18 YAŞ ALTINDA GEÇEN SINIF OKUL SÜRELERİ


18 Yaş altında sınıf okulunda geçen sürelerin derece ve kademe ilerlemesinde sayılmadan fiili hizmetten sayılması gerektiğine dair DANIŞTAY 11nci dairesinin ESAS: 2009/2407 ve KARAR/11048 sayılı kararını 5- 6 yıl kadar önce Emekli ASSUBAYLAR ORG. sitesinde yayınlamıştım.

Hizmet süresini doldurup yaş süresini bekledikleri için emekli aylığı alamayan sayın meslektaşlarımın Danıştay kararını emsal göstererek açtıkları dava sonucunda emekli aylığı aldıklarını öğreniyorum ve memnun oluyorum.

Ancak bu meslektaşlarımdan azımsanmayacak kadar kısmının emekli aylıkları yanlış hesaplandığından büyük bir mağduriyete uğradıklarını öğrenmiş bulunuyorum. Bu durumda olan sayın meslektaşlarımın emekli aylıklarını hesap ederek yanlışlık varsa yanışlığı düzelttirmeleri menfaatleri icabıdır.


İsmail TURAN Ögeyi Oylayın
(11 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ