hukuk

Sayın arkadaşlarım, haklarımızı almak için yetkili kurumlara yaptığımız başvurulara hep oyalayıcı cevaplar verildi ve bugüne kadar hiçbir hakkımızı alamadık.

Var olan kanunlara göre de verilmeyen haklarımızın bir kısmı için başlattığım hukuki süreçte sona yaklaştığımızı daha önce bu sitede yayınladığım makalede duyurmuştum.

İlk raporunda olumsuz görüş bildirerek aleyhimde rapor veren bilirkişiden, rapora yaptığım itirazlarımın dikkate alınarak aynı bilirkişi tarafından yeniden rapor alınması ve duruşmanın 8 Aralık 2011 tarihine ertelenmesine 7 Temmuz 2011 tarihindeki duruşmada karar verilmişti.

Sayın arkadaşlarım, aynı bilirkişi maalesef ilk rapora yaptığım itirazlarımda ileri sürdüğüm kanuni delillerimi hiç dikkate almadan ve davamla ilgisi olmayan yorumlarda bulunarak ikinci raporunda da olumsuz rapor vermiştir. Bu ikinci rapora da gerekçeleri ile birlikte itirazda bulundum. Her iki raporun olumsuz olmasına rağmen yürürlükte olan kanunlara göre haklı olduğumdan davayı kazanacağıma olan inancım daha da artmıştır.

Binlerce arkadaşımın helal olan rızklarını arttırmak amacıyla davayı kazanmak için, çok yüksek puan almak amacıyla üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenci gibi, Dünya şampiyonluğu finaline hazırlanan milli futbol takımı gibi, zafer kazanmak için savaşa hazırlanan bir ordu gibi tüm hususları dikkate alarak 8 Aralık tarihindeki duruşmaya hazırlanıyorum.

Pozitif enerjileriyle ve dualarıyla yanımda olduklarına inandığım arkadaşlarımdan dualarının devamını diliyorum.

Allah ve hakimler, doğrunun ve haklının yardımcısıdır.

Ögeyi Oylayın
(49 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#17 Meftun TENİKECİ 08-12-2011 18:57
8 Aralık tarihinde görülen davanın red edildiğini hayretle öğrendim! Hukuk mücadelenize yılmadan devam edeceğinizi,temyizi olmadığı için davayı AİHM ya da kanun çıkarsa Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacağınızı biliyor ve bu süreçte de yanınızda ve emrinizde olduğumuzu bildirmek istiyorum.Saygılarımla...
Alıntı
#16 Mehmet 05-12-2011 16:56
Doğrusu bu bilir kişiyi çok merak ettim. Bu bilir kişi E/Muv.Subay falan mı yoksa babası vs.E.Subay mı? Hayır bu kadar cebelleşmesini anlayabilmiş değilim de ondan merak ettim.İsmail Abi''İlk rapora gerekçeleriyle itiraz ettim ve ikinci raporda da aynı kişi tarafından konuyla alakalı olmayan yorumlarla yine olumsuz görüş bildirilmiş''diyor. Haklılığımızı anlatmak için ne yapalım? Biz de Sakarya Çarşısını Tekel işçileri gibi çadır kurup medyanın ilgisini mi çekelim? Bu bilir kişinin derdi ne acaba?
Alıntı
#15 MEHMET ALİ KILINÇ 05-12-2011 13:07
TEMAD'ın çiçeği burnunda sayın yöneticileri.
Bu günlerde zorluklarla da olsa derneği eski yönetimden teslim alma ve iyi niyetle, özveriyle camia için önceden yapılmayan ne varsa yapma telaşıyla, oradan oraya koşuşturma telaşı içinde olduğunuzu tahmin ediyor, internet ortamına yansıdığı kadarıyla da izliyoruz. Bir önceki yönetimin camiamızın haklarının peşine düşmek konusunda," dosya aldık dosya verdikten" öte gitmeyen ortada sıçan oyunun bir parçası haline geldiğinden hep şikayetçi olduk. Sitemizde meslektaşımız İsmail TURAN'ın yazdığı "HUKUK MÜCADELEMİZ" başlıklı yazıyı okudum. Okumadıysanız sizler de okuyun. Şayet camiamızın haklarına sahip çıkma konusunda eski yönetimden farklı bir şeyler yapma niyetindeyseniz ki ben öyle olduğunuza yürekten inanıyorum; "Hakkımızı aramak için açtığım davanın 8 Aralık 2011 tarihindeki duruşmasına olimpiyata hazırlanan sporcu gibi hazırlanıyorum" diyen ak saçlı meslektaşımız Sayın İsmail TURAN'a kurumsal olarak sahip çıkınız, Ankara'da yalnız bırakmayınız...
Alıntı
#14 Orhan ORHUN 04-12-2011 22:24
Sayın:TURAN
26 Kasım’da kaleme aldığınız yazınızı iş yoğunluğum sebebiyle 4 Aralık’ta okuyabildim. “1869” okunma sayısına “13” yorum yapıldığını gördüğümde; aklıma eski siyasilerden Osman BÖLÜKBAŞI’nın “alkışlar bol ama sandıklar boş” sözü ile Timur’la Hoca arasında geçen fil hikayesi geldi.
Karşılıksız “ BİNLERCE ARKADAŞINIZIN HELAL OLAN RIZIKLARINI ARTIRMAK İÇİN VERDİĞİNİZ MÜCADELENİZ” dilerim 8 Aralık’ta zafere ulaşır.
Engin tevazunuz, yaşınıza karşın bitmez mücadele azminiz ve örnek vasıflarınıza karşın sizlere layık olmayan bizleri bağışlamanız dileğiyle ellerinizden öperim.
Alıntı
#13 Mithat Türetken 04-12-2011 16:38
Sn. Turan kardeşimizin çalışmalarını adım adım takip ediyoruz. Madden ve manen ne gerekiyorsa her türlü desteği vermeyi taahhüt ediyor, dualarımızla desteklerimizi sürdüyoruz. Duruşma günü Ankara'daki arkadaşlarımızın katkılarını ve desteklerini bekliyoruz.
Alıntı
#12 Osman Ada 04-12-2011 01:29
TEMAD'ın mevcut tüzüğünde üye haklarının korunması dava açılması yok mu? Bu davayı bir cesur yürek açmış site yönetimi destek oluyor. TEMAD, desteği tüzüğe bağlarsa bunun mazereti olamaz! Site yönetimi TEMAD yönetiminin bu desteği vereceğini bildirmişti, inşallah yanılmayız. Sn.Turan hukuksuz birşey yapmıyor aksine hukuka olan inancı ile dava açıyor, ben her türlü desteğim ile yanındayım.
Alıntı
#11 Elbirce 04-12-2011 01:09
Değerli Büyüğüm;
Haksızlık sürüp de bu dava kaybedilse bile, siz, çabalarınız ve bitmek bilmez enerjinizle, çoğumuzun gönlünde çoktandır bir taht sahibisiniz.
Yapılabilecek katkı varsa, emrinizdeyiz. Saygılar ve başarı dileklerimle...
Alıntı
#10 Erdal Günşer 02-12-2011 13:07
Sayın Turan, İnşallah başlattığınız hukuk mücadeesinde başarılı olursunuz. Yazınız şu ana kadar 1440 kişi tarafından okunmuş. Yazınıza yorum yapmak bu 1440 kişinin görevi olmalıydı. Gelen yorum sayısı yani iyi dilek ve temenni sayısı dokuz.
Ben daha ne diyeyim ki...
Alıntı
#9 HÜSEYİN 02-12-2011 10:02
TEMAD Bizi temsil ediyorsa bu dava'ya müdahil olur.Tüzük müzük hikaye yok, efendim olacaklarmış da tüzük müsaade etmiyormuş...
Alıntı
#8 Adilhan Şanlı 30-11-2011 16:12
Degerli Agabeyim;
Dün oldugu gibi bu gün de yarın da hep yanınızdayım maddi-manevi olarak.Eger her hukuk kuralının bir mantıgı varsa bizim haklılıgımız da er geç tescillenecektir hukukça.Hâlâ hukukun bu ülkede geçerli olduguna inanmak istiyoruz onbinlerce Assubay arkadaş.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ