BU GÜNLERDE ANLAMAKTA ZORLANIYORSUNUZ DEĞİL Mİ?

bukalemun

Zaten işin içinde o koltuk oldumu, bir iki arkadaşının da dolduruşu ile "vay be ben neymişim" deyip birden bire çıkarsın ortaya. "Bu işi en iyi ben yaparım vallahi. Zaten bir müddet asitanlık yaptım ya, beni de şöyle böyle tanıyorlar. Ayrıca ismim de yıllardır biliniyor". O zaman hiç bir mesele yok, haydi hayırlısı!

Tabii bu işe başlarken yeni söylem, yeni vizyon ve misyon üslenmek gerekiyor. O da kolay, bizim arkadaşlarımız unutkandır! Kabuk değişikliği, renk değişikliği ile halledilip, öyle yola çıkılır!

Bu ve bunun gibiler etrafımızda, yanıbaşımızdadır!

İnternette okuduğum bir yazıda;

"insan; ayılaşır, develeşir, eşekleşir, bir koltuk için köpekleşir. Tilkileşir, kurnazlık güdüsü ile…

Maymunlaşır, sırtlanlaşır…

İnsan bukalemunlaşır.

Bukalemun insan…

İnsanın en şerefsiz tiplerindendir. Karakterine değişimi, ortama uymayı, böylece korunmayı adet edinir. Aslında Allah’ın, oldukça küçük ve güçsüz olan, düşmanları çok olan Bukalemun hayvanına verdiği bu üstün yeteneği rezilce taklit eden insan, her zaman yaptığı gibi bunu da menfaati için kullanarak adi duygularına alet eder.
Türk Milleti’nin şerefsizleşen, Türk'lükten çıkan kesimine en uygun hayvandır Bukalemun. Hemen her yerde rastlarız bukalemun insanına ki ona Türk demek, Türk’e hakarettir.

Hemen yanı başımızda, hemen karşımızda oturur bukalemun. O zaman farklıdır rengi. Dışarı çıkınca farklı olur. An meselesi, saniye meselesidir değişmesi. Sağcıyla sağcı, solcuyla solcu, dinciyle dinci… O gün başkanla başkancı, bu gün kendinle kendidir.

İş bittiğinde de hiç bir şey olmamış gibi yanınızdadır. Sınıfına verdiği zararın yıllarca sürecek olmasını görmüyecektir! Biraz önce senin yanında beyazdır, diğer masaya geçtiğinde yeşil, sarı, mavi, mordur. Ne farkeder ki? Değil mi? Renklerin ne önemi var?"

Seçimlere hazırlanırken aklıma geldi. Bizlerde ortama uyduk işte!

Seçimimizin huzur içinde geçmesi tek dileğimizdir. Tarafların hoş olmayan hileler ile "parçala-böl ve yut" taktikleri geçmiş yıllarda da görüldü ne yazıkki! Bir kısım arkadaşlarımızın buna yol açacak "Truva Atı" durumuna düşmemelerini dilerim!
Truva Atı'nın Hikayesi 

Troya'yı savaşla fethedemeyeceklerini anlayan Akhalılar bir hile hazırlarlar. Devasa bir tahta atı Troyalılara hediye olarak sunduktan sonra, savaşı artık bırakıp evlerine dönecekleri izlenimini yaratırlar. Ama gemileriyle uzaklaşıp Bozcaada'nın arkasında beklemeye koyulurlar. Troyalılar hediyenin tanrılara adandığını düşünerek kabul ederler. Savaşın yorgunluğu ve kutlamalarda içilen şarabın etkisiyle  herkes uyuduğunda tahta ata gizlenen Akha askerleri atın içinden çıkarak, diğer askerlerin içeri girmesini sağlar, kaleyi ele geçirir ve kenti yağmalarlar.

  • Haydi deleger görev sizin. Oyunuzun önemini çok iyi biliniz!

Saygılarımla...

Atilla ABAYLI

Ögeyi Oylayın
(7 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Murat DEMİRKIRAN
Değerli Meslekdaşlarım, Yıllardır önyargılarla haksızlığa uğrayan astsubayların haklarını savunmak için ONUR MÜCADESİ dediğimiz mücadele için birçok arkadaşımız,ağabeyimiz minnet duyduğumuz katlıları ile destek oldular Bu mücadelede bizim öncümüz rehberimiz TEMAD ancak yönetimler bugüne kadar kişisel hesapları ön planda tuttukları için başarı sağlayam...
Çarşamba, 05 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ