SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI’NA VE MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NA AÇIK ÇAĞRI.

msb-gnkra-cagri

 

Bir emekli generalin gözüyle!

Aylar önce “Bir devlet ve silahlı kuvvetler içeriden nasıl parçalanır” konulu bir makale kaleme almıştım. Bu makale, yurtiçi ve yurtdışındaki pek çok gazete ve dergilerde yayınlandı.

Söz konusu makalede; “Bir devleti, tereyağdan kıl çeker gibi zahmetsizce bölüp parçalamak istiyorsanız, öncelikle o devletin silahlı kuvvetlerini içeriden bölüp parçalayacaksınız” diyerek, Devlet ve Ordu düşmanlarının, Türk Ordusu içine nifak sokmak maksadıyla, başvurdukları şeytanca 13 oyuna dikkat çekmeye ve önlem alınmasını sağlamaya çalışmıştım.

Bu 13 şeytanca oyunun en önemlilerinden birisinin de “Ordunun belkemiğini oluşturan subay ve astsubaylar arasına nifak sokulması”  olduğunu vurgulamıştım.

Eğer, yandaş medya ile bazı tarikat ve cemaatlerin köşe yazarlarının arşivlerine girersek, bıkmadan usanmadan subay ve astsubaylar arasına nifak sokmaya çalıştıklarını görürüz. Bunlar, kayıtlara geçmiş olup, arşivlerde durmaktadır.

Dünyada olduğu gibi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de belkemiğini Astsubaylar oluşturmaktadır.

41 yıllık askerlik hayatımda, Astsubayların yoğun olduğu birliklerde omuz omuza çalışmış emekli bir komutan olarak, şunu açıkça ve gururla söyleyebilirim ki; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün mensupları gibi, Astsubaylar da, bu Ordu’nun çok çalışkan, fedakâr ve cefakâr evlatlarıdır. Gerektiğinde, gözlerini kırpmadan şahadet mertebesine ulaşmanın görev ve sorumluluklarını ruhlarında taşımaktadırlar.

Ancak, bu kardeşlerimizin özlük hakları, son derece yetersiz olup acilen iyileştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Gerçi, Astsubaylarımız bu konuyu problem haline getirip Türk Ordusu’nun içine nifak sokulmasına izin ve fırsat vermemişlerdir ve vermeyeceklerdir. Onların vatanseverlikleri ve silah arkadaşlığı ruhu, nifak sokmaya çalışanların heveslerini kursaklarında bırakacak yüceliktedir. Ama anadan doğma Cumhuriyet ve Ordu düşmanlarının istismarına da açık kapı bırakılmamalıdır diye düşünüyorum. 

Örneğin:

  • Astsubaylarımızın tamamı yüksek okul veya fakülte mezunudur. İçlerinde, mastır ve doktorasını yapanlar oldukça fazladır. Buna rağmen, diğer memurların hak ettikleri maaş derecesi ve kademesine ulaşamamaktadırlar. 
  • Mezuniyetlerinden sonra, aynı eğitime sahip bazı memurlar 8nci maaş derecesinden göreve başlarken, Astsubaylarımız ise 9ncu dereceden göreve başlamaktadırlar. 
  • Astsubay mevcutlarına göre lojman miktarları yetersizdir. 
  • Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bütün mensupları gibi Astsubaylarımız da, askerlikte hizmet 24 saattir prensibine uygun olarak mesai mefhumu gözetmeden çalışmakta, resmi tatil ve bayram demeden görevlerini yapmakta, nöbetlerini tutmakta, teröristlerle çarpışmakta, görev gereği yapılan tayinler nedeniyle sıkça şehir ve ev değiştirmek zorunda kalmaktadırlar. Eş ve çocukları da aynı mahrumiyete katlanmaktadırlar. Onların özlük haklarının iyileştirilmesi bir lütuf değil gecikmiş bir hakkın teslimi olacaktır diye düşünüyorum.
Netice olarak; Sayın Genelkurmay Başkanınız ile Milli Savunma Bakanımızın, Astsubaylarımızın özlük haklarını ayrıntılarıyla gözden geçirmelerini, iyileştirmelerini, Anadan doğma Cumhuriyet ve Ordu düşmanlarının Türk Ordusu içine nifak sokma gayretlerine açık kapı bırakmamalarını diliyor, selam ve saygılar sunuyorum.

E.General Hikmet YAVAŞ (İZMİR)
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
http://hikmetyavas.wordpress.com/

Ögeyi Oylayın
(193 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#19 yusuf karakoyun 23-03-2012 23:06
Sayın emekli generalimizi bu gerçekleri basın yoluyla paylaştğı için kutluyor ve teşekkür ediyorum.Aynı gerçekleri dile getiren fakat hiçbir şey yapmayan eski Genelkurmay başkanımızı ve bu habere olumsuz tepki veren arkadaşlarımızı da anlamakta güçlük çekiyorum.
Alıntı
#18 Hüseyin ÇETİN 10-10-2011 23:58
Emekli generalin biri çıkıp yukarıdaki gerçekleri anlatıyor, 2010 yılında emekli olan diğeri ise PKK çok şanslı diyor. Acaba neden şanslı, görevdeyken silahlı kuvvetlerin en yetkili askeriydiniz neden bu şansı o zaman yok etmediniz? Varın yorumun gerisini sizler siz yapın.
Alıntı
#17 Erol SARAÇ 08-10-2011 22:01
"ADALETSİZLİK, TERÖRÜN KARDEŞİDİR" !!!

ASTSUBAYLARIN GASP EDİLEN HAKLARI VİCDANLI YÜREKLERİ, OLMAZSA OLMAZ ADALETİ, ÜSTÜN HUKUKU YARALAMAYA DEVAM EDİYOR.

Sevgi ve saygılarımla.
Alıntı
#16 naci 01-10-2011 00:59
Tek kelime ile E.Generalimize yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.
Alıntı
#15 Levent KESMEN 30-09-2011 12:49
Bizden biri olmayıp karşı görüşte olan ama asker,ama siyasetçi,ama gazeteci v.s. birisinin bizle ilgili görüşlerinde olumlu da olsalar her ne hikmetse hemen art niyet çıkarmaya çalışırız.(O kişiyi tanısakta,tanımasakta).
Yalnız tek bir şeyi unutmayalım. Yüz binlerle ifade edilen emekli assb.ların derneğinin ve birçok bağlısı derneklerinin başında yıllardır istenmeyen başkan ve yönetimler duruyorsa, yürüyüşlere,tepkilere komik rakamlarla katılım oluyorsa,bir elin parmakları kadar arkadaşların bu sınıf için mücadelelerinde hiçbir katkı göstermeyen binlerce meslektaşımız üstelik bir de alay eder tavırlar takınıyorsa, Sn.Gürpınar'ın belirttiği gibi hazır bir kampanyaya ad,soyad yazılarak gönder tuşuna basmak meslektaşlarımız tarafından zul olarak görülüyorsa, bunlara yüzlerce örnekte ekleyebiliriz, sorarım bunların sorumlusu yukarıda belirttiğim kişiler midir? Suçu hep hırsıza yüklemeyin. Bizleri bu hale düşüren en büyük suçlu EV SAHİBİDİR…
Alıntı
#14 EMEKLİASSUBAYLAR 28-09-2011 12:17
Yazı birçok internet sitesinde yayınlandığı gibi İLK KURŞUN gazetesinde de aşağıdaki linkte yayınlanmıştır. Bilgilerinize sunulur.
http://www.ilk-kursun.com/haber/82280
Alıntı
#13 Ersen Gürpınar 27-09-2011 20:49
Değerli Ahmet bey yorumunuzda "SAYIN MESLEKTAŞIM ERSEN GÜRPINAR,özlük haklarımızın gaspının bir generale tasdik ettirmek gibi bir durum nereden HASIL oldu?" diye soruyorsunuz;

Bu sorunun direkt muhatabı ben değilim ama ben bu konudaki düşüncelerimi yazının altındaki yorumda belirttim.

Televizyona emekli general çıkıyor "orduda ayırım ve adeletsizlik yok" diyor suçluyoruz. Bir general çıkıyor özeleştiri yapıyor bizlerin haksızlıklarını Genelkurmay başkanı ve MSB yazıyor yine suçluyoruz? Peki şimdi ben size sorayım ne yapmamız gerekiyor?

Bana göre bu mektup önemlidir; çünkü bizim haksızlıklara uğradığımız deklare edilmiş oluyor,yanlış bilgilenenlere gerçekleri anlatıyor; yarın ön yargıları ile aleyhte konuşan biri olursa alır suratına dayarız.
Bu yazıdan mutlu olmayan samimi bulmayan arkadaşlarımızın da yorumlarını yayınladık, generale aslansın kaplansın sen olmasan biz ne yapardık diye övgüler yağdırmadık.
Yazılanları yeterli bulmuyor daha farklı düşünceleri ifade etmek istiyorsanız burada da yazının altında olan mail adresine de yazabilirsiniz.

Bana göre en önemli konu mücadeleye destek vermektir, sizi tenzih ederim ama haklarımız için düzenlenen kampanyaya adını soyadını yazıp GÖNDER tuşuna basmaktan imtina eden sözde assubaylara göre bu generalimiz daha yararlı bir hizmette bulunmuş yağmasa bile gürlemiştir. Saygılarımla.
Alıntı
#12 ibrahim 27-09-2011 19:56
Sayın emekli generalimiz günah çıkarmış,muvazzaflık döneminde de aynı düşüncede miydi, merak ediyorum.
Alıntı
#11 ahmet 27-09-2011 17:24
SAYIN MESLEKTAŞIM ERSEN GÜRPINAR,özlük haklarımızın gaspının bir generale tasdik ettirmek gibi bir durum nereden HASIL oldu?

Biz ASSUBAYLAR kendi ayaklarımız üzerinde ne zaman duracağız?

Bu generaller değil mi hakkımızı gasp edenler?

Bu generaller değil mi ASSUBAYLARI T.S.K.'nin maneviyatından koparanlar?

Bu generaller değil mi askeri servislerde subay/ASSUBAY diye ayıranlar?

Bu general ve diğer generaller hükümetle savaşmak istiyorlarsa kendi kılıçlarını kuşansınlar.Ben ya da biz ASSUBAYLAR bu oyuna gelmeyeceğiz!!!

Ben özlük hakkımı istiyorum boş nasihat değil...

Saygılarımla.
Alıntı
#10 Halil Yaz 27-09-2011 17:15
Faal generallerden birisi yazsın da görelim.Etkisiz eleman olunca söylemek kolay,şahsına saygılar sunarım ama bunları bize değil,görevde iş yapabileceklere duyurmasını temenni ederim.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ