GNKUR.BAŞKANI SN.ORG.HULUSİ AKAR'A İP UÇLARI TSK.NEDEN SAĞLAM BİR GÖVDE OLAMIYOR

GNKUR BAŞKANI Sn AKAR TSK NEDEN SAĞLAM BİR GÖVDE OLAMIYOR .

 

GENEL KURMAYIN  SUBAYLARI DIŞINDA KALAN PERSONELİNE ÖNYARGILARLA EKONOMİK HAKSIZLIKLAR DIŞINDA BİRDE İNSANİ HAKSIZLIKLAR YAPMASI KABUL EDİLEMEZ

 

ASTLARINA ,BİZLER BAŞIZ...SİZLER G-TSÜNÜZ, AYAKSINIZ DİYEN DİYEBİLENDEN KOMUTAN OLUR MU ? OLABİLİR Mİ ?

Devletin kendisine vermiş olduğu MAKAM-RÜTBE olmasa Astı olan Uzmanı BİRLİĞİN önünde DARP ederek,HAKARET edebilir mi ?

KIBRISTA KURMAY ALBAY olmuş kişi  MAKAMINDA karşısında ESAS duruşta duran Astına darp ve hakarette bulunabilirmi ? Bunu yapan kişiye aferim denilerek generalliğe terfi ettirilmesi hangi değer yargısı ile haklı gösterilebilir?

Olay üzerine bir üsteki GENERALE ŞİKAYETTE bulunan Rütbeliye GENERAL rütbesine kadar yükseltilmiş olan ŞAHIS  BİRLİĞİNDE ADALETİ sağlamak yerine ,

Mağdur ve Şikayetçi olan Asta bir KUTU ÇİKOLATA vererek şikayeti boş ver, al bu çikolatayı EŞİNİZLE birlikte YEYİN diyecek kadar ORDUDA DİSİPLİNİ,BİRLİĞİ,BERABERLİĞİ BOZACAK DAVRANIŞLARI  YAPABİLİR Mİ ?

RÜTBESİ NE OLURSA OLSUN,Astlarına DARP,HAKARET yapan SUBAYLARI KORUMA HAKLARINI NEREDEN ALIYORLAR ?

 

"SÖZDE" TSK BÜTÜNDÜR-PERSONEL ARASINDA AYIRIM YOKSA " ÖZDE " olan bu UYGULAMALAR NASIL yapılıyor ? 

 

HAKSIZ -HİÇ BİR HUKUK KURALINA UYMAYAN-PERSONELİ BÖLEN-GÜVEN DUYGULARINI YOK EDEN DARPÇI-CEBİRCİ OLANLAR İLE ONLARI KORUYAN ÜSTLERİNE UYGULANACAK YASALAR TSK DA YOK MUDUR ? TSK. SADECE ÜSTLERİN HUKUKUMU GEÇERLİDİR ?

 

TSK KANUNSUZ veya KANUNLARA UYULMAYAN KEYFİ HAREKET EDİLEN BİR KURUM’MUDUR ?

 

KOMUTAN  makamında bulunanlar NEDEN DARP-HAKARET EDENLERE karşı YASAL GÖREVLERİNİ YAPARAK ,MAĞDUR OLAN ASTLARININ HAK VE HUKUKLARINI KORUMAMAKTADIRLAR.

 

AYNI DARP ,CEBİR VE HAKARET İŞLEMLERİNİ ASTLAR ÜSTLERİNE KARŞI YAPMIŞ OLSALARDI, KOMUTANLIK MAKAMINDA OLANLARIN TAVRI NASIL OLURDU.HEMEN MAHKEMEYİ KURDURUP,HAKİM OLMAYAN ÜYELERE EMİRLE BU HAREKETLERİ YAPAN ASTLARINA  HAPİS VERDİREREK, KAYIT SİLME İŞLEMLERİNİ YAPTIRIRLAR MI ,YAPTIRMAZLAR MIYDI ?

 

AYIRIMSIZ -AİLE - PERSONEL ARASINDA AYIRIM YOKTUR DENİLEN TSK BUMUDUR ?

 

KITA ve BİRLİK KOMUTANLARI yapılan bu HAKSIZ UYGULAMALARA GÖZ YUMDULAR,GÖREVLERİNİ SAVSAKLAYARAK HEM SUÇ İŞLEDİLER ,HEMDE YETKİ VE GÖREVLERİNİ KÖTÜYE KULLANARAK OLAYLARI ÖRT BAS ETTİLER.

 

Bu olayları BİLEN GENELKURMAY BAŞKANLIĞI NEREDE?

 

BU OLAYLAR KARŞISINDA NE YAPTI?GENELKURMAY BŞK TSK NIN MI? YALNIZ SUBAYLARIN KOMUTANIMIDIR ?

ASTLARINA DARP-CEBİR UYGULAYAN ,HAKARETLERDE BULUNAN RÜTBELİLERİ MAHKEMELERE VERİP CEZALANDIRDI MI DERSİNİZ ?

NEREDE. BU ŞAHISLARIN HEPSİNİ BİR ÜST RÜTBE İLE ÖDÜLLENDİREREK TAKDİR ETMİŞ ,YAPACAKLARI YENİ GÖREVLERİNDE  ASTLARINA DARP-CEBİR -ŞİDDET-MOBBİNG UYGULAYIP -HAKARET ETMELERİ İÇİN DAHA GENİŞ İMKAN VE YETKİLER VERMİŞTİR.

 

DARP CEBİR ŞİDDET VE MOBİNGE UĞRAYAN ASTLAR HAKLARININ YASALAR VE YETKİLİLER TARAFINDAN KORUNMADIĞNI GÖRÜNCE ARTIK HAKLARINI İHKAKI(YASAKLANMIŞ OLMASINA RAĞMEN) HAK OLARAK KENDİLERİ KORUMAK VE ARAMAK DURUMUNDA KALACAKLARDIR.

NE YAPACAKLARDIR.HAKLARINI  TEL ÖRGÜLERİN DIŞINA ÇIKARAK,KENDİLERİNE BU HAKSIZLIĞI YAPANLARA ÖDETME YOLUNA GİDEREK  ÖDETMEYE ÇALIŞACAKLARDIR. BUNUN BAŞKA BİR YOLU VAR MIDIR,UYGULAMALAR NEDENİYLE KALMIŞ MIDIR  ?

 

YOKSA DARP -CEBİRİ  YAPANIN YANINDA KAR KALACAK,HİÇ BİR ŞEKİLDE YAPTIKLARI KANUNSUZ İŞLEMLER CEZALANDIRILMIŞ OLMACAKTIR.

 

TSK DA ALBAY -GENERAL rütbesine gelmiş olanların,KENDİ İFADELERİYLE "BAŞ"OLMALARININ HİÇ BİR ŞEYİ HALLEDEMEYECEKLERİNİ BİLMEMELERİ HAYRET AYNI ZAMANDA UTANÇ VERİCİDİR.

çünkü  AYAKLAR -BACAKLAR GÖVDEYİ TAŞIMAZ,KOLLAR VE OMUZLAR GÖVDEYE OLAN GÖREVLERİNİ YERİNE GETİRMEZLER İSE,OMUZLARIN ÜZERİNE OTURTULACAK " BAŞ " HİÇ BİR GÖREV-İŞLEV YAPAMAZ. TEK BAŞINA "BAŞ " BİR İŞE YARAMAZ.

.

İŞTE TSK DA BUGÜNE KADAR UYGULANAN HAKSIZ -HUKUKSUZ VE ASSUBAYLARI ÖTEKİLEŞTİREN UYGULAMALARIN TEK SEBEBİ " BEN,BEN ,BEN " diyenlerin "BACAK ve AYAK " tabir ettikleri ASSUBAYLARI "YOK " SAYAN ve ASSUBAYLAR olmadan TSK DA HİÇ BİR ŞEY OLMADIKLARINI, OLAMAYACAKLARINI BİLMEMELERİDİR.

İSPATI KOLAY. GENELKURMAY ÇOK DEĞİL 5-10 GÜN ASSUBAYLARI GÖREVDEN ÇEKSİN,

BAKALIM "BAŞ" olmakla ÖVÜNENLER BİR UÇAĞI UÇURABİLECEK,BİR GEMİYİ YÜZDÜREBİLECEK,BİR TANKI -ARACI HAREKET ETTİREBİLECEK, BİR SİLAHI ÇALIŞIR HALDE TUTABİLECEKLER Mİ?

HEPSİNDEN VAZ GEÇTİM.ASKERİN KARNINI DOYURABİLECEKLERMİ? BUYURSUNLAR GÖRELİM.

 

ATASÖZÜMÜZÜ DE BU ARADA UNUTMAYALIM ,ARAYA KOYALIM VE TAMDA "BAŞ" ÜSTÜNE OTURTALIM.

UNUTMAYALIM  BALIK " BAŞTAN  KOKAR "MIŞ.

AYAK VE BACAKTAN DEĞİL ?

DEMEK Kİ KOKUŞMA VE BOZULMA DA " BAŞTAN " BAŞLIYORMUŞ.

ASSUBAYLARIN UZUN YILLARDIR DİLE GETİRDİĞİ AYIRIM-HAKSIZLIK-HUKUKSUZLUK-ÖTEKİLEŞTİRME-MOBİNG UYGULAMALARININ SEBEBİ DE TSK NIN "BAŞINDA " OLANLAR TARAFINDAN YAPILDIĞINA GÖRE DEMEK Kİ TSK NIN HAKSIZLIKLAR KONUSUNDA KOKUŞMAYA BAŞLAMASI AYAK VE BACAKLARDAN DEĞİL, DEVAMLI BEN- BEN - BEN DİYEN ,TSK İÇİN BİZ DİYEMİYEN  " BAŞLARDAN "

OLUŞMAKTADIR.

 

TSK DA BİRLİK VE DİRLİĞİN SAĞLANMASI  İÇİN SÖYLENECEK BAŞKA BİR ŞEY KALDI MI ?

İNŞALLAH ANLAYANLAR ANLAMIŞLARDIR DA KOKUŞMAYI ÖNLEMEK İÇİN "KOKAN BAŞLARA " TUZ DÖKMEYE BAŞLARLAR YOKSA KOKU BÜTÜN GÖVDEYE YAYILARAK,TSK NIN DOKUSUNU YOK EDECEKTİR.

Kendilerini BAŞ,Astlarını AYAK olarak değerlendirenlerin GÖVDELERİNİ DİK ve AYAKTA durması MÜMKÜN olmadığı gibi, böyle BEDENLER HER GEÇ SÜRÜNMEYE VE YOK OLMAYA MAHKÜMDURLAR. 

YARIN ÇOK GEÇ ADALET BUGUNDEN SAĞLANMALIDIR

SAYGILARIMLA

 

Ögeyi Oylayın
(12 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 MEHMET KAYALI 26-06-2016 22:26
SAYIN AHMET ÇAM
ASSUBAYLARA,
YAPILAN HAKKSIZLIKLARI,
SONUÇLARI ,
VE
GERÇEKLERİN TOPLUMA SUNUMDUR,
SAYIN ÇAM’IN
YAZIM ÇABALARININ.
HER KELİMESİ,
IŞIK DEĞERİNDEDİR..
TOPLUMU AYDINLATMA GAYELİ..
TEŞEKKÜRLER SAYIN ÇAM…
Alıntı
#2 AKALP 26-06-2016 20:36
Genelkurmay ölüme gönderdiği assubaylarını kuş tüyü yataklarda yatırsa balla börekle beslese değil mi ki göreve ilk adım attıkları gün birçok memurdan değersiz görerek alt kademe ve dereceden göreve başlatıyor gerisini konuşmaya bile değmez.
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 26-06-2016 20:32
TSK bir aile ise neden subayına her şey altın tepside sunulurken diğer personele ön yargılarla sosyal ekonomik ve insani haksızlıklar yapılıyor?
Subaya adaletin şefkatli kolları diğer personele haksızlığın tahakkümün çileli yolları denildiği müddetçe TSK. adalet ve aile olmaktan söz edilebilir mi?
Bizler hiyerarşiye saygılıyız, kimse adaletsizlikleri hiyerarşi kılıfı ile gizlemeye çalışmasın.İMTİYAZ VE AYRIMCILIK DEĞİL SADECE ADALET İSTİYORUZ.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ