GENELKURMAY BAŞKANI SN.HULUSİ AKAR'IN ASSUBAYLARLA İFTAR YEMEĞİ


Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Akar, 16 Haziran'da Merkez Orduevinde düzenlenen İFTARDA astsubaylarla bir araya geldi. 
"Astsubaylara hitap eden Orgeneral Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm personeliyle bir BÜTÜN olduğunu belirtti. 
Bütünlük içinde operasyonel faaliyetleri yürütmenin yanı sıra orta ve uzun vadeli yapılanmanın sağlanmasına yönelik projeler de ürettiklerini ifade eden Orgeneral Akar, bütün personelin en iyi şekilde bilim ve tecrübeyle donatılacağını bildirdi. "
 
Gnkur Bşk Sn AKAR her zaman SÖYLENİLEN BİLİNEN RUTİN söylemleri dışında  bir ŞEY SÖYLEMİŞ MİDİR ?
TSK nın BÜTÜN ve ayırımsız OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ ama Assubayların TSK da artık TAVAN yapmış ve DAYANILAMAZ hale gelen SORUN ve SIKINTILARINI gidermek için YIILARDIR YAPTIKLARINI söyledikleri ÇALIŞMALARIN BİTİRİLİP,TAZMİNATLAR ve GÖREVE BAŞLANGIÇ derecelerinde ki HAKSIZLIK ve AYIRIMI SONLANDIRDIK demiş midir ? 
HAYIR. HAYIR. 
Assubaylara yine HÜSRAN ,yine GELECEK BAHARLAR VAAD edilmiş, orta ve uzun vadeli yapılanmanın sağlanmasına yönelik PROJELER ÜRETTİKLERİNİ beyan buyurmuşlardır.
Sn Gnkur Bşk nı  bu ORTA ve UZUN vadeli PROJELER arasında Assubay okullarının  4 yıllık FAKÜLTE seviyesine ÇIKARILMASI MÜJDE ve HABERİNİ vermiş midir ?
HAYIR. HAYIR. 
TSK da Assubayların GÖREV ve KONUMLARININ  KİŞİLERİN TAKDİRLERİYLE değil, TSK da ki YER İle VARLIKLARINI YASAL olarak GÜVENCE altına alındığına dair bir SÖYLEMDE bulunmuş mudur ?
HAYIR.HAYIR. 
Sn Gnkur Bşk nı KLİŞE haline gelmiş RUTİN bir KONUŞMA yaparak Assubay SORUNLARI ve ÇÖZÜMLERİNİ GEÇİŞTİRMİŞTİR.
 
Bu demektir ki Assubayların TSK da ki bugün YAŞANILAN SIKINTILI ve ZORUNLU olan STATÜSÜ devam edecek, Yıllardır Assubayların DİLE getirip KOMUTA kademelerine anlattığı AYIRIM-HAKSIZLIK - HUKUKSUZLUK ve ÖTEKİLEŞTİRMELER,DEVAM EDECEK, Assubayların TSK da ki şikayetlerine DEĞER ve ÖNEM verilmeyecektir.
KISACASI BATI CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR DURUM YOKTUR.
TSK DA BİLİNEN VE KASTEN UYGULANAN AYIRIMCI -HUKUKSUZ -HAKSIZ -ASSUBAYLARI TSK.DAN UZAKLAŞTIRAN-SOĞUTAN-ÖTEKİLEŞTİREN,TSK VE KOMUTA KADEMELERİNE OLAN GÜVEN VE AİDİYET DUYGULARININ KATLANARAK YOK OLACAĞI SİSTEME DOĞRU GİDİLECEK,GENKURCA bunun için ÖNLEMLER alınmayacaktır.
TSK nın KOMUTA KADEMELERİNE KİMLER GELİRSE GELSİN DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMAYACAK,BURADA GERÇEK OLAN ASSUBAYLARA KARŞI OLAN ÖNYARGININ DEĞİŞMEMESİ VE KAST SİSTEMİNİN DEVAMLILIĞIDIR. 
KOMUTA KADEMELERİNDEKİ DEĞİŞİMİN, TSK DA Kİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İSİMLERE DEĞİL,UYGULANAN KAST SİSTEMİNE DAYANDIĞIDIR. 
Assubaylara karşı HARP okullarında OLUŞTURULAN bu ÖNYARGI DEĞİŞMEDİKÇE,TSK DA BİRLİK VE BERABERLİĞİN,DAYANIŞMANIN OLMAYACAĞI GÖRÜLMELİDİR.
HEM AİLEYİZ- AYIRIMSIZ VE BÜTÜNÜZ DİYECEKSİNİZ,HEMDE YILLARDIR ÖNYARGILARLA HAREKET EDEREK ASSUBAYLARI MAĞDUR ETMENİN,KENDİLERİNİ GELİŞTİRMENİN ÖNÜNE  GEÇECEK UYGULAMALAR YAPACAK, SONRADA ASSUBAYLARIN SİZLERE İNANIP ,GÜVENMELERİNİ BEKLEYECEKSİNİZ.
SİZLER BİR SÖYLEDİKLERİNİZE ,BİR DE UYGULAMALARINIZA BAKAR MISINIZ ? 
SÖYLEDİKLERİNİZLE UYGULAMALARINIZ ÖRTÜŞÜYOR MU ? 
ÇELİŞKİLERİ GÖREMİYORSANIZ ,YÜREĞİNİZ YETİYOR VE KENDİNİZE SAYGINIZ VARSA AYNAYA  BAKARAK ASSUBAYLARA VAADLERİNİZİ VE UYGULAMALARINIZI TEKRARLAYINIZ. BAKALIM NE GÖRECEKSİNİZ.
AYNALAR BİLE" YALAN" SÖYLEDİĞİNİZİ GÖSTERECEKTİR.TABİ GERÇEĞİ GÖRMEK İSTER,KENDİNİZE DAHİ DÜRÜST OLABİLİRSENİZ .
 
Genelkurmay Başkanlığına KİM gelirse gelsin, burada isimler değil, ESAS olan KAST SİSTEMİNİN GEÇERLİ VE UYGULANIR olmasıdır.
 
Her gelen GENKUR başkanı PERİYODİK hale gelen SÖYLEM ve AÇIKLAMALAR  yaparak Assubay DEVRİMLERİ YAPACAĞINI ,ASSUBAY HAKLARININ VERİLECEĞİN,BU SORUNLARIN AŞILMASI VE ÇÖZÜLMESİ İÇİN TUĞGENERAL RÜTBESİNDE PERSONEL GÖREVLENDİRDİKLERİNİ SÖYLÜYORLAR... 
AMA GEÇEN ZAMAN SONUNDA"ASSUBAYLAR " DEĞİŞEN BİR ŞEY OLMADIĞINI,VAADLERİN UZATMALARI OYNATMAYA,OYALAMAYA YÖNELİK OLDUĞUNU GÖRÜYORLAR VE KOMUTA KADEMELERİNDE OLANLARA KARŞI OLAN GÜVEN İLE TSK AİDİYET DUYGULARININ YOK OLDUĞUNU GÖRMEKTEDİRLER.
BU DURUM DAHA NE KADAR DEVAM EDEBİLİR,VERİLEN SÖZLERİN ARKASINDA DURMAYANLAR DAHA BU OYUNU NE KADAR UZATABİLİRLER BUNU ZAMAN GÖSTERECEKTİR
AMA BİLİNMESİ VE GÖRÜLMESİ GEREKEN ŞUDUR Kİ,ASSUBAYLARIN ARTIK BU AYIRIM VE HAKSIZLIĞA DAYANACAK GÜÇLERİ KALMAMIŞTIR. 
ASSUBAYLAR SİYASİLERİN"" SÖZ VERME ,YERİNE GETİRMEME"" OLAYLARINA ALIŞMIŞLAR, AMA TSK NIN KOMUTANI VE KOMUTA KADEMELERİNDE OLAN KİŞİLERİN ""SÖZ VERİP ,SÖZLERİNİ TUTMAMALARINA,SÖZLERİNİN ARKASINDA DURMAMALARINA "" ALIŞAMAMIŞLARDIR. 
ASSUBAYLAR ASKER OLAN BU KİŞİLERİN "SÖZLERİNİN ARKASINDA ADAM VE ASKER GİBİ " DURACAKLARINI DÜŞÜNDÜKLERİNDEN GNKUR BŞK.NIN BU DURUMLARA DÜŞECEKLERİNE ALIŞAMAMIŞ VE  İNANAMAMIŞLARDIR.
GÜNÜMÜZDE DEVLET KURUMLARINDA YAŞANMAKATA OLAN YOZLAŞMA ,YOKSA  ARTIK ASKEREDE Mİ YANSIMAKTA VE ASKERLİKTE Mİ  YOZLAŞMAKTA,BİLİNEN KALIPLARIN DIŞINA MI ÇIKMAKTADIR. 
PEYGAMBAR OCAĞI BİLDİĞİMİZ  BU KURUMDA KOMUTA KADEMELERİNDE OLANLARA İNANIP,GÜVENİLEMEYECEKSE,BU KURUM AYAKTA KALIR,GÖREVİNİ YAPABİLİR Mİ ?
GENELKURMAY BAŞKANI ASSUBAYLARA VERDİĞİ İFTARDA KONUŞMUŞ ,AMA HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEMİŞTİR.
BU RAHMETLİ SÜLEYMAN DEMİRELİ HATIRLATMIŞTIR. RAHMETLİDE KİTLELERİ TOPLAR,SAATLERCE KONUŞUR,AMA HİÇ BİR ŞEY SÖYLEMEZ,KENDİ BİLDİKLERİNİ OKUR VE DİNLETİRDİ.
Sn Genelkurmay başkanı da Assubaylara AYNINI YAPMIŞ, YAPILMIŞ OLANLARI,ASSUBAYLARIN SIKINTILARININ SONA ERDİĞİNİ SÖYLEMESİ YERİNE, YİNE YAPILACAK OLAN UCU AÇIK PROJELERDEN BAHSETMİŞTİR,AMA ASSUBAYLARIN BU PROJELERDE Kİ YERİ YİNE BELİRTİLMEMİŞ,YİNE " YOK " SAYILMIŞLARDIR.
BU UYGULAMALAR SONUNDA ASSUBAYLAR TSK DAN KOPMUŞ VE KOPMAKTADIRLAR.BUNU GÖREBİLMEK,ANLAYABİLMEK İÇİN DAHA NELERİN YAŞANMASI GEREKMEKTEDİR ?
BUNLARIN DEĞERLENDİRMESİNİ DE SN GNKUR BŞK VE KOMUTA HEYETLERİNDE OLANLAR VATANIN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ DÜŞÜNEREK KARAR VERSİNLER. Ögeyi Oylayın
(6 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ