALİ ONU BEKLER.
HER TEALİ ÖZEL İSİMLİ, UNVANLI,
RÜTBEYE GÖRE UNVAN,
ÖZEL YETKİLİ.
PUANLAMADAN,
SİCİL NOTUNDAN VARESTE,
HABERSİZ.
İŞİNİN UZMANINI,
HİZMET DENEYİMLİYİ, 35 SENE HİZMET DENEYİMLİYİ,
HİZMETE,
YÖNLENDİRMEYE, YETKİLİ,
EŞİT SÜRELİ EĞİTİMLİNİN,
KAST SİSTEMİ BENZERİNDE,
KONUYU BİLMESE DE AMİRDİR.
EMREDER.
HİZMETE YÖNLENDİRDİĞİNİ ZANNEDER.
KENDİ YER SALKIMI,
KARŞISINDAKİNE,
VERİR TALKIMI.
İMTİYAZLI MI?
İMTİYAZLI...


55 YAŞINDAKİ,
EŞİT SÜRELİ EĞİTİMLİ.
YA DA LİSANSLI,
ÜST LİSANLI OLSA DA.
KULLANIMDA YER BULUNAMAZ,
LİYAKAT'INA,.
KENDİNE.
BİLİNÇ, EĞİTİMLİ HİZMETİ ALINIR.
KARŞILIĞI VERİLMEZ.
HAK ARARSA,
YANIT HADİ ORADAN ÇAVUŞ.
BİLEREK GİRDİN.
GİRİŞTE, DÜŞÜN ORTAMINDA, ERDEMSİZDİN...
KIPIRDAMA,
6413 VADIR.

TAZMİNATSIZ.

DEVLETİN TRİLYONLUK ZİMMETİNİ TAŞIMAKTAN,
OMUZU DÜŞÜK.
SORUMLULUĞUN,
HER TÜRLÜSÜNÜN,
ÖNÜ AÇIK.
YENİ MEZUN ÇAVUŞ,
35 SENE HİZMET DENEYİMLİ,
YİNE ÇAVUŞ...

TEALİ YOK.

UNVAN YOK.

GEL ÇAVUŞ,

GİT ÇAVUŞ.

VE HEYYY Ç A V U Ş…

20 YAŞINDAKİ İLE 55'LİĞİN,
YETKİSİZLİKLERİ EŞİT.
FARKSIZ.

AMA SORUMLULUK,
TAM.

LOJMANLARDA, KULLANIM HAKKI.
SOSYAL TESİSLERDE,
100.000'E % 40
AYNAYA BAK KENDİNİ GÖR .
İKİ AYNA VAR ORTADA.
BİRİ KONKAV.
BİRİ KONVEKS.
EŞİT
KULLANIM, ORTAMINDA.
O TAMI YAŞAMIŞ.
83'LÜK BİR 1965 LİSANSLI İHTİYARIN.
1965 LİSANSLININ,
YAŞADIKLARININ SONUÇLAR.
BAKIŞ ZAVİYESİ.
GERÇEKLERİ SİZ DE ARAYIN.
BULURSUNUZ.
BİZ BİR AİLEYİZ.
AMA NASIL AİLE????????.
"Taraflı- tazminat kayırmalı..."
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 23-08-2016 21:06
Yazmaktan,anlatmaktan bıktık;sağır sultan duydu yüreği ve vicdanı mühürlü olanlara duyuramadık. Talebimiz başkalarına altın tepside sunulduğu gibi ayrıcalık ve imtiyaz değil sadece eşitlik istiyoruz. Aynı sıvasız hanelerin çocukları subay ve assubay olunca kaderleri alt üst olmamalıdır. Kimse haksızlıkları saygı duyduğumuz hiyerarşi ile kamufle etmeye çalışmasın; Genelkurmay başkanımızın Etiler ordu evinde ve sitemizde yapılan mail kampanyasında verdikleri sözleri tutmaların bekliyoruz. ADALET OLMAYAN YERDE HİÇBİR ŞEY OLMAZ...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ