ASKERİ MAHKEMELER KALDIRILIYOR ..

Hukuk fakültesi sınavını kazanan subaya 5 yıl maaşlı izin veren Genelkurmay kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirmek isteyen assubaylar için binbir engel koymuş onların tek kazanımı olan üst derecenin iptali için zamanın amiral kökenli Cumhurbaşkanı’na  “Assubayın emsali subaydır fakülte ve yüksek okul bitirenler bir üst derece verilirse aynı öğrenimi gören subayı geçer, bu da Anayasa’nın eşitlik ilkesine aykırı olur” gerekçesi ile mahkeme yanıltılmış, buna rağmen kesin sonuç alınamayınca devreye AYİM girerek “Assubayın emsali subay değil Gn.İd.Hzl. (Büro memuru) sınıfındaki devlet memurudur kararı ile hukuk guguk edilerek adalet ve vicdan katledilmiştir.

 

Sürekli olarak amir emrindeki mahkemeler tarafsız karar veremez. Bu mahkemelerde hakim olmayan subay üyeler vardır, kaldı ki hakimin,hekimin,öğretmenin rütbesi olmamalı tezimizi sürekli yeniledik, ancak konunun muhataplarının amacı üzüm yemek değil bağcı dövmekti,bu nedenle önerilerimiz dikkate alınmadı. 

 

Milletin gözbebeği ordumuzda bu adaletsizlikler aidiyet duygularını zedeleyerek ordumuzun itibar kaybına neden oldu ve bugünlere geldik.

 

Demokrasimize katleden TSK içine yuvalanmış asker görünümlü hainlerin darbe gişiriminden sonra  olağanüstü hal ilan edildi bir seri tedbirler alınıyor. Basında yer alan haberlere göre bunlardan biri de ; Meclis'teki 4 siyasi parti dar kapsamlı bir anayasa değişikliği için masaya oturacak. FETÖ'nün önünü açan yargı maddeleri değişecek. Askeri mahkemeler kapatılacak, başkanlık gündeme gelmeyecek...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli'yle önceki gün sarayda gerçekleştirdiği zirveden siyasi partilerin dar kapsamlı bir anayasa değişikliği için masaya oturması kararı çıktı. Bu çalışmada, “Yetmez ama evet” denilerek iktidar tarafından desteklenen 12 Eylül 2010 referandumunda yargı alanında yapılan değişikler de ele alınacak.

ADALET YAŞAMIN SİGORTASIDIR ADALET OLMAYAN YERDE HİÇBİR ŞEY OLMAZ.  Disiplin mahkemeleri dışında askeri mahkemelerin,AYİM ve Askeri Yargıtay’ın kapatılması hukukun üstünlüğünün sağlanmasına büyük katkılar sağlayacaktır.

Huzur ve adalet dolu günler dilerim.

 

Ögeyi Oylayın
(16 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 MEHMET KAYALI 29-07-2016 03:36
ÇOK GEÇ BİLE KALINDI.
İŞLEVLERİNDE ÜLKENİN KAZANIMI NEDİR?.
ÇAĞDAŞ OLMAYAN BASKI ARACI....
SİNDİRME NİTELİKLİ.
HİYERARŞİ BAĞIMLI.
RÜTBELİ
HAKİMLER- SAVCILAR.
CÜBBENİN RÜTBEYİ ÖRTÜP, ÖRTMEDİĞİ TARTIŞMALI.
KARARLARI,
İNSAN HAKLARI,
VE İDEAL HUKUKLA ÖRTÜŞÜYOR MU?
ASKERİ YAPTIRIMLARDA.
HELE BİR 6413 VAR.
HUKUKLA TABAN TABANA ZIT.
CEZA SONUÇLARININ ÖĞRETİLMEMİŞLERE,
BİLMEYENLERE
AMİR..İNİSİYATİFİNİ KARİNE ALAN
YAPTIRIM YETKİSİ VERİLMİŞ
ÜÇ KİŞİLİK KOMİSYONLU.
YAPTIRIMLARIN TOPLANIP.
KARİNE YAPILAN
(18+1). LER.
DİSİPLİN BAHANELİ, GEREKÇELİ,
AMMA.
DİSİPLİN MAHKEMELERİNDE OLMAYAN İHRAÇ YETKİLİ.
İDARİ KURUM YAPTIRIM YETKİLİ.
MÜKERRER YAPTIRIM, BENZERİNDE.
NATO ÜLKELERİNDE HAZARDA OLMAYAN,
YAPTIRIMLAR.
GERÇEKLE VE İNSAN HAKLARI
VE
İDEAL,
HUKUKLA ÖRTÜŞMEYEN.
SADECE BİR KURUM İÇİNDE.
KURUMSAL......
CEZA YASALARINDA SUÇ KAPSAMINA GİRMEYEN.
İNİSİYATİFİ KURUMSAL, KABAHATLERE, UYGULANAN
YAPTIRIM KURALLARI.
DEMOKRATİK BİR ÜLKEYE UYGUN DÜŞMEYEN.
UYGULAMA SONUÇLARININ,
İSTATİSTİĞİ YAPILDIĞINDA.
KİMLERE DAHA AĞIRLIKLI UYGULANDIĞI ,
ŞAŞIRTICI SONUÇLARI OLAN.
YAPTIRIMLAR.
VE ORTADAKİ, SIZLANAN,
MAĞDURLAR.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 27-07-2016 12:23
Askeri yargı konusunda genel kanı; "Subaya adaletin şefkatlı kolları assubaylara cezaevinin yolları" denildiğini biliyoruz. Çünkü aradığımız adaleti hiçbir zaman bulmadık. Askeri mahkemelerin AYİM ve de Askeri yargıtayın kararlarını incelediğinizde aynı konuda farklı kararlar göreceksiniz. Ben sırf bu yüzden yasanın açık hükmüne rağmen MALULİYET TAZMİNATINI ÖDEMEYEN OYAK'I DAVA ETMEDİM.Bundan sonra askeri yargı ile işim olmamasına rağmen hukukun üstünlüğüne saygımdan bu kararı ayakta alkışlıyorum. ADALET HERKES İÇİNDİR,ADALET OLMAYAN YERDE HİÇBİR ŞEY OLMAZ.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Assubaylar günü kutlu olsun. Huzurun adaletin hakim olacağı nice kutlamalar diliyoruz. http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3408-assubaylar-gunu-ku tlu-olsun
Pazar, 17 Ekim 2021
Ersen Gürpınar
Bugün KRT televizyonu haber proğramında haklarımızla ilgili aşağıdaki mesajım yayınlandı haklarımızı verilen sözleri heryerde hatırlatmakta yarar var özellikle de Cumhurbaşkanı dahil tüm yazar,toplumun saygı duyduğu kanaat önderleri ve ilgililerin takip edip paylaşım yaptığı Twitter bunun için bir fırsattır. Bilgilerinize [B] "Bir emirle ölüme gönderilen k...
Çarşamba, 13 Ekim 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kurucularından değerli büyüğümüz Sn. Mehmet DARAGENLİ'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve Assubay toplumuna baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Ișıklar içinde uyusun yüreği güzel insan.
Pazartesi, 04 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ